Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχουν προβλήματα όταν την περάσω από πάνω, φαντάζομαι ότι θα λυθούν όταν κάνω αργότερα factory reset, έτσι;

 

Εξαρτάται τα προβλήματα. Γενικά δεν έχει θέματα σε μένα. Εγώ την έκανα αναγκαστικά με sideload μιας και με διέλυσε το napster το Σάββατο που μας πέρασε, και εξαιτίας αυτού έκανα και factory reset προχτές. Πάντως αναλόγως το πρόβλημα, θα έχει (στις περισσότερες περιπτώσεις) και μια σχετική λύση, με ή χωρίς factory reset.

 

Αν θες για backup σε παιχνίδια δες το helium (χωρίς root παίζει), και για sms το sms backup&restore. Τα υπόλοιπα που χρειαζόμουν εμένα τα μετέφερε το android. Το helium παίζει και σε 5, οπότε και μετά θα μπορείς να κάνεις backup (αυτό έκανα εγώ στην περίπτωσή μου).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται τα προβλήματα. Γενικά δεν έχει θέματα σε μένα. Εγώ την έκανα αναγκαστικά με sideload μιας και με διέλυσε το napster το Σάββατο που μας πέρασε, και εξαιτίας αυτού έκανα και factory reset προχτές. Πάντως αναλόγως το πρόβλημα, θα έχει (στις περισσότερες περιπτώσεις) και μια σχετική λύση, με ή χωρίς factory reset.

 

Αν θες για backup σε παιχνίδια δες το helium (χωρίς root παίζει), και για sms το sms backup&restore. Τα υπόλοιπα που χρειαζόμουν εμένα τα μετέφερε το android. Το helium παίζει και σε 5, οπότε και μετά θα μπορείς να κάνεις backup (αυτό έκανα εγώ στην περίπτωσή μου).

 

Ευχαριστώ!Ελπίζω να μην έχω προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες ερωτησεις για οσους γνωριζουν

βρηκα το τηλεφωνο καινουριο απο ebay uk 150 λιρες

ητοι κοντα στα 240 δολλαρια και 190 ευρω

απο hong kong φυσικα

παιζει καποιο προβλημα η ητανε μονο διαθεσιμα απο το googl play store?

υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση του μεσω google μιας και δεν το αγορασα απο το play store?

 

οποιαδηποτε συμβουλη θα εκτιμηθει αφανταστα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες ερωτησεις για οσους γνωριζουν

βρηκα το τηλεφωνο καινουριο απο ebay uk 150 λιρες

ητοι κοντα στα 240 δολλαρια και 190 ευρω

απο hong kong φυσικα

παιζει καποιο προβλημα η ητανε μονο διαθεσιμα απο το googl play store?

υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση του μεσω google μιας και δεν το αγορασα απο το play store?

 

οποιαδηποτε συμβουλη θα εκτιμηθει αφανταστα :)

Δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά.

Τόσο είχε πρίν 1.5 χρόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τα προβλήματα. Γενικά δεν έχει θέματα σε μένα. Εγώ την έκανα αναγκαστικά με sideload μιας και με διέλυσε το napster το Σάββατο που μας πέρασε, και εξαιτίας αυτού έκανα και factory reset προχτές. Πάντως αναλόγως το πρόβλημα, θα έχει (στις περισσότερες περιπτώσεις) και μια σχετική λύση, με ή χωρίς factory reset.

 

Αν θες για backup σε παιχνίδια δες το helium (χωρίς root παίζει), και για sms το sms backup&restore. Τα υπόλοιπα που χρειαζόμουν εμένα τα μετέφερε το android. Το helium παίζει και σε 5, οπότε και μετά θα μπορείς να κάνεις backup (αυτό έκανα εγώ στην περίπτωσή μου).

 

Εκανα οτι ακριβως σου προτείνει ο φίλος για τον ίδιο λογο...και γιατί δεν έχω χρονο να είμαιμμισήμμέρα πανω απο το κινητό για να το φτιάχνω....

