Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτή δοκίμαζα και δεν το έκανε

 

Αφου ομως λειτουργουσε το κινητο πριν...επρεπε να παιξεις με την επιλογη νορμαλ λογικα....τωρα φανταζομαι ειναι σε soft bricked mode.....δεν μου χει τυχει να σου πω τι να κανεις ακριβως....ισως με γοογλαρισμα βρεις τημ ακρη στους xda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλαξα πάροχο και εκεί που επιανα στο σπίτι μου 1-2 γραμμές σήμα η το έχανα και τέλειος τώρα είμαι όλο φουλ. Τα θετικά είναι ότι η μπαταρία είναι κάτω από τους 35 βαθμούς όταν σερφάρω και η μπαταρία πέφτει ποιο αργά. Σε λίγες μέρες θα έχω και wifi με 100mbit/s σπίτι.. Τότε να δω επειδωσεις το nexus 4...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ μπορεις να μου πεις σε ποιο παροχο ησουν κ που πηγες?εγω ειμαι voda κ σημα μηδεν:rolleyes:

 

Από Telekom πήγα σε fonic. Deutschland..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ.καμια σχεση.:Dστο σπιτι ειναι χαλια τ σημα.αποσυνδεεται συνεχεια ψαχνει σημα κ η μπαταρια παει περιπατο.αλλα εχω καλο συμβολαιο-τιμη κ κανω υπομονη.
Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ.καμια σχεση.:Dστο σπιτι ειναι χαλια τ σημα.αποσυνδεεται συνεχεια ψαχνει σημα κ η μπαταρια παει περιπατο.αλλα εχω καλο συμβολαιο-τιμη κ κανω υπομονη.

 

Βάλε cyta σταθερό με 16€ και θα έχεις wifi 4 Mbit/s χαλαρά και δεν θα ζωριζετε το κινητό ούτε θα παίρνει φωτιά.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πειραξει.

θελω ομως να με βοηθησετε με την μπαταρια.

κραταει το πολυ 12 ωρες.και δεν ξερω τι να κανω ωστε να μπορεσει να κρατησει καπου στη μια μιση μερα.πχ οταν βγαζω το κινητο απο τη μπριζα σε 30 λεπτα εχει παει στο 90%

τι μπορω να κανω?στο android δεν ξερω ποια πρεπει να κλεισω ωστε μην γινεται αυτο.

ατο iphone τα εκλεινα ολα και στις αρχες μου κραταγε 2 ημερες.

το 3g το εχω παντα κλειστο και εχω φουλ σημα.αλλα τις αλλες επιλογες δεν τις εχω πειραξει

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πειραξει.

θελω ομως να με βοηθησετε με την μπαταρια.

κραταει το πολυ 12 ωρες.και δεν ξερω τι να κανω ωστε να μπορεσει να κρατησει καπου στη μια μιση μερα.πχ οταν βγαζω το κινητο απο τη μπριζα σε 30 λεπτα εχει παει στο 90%

τι μπορω να κανω?στο android δεν ξερω ποια πρεπει να κλεισω ωστε μην γινεται αυτο.

ατο iphone τα εκλεινα ολα και στις αρχες μου κραταγε 2 ημερες.

το 3g το εχω παντα κλειστο και εχω φουλ σημα.αλλα τις αλλες επιλογες δεν τις εχω πειραξει

 

Με το που απενεργοποιησα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας από το μενού παρατήρησα αρκετά μεγαλύτερη αυτονομία.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω ενεργοποησει.

 

Αφού δεν εχεις ενεργά δεδομένα, ψάξε τι βγάζει το συστημα απο deep sleep. Εγκαταστησε το wakelock detector απο google play και δες ποια εφαρμογή/διεργασία "ξυπνά" συνεχώς τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω ενεργοποησει.

 

στο multitasking σου βγαζει κατι...ή δειχνει οτι τιποτα δεν ειναι ανοιχτο???

