Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ολους! Για να πάρω backup με titanium προκειμένου να αλλάξω ρομ ποια επιλογή είναι; μπακαπ μόνο τις εφαρμογές ή και τα δεδομένα συστήματος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους! Για να πάρω backup με titanium προκειμένου να αλλάξω ρομ ποια επιλογή είναι; μπακαπ μόνο τις εφαρμογές ή και τα δεδομένα συστήματος;

 

Συνιστάται μόνο user apps.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα cataclysm..

 

Την πέρασα! Έβαλα κ τον νεο semaphore έτσι απο περιέργεια!καιρό είχα να βάλω στράτο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ποια cataclysm μωρέ τώρα? Carbon και τα μυαλά στα μπλέντερ! Feels like home!!

 

σωστός ο Κώστας !!!!:w00t:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο Κώστας !!!!:w00t:

 

Ε μα ναι ρε συ!αφου carbonακιας ημουνα απο 4.2.2 ακομα!απλα περιμενα pie γιατι δε μπορω τελικα χωρις αυτο,μου φαινεται μικρη η οθονη του!ενα feature που μου αρεσε πολυ ειναι σε pie και expanded desktop το Swipe απο πανω για να εμφανιστει η notification bar.βολευει πολυ και δεν τρως τα ματια σου να βλεπεις το halo ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ε μα ναι ρε συ!αφου carbonακιας ημουνα απο 4.2.2 ακομα!απλα περιμενα pie γιατι δε μπορω τελικα χωρις αυτο,μου φαινεται μικρη η οθονη του!ενα feature που μου αρεσε πολυ ειναι σε pie και expanded desktop το Swipe απο πανω για να εμφανιστει η notification bar.βολευει πολυ και δεν τρως τα ματια σου να βλεπεις το halo ολη την ωρα.

 

Είναι που θα περιμενες την στοκ!αχαχαχα

Με μπριζωνετε να την περάσω κ γω ρε γμτ :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι που θα περιμενες την στοκ!αχαχαχα

Με μπριζωνετε να την περάσω κ γω ρε γμτ :p

έλα να γίνουμε ακόμα πιο πολλοί :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι που θα περιμενες την στοκ!αχαχαχα

Με μπριζωνετε να την περάσω κ γω ρε γμτ :p

 

Καλά ναι, είπα να δοκιμασω μωρέ. Άργησαν και αυτοί όμως, μέχρι να την ολοκληρώσουν θα βγει η kitkat. Βάζω και στοίχημα ότι αύριο θα γράψεις "παιδιά σε carbon πως κάνω transparent την nav bar?" :lol:

Link to comment
Share on other sites

έλα να γίνουμε ακόμα πιο πολλοί :lol:

 

 

 

 

 

 

 

Καλά ναι, είπα να δοκιμασω μωρέ. Άργησαν και αυτοί όμως, μέχρι να την ολοκληρώσουν θα βγει η kitkat. Βάζω και στοίχημα ότι αύριο θα γράψεις "παιδιά σε carbon πως κάνω transparent την nav bar?" :lol:

Είναι δυνατόν να λειπω απο carbon και γω;;αύριο θα τη βάλω κ γω!:D

Τι κερνελ έχετε βάλει; με sema που είμαι δείχνει να πηγαινει πολυ καλά!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εχω Hells να δω πως θα παει.Μπορει να βαλω κανεναν Franco ομως θα δω.Μολις ανακοινωθει επισημα το 5 και αρχισει να rollαρει η 4.4 ξαναγυρναω full stock.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εχω Hells να δω πως θα παει.Μπορει να βαλω κανεναν Franco ομως θα δω.Μολις ανακοινωθει επισημα το 5 και αρχισει να rollαρει η 4.4 ξαναγυρναω full stock.

 

Εννοείται στοκ!να δουμε πως θα παει!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οταν κανατε το ροοτ, εκανε πολυ ωρα να ανοιξει?εδω και μερικα λεπτα εχει μεινει στο X που κουνατε τα χρωματα..

με αυτο το toolkit

 

ελπιζω να μην εκανα καμια βλακεια. στην οθονη του toolkit γραφει waiting for device, αλλα ειναι μερικα λεπτα τωρα.ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να ανησυχω?διοτι δεν διαβασα πουθενα οτι αργει

Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές πέρασα την carbon αλλά δεν μπόρεσα να τη κρατήσω,

λόγο κάποιων ρυθμίσεων των κουμπιών home resents ktlp

και λόγο pie. και μη μου πείτε ότι μπήκε γιατί είναι το πιο απλο

pie που υπάρχει. δεν έχει second layer, δεν έχει long press, δεν μπορείς να το έχεις μαζί κάτω και στα πλαγιά, στο expandable mode παλυ είναι εκεί.. από ταχύτητα και σταθεροτητα δεν έχω να πω τίποτα απολύτως, μόνο.. τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

οταν κανατε το ροοτ, εκανε πολυ ωρα να ανοιξει?εδω και μερικα λεπτα εχει μεινει στο X που κουνατε τα χρωματα..