Το μονο θέμα είναι οτι "δουλεύει" στα 75% η Ραμ ενω προν στα 55%

Δεν ξέρω εσείς...

 

Γενικά ενω παιζει ψηλά η Ραμ μου θυμίζει λίγο τον τροπο λειτουργίας των Μάκ

Ψηλά μνήμη ώστε να παιζουν όλα σωστα....

Μπορεί να λέω και βλακεία βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες ερωτησεις για οσους γνωριζουν

βρηκα το τηλεφωνο καινουριο απο ebay uk 150 λιρες

ητοι κοντα στα 240 δολλαρια και 190 ευρω

απο hong kong φυσικα

παιζει καποιο προβλημα η ητανε μονο διαθεσιμα απο το googl play store?

υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση του μεσω google μιας και δεν το αγορασα απο το play store?

 

οποιαδηποτε συμβουλη θα εκτιμηθει αφανταστα :)

 

Σε καμια περιπτωση δεν θα προτινα να δωσεις 190 ευρω για αυτο το κινητο.

Για να απαντησω στις ερωτησεις σου ομως μιας και δεν σου κανει κανενας κουμαντο στα λεφτα, συσκευες εκτος Ε.Ε. ειναι λιγο δυσκολο να τις δεχτουν.

Παρανομως, αλλα κανουν φασαρια. Αν εισαι διατεθημενος να τους τριξεις τα δοντια οταν χρειαστει, τοτε δεν ειναι εμποδιο αυτο.

Δεν τους αφορα αν το αγορασες απο την Ελλαδα, την Αλασκα η τη μαυρη αγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα οτι ακριβως σου προτείνει ο φίλος για τον ίδιο λογο...και γιατί δεν έχω χρονο να είμαιμμισήμμέρα πανω απο το κινητό για να το φτιάχνω....

Το μονο θέμα είναι οτι "δουλεύει" στα 75% η Ραμ ενω προν στα 55%

Δεν ξέρω εσείς...

 

Γενικά ενω παιζει ψηλά η Ραμ μου θυμίζει λίγο τον τροπο λειτουργίας των Μάκ

Ψηλά μνήμη ώστε να παιζουν όλα σωστα....

Μπορεί να λέω και βλακεία βέβαια....

 

 

Με το system monitor η ραμ ειναι στο 33-37% μονιμα.

Γυρω στις 100 εφαρμογες και ολα ανοιχτα (data, wifi, location settings, push, κλπ).

 

Επισης, πρωτη φορα απο τοτε που αγορασα το κινητο, με ολα ανοιχτα επισης, το βραδυ εχασε 0% οταν ημουν γυρω στο 1.4% την ωρα σε idle με kk.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-LG-GOOGLE-NEXUS-4-BLACK-16-GB-MOBILE-SMART-PHONE-UNLOCKED-CAMERA-LTE-3G-4G-/231376349599?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item35df1ae99f

 

βρηκα κι αυτη την περιπτωση

δυστυχως ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να δω feedback του συγκεκριμενου

στις 130 λιρες αξιζει?

164 ευρω βγαινει

βασικα στην αγγλια φτηνοτερο και καινουριο δε νομιζω να μπορεσω να το βρω

δε θελω μεταχειρισμενο εκτος κι αν πουλησει ενας φιλος μου το δικο του που το εχει τσιλικο

Link to comment
Share on other sites

γιατι θελω stock android δεν θελω να μπλεξω με χειροκινητες αναβαθμισεις

το moto G στα ιδια λεφτα δεν με εμπνεει

θελω οθονη κοντα στις 5 ιντσες

απο ατομα που ξερω που το εχουν λενε δεν το εχουν αλλαξει γιατι δεν βρισκουν καποιο λογο

και δεν θελω να δωσω πανω απο 150 λιρες γιατι δεν ειμαι και οτι καλυτερο στο πως τα χειριζομαι οποτε δεν θελω να δωσω παραπανω λεφτα

