Jump to content

Ανακοίνωση: Μεταφερόμαστε...


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχουν και προβλήματα στο wap site ;;;

 

Με το 6230 μπαίνω κανονικά, με το Τ630 όμως όταν κάνω login μου λέει μετά " emulators not allowed"....Να έχει πρόβλημα το site ή καποια λειτουργία του κινητου;;; :worry:

 

Εχθές πάντως που προσπαθούσαμε και με ένα άλλο μέλος να μπουμε και μέσα από opera, είχαμε πάλι πρόβλημα.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφσνώς υπάρχουν μικροπροβληματάκια, λόγω του ότι η διαδικασία μεταφοράς είναι ακόμα in progress, όπως δηλώνει και η μάυρη μπάρα στην αρχή κάθε σελίδας...

Λίγη υπομονή και όλα θα λειτουργούν άψογα! ;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο βλέπετε την μαύρη μπάρα επάνω γίνονται ακόμα εργασίες. Δεν είναι καθόλου απλό πράγμα να μεταφερθείς σε νέο server. Εκτός απο το site, πρέπει να γίνουν αλλαγές και στο WAP site, και στο i-mode site μας.

 

Δεν είναι εύκολο αυτά να γίνουν απο τη μια μέρα στην άλλη.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

πάντως κάποια προβληματάκια που είχα στην αρχή φαίνεται ότι λύθηκαν και τώρα πετάει το site!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ ( 5 Ιούλ. 2004 , 15:58)

 

ναι αλλα ποτε ολοκληρωνετε ολο αυτο γιατι ειναι λιγο σπαστικος ο ρυθμος που προχωραει ο σερβερ :mad:

 

 

Τι ακριβώς εννοείς γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο... ; Το optimization της ταχύτητας ολοκληρώθηκε εχθές το βράδυ και όπως έγραψε και ο Αντώνης σε προηγούμενό μήνυμά του - και επιβεβαίωσαν όλοι οι mods, υπήρξε δραματική αλλαγή (προς το καλύτερο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα επιβεβαιώσω και εγώ την "δραματική" αλλαγή προς το καλύτερο και να ευχηθώ μακρυά από "ήπιες" αλλαγές προς το χειρότερο.... :whistle:

 

Μέ τέτοια "δράματα" πώς να μην νιώθουμε ευτυχείς;;;; :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 5 Ιούλ. 2004 , 17:16)

 

Τι ακριβώς εννοείς γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο... ; Το optimization της ταχύτητας ολοκληρώθηκε εχθές το βράδυ και όπως έγραψε και ο Αντώνης σε προηγούμενό μήνυμά του - και επιβεβαίωσαν όλοι οι mods, υπήρξε δραματική αλλαγή (προς το καλύτερο).

 

1) στον δικο μου τουταλιχστον υπολογιστη αργουν αρκετα τα εικονιδια και γενικα αργει καπος.ποιος ξερει μπορει να φτεει και το pc μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 5 Ιούλ. 2004 , 20:26)

 

1) στον δικο μου τουταλιχστον υπολογιστη αργουν αρκετα τα εικονιδια και γενικα αργει καπος.ποιος ξερει μπορει να φτεει και το pc μου

 

Mάλλον φταίει το νικ.... :lol:

 

Πέρα από την πλάκα....υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση, αλλά το σημαντικότερο είναι πως σε ώρες αιχμής, το τελικό απότέλεσμα θα είναι σαφώς καλύτερο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πετααααααααααάει!

Μπράβο, μπράβο. :)

Link to comment
Share on other sites

argi_7: Μήπως έχεις το Norton Internet Security ενεργοποιημένο ; Ενημερώνω και επίσημα ότι το browsing Με το NiS ενεργοποιημένο είναι κατά 80% πιο αργό από ότι όταν το πρόγραμμα αυτό δεν χρησιμοποιείται.

 

Ο λόγος απλός : Το NIS "κόβει" τη δυνατότητα λήψης συμπιεσμένων πληροφοριών και έτσι μια σελίδα 80Kb ... μεταφέρεται ως 80Kb. Αντίθετα, χωρίς τη χρήση του NIS η σελίδα συμπιέζεται από τα 80 στα 9 έως 12 Kb.

 

Καταλαβαίνω τους λόγους ανησυχίας σας για τα διάφορα τρελά scripts που υπάρχουν στο Internet (που όντως υπάρχουν) ωστόσο συνιστώ τη χρήση διαφορετικού προγράμματος που να μην κόβει το GZIP και το HTTP_REFFERER.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα με winxp SP2 ( RC2 ) μου παρουσιαζε ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθηστερηση το forum , αλλα σημερα που το εβγαλα και εμεινα με SP1a, πεαι σαν τρελο, ενα μεγαλο μπραβο στον MsK και την υπολοιπη ομαδα
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

δ καταλαβαινω πραγματικα..