με αυτο το toolkit

 

ελπιζω να μην εκανα καμια βλακεια. στην οθονη του toolkit γραφει waiting for device, αλλα ειναι μερικα λεπτα τωρα.ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να ανησυχω?διοτι δεν διαβασα πουθενα οτι αργει

 

lefkto. όχι δεν αργεί.. βάλτο σε bootloader mode και ξανασυνδεστο,

βλακεία δεν μπορείς να κανείς όλα γίνονται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

lefkto. όχι δεν αργεί.. βάλτο σε bootloader mode και ξανασυνδεστο,

βλακεία δεν μπορείς να κανείς όλα γίνονται αυτόματα.

 

Οκ ευχαριστω,τελικα οκ,τα καταφερα,βλακεια ειχα κανει πριν με το usb debugging, πατησα yes,αντι για no.τωρα το ξαναεκανα και ολα οκ,εγινε ροοτ. αλλα δοκιμασα να μπω σε recovery μεσω του bootloader και μου βγαζει το ανδροειδες με ανοικτη κοιλια και ενα κοκκινο θαυμαστικο. κατα τα αλλα το κινητο φαινετε να δουλευει κανονικα. θα ασχοληθω αργοτερα με το θαυμαστικο,αν εχετε ομως καμια ιδεα δεκτη..

 

edit: οκ,απλα δεν ειχα περασει το recovery για τον ιδιο λογο που γραφω και πριν. ολα ενταξει τωρα. ευχαριστω παντως.

κατι τελευταιο μονο,περασα το clockworMod Και οχι το TWRP,αυτο ειχα και στο παλιο μου κινητο γι΄αυτο περασα αυτο,αυτο δεν εχετε και εσεις?

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Προ λίγου είχα ενημέρωση απο τον φίλτατο κο blade ότι βγήκε η b39 για τον hells, σπεύσατε :-)

 

edit

δεν υποστηρίζει t/c πρεπει να ενεργοποιήσει τα module o δημιουργός του κερνελ

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ωραια..περνά το twrp και θα εκπλαγεις είναι αφής,και να αποφευγεις όσο μπορείς τη χρήση των κουμπιών, χαλάνε εύκολα και για το ξεκλείδωμα η βαλέ το touch control και αν δεν το υποστηρίζει ο κερνελ βαλέ το proximity screen of pro για να το ανοιγοκληνεις με τον αισθητήρα.
Link to comment
Share on other sites

Προ λίγου είχα ενημέρωση απο τον φίλτατο κο blade ότι βγήκε η b39 για τον hells, σπεύσατε :-)

 

αυτός είναι άλλος δεν είναι overclocked

εγώ έμεινα με τον beta 3 jwr 9-9

Link to comment
Share on other sites

αυτός είναι άλλος δεν είναι overclocked

εγώ έμεινα με τον beta 3 jwr 9-9

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς κάνεις στο τηλέφωνο σου και ψάχνεις overclocking ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς κάνεις στο τηλέφωνο σου και ψάχνεις overclocking ?

 

Ο, τι ψαχνουν ολοι οι χρηστες που γουσταρουν πειραγμα.

Μεγαλυτερες επιδοσεις, διαφορετικη συμπεριφορα γενικοτερα απο μια μαμα συσκευη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο, τι ψαχνουν ολοι οι χρηστες που γουσταρουν πειραγμα.

Μεγαλυτερες επιδοσεις, διαφορετικη συμπεριφορα γενικοτερα απο μια μαμα συσκευη.

 

και πως θα τα καταφέρει όλα αυτά στην 4.3 ? αφού δεν δέχεται overcloking ? Καλά δεν θυμάμαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και πως θα τα καταφέρει όλα αυτά στην 4.3 ? αφού δεν δέχεται overcloking ? Καλά δεν θυμάμαι ?

 

κάπου το έχω ξανακουσει αυτό.. πως δεν δέχεται? γιατί να μην δέχεται..? και πληροφοριακά ο beta 3 hell έχει μια ρύθμιση που ενώ το χω στα 1500 στο ζορισμα οι 2 πυρινες ανεβαίνουν στα 1800.. όπως γίνεται και με τον faux αλλά με άλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...