Jump to content

ευκολος τροπος αντιγραφης αυθεντικων παιχνιδιων;


lazaross
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο καλυτερο για μενα προγραμμα αντιγραφης blindwrite suite!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreas443 ( 4 Ιούλ. 2004 , 16:17)

 

file Gary Kokkin epidi den poli katalaba ti ine afta ta arxiakia pou ta bazis sto clone cd epidi ime ligo asxetos kai den ksero kai kala agglika

 

 

Tα βάζεις στον κατάλογο Profiles που έχει κάνει install το Clone Cd.

Tο πρόγραμμα κανονίζει μόνο του τις απο-κωδικοποιήσεις ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazaross ( 5 Ιούλ. 2004 , 23:34)

 

τελικα ειναι καλο; αντιγραφει τα παντα? αμα ειναι να το κατεβασω..

 

 

Στο GAMEJACK αναφαίρεσαι;Άν ναι,εγώ πιστεύω ότι είναι απο τα καλύτερα προγράμματα αντιγραφής παιχνιδιών.Μπορεί να μην αναγνωρίζει όλες τις μεθόδους κλειδώματος,αλλα δημηουργεί ακριβές αντίγραφα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 6 Ιούλ. 2004 , 02:03)

 

Στο GAMEJACK αναφαίρεσαι;Άν ναι,εγώ πιστεύω ότι είναι απο τα καλύτερα προγράμματα αντιγραφής παιχνιδιών.Μπορεί να μην αναγνωρίζει όλες τις μεθόδους κλειδώματος,αλλα δημηουργεί ακριβές αντίγραφα...

 

Αυτό δε γίνεται να στέκει. Αν δεν γνωρίζει την προστασία δεν μπορεί να δημιουργήσει ακριβές αντίγραφο αφού δεν γνωρίζει τον τρόπο με τον οποίο είναι δομημένο το CD. :confused:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan ( 6 Ιούλ. 2004 , 10:59)

 

Αυτό δε γίνεται να στέκει. Αν δεν γνωρίζει την προστασία δεν μπορεί να δημιουργήσει ακριβές αντίγραφο αφού δεν γνωρίζει τον τρόπο με τον οποίο είναι δομημένο το CD. :confused:

 

 

 

Μάλλον εγώ δεν το έγραψα καλά... :o

Όταν λέω ότι "Μπορεί να μην αναγνωρίζει όλες τις μεθόδους κλειδώματος,αλλα δημηουργεί ακριβές αντίγραφα" εννοώ ότι για τις συγκεκριμένες μορφές κλειδώματος που μπορεί να αναγνωρίσει,δημηουργεί ακριβές αντίγραφα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 6 Ιούλ. 2004 , 14:58)

 

Μάλλον εγώ δεν το έγραψα καλά... :o

Όταν λέω ότι "Μπορεί να μην αναγνωρίζει όλες τις μεθόδους κλειδώματος,αλλα δημηουργεί ακριβές αντίγραφα" εννοώ ότι για τις συγκεκριμένες μορφές κλειδώματος που μπορεί να αναγνωρίσει,δημηουργεί ακριβές αντίγραφα...

 

OK λογικό μου ακούγεται :p :alien:

Πάντως το ίδιο πράγμα κάνουν και όλα τα άλλα προγράμματα... το θέμα είναι ποιο πρόγραμμα αναγνωρίζει τις περισσότερες μεθόδους, ποιο τις αντιγράφει καλύτερα και πoιο είναι πιο λειτουργικό... εγώ και στα 3 ψηφίζω Alcohol120 ;)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου τα αντέγραφε όλα κανονικότατα. Από ένα σημείο και μετά δεν έβγαζε κανένα παιχνίδι, καθώς το αντιγραφικό μου ήταν παλιό πλέον.

Τελικά βαρέθηκα να δοκιμάζω συνέχεια προγράμματα, να ψάχνω ποιά σπάνε την τάδε προστασία κτλ, ξαναγύρισα στα παλιά all time classic cr*cks και ησύχασα :p

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το σύστημα με τα cr@cks δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ... 1-2 φορές προσπάθησα, απέτυχα και τελικά πήγα κατευθείαν σε Alcohol, CloneCD κλπ. Μπορεί κανείς να μου πει πώς γίνεται? Just curious....

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan ( 6 Ιούλ. 2004 , 15:52)

 

Αλήθεια το σύστημα με τα cr@cks δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ... 1-2 φορές προσπάθησα, απέτυχα και τελικά πήγα κατευθείαν σε Alcohol, CloneCD κλπ. Μπορεί κανείς να μου πει πώς γίνεται? Just curious....

 

 

Μα τα cr@cks είναι ότι ποιο εύκολο.

Απλός κατεβάζεις το αρχείο απο ένα ΄΄σοβαρό΄΄ site και το βάζεις μέσα στην directory που έκανες setup το παιχνίδι και αντιγράφει το υπάρχων αρχείο.

 

Το μόνο δύσκολο με τα cr@cks είναι ότι αρκετές φορές άμα κάνεις update θα πρέπει να κατεβάζεις καινούρια version.Οπότε άμα εσένα δεν σου πέτυχε μπορεί να κατέβασες λάθος έκδοση.

 

Πάντος εγώ λειτουργώ με alcohol 120% και clone cd.

 

Άλλη μια απορία.

Έχοντας κάνει πολλά αντίγραφα ασφαλείας, τα οποία παίζουν μια χαρά στο pc μου, προσπαθώ να τα τρέξω στο 2 pc.

