Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια παρατήρηση για την εφαρμογή batterυguru που εχει βγάλει η Qualcom.ΜΑΚΡΙΑ!! Μου έφαγε μέσα σε 8 ώρες που κοιμόμουνα 40% μπαταρία.

 

40% συνολικής μπαταρίας η 40% απο το 2% που θα είχες κατανάλωση το βράδυ; Να λέμε και τα πραγματα με το όνομα τους.

 

Προσωπικά δεν έχω δει καμια κατανάλωση απο το battery guru όπως και δεν νομιζω να έχω δει κάποιο όφελος ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά που συγχρονίζεις στο Google+ τα βλέπουν όλοι όσους έχεις προσθέσεις στους κύκλους ή μόνο εσύ;

Όπως είπε και ο mcn, μόνο εσύ. Για να τις δουν και άλλοι πρέπει να πας g+ photos και να τις βάλεις σε κάποιο φάκελο που μπορούν να τις βλέπουν όλοι ή συγκεκριμένοι κύκλοι . Επίσης, όταν αλλάξεις κινητό, με το πρώτο sync θα εμφανιστούν στην gallery όλες οι φωτογραφίες και βίντεο από το g+

Link to comment
Share on other sites

Λες την εφαρμογή που έχει το κινητό google music play. Δεν βρήκα επιλογή για up load.που τα ανεβάζει πως μήπως μέσω google drive;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω pc ανεβάζεις μουσική στο google music και μόνο με τον music manager.

αυτό είσαι σίγουρος ότι λειτουργεί στην Ελλάδα ?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

αυτό είσαι σίγουρος ότι λειτουργεί στην Ελλάδα ?

 

Eμφανίζει το μηνυμα "The Google Play music player is currently available in select territories" όταν πάω να επισκεφθώ το play.google.com/music, οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Eμφανίζει το μηνυμα "The Google Play music player is currently available in select territories" όταν πάω να επισκεφθώ το play.google.com/music, οπότε....

 

Εδώ παίρνουμε το κινητό από Αγγλία ενώ βγάζει το ίδιο σφάλμα, αυτό για το music δεν θα μπορούσαμε να ξεπεράσουμε;; Κάντε μια αναζήτηση στο Google και θα βρεις πολλούς οδηγούς για το πώς θα αποκτήσεις πρόσβαση στην υπηρεσία. Για αποθήκευση μουσική στο σύννεφο, είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω με τα handsfree έχω την ένταση των ακουστικών στο τέρμα χαμηλό.Μόλις λάβω όμως επόμενη κλίση ενώ η στάθμη είναι τέρμα χαμηλά τα ηχεία έχουν τέρμα ένταση.Μόλις ανεβάσω την ένταση ένα τικ από το τέρμα χαμηλό και ξανακατεβάσω επανέρχονται στο σωστό επίπεδο έντασης.Το έχει συναντήσει κανείς?

 

...εγώ.δεν ξέρω που οφείλεται κ αν λύνεται όμως

Link to comment
Share on other sites

αυτό είσαι σίγουρος ότι λειτουργεί στην Ελλάδα ?

 

Eμφανίζει το μηνυμα "The Google Play music player is currently available in select territories" όταν πάω να επισκεφθώ το play.google.com/music, οπότε....
Απλώς την 1η φορά που θα μπείτε με το account σας πρέπει να είστε με κάποιο proxy για να φαίνεται σα να μπαίνετε από uk ή us. Με το που ενεργοποιηθεί, δεν ελέγχει ποτέ ξανά οπότε λειτουργεί κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με ακουστικα παιδες.Ισχυει κατι που εχω ακουσει οτι μονο συγκεκριμενα κανουν για το Nexus μας η οποιο handsfree/ακουστικο αγορασω θα κανει τη δουλεια του?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με ακουστικα παιδες.Ισχυει κατι που εχω ακουσει οτι μονο συγκεκριμενα κανουν για το Nexus μας η οποιο handsfree/ακουστικο αγορασω θα κανει τη δουλεια του?

 

+1 interested

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με ακουστικα παιδες.Ισχυει κατι που εχω ακουσει οτι μονο συγκεκριμενα κανουν για το Nexus μας η οποιο handsfree/ακουστικο αγορασω θα κανει τη δουλεια του?
Για απλά ακουστικά δε θα έχεις πρόβλημα, για handsfree θες κάποιο που να ακολουθεί το CTIA standard και όχι OMTP (η διαφορά τους φαίνεται εδώ: http://talk.sonymobile.com/thread/62722).

 

Βέβαια υπάρχει και η λύση του adaptor OMTP -> CTIA.

