Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα clear data στο Google services framework, τι κακό μπορεί να προκαλέσει;

Θα χρειαστεί μετά να περάσω πάλι λογαριασμούς κλπ;

 

Σβήνει τις επιλογές για τα location services και μετά θα σε ρωτήσει ξανά αν μπορεί η google να μαζεύει στοιχεία θέσης, θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το gps για τις εφαρμογές σου και στο maps θα πρέπει να ενεργοποιήσεις ξανά το location reporting (παλαιό latitude), αν το χρησιμοποιούσες.

 

Δεν έχω δει να πειράζει κάτι άλλο.

 

Το κακό είναι ότι όσες φορές το έχω δοκιμάσει (τώρα και παλαιότερα) δεν κατάφερα να μου στείλει το πολυπόθητο update. Πειράζει όμως λίγα πράγματα οπότε δε χάνεις να το δοκιμάσεις και καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά το έχω βάλει στην φόρτιση το τηλέφωνο έχει φτάσει στο 96% και άρχισε το touch κάτι κουλά..πάταγα το πίσω και στην οθόνη πατιόντουσταν και τα 3 κουμπιά ρόλαρα στο μενού και αυτό έμενε εκεί που είναι.Το έχει συναντήσει κανείς?Θα τσεκάρω μήπως το έκανε λόγω της φόρτισης.

 

Το έχω διαβάσει ξανά αυτό. Αν δοκιμάσεις διαφορετικό φορτιστή μπορεί να μη σου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει ξανά αυτό. Αν δοκιμάσεις διαφορετικό φορτιστή μπορεί να μη σου το κάνει.

 

το καλυτερο ειναι φορτιση μεσω usb θυρας. ουτε η μπαταρια τρωει μεγαλο ζορι ουτε ζεσταινεται. το κακο ειναι οτι αργει να φορτισει βεβαια, αλλα αργο, σημαινει μεγαλυτερη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι φορτιση μεσω usb θυρας. ουτε η μπαταρια τρωει μεγαλο ζορι ουτε ζεσταινεται. το κακο ειναι οτι αργει να φορτισει βεβαια, αλλα αργο, σημαινει μεγαλυτερη ζωη.

 

Ποιος σου το έχει πει αυτό για την μεγαλύτερη ζώη;

Link to comment
Share on other sites

που υπάρχει η αγγλική έκδοση για το toolkit για την 4.3 ;

βάζω την γερμανική και μου δείχνει offline το κινητό ενώ το έχω σύνδεση και έχει εγκατασταθεί σωστά τα αρχεία

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το έχει πει αυτό για την μεγαλύτερη ζώη;

 

εγω το λεω. ο φορτιστης του κινητου δινει 1,2Α 5 βολτ. Η υsb θυρα δινει 4,75 βολτ. Γενικα οσο πιο αργα φορτιζει η μπαταρια τοσο το καλυτερο. Αν δηλαδη με φορτιστη του κανεις πληρη φορτιση σε μιση ωρα και με το usb φορτιζει σε μια ειναι καλυτερο. Αμφιβαλεις σε αυτο μηπως? Επειδη ασχολουμαι και μοντελισμο και με μπαταριες λιπο συγκεκριμενα και επειδη εχουν δει πολλα τα ματια γιαυτο και το λεω.

Link to comment
Share on other sites

εγω το λεω. ο φορτιστης του κινητου δινει 1,2Α 5 βολτ. Η υsb θυρα δινει 4,75 βολτ. Γενικα οσο πιο αργα φορτιζει η μπαταρια τοσο το καλυτερο. Αν δηλαδη με φορτιστη του κανεις πληρη φορτιση σε μιση ωρα και με το usb φορτιζει σε μια ειναι καλυτερο. Αμφιβαλεις σε αυτο μηπως? Επειδη ασχολουμαι και μοντελισμο και με μπαταριες λιπο συγκεκριμενα και επειδη εχουν δει πολλα τα ματια γιαυτο και το λεω.

 

Kανεις λαθος. Εχει απαντηθει στο θεμε με λινκ απο battery university. Ψαχνεις και διαβαζεις. Και δεν χρειαζεται αναφορα του τι ασχολειται ο καθενας για να βρουμε τον ποιο σχετικο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει έρθει σε κανέναν ειδοποίηση για να κανει update την καινούργια εκδοση;;
Link to comment
Share on other sites

Kανεις λαθος. Εχει απαντηθει στο θεμε με λινκ απο battery university. Ψαχνεις και διαβαζεις. Και δεν χρειαζεται αναφορα του τι ασχολειται ο καθενας για να βρουμε τον ποιο σχετικο. :lol:

 