Αλλά μου λέει ΄΄βάλτε το σωστό cd΄΄

 

Η ερώτηση μου είναι:

 

Aυτά τα παίχνιδια για να τρέξουν στο 2 pc θέλουν carack.Άμα προσπαθήσω να το παίξω στο ΝΕΤ(με αυθεντικό κωδικό πάντα) θα παίξει ή το carack θα δημιουργήσει πρόβλημα?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spi Nik (21 Ιούλ. 2004 , 22:27)

 

Το playstation 2 αναγνωρίζει και DVD+R και DVD-R ?

 

 

ta kainouria nai.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πώ!

μάλον 2 :p

 

Clone CD και ClonyXXL

Βάζεις το Clony XXL να διαβάσει το CD και να δει τι προστασία έχει και μετά ανοίγει μόνο του το Clobe CD και το αντιγράφει....

 

Αυτά.....

 

και βέβαια το παραπάνω το κάνουμε αυτό μόνο για να κρατάμε back up's από τα original CD μας.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mια ερώτηση.

 

Ένα καινούριο παιχνίδι της codemasters το perimeter διάβασα σε ένα περιοδικό ότι προστατεύετε με το σύστημα προστασίας fade που σβήνει σταδιακά κομμάτια του παιχνιδιού...

 

Τι είναι αυτό το μέτρο και τι σημαίνει για όπιον το πάρει αυθεντικό το παιχνίδι?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dviewm (22 Ιούλ. 2004 , 07:34)

 

i teleytaia ekdosi tou alcohol 120?

 

 

Noμίζω ότι είναι η 1_9_2_1705

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 ( 3 Αύγ. 2004 , 22:36)

 

Mια ερώτηση.

 

Ένα καινούριο παιχνίδι της codemasters το perimeter διάβασα σε ένα περιοδικό ότι προστατεύετε με το σύστημα προστασίας fade που σβήνει σταδιακά κομμάτια του παιχνιδιού...

 

Τι είναι αυτό το μέτρο και τι σημαίνει για όπιον το πάρει αυθεντικό το παιχνίδι?

 

 

Το fade είναι χρόνια στα παιχνίδια της Codemasters. Αυτό που κάνει είναι, όχι να σβύνει κομμάτια του παιχνιδιού, αλλά όταν καταλάβει ότι τρέχει από κόπια τότε αλλάζει και η συμπεριφορά του παιχνιδιού. Για παράδειγμα, γίνεται δυσκολότερο ή αρχίζει να πηγαίνει πιο αργά ή σε κάνει να χάνεις κλπ. Έτσι ουσιαστικά δεν μπορείς πλέον να παίξεις. Αν δεν κάνω λάθος στις πρώτες κυκλοφορίες αυτού του συστήματος υπήρχε περίπτωση να λειτουργούσε ακόμα και όταν το παιχνίδι ηταν αυθεντικό και είχαν βγει σχετικές αναβαθμίσεις. Πάντως δεν έχω ακούσει να θεωρείται δύσκολη προστασία.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na rwtisw kati? Kaneis edw den xrhsimopoiei to Nero? H to xrhsimopoieite mono gia thn antigrafh audio cd, dvd h alla data cd ektos games opou xrhsimopoieite auta pou anaferate?
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος htrul18 ( 3 Αύγ. 2004 , 23:18)

 

Re paidia na rwtisw kati? Kaneis edw den xrhsimopoiei to Nero? H to xrhsimopoieite mono gia thn antigrafh audio cd, dvd h alla data cd ektos games opou xrhsimopoieite auta pou anaferate?

 

 

 

Το nero δεν μπορεί να σπάσει την προστασία ενός παιχνιδιού.

Γιαυτό δεν έχει αναφερθεί ;)

 

 

@gbil :Σε ευχαριστώ :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτά τα προγράμματα που αναφέρατε αντιγράφουν μόνο παιχνίδια σπάζοντας την όποια προστασία; Για αντιγραφή άλλου είδους CD χρησιμοποιείτε άλλα προγράμματα;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος htrul18 ( 4 Αύγ. 2004 , 14:11)

 

Δηλαδή αυτά τα προγράμματα που αναφέρατε αντιγράφουν μόνο παιχνίδια σπάζοντας την όποια προστασία; Για αντιγραφή άλλου είδους CD χρησιμοποιείτε άλλα προγράμματα;

 

 

 

Κάποια προγράμματα,όπως το Game x copy,αναφαίροντε περισότερο στις προστασίες παιχνιδιων...

Τα υπόλοιπα όπως το alcohol 120%,Blindwrite αντιγράφουν κανονικά και άλλου είδους κλειδωμένα cd.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Για προσπάθησε να το κάνεις δημιουργία εικόνας με τα ίδια δεδομένα που του έδωσες πριν.

 

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις ότι emulation έχεις κάνει απο το alcohol ή απο άλλο πρόγραμμα.

 

Α και μην ξεχάσεις ότι συνήθως θέλουν no-cd carack;)

 

Δοκίμασε και πες!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος izual ( 9 Αύγ. 2004 , 20:21)

 

τι? θελει και *****? αυθεντικο δεν το κανει? ποιος ο λογος να το αντιγραφεις τοτε αν δεν μπορεις να παιξεις Online?

 

 

 

Ποιο πολύ σημασία έχει το serial.

Αυτό κοιτάει ο server μόλις συνδέεσε.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...