Link to comment
Share on other sites

Για απλά ακουστικά δε θα έχεις πρόβλημα, για handsfree θες κάποιο που να ακολουθεί το CTIA standard και όχι OMTP (η διαφορά τους φαίνεται εδώ: http://talk.sonymobile.com/thread/62722).

 

Βέβαια υπάρχει και η λύση του adaptor OMTP -> CTIA.

 

εγώ έχω τα beats by dr.dre αυτά που δίνανε με το sensation xe και δεν λειτουργούν μόνο τα δυο πλήκτρα FF & REV αν πάρω έναν omtp adaptor θα λειτουργούν και αυτά?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τα beats by dr.dre αυτά που δίνανε με το sensation xe και δεν λειτουργούν μόνο τα δυο πλήκτρα FF & REV αν πάρω έναν omtp adaptor θα λειτουργούν και αυτά?
Δε γνωρίζω τι standard ακολουθούν αυτά, αν ακολουθούν κάποιο, ο adaptor κάνει μια απλή αντιμετάθεση των gnd/mic επαφών στο βύσμα, οπότε μετατρέπει το standard από CTIA σε OMTP και αντίστροφα και δουλεύει για τα τυπικά ακουστικά με μικρόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα το ειδα χτες και επαιξα μαζι του κανα μισαωρο.

 

Ο.κ. Ειναι πολυ γρηγορο πολυ πιο γρηγορο απο το GS 3 αλλα...

Η οθονη ξεπλυμενη οπως ολες οι LCD ( Εδω τα Sony Z ηδη πωλουνται !!! ).

Κατα τα αλλα εχει χειροτερη καμερα απο τον βασιλια -αρνητικο αρκετα για εμενα.

 

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω ομως ετσι για την εμπειρια .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα το ειδα χτες και επαιξα μαζι του κανα μισαωρο.

 

Ο.κ. Ειναι πολυ γρηγορο πολυ πιο γρηγορο απο το GS 3 αλλα...

Η οθονη ξεπλυμενη οπως ολες οι LCD ( Εδω τα Sony Z ηδη πωλουνται !!! ).

Κατα τα αλλα εχει χειροτερη καμερα απο τον βασιλια -αρνητικο αρκετα για εμενα.

 

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω ομως ετσι για την εμπειρια .

 

Φίλε μου σίγουρα όταν αγοράζεις μια συσκευή nexus ξέρεις ότι έχει κάποια ευάλωτα σημεία αλλά έχει και τα + του.Δεν είναι το πλήρες πακέτο που θα σου προσφέρει η samsung αλλά εγώ προσωπικά σε αυτά τα λεφτά με αυτά τα χαρακτηριστικά και την υποστήριξη δεν βρίσκω κάτι άλλο.Ναι θα ήθελα ράδιο και επέκταση αλλά πλέον προσπαθώ να το συνηθίσω και να απολαμβάνω αυτά που μου προσφέρει όσο μπορώ :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα όταν αγοράζεις μια συσκευή nexus ξέρεις ότι έχει κάποια ευάλωτα σημεία αλλά έχει και τα + του.Δεν είναι το πλήρες πακέτο που θα σου προσφέρει η samsung αλλά εγώ προσωπικά σε αυτά τα λεφτά με αυτά τα χαρακτηριστικά και την υποστήριξη δεν βρίσκω κάτι άλλο.Ναι θα ήθελα ράδιο και επέκταση αλλά πλέον προσπαθώ να το συνηθίσω και να απολαμβάνω αυτά που μου προσφέρει όσο μπορώ :)

 

Εννοειται ! Απλα τα γραφω για τους καινουριους στον χωρο του Android,πρεπει να ξερουν τι παιζει με το καθε κινητο πιστευω !

 

Το μονο που ζηλευω απο nexus ειναι η ταχυτητα και αποκριση του,αφου καταφερε η LG να βγαλει γρηγορο μηχανακι...:D

Link to comment
Share on other sites

Ας ξανά πούμε για τους παλιούς αλλά και τους νέους του χώρου οτι η οθόνη είναι ξεβαμμενη επειδή η Google δεν έχει κανει σωστο καλιμπραρισμα.

 

Υπάρχουν εφαρμογές που το φτιάχνει. Η οθόνη είναι φοβερή και με πολύ καλη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα το ειδα χτες και επαιξα μαζι του κανα μισαωρο.

 

Ο.κ. Ειναι πολυ γρηγορο πολυ πιο γρηγορο απο το GS 3 αλλα...

Η οθονη ξεπλυμενη οπως ολες οι LCD ( Εδω τα Sony Z ηδη πωλουνται !!! ).