εμενα μου φαινεται παραξενο αυτο που λες οτι σε 30λεπτα παει στο 90%...δεν ειναι λογικο:wacko:

με στοκ ρομ εισαι? για μενα καλο θα ταν να κανεις μια επαναφορα τηλεφωνου ή hard reset να μηδενισουν τα παντα και να φυγει τυχον σαβουρα...και μετα να το στησεις απο την αρχη και καθε τι που βαζεις να το παρακολουθεις μετα πως συμπεριφερεται;)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κ εγω το detector.κ εμενα η μπαταρια δε μου τα λεει καλα.πρωτο στη λιστα ηταν τ ημερολογιο.βασικα δε ξερω πως ν διαβαζω την εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κ εγω το detector.κ εμενα η μπαταρια δε μου τα λεει καλα.πρωτο στη λιστα ηταν τ ημερολογιο.βασικα δε ξερω πως ν διαβαζω την εφαρμογη.

 

Αν χρειαζεσαι συγχρονισμό ημερολογίου, καλώς. Αν όχι, απενεργοποιησε τον. Αν μπορείς, δώσε κι ένα screenshot του πίνακα να σε βοηθήσουμε περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Το κλεισα κ το ξανανοιξα δε μου βγαζει τπτ τωρα.στο usage της μπαταριας μου βγαζει τ παρακατω.το βραδυ ομως ηταν κλειστο.πως γινεται ν λεει 16 ωρες? Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά δεδομένα να μην έχω κανένα παράθυρο ανοιχτό με κλειδωμένη οθόνη σε 9 ώρες κατανάλωσε 6%. Με ανοιχτά δεδομένα και λίγο googling σήμερα το πρωί 6% σε 20 λεπτά.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]32149[/ATTACH]

Μου βγάζει αυτό τι κάνω?

 

Να προσπαθησεις με ενα toolkit της προκοπης σαν του mskip και πανω απολα να ξερεις τι κανεις πριν το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

μου καταναλώνει πολύ μπαταρία οταν χρησιμοποιω το wifi.

στην εφαρμογή που μου είπε έχει σχεδόν όλες τις εφαρμογές απο την google

Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθησεις με ενα toolkit της προκοπης σαν του mskip και πανω απολα να ξερεις τι κανεις πριν το κανεις.

 

Βασικά δοκίμασα σε άλλο pc και το έκανε. Ίσως φταίνε τα 8αρια

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δοκίμασα σε άλλο pc και το έκανε. Ίσως φταίνε τα 8αρια

 

παιζει κι αυτο...το χες τρεξει και με δικαιωματα διαχειριστη???

Link to comment
Share on other sites

παιζει κι αυτο...το χες τρεξει και με δικαιωματα διαχειριστη???

 

Ναι είχα δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έκανε. Κόλλαγε στο writing system

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έκανε. Κόλλαγε στο writing system

 

ε τοτε λογικα τα 8ρια φταιγανε...

τωρα ολα οκ? εισαι στοκ τελειως?:(

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε λογικα τα 8ρια φταιγανε...

τωρα ολα οκ? εισαι στοκ τελειως?:(

 

Ναι απ' όσο είδα έβαλε και stock kernel μόνο του μαζί με stock rom

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Ναι απ' όσο είδα έβαλε και stock kernel μόνο του μαζί με stock rom

 

ετσι κι αλλιως τα toolkit αυτο κανουν...ΟΛΑ στοκ... απλα ειπα μην φλασαρες κανα κερνελ μονο. οποτε ολα καλα:lol:

κοιτα να το χαρεις,εχω αλλαξει πολλα android κινητα αλλα πιο σταθερο δεν εχω δει:D

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως τα toolkit αυτο κανουν...ΟΛΑ στοκ... απλα ειπα μην φλασαρες κανα κερνελ μονο. οποτε ολα καλα:lol:

κοιτα να το χαρεις,εχω αλλαξει πολλα android κινητα αλλα πιο σταθερο δεν εχω δει:D

 

Αυτό βλέπω και εγώ και με stock rom και κάτι άλλο χωρίς κάποιο launcher δεν μπορώ ναι αλλάξω θέση στα εικονίδια στο μενού?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...