επισης το moto G εχει μονο 1 GB RAM και το nexus εχει καλυτερη οθονη

 

ελεγα να παω για asus zenfone 5 και κανα 2 αλλα, αλλα οσο διαβαζω για προβληματα με τις αναβαθμισεις κτλ τοσο πιο πολυ θελω stock

δεν θα κανω φοβερη χρηση απλα θελω κατι καλυτερο απο το htc desire s που εχω και πλεει τα λοισθια και μου εχει σπασει τα νευρα που δεν μπορω να το κανω s-off με τιποτα, εχει χαλασει το digitizer κτλ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ανεφερα νωρίτερα.

Πήρα τηλέφωνο στην procordia και μου είπαν ότι η αλλαγή μπαταρίας έχει 15€. Πρέπει να τους το πάω και το κρατάνε 2 ημέρες για να το ελέγξουνε.

Αν είναι μέσα στην εγγύηση μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην LG και θα κανονισουν αυτοί να τους το πάνε και θα την αλλάξουν τζάμπα (αν κατάλαβα καλά) αλλά η διαδικασία θα πάρει περίπου 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

γιατι θελω stock android δεν θελω να μπλεξω με χειροκινητες αναβαθμισεις

 

Μακάρι να διαψευστω αλλά δεν νομίζω να πάρει άλλη αναβάθμιση το 4. Τα μικρο update για τα ίσως bug της 5 θα πάρει. Πιο πέρα χλωμό νομίζω.

Το κινητό μια χαρά είναι. Ωραιο είναι. Γρήγορο κτλ αλλά νομίζω για 190 ευρώ δεν αξίζει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να διαψευστω αλλά δεν νομίζω να πάρει άλλη αναβάθμιση το 4. Τα μικρο update για τα ίσως bug της 5 θα πάρει. Πιο πέρα χλωμό νομίζω.

Το κινητό μια χαρά είναι. Ωραιο είναι. Γρήγορο κτλ αλλά νομίζω για 190 ευρώ δεν αξίζει πλέον.

Απίθανο να πάρει άλλο επίσημο update. Ευχάριστη έκπληξη ήταν το ότι πήραμε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Με το system monitor η ραμ ειναι στο 33-37% μονιμα.

Γυρω στις 100 εφαρμογες και ολα ανοιχτα (data, wifi, location settings, push, κλπ).

 

Επισης, πρωτη φορα απο τοτε που αγορασα το κινητο, με ολα ανοιχτα επισης, το βραδυ εχασε 0% οταν ημουν γυρω στο 1.4% την ωρα σε idle με kk.

 

μαλλον θα εκανες clean install ισως τελικα να πρεπει να γινει το factory μηπως καλυτερευσει...

τετοια παντως δεν τα εβλεπα ουτε με kit kat

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση ισως, αλλα η ''Συλλογη'' που ειχε ολες τις φωτογραφιες σε φακελους εξαφανιστηκε με την νεα εκδοση ? Δεν την βρισκω πουθενα :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια χαζη ερωτηση ισως, αλλα η ''Συλλογη'' που ειχε ολες τις φωτογραφιες σε φακελους εξαφανιστηκε με την νεα εκδοση ? Δεν την βρισκω πουθενα :p

Δυστυχώς ναι. Πλέον υπάρχει η εφαρμογή Φωτογραφίες, αν δε σε βολεύει κατέβασε την εφαρμογή quickpic

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Πλέον υπάρχει η εφαρμογή Φωτογραφίες, αν δε σε βολεύει κατέβασε την εφαρμογή quickpic

 

Ποοοο, ειχαμε βολευτει μια χαρα... Στις φωτογραφιες ξερεις πως να απενεργοποιησω εντελως τον συγχρονισμο με το google plus?Γιατι παρατηρω οτι ανεβαζει καποιες φωτο στο google plus αυτοματα...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να είσαι στο 30%-33% ;;

Σε μένα:

το σύστημα android 120mb

Οι ρυθμισεις αποθηκευτικου χώρου αλλά 120mb

Το lollipop αλλά 75mb.