Κατα τα αλλα εχει χειροτερη καμερα απο τον βασιλια -αρνητικο αρκετα για εμενα.

 

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω ομως ετσι για την εμπειρια .

 

Και μονο που το συγκρίνεις φτάνει γιατί συγκρίνεται και με iPhone σε ποιότητα κατασκευής και ομορφιά ;)

Η οθόνη όπως είπε και ο φίλος πιο πανω καλιμπραρεται εύκολα αν δεις στο σχετικό thread

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει τα ακουστικα αυτα:

http://www.amazon.co.uk/Plantronics-Backbeat-Stereo-Corded-Headphones/dp/B0046W4TFK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362591050&sr=8-1

να μου πει αν λειτουργουν τα πληκτρα της εντασης και γενικα αν υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας.

Δε καταφερα να βρω αν ειναι CTIA standard, οπως διαβασα λιγο παραπανω. :wacko:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει τα ακουστικα αυτα:

http://www.amazon.co.uk/Plantronics-Backbeat-Stereo-Corded-Headphones/dp/B0046W4TFK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362591050&sr=8-1

να μου πει αν λειτουργουν τα πληκτρα της εντασης και γενικα αν υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας.

Δε καταφερα να βρω αν ειναι CTIA standard, οπως διαβασα λιγο παραπανω. :wacko:

Ευχαριστω

 

Aν γράφουν "compatible with iPhone, iPad etc" τότε είναι σίγουρα CTIA.

Όλα τα προϊόντα apple χρησιμοποιούν αυτό το πρότυπο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει τα ακουστικα αυτα:

http://www.amazon.co.uk/Plantronics-Backbeat-Stereo-Corded-Headphones/dp/B0046W4TFK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1362591050&sr=8-1

να μου πει αν λειτουργουν τα πληκτρα της εντασης και γενικα αν υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας.

Δε καταφερα να βρω αν ειναι CTIA standard, οπως διαβασα λιγο παραπανω. :wacko:

Ευχαριστω

 

Aν γράφουν "compatible with iPhone, iPad etc" τότε είναι σίγουρα CTIA.

Όλα τα προϊόντα apple χρησιμοποιούν αυτό το πρότυπο.

Αυτό βέβαια δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα λειτουργούν και τα πλήκτρα έντασης. Επίσης έχω διαβάσει για iphone compatible handsfree που δε λειτουργούσε σωστά σε xperia S (επίσης CTIA) επειδή το xperia S δίνει 2V τάση στο μικρόφωνο ενώ το iphone 2.7V και το handsfree χρειαζόταν 2.7. Το nexus δε ξέρω πόσα δίνει στο εξωτερικό μικρόφωνο. Πολύ μπέρδεμα για κάτι που θα έπρεπε να είναι τόσο απλό...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα το ειδα χτες και επαιξα μαζι του κανα μισαωρο.

 

Ο.κ. Ειναι πολυ γρηγορο πολυ πιο γρηγορο απο το GS 3 αλλα...

Η οθονη ξεπλυμενη οπως ολες οι LCD ( Εδω τα Sony Z ηδη πωλουνται !!! ).

Κατα τα αλλα εχει χειροτερη καμερα απο τον βασιλια -αρνητικο αρκετα για εμενα.

 

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω ομως ετσι για την εμπειρια .

 

Ποιος ειναι ο βασιλιας;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ας ξανά πούμε για τους παλιούς αλλά και τους νέους του χώρου οτι η οθόνη είναι ξεβαμμενη επειδή η Google δεν έχει κανει σωστο καλιμπραρισμα.

 

Υπάρχουν εφαρμογές που το φτιάχνει. Η οθόνη είναι φοβερή και με πολύ καλη ανάλυση.

 

Και πρέπει να είσαι root φαντάζομαι για να δουλέψουν οι εφαρμογές αυτές ..σωστά ;;

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που το συγκρίνεις φτάνει γιατί συγκρίνεται και με iPhone σε ποιότητα κατασκευής και ομορφιά ;)

Η οθόνη όπως είπε και ο φίλος πιο πανω καλιμπραρεται εύκολα αν δεις στο σχετικό thread

 

Μα εγραψα καποια στιγμη θα το παρω να το δοκιμασω...ΤΩΡΑ ομως περιμενω τον Βασιλια μας !!! Αν τελικα το GS 4 δεν ειναι καλο θα τσιμπησω το Nexus 4 !!

Αν και μεταξυ μας η Sammy θα κανει και παλι μεγαλη ζημια !!!

 

Ποιος ειναι ο βασιλιας;

 

Αν διαβασεις πιο κινητο Android ειναι πρωτο σε πωλησεις θα το μαθεις ! :D

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...