Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα και εγώ πρόβλημα με το tapatalk. Αφαιρεσα το φόρουμ το ξανα προσθεσα και όλα ΟΚ

 

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με ταπατοκ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μιση ωρα τον εβγαλα τον plus.ολες μου οι κλησεις κοβοντουσαν στα 5-10 δευτερα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μιση ωρα τον εβγαλα τον plus.ολες μου οι κλησεις κοβοντουσαν στα 5-10 δευτερα

 

Εγω μιλαω κανονικα δεν ειχα προβλημα!Κατι αλλο φταιει.Ειμαι με Cataclysm Εγω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οχι καθολου...αυτα τα ξερω..αλλα αν συρεις δεξια αριστστερα με οποιο κλειδωμα και να βαλω παει στην φωτογραφικη.... το λεω γιατι το παιρνει η κορη μου (3 χρονων) και την ενεργοποιει με αυτον τον τροπο..!!

 

ενω ειχα πει οτι ειχα βρει οτι καπου ειχε επιλογη να σου ζηταει Pin ακομα και στη camera,οσο το εψαξα τωρα δεν το βρηκα.

βρηκα μια εφαρμογη ομως (την locksreen policy) που σου βγαζει το καμερα απο την locksreen.κατι που κανονικα δεν βλεπω να γινεται.

 

 

και κατι αλλο, εχω περασει εδω και μερικες μερες franko kernel r193,νομιζω απο μπαταρια τα παει αρκετα καλα,αλλα σημερα που ανεβασε το κινητο πρωτη φορα θερμοκρασια στο 37.και χωρις τιποτα ιδιαιτερο,το πολυ 15 λεπτα συνεχομενα, να κοιταζα τιποτα στο ιντερνετ με 3g,ή να εψαχνα το κινητο για το απο πανω θεμα. παλια(στοκ) το σκαλιζα πολυ περισσοτερο και δεν εβλεπα πανς απο 32 και σπανια. τη θερμοκρασια την βλεπω με το notification toggle που εχει επιλογη να την δειχνει μονιμα στη statusbar.(αλλα και λαθος να ηταν η ενδειξη,το κινητο το ενιωθα οτι ειχε ζεσταθει)

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μιση ωρα τον εβγαλα τον plus.ολες μου οι κλησεις κοβοντουσαν στα 5-10 δευτερα

Κανένα πρόβλημα εδώ με στοκ Ρομ και με όσες εκδόσεις του Plus έχω δοκιμάσει.

Κάτι στο setup σου φταίει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εκτός από stock rom,τι άλλο πρέπει να εχουμε στοκ για να παρουμε την 4.4;;;με custom kernel δηλαδη θα κανει αναβάθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

εκτός από stock rom,τι άλλο πρέπει να εχουμε στοκ για να παρουμε την 4.4;;;με custom kernel δηλαδη θα κανει αναβάθμιση;;

 

Μόνο η recovery και ο ξεκλείδωτος bootloader δεν επηρεάζουν. Όλα τα άλλα θέλει στοκ.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..οποτε στοκ κερνελ,στοκ ρομ..ροοτ φανταζομαι μπορουμε να εχουμε :lol:

 

Θέλει unroot

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1) Η 4.3.1 ποια έκδοση είναι; Δεν έπρεπε να την αναφέρει στις ρυθμίσεις μου για την 66Υ;

2) έχει δει κανείς διαφορές στην ταχύτητα του δικτύου μετά από φλασαρισμα διαφορετικών radio;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλει unroot

 

Θεωρητικά με το superSU 1.65 δεν θέλει γιατί όπως είπε ο dev του έφτιαξε το σημείο που κόλλαγε η ΟΤΑ. Αλλά δεν είναι και τίποτα το unroot και reroot για καλό και για κακό. :D

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνεται κανένα νεο topic σχετικα με το τι χρειαζεται για αναβάθμιση OTA και όλα τα κόλπα για να την πάρεις γρήγορα γιατί βλέπω να φουσκώνουν τα δυο που υπαρχουν τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνεται κανένα νεο topic σχετικα με το τι χρειαζεται για αναβάθμιση OTA και όλα τα κόλπα για να την πάρεις γρήγορα γιατί βλέπω να φουσκώνουν τα δυο που υπαρχουν τώρα..

 

πολύ καλή ιδέα Συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με Φράνκο plus έχει πολύ καλη μπαταρία με WiFi on.σε αναμονή δεν τρώει τπτ λες κ είναι κλειστό!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

lefkto: μη τα λες αυτά, άλλοι φτάνουν και τους 50 οπότε στους 37 είσαι οκ. κάτι θα κράτησε την ταχύτητα ψηλά.

 

50?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι τι χρειαζεται για ΟΤΑ απο τη google, να εισαι στοκ. μονο το recovery δε πειραζει

 

Περιμενε να βγει η 4.4 και θα δεις ερωτησεις..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα αν μπορουμε να κρατησουμε τιποτα απο τις ρυθμισεις μας,οι οποιες εγιναν επειδη ειμασταν ροοτ.

 

και κατι ακομα που δεν εχω καταλαβει,αφορα τα toolkit.στην αρχη εχει να επιλεξεις ποια εκδοση android εχεις,,εμεις για να ξαναχρησιμοποιησουμε το toolkit θα πρεπει να περιμενουμε να βγει το update του?και αν ναι,αυτο σημαινει οτι θα ξανακανουμε ροοτ μετα απο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με Φράνκο plus έχει πολύ καλη μπαταρία με WiFi on.σε αναμονή δεν τρώει τπτ λες κ είναι κλειστό!

 

Όταν λες τίποτα, εννοείς το 1.2%/ώρα που έχω δει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το θεμα αν μπορουμε να κρατησουμε τιποτα απο τις ρυθμισεις μας,οι οποιες εγιναν επειδη ειμασταν ροοτ.

 

και κατι ακομα που δεν εχω καταλαβει,αφορα τα toolkit.στην αρχη εχει να επιλεξεις ποια εκδοση android εχεις,,εμεις για να ξαναχρησιμοποιησουμε το toolkit θα πρεπει να περιμενουμε να βγει το update του?και αν ναι,αυτο σημαινει οτι θα ξανακανουμε ροοτ μετα απο αυτο?

 

τα τουλκιτ απλα τρεχουν τα σκριπτακια που ηδη υπαρχουν τα οποια ειναι ιδια απ οταν βγηκε το αντροιντ. εγω που τα κανω με τερματικο απ το 2.3 τα ιδια κανω καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

50?? :lol:

 

το έχω ξαναπει. συγκεκριμένα το δικό μου σε μια Ρομ που την άλλαξα αμέσως είχε πάει χωρίς κανένα απολύτως λόγο στους 55 ενώ ειμουνα στην αρχική οθονη . συνήθως μέχρι 42-44 max ενω φορτίζει και το δουλευεις είναι καλά από κει και πάνω.. και όταν λέμε 40 εννοούμε θερμοκρασία μπαταρίας του επεξεργαστή θα είναι πάνω από 10 βαθμούς υψηλότερη. γιαυτό βαλτε το cool tool που δείχνει συνεχώς θερμοκρασία και ότι άλλο θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...