Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Αφού η ρομ έρχεται prerooted δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό. Παίζεις με τη ρομ όπως είναι. Τι έχει; superuser ή superSU;

 

Στις οδηγίες της PSX rom λέει/δίνει να φλασάρεις Super SU (v1.65).

Το πρόβλημα όμως με τα binaries το είχα και όσο ήμουν rooted με stock rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις οδηγίες της PSX rom λέει/δίνει να φλασάρεις Super SU (v1.65).

Το πρόβλημα όμως με τα binaries το είχα και όσο ήμουν rooted με stock rom.

 

Σωστός, έχει αυτή τη σειρά. Από τις λίγες χωρίς root από την αρχή. Σε στοκ δεν ειχα/έχω κανένα πρόβλημα ή με αναβάθμιση από play store ή με φλασαρισμα απευθείας την 1.65. Κάνε ένα κόπο να κάνεις wipe όλα και να ξαναστήσεις από την αρχή χωρίς ρουτ. Και φλασαρε το μετά το πρώτο boot αν δεν το έχεις δοκιμάσει βέβαια και αυτό... Αλλιώς στο thread τους ίσως έχουν περισσότερα για αυτό το πρόβλημα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μαγκιά που λες γίνεται. Το γράφει και στο thread του Ubuntu OS δίνοντας και το λινκ για τη multirom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2324683

 

Γιάννη μετά από το φλασαρισμα του Ubuntu και της επιστροφής στη ρομ που είχα έχασα κάτι πάνω από ένα γιγα χώρο στην (SD) κάποια ιδέα κανείς? εψαξα παντού και δοκίμασα πολλά app όλα το ίδιο δείχνουν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μετά από το φλασαρισμα του Ubuntu και της επιστροφής στη ρομ που είχα έχασα κάτι πάνω από ένα γιγα χώρο στην (SD) κάποια ιδέα κανείς? εψαξα παντού και δοκίμασα πολλά app όλα το ίδιο δείχνουν όλα κανονικά.

 

παιδιά κατι βρήκα. στο system data είναι το πρόβλημα στο recovery λέει 2300 και από τα app 1300mb

καμία βοήθεια? κάτι έμεινε από την ubuntu

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατι βρήκα. στο system data είναι το πρόβλημα στο recovery λέει 2300 και από τα app 1300mb

καμία βοήθεια? κάτι έμεινε από την ubuntu

 

Κάνε εγκατάσταση της factory image κανονικά από την αρχή.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την περιέργεια σας να δοκιμάσετε το Ubuntu. Όμως είδατε κάνα βίντεο, πως τρέχει, πριν κάνετε install;

 

Φίλε μου γι' αυτο πήραμε nexus. Για να βάζουμε κάθε τρελό και απίθανο πράγμα μέσα. Αλλιώς θα αγοράζαμε iPhone η BlackBerry.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΠΕΡΆΣΕΤΕ ΤΟ Ubuntu

το πέρασα και την επαθα.

 

Καλημέρα,

δεν χρείαζεται να πανικοβάλουμε τον κόσμο... Δεν είναι και τόσο τραγική η εγκατάσταση του, ούτε θα σου καταστρέψει το κινητό... Ένα σωστό backup του κινητού σου χρειάζεσαι για να το ξαναφέρεις στην λειτουργική κατάσταση που το είχες πριν τη δοκιμή. Προσωπικά μέσα σε ένα δίωρο πήρα το backup, δοκίμασα το ubuntu (και δεν μου άρεσε) και επανέφερα το κινητό μου όπως ήταν...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ακούστε πως έχει το πράγμα. εάν πέρασετε το ubuntu δίκιο έχει ο στρατός δεν πρόκειται να παθετε τίποτα και σορυ για τον πανικό που προκάλεσα, όμως επειδή δεν το βρήκα πουθενά γραμμένο και παιδευτηκα αφάνταστα σας λέω ότι όταν γυρίσετε πίσω κανένα backup δεν θα σας δώσει το 1gb από την (sd) που (χάνεται). μόνο με διαγραφή των πάντων και πέρασμα της factory img.γυρώ στις 7 ώρες έχασα στο να επαναφερω τα πάντα στη προτερα τους κατάσταση.. την πρώτη φορά αντεγραψα τα πάντα στον PC μετά το flash της IMG περασα το backup της Ρομ μου και αμέσως το 1g ξαναχαθηκε. οπότε ξανά factory IMG και διαγραφές τη 2η φόρα χωρίς backup όλα από την αρχή, και όλα είναι οκ.