θυμαμαι που τα διαβαζα ολα απο την αρχη τα θεματα για το νεξους ειχες απαντησει με λινκ παλι για ενα θεμα με τις μπαταριες. Το storage της μπαταριας δεν γινεται στο 10% που εγραφες. Το καλυτερο storage (επιπεδο για να αφησεις καποιο καιρο την μπαταρια αδουλευτη) ειναι 40 με 35% οπως λεει και το site. Επισης αυτο που ειπα για τα βολτ δεν κανω λαθος εγω αλλα εσυ. Αν δεις στο site που προτεινες να ριξω μια ματια, περισσοτερα volt per cell, σημαινει μικροτερη διαρκεια ζωης. Οποτε λιγοτερα βολτ=μικροτερη θερμοκρασια μπαταριας=λιγοτερα χαμενα mha της μπαταριας=μεγαλυτερη διαρκεια ζωης. Δεν ειπα οτι ειμαι ειδικος. Απλα βαση εμπειριας εχω δει μπαταριες λιθιου πολυμερους να παιρνουν φωτια λογο κακης φορτισης και κακης φορτισης στο storage. Βεβαια οι μπαταριες που δουλευω δεν εχουν καμια σχεση σε αποδοση βολτ με των κινητων. Εκεινες που ασχολουμε ειναι της ταξης των 70-90 C και 14+ βολτ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μέχρι στιγμής καθόλου

 

επιτελους γιατι ηταν πολυ σπαστικό!!!! Ευχαριστώ!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#* μπαίνει σε μενού και ενεργοποιείς το lte

 

:dash::dash:

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#* μπαίνει σε μενού και ενεργοποιείς το lte

 

Πλακα κανεις ή οντως ισχυει αυτο?

το τσεκαρα οντως ετσι δειχνει το εχει δοκιμασει κανεις? εγω που το εχω αγορασμενο απο Αμερικη Playstore μαλλον δεν θα το απολαυσω ε?

Edited by GATE_1908
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ή οντως ισχυει αυτο?

το τσεκαρα οντως ετσι δειχνει το εχει δοκιμασει κανεις? εγω που το εχω αγορασμενο απο Αμερικη Playstore μαλλον δεν θα το απολαυσω ε?

 

 

http://m.youtube.com/results?q=nexus%204%20&oq=&gs_l=

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι που τα διαβαζα ολα απο την αρχη τα θεματα για το νεξους ειχες απαντησει με λινκ παλι για ενα θεμα με τις μπαταριες. Το storage της μπαταριας δεν γινεται στο 10% που εγραφες. Το καλυτερο storage (επιπεδο για να αφησεις καποιο καιρο την μπαταρια αδουλευτη) ειναι 40 με 35% οπως λεει και το site. Επισης αυτο που ειπα για τα βολτ δεν κανω λαθος εγω αλλα εσυ. Αν δεις στο site που προτεινες να ριξω μια ματια, περισσοτερα volt per cell, σημαινει μικροτερη διαρκεια ζωης. Οποτε λιγοτερα βολτ=μικροτερη θερμοκρασια μπαταριας=λιγοτερα χαμενα mha της μπαταριας=μεγαλυτερη διαρκεια ζωης. Δεν ειπα οτι ειμαι ειδικος. Απλα βαση εμπειριας εχω δει μπαταριες λιθιου πολυμερους να παιρνουν φωτια λογο κακης φορτισης και κακης φορτισης στο storage. Βεβαια οι μπαταριες που δουλευω δεν εχουν καμια σχεση σε αποδοση βολτ με των κινητων. Εκεινες που ασχολουμε ειναι της ταξης των 70-90 C και 14+ βολτ.

 

Δε μιλουσαμε ποτε για αποθηκευση, οποτε το 35-40% δεν εχει εφαρμογη στα ποστ που διαβασες. Eχεις δικιο στα υπολοιπα. Διαβασα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

:dash::dash:

 

Εισαι σπαστικος. Κι εμενα μου εκρυψες οταν ρωταγα οτι μπορω να ενεργοποιησω το lte. Τωρα εχω 4g παντου.

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#* μπαίνει σε μενού και ενεργοποιείς το lte

μπαινω σε αυτο το μενου,επιλεγω lte/gsm/wcdma auto, αλλα μετα ο,τι κι αν πατησω (home η back) ξαναγυρναει σε wcdma preferred.

ειμαι στοκ και unroot.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλληκάρια βαριέστε να το ψάξετε;;

Έχει αναφερθεί 100 φορές ότι δεν παίζει στην Ελλάδα το LTE.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:dash::dash:

 

Εισαι σπαστικος. Κι εμενα μου εκρυψες οταν ρωταγα οτι μπορω να ενεργοποιησω το lte. Τωρα εχω 4g παντου.

 

:lol::lol::lol: πρωινιατικα θα μου βγουν οι φραπεδες απτη μυτη :lol:

 

Υ.γ. σοβαρα τωρα,αν το κανω θα εχω lte?με vodafone ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εκκαθάριση μνήμης στο Google services framework, δεν μπορώ να κατεβάσω από το play store τις ενημερώσεις δυο εφαρμογών. Μου εμφανίζει συνέχεια σφάλμα.

Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εκκαθάριση μνήμης στο Google services framework, δεν μπορώ να κατεβάσω από το play store τις ενημερώσεις δυο εφαρμογών. Μου εμφανίζει συνέχεια σφάλμα.

Τι πρέπει να κάνω;

 

Είχα και εγώ θέμα εκεί.. Σβήσε το account σου από settings-accounts- Google κάνε reboot και βαλε τον πάλι

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ θέμα εκεί.. Σβήσε το account σου από settings-accounts- Google κάνε reboot και βαλε τον πάλι

 

Έπιασε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...