Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Σκεφτομαι να αφησω την dirty unicorns και να παω σε carbon..Υπαρχουν προβλήματα ή ολα ειναι κομπλε??Καπου διαβασα οτι σε μια εκδοση δεν δουλεθει το wifi..Οποτε πια εκδοση μου προτεινεται να κατεβασω??

 

Έχει λυθεί, την τελευταία κατέβασε

 

 

edit

 

Να ενημερώσω ότι υπάρχει θέμα συμβατότητας της t/c με τον hells και τον Franco σίγουρα, ίσως και με άλλους κερνελ.

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει λυθεί, την τελευταία κατέβασε

 

 

edit

 

Να ενημερώσω ότι υπάρχει θέμα συμβατότητας της t/c με τον hells και τον Franco σίγουρα, ίσως και με άλλους κερνελ.

 

Tc = touch control???

 

Εμένα δουλεύει κανονικά στον τελευταιο franco..

Link to comment
Share on other sites

Έχει λυθεί, την τελευταία κατέβασε

 

 

edit

 

Να ενημερώσω ότι υπάρχει θέμα συμβατότητας της t/c με τον hells και τον Franco σίγουρα, ίσως και με άλλους κερνελ.

Μιλάς για κάποιο συγκεκριμένο συνδυασμό εκδόσεων Franko και TC;

Γιατί με 191 franko και 1.8.0 TC κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από lag πως πάει;

 

Πολύ καλά ειδικα για unofficial rom. Προσωπικά (και υποκειμενικά) την προτείνω ειδικα αν θες να δεις και κάτι διαφορετικό από εμφανιση.έχει και προ εγκατεστημένο σαν κερνελ τον franco.

Link to comment
Share on other sites

Για πίτα και απουσία on screen buttons τι προτεινετε; γενικά η στον με καλύπτει και την προτιμώ άλλα δεν θέλω να μπλεξω με launchers. Όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο μεγαλος μου φαίνεται ο χώρος που πιάνουν τα "κουμπιά" και στην αρχή δεν με ενοχλούσαν καν.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μπορω να κανως με τπτ εγκατασταση την carbon.Οταν bootαρει μου βγαζει error process.com.android.phone και δεν με αφηνει να προχωρησω,προσπαθησα και με την τελευταια twrp και με την 2.6.0.0
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν μπορω να κανως με τπτ εγκατασταση την carbon.Οταν bootαρει μου βγαζει error process.com.android.phone και δεν με αφηνει να προχωρησω,προσπαθησα και με την τελευταια twrp και με την 2.6.0.0

 

Τι setup είχες πριν?

Link to comment
Share on other sites

Dirty unicorns(jls) + Franco..

 

Έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να το λέω, διαβάστε κανένα changelog.δες τι λέει για την 23/10.

 

https://docs.google.com/document/d/1Zcp6iVWVw_7iH-ErnKgkYy3r5QuqV8PHFoQMb8hoBwQ/mobilebasic?pli=1

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να το λέω, διαβάστε κανένα changelog.δες τι λέει για την 23/10.

 

https://docs.google.com/document/d/1Zcp6iVWVw_7iH-ErnKgkYy3r5QuqV8PHFoQMb8hoBwQ/mobilebasic?pli=1

 

Χμμ δεν το είχα προσέξει αυτό γιατί κατέβασα την πιο καινούργια εκδοση...BTW τώρα δοκιμαζω slim..

 

Ευχαριστώ για το tip..

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να το λέω, διαβάστε κανένα changelog.δες τι λέει για την 23/10.

 

https://docs.google.com/document/d/1Zcp6iVWVw_7iH-ErnKgkYy3r5QuqV8PHFoQMb8hoBwQ/mobilebasic?pli=1

Δεν το έπιασα......δηλαδή και εγώ που είμαι με την Nightly 10-16 και hells αν περάσω την τελευταία θα έχω FC ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν Ο hells έχει τροποποιημένο ramdisk τότε ναι.Κάνε ένα dirty flash την nightly που φοράς και μετά πέρασε την τελευταία.Και κρατάτε κανένα backup τον εκάστοτε kernel πριν περάσετε άλλον.
Link to comment
Share on other sites

Αν Ο hells έχει τροποποιημένο ramdisk τότε ναι.Κάνε ένα dirty flash την nightly που φοράς και μετά πέρασε την τελευταία.Και κρατάτε κανένα backup τον εκάστοτε kernel πριν περάσετε άλλον.