οπότε backup και φλασαρισματα καινούργιων ρομ δεν κάνουν τίποτα.. οποίοι είναι διατεθειμένοι να κάνουν όλη αυτή την διαδικασία ας περάσουν το Ubuntu. μπορώ να πω ότι δουλεύει αρκετά καλά.

 

Ubuntu video

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

O hellsgod έβγαλε την b40 και σε λίγο ολοκληρώνεται από τον bronury και το module για να λειτουργεί το t/c

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα νεξους 4 εδω και λιγο καιρο και σκεφτομαι αν το κανω ρουτ για το gamecih κυριως.Θα ηθελα αν μου πει καποιος τι αλλο μπορω να εχω σαν πλεονεκτημα με το ρου και πως γινεται αυτη η διαδικασια?θα χασω δεδομενα απο το κινητο αν γινει η διαδικασια αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να κανω root στην συσκευη χωρις Unlock bootlander κτλ κτλ?

 

Όχι φίλε μου ξεκινάς από τα υπόλοιπα και καταλήγεις στο ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς MIUI; Υπάρχει επίσημη για μας;

 

Αμα γυρισεις σε 4.2.2 τοτε θα την δεις!Επισημα τι εννοεις?υπαρχει ρομ αλλα γαι την προηγουμενη εκδοση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αμα γυρισεις σε 4.2.2 τοτε θα την δεις!Επισημα τι εννοεις?υπαρχει ρομ αλλα γαι την προηγουμενη εκδοση.

 

Εννοώ αν την έχει βγάλει η MIIU ή είναι ported...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν την έχει βγάλει η MIIU ή είναι ported...

 

Νομίζω είναι port αλλά εδώ θα βρεις αρκετές απαντήσεις : https://xiaomi-miui.gr

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στην MIUI δεν νοιώθουν καθόλου; Έχουν βγάλει επίσημη για το HTC Nexus που είναι πανάρχαιο και δεν έχουν για το 4!! ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!!

https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Category&categoryID=37&597df12e

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Στην MIUI δεν νοιώθουν καθόλου; Έχουν βγάλει επίσημη για το HTC Nexus που είναι πανάρχαιο και δεν έχουν για το 4!! ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!!

https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Category&categoryID=37&597df12e

 

Δεν είναι ότι να ναι, είναι ότι θέλουν. Και αν παρατηρήσεις είναι για το galaxy nexus aka maguro. Απλά στην περιγραφή έχει φώτο του nexus one. Port για το δικό μας ίσως βρεις στο XDA.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι να ναι, είναι ότι θέλουν. Και αν παρατηρήσεις είναι για το galaxy nexus aka maguro. Απλά στην περιγραφή έχει φώτο του nexus one. Port για το δικό μας ίσως βρεις στο XDA.

 

Και πάλι δεν δικαιολογείται να μην έχουν για το 4 που είναι και πιο καινούργιο και καλύτερο...Από ότι βλέπω υπάρχει αυτή https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Category&categoryID=131 που είναι ανεπίσημη, τι έχει δοκιμάσει κανείς;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν δικαιολογείται να μην έχουν για το 4 που είναι και πιο καινούργιο και καλύτερο...Από ότι βλέπω υπάρχει αυτή https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Category&categoryID=131 που είναι ανεπίσημη, τι έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Την είχα όλο το καλοκαίρι.άψογη σχεδόν σε ολα.δεν θυμάμαι κάποιο bug η κάτι στραβό.ίσως πειράξει μερικούς που πρεπει να απενεργοποιησεις το πιν της σιμ απο πριν(έτσι έλεγε ένας οδηγός στο χδα).η καλύτερη μπαταρία απο τις 6-7 Ρομ που έχω αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα όλο το καλοκαίρι.άψογη σχεδόν σε ολα.δεν θυμάμαι κάποιο bug η κάτι στραβό.ίσως πειράξει μερικούς που πρεπει να απενεργοποιησεις το πιν της σιμ απο πριν(έτσι έλεγε ένας οδηγός στο χδα).η καλύτερη μπαταρία απο τις 6-7 Ρομ που έχω αλλάξει.

 

Από lag πως πάει;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αφησω την dirty unicorns και να παω σε carbon..Υπαρχουν προβλήματα ή ολα ειναι κομπλε??Καπου διαβασα οτι σε μια εκδοση δεν δουλεθει το wifi..Οποτε πια εκδοση μου προτεινεται να κατεβασω??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...