σε μενα παει εκνευριστικα αργα ο ρυθμος..μοτ βγαζει ενα ενα παραθυρακι με το τσιγγελι .. :(

γιατι σε μενα πεταγε κυριολεκτικα πριν κ τωρα σερνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Και γω παρατηρώ αλλαγή. Προς το καλύτερο. ;)
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Soooosssssss :( Πάει η υπογραφή μου. Είναι σβησμένη τελείως. Τι γίνεται? Μπορεί να φταίει η μεταφορά του site σε νέο server? Και το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι το url της σημαίας που είχα. Γίνεται με κάποιον τρόπο να επανέλθει η υπογραφή μου? Τι μπορεί να φταίει? :o
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 7 Ιούλ. 2004 , 20:31)

 

argi_7: Μήπως έχεις το Norton Internet Security ενεργοποιημένο ; Ενημερώνω και επίσημα ότι το browsing Με το NiS ενεργοποιημένο είναι κατά 80% πιο αργό από ότι όταν το πρόγραμμα αυτό δεν χρησιμοποιείται.

 

Ο λόγος απλός : Το NIS "κόβει" τη δυνατότητα λήψης συμπιεσμένων πληροφοριών και έτσι μια σελίδα 80Kb ... μεταφέρεται ως 80Kb. Αντίθετα, χωρίς τη χρήση του NIS η σελίδα συμπιέζεται από τα 80 στα 9 έως 12 Kb.

 

 

Eιχα την εντυπωση οτι επειδη με το ΝΙS δεν φορτωνονται τα διαφημιστικα banners θα πηγαινε πιο γρηγορα η σελιδα. :worry:

Θα το δοκιμασω,γιατι ακομα μου τρεχουν αργα οι σελιδες.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 7 Ιούλ. 2004 , 18:31)

 

argi_7: Μήπως έχεις το Norton Internet Security ενεργοποιημένο ; Ενημερώνω και επίσημα ότι το browsing Με το NiS ενεργοποιημένο είναι κατά 80% πιο αργό από ότι όταν το πρόγραμμα αυτό δεν χρησιμοποιείται.

 

Ο λόγος απλός : Το NIS "κόβει" τη δυνατότητα λήψης συμπιεσμένων πληροφοριών και έτσι μια σελίδα 80Kb ... μεταφέρεται ως 80Kb. Αντίθετα, χωρίς τη χρήση του NIS η σελίδα συμπιέζεται από τα 80 στα 9 έως 12 Kb.

 

Καταλαβαίνω τους λόγους ανησυχίας σας για τα διάφορα τρελά scripts που υπάρχουν στο Internet (που όντως υπάρχουν) ωστόσο συνιστώ τη χρήση διαφορετικού προγράμματος που να μην κόβει το GZIP και το HTTP_REFFERER.

 

οχι δεν το εχω καν το προγραμμα.παντος η ταχυτητα του site δεν ειναι και τοσο καλη.καλυτερα να ελεχθουν ολες οι υπογραφες μηπως ξεπερναν το επιτρεπτομενο οριο και για αυτο αργουν οι σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 8 Ιούλ. 2004 , 00:15)

 

Soooosssssss :( Πάει η υπογραφή μου. Είναι σβησμένη τελείως. Τι γίνεται? Μπορεί να φταίει η μεταφορά του site σε νέο server? Και το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι το url της σημαίας που είχα. Γίνεται με κάποιον τρόπο να επανέλθει η υπογραφή μου? Τι μπορεί να φταίει? :o

 

 

 

Ήταν εντός των ορίων που ορίζουν οι ΟΠΧ???

Αν όχι τότε ίσως να αφαιρέθηκε από τους Mods...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 ( 8 Ιούλ. 2004 , 00:15)

 

Soooosssssss :( Πάει η υπογραφή μου. Είναι σβησμένη τελείως. Τι γίνεται? Μπορεί να φταίει η μεταφορά του site σε νέο server? Και το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι το url της σημαίας που είχα. Γίνεται με κάποιον τρόπο να επανέλθει η υπογραφή μου? Τι μπορεί να φταίει? :o

 

 

Δεν γνωρίζω αν κάποιος Super Mod την άλλαξε, πάντως αν ήταν εκτός ορίων έτσι και αλλιώς θα εβγαινε...

 

Αν ήταν εντός ορίων δύσκολο πολύ να χάθηκε έτσι απλά... Ψάξε να την ξαναβρεις στο net βρε. Δε θα είναι τόσο δύσκολο...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...