 

Kαλά για σιγουριά έτσι θα κάνω, αν και στο xda αναφέρουν ότι ο hells δουλεύει οκ στην 23

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα δουλεύει.το θέμα είναι άμα τον έχεις από πριν και πας να flashαρεις.Εκεί θα είναι το θέμα λόγω τροποποιημένου ramdisk.
Link to comment
Share on other sites

ειπα να περασω την franko kernel μιας και αδικα περιμενα την 4.4 και βαρεθηκα.

ειναι η 1η φορα που περναω κερνελ οποτε συγνωμη για την μαλλον χαζη ερωτηση.

σε τι partition πρεπει να τον περασω?δεν περιμενα να πρεπει να επιλεξω,και οσο εχω ψαξει,δεν βρηκα κατι,ισως κανω κατι λαθος.

στο screenshot φαινονται οι επιλογες

λογικα boot,αλλα για πειτε για σιγουρια

 

edit:τελικα κατεβασα το zip οποτε οκ.

αλλα για να ξερω αλλη φορα,ποιο partition θα επρεπε να επιλεξω?

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Τι partition και ιστορίες.

Κατέβασε το zip και φλασαρε το μέσα από recovery .

Τέλος

 

Και ένα βήμα παραπέρα. Δοκίμασε τον Franko plus. Ακόμα καλύτερη μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειπα να περασω την franko kernel μιας και αδικα περιμενα την 4.4 και βαρεθηκα.

ειναι η 1η φορα που περναω κερνελ οποτε συγνωμη για την μαλλον χαζη ερωτηση.

σε τι partition πρεπει να τον περασω?δεν περιμενα να πρεπει να επιλεξω,και οσο εχω ψαξει,δεν βρηκα κατι,ισως κανω κατι λαθος.

στο screenshot φαινονται οι επιλογες

λογικα boot,αλλα για πειτε για σιγουρια

 

edit:τελικα κατεβασα το zip οποτε οκ.

αλλα για να ξερω αλλη φορα,ποιο partition θα επρεπε να επιλεξω?

 

Ναι είναι το boot partition.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ΧΑιρετω την παρεα, εχω μια απορια..θελω να καθαρισω το δισκο του κινητου, να φυγουν ολα τα αρχεια απο μεσα και να κρατησω ταυτοχρονα και το root. Αν πατησω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γινει δουλεια η θα χασω και το root? Αν ειναι να το ξερω για να κανω απο την αρχη unroot, να βαλω την εργοστασιακη rom και μετα παλι root.
Link to comment
Share on other sites

ΧΑιρετω την παρεα, εχω μια απορια..θελω να καθαρισω το δισκο του κινητου, να φυγουν ολα τα αρχεια απο μεσα και να κρατησω ταυτοχρονα και το root. Αν πατησω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα γινει δουλεια η θα χασω και το root? Αν ειναι να το ξερω για να κανω απο την αρχη unroot, να βαλω την εργοστασιακη rom και μετα παλι root.

 

Κάνε και θα μείνει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενο ποστ(αρκετες σελιδες πισω,και με θεμα την μπαταρια,οποτε εψαξα λιγο αλλα δεν το βρηκα το ποστ) καποιος συμφορουμιτης ειχε ανεβασει screenshot με το διαγραμμα της μπαταριας αλλα με αναλυτικες ωρες και διαφορα αλλα,γνωριζετε γιατι πραγμα μιλαω?

 

γενικα ψαχνω μια εφαρμογη(ή ακομα καλυτερα κατι που να αλλαζει το "μαμισιο" διαγραμμα της μπαταριας) που να δειχνει οχι απλα ποση ωρα ειναι σε χρηση αλλα ο οριζοντιος αξονας να ειναι αριθμημενος συμφωνα με την ωρα χρησης.

 

λογικα στο παιδι που το ειχε αναβασει ηταν απο την ρομ που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει βρει κανείς καμία touchwiz η xperia rom 4.3 για μας?

 

Και γιατί δεν κατεβαζεις απλα τους launchers???Είναι δύσκολο να κανουν port σε αλλη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...