 

Και μετα υπάρχουν αλλά apps (fb, viber, nova launcher) που αυτά υπηρχαν και στη 4.4.4.

 

Νομίζω θα κάνω factory reset.

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα εκανες clean install ισως τελικα να πρεπει να γινει το factory μηπως καλυτερευσει...

τετοια παντως δεν τα εβλεπα ουτε με kit kat

 

Eκανα αλλα ηταν το ιδιο και πριν.

Μαλιστα πριν δεν ειχα δει καν 37%, max 35%.

Αυτη τη στιγμη ειναι ετσι για να μη λετε οτι λεω βλακειες. :lol:

 

http://s27.postimg.org/7fzp5ip5b/Screenshot_2014_11_27_23_07_39.jpg

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλα ηταν το ιδιο και πριν.

Μαλιστα πριν δεν ειχα δει καν 37%, max 35%.

Αυτη τη στιγμη ειναι ετσι για να μη λετε οτι λεω βλακειες. :lol:

 

http://s27.postimg.org/7fzp5ip5b/Screenshot_2014_11_27_23_07_39.jpg

 

Είσαι stock?? Rooted?? Εχεις ξηλωσει εφαρμογές?? Μπορείς να βάλεις ενα screenshot απο το system monitor με τι ram καταναλώνουν οι εφαρμογές σου?? Μου φαίνεται απίστευτο!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Είσαι stock?? Rooted?? Εχεις ξηλωσει εφαρμογές?? Μπορείς να βάλεις ενα screenshot απο το system monitor με τι ram καταναλώνουν οι εφαρμογές σου?? Μου φαίνεται απίστευτο!!

 

θα ελεγα οτι αν πει ενας ενας εδω μεσα θα ειναι και ο μοναδικος με τοσο χαμηλα....

Link to comment
Share on other sites

Stock, rooted, undervolted, overclocked.

Δεν εχω βγαλει καμια εφαρμογη (εχω απενεργοποιησει μονο το email γιατι παιζουν ολα απτο gmail πλεον), εχω 100 apps και ολα ανοιχτα απο θεμα wifi, data, locations, nfc κλπ, οπως προειπα.

Οριστε και οι εφαρμογες. Επαιζε η ραμ μεταξυ 30 και 31% οταν τραβηξα το screenshot.

 

http://s27.postimg.org/nwo8jcf67/Screenshot_2014_11_27_23_34_32.jpg

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση θεωρητική; Χωρίς να δείτε τη ram, με τη χρήση την κανονική που κάνετε, βλέπετε θέματα; Το ίδιο μου συμβαίνει και στο 5 κατά διαστήματα αν δω μνήμη αλλά δεν αλλάζει κάτι στη γενικότερη χρήση του. Μόνο ο αριθμός. Οπότε και σταμάτησα να ασχολούμαι. Αν υπάρχει θέμα, τότε το συζητάμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση θεωρητική; Χωρίς να δείτε τη ram, με τη χρήση την κανονική που κάνετε, βλέπετε θέματα; Το ίδιο μου συμβαίνει και στο 5 κατά διαστήματα αν δω μνήμη αλλά δεν αλλάζει κάτι στη γενικότερη χρήση του. Μόνο ο αριθμός. Οπότε και σταμάτησα να ασχολούμαι. Αν υπάρχει θέμα, τότε το συζητάμε.

 

ειναι ακριβως αυτο που ειπα και εγω σχετικα με τη χρηση και την μπαταρια...οτι δεν κολλάει

Link to comment
Share on other sites

Για πρωτη φορα το κινητο ειναι εντελως απροβληματιστο απο καθε αποψη.

Μολις ειδα οτι δε σηκωνει ακριβως το ιδιο undervolt και ειμαι σε finetuning τωρα αλλα κατα τα αλλα μια χαρα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...