Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Βασικα ισως και εμενα να αντεχει τοσο γιατι με το κινητο ή θα κατσω και θα παιζω συνεχομενα κανα 2ωρο και θα το αφησω αλλες 7 ωρες ετσι μεχρι να το ξαναπαιξω αλλες 2 και θα το αφησω παλι αλλες 7 ωρες.Αρα τις ωρες που το αφηνω σε αναμονη ισως αν το δουλευα μια μερα κανονικα να μου εβγαζε και μενα.Τωρα με 4 μιση ωρες που ειχα,εγιναν σε μια ημερα και 12 ωρες.Αν τα συμπτυξω αυτα σε 18 ωρες παραδειγμα ισως να εβλεπα ωρες χρησης σαν κ σενα.Οποιος ξαταλαβε καταλαβε :lol:

 

Φόρτισε το κινητό στο 100,συνδέσου WiFi και λιωσε το μέχρι να πεθάνει η μπαταρία.

Φόρτισε το μέχρι το 100 και ασε το στην άκρη.

Αν συγκρινεις το TOS δεν θα έχει καμια σχέση το ενα με το άλλο.Σωστα λες οτι με το standby καταναλώνει μπαταρία και δεν βλέπεις τους χρόνους που θα είχες αν έπαιζε συνεχόμενα.Αυτές οι 6 ώρες με συνεχόμενη χρηση δεν ανταποκρίνονται σε μια Νορμάλ χρηση και πιστεύω οτι δεν θα τις δεις ποτέ (σε Νορμάλ χρήση).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φόρτισε το κινητό στο 100,συνδέσου WiFi και λιωσε το μέχρι να πεθάνει η μπαταρία.

Φόρτισε το μέχρι το 100 και ασε το στην άκρη.

Αν συγκρινεις το TOS δεν θα έχει καμια σχέση το ενα με το άλλο.Σωστα λες οτι με το standby καταναλώνει μπαταρία και δεν βλέπεις τους χρόνους που θα είχες αν έπαιζε συνεχόμενα.Αυτές οι 6 ώρες με συνεχόμενη χρηση δεν ανταποκρίνονται σε μια Νορμάλ χρηση και πιστεύω οτι δεν θα τις δεις ποτέ (σε Νορμάλ χρήση).

 

Μα εννοείται δεν είπε κανένας κατι άλλο!!πάντως εγώ έβγαλα 5 + ώρες sot με δικη μου καθημερινη χρηση.δλδ απο 7,30 το πρωι μεχρι 11-12 το βραδυ.απλα παντα με wifi.

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται δεν είπε κανένας κατι άλλο!!πάντως εγώ έβγαλα 5 + ώρες sot με δικη μου καθημερινη χρηση.δλδ απο 7,30 το πρωι μεχρι 11-12 το βραδυ.απλα παντα με wifi.

 

Μα δεν αναφερομουν στο δικο σου ποστ.Και στο XDA πολύς κόσμος ασχολείται με το SOT και ειδικα σε συνεχόμενη χρηση.Απλα επιβεβαιωνω στο φιλο πιο πανω οτι πράγματι θα αντέξει και το δικο του κινητό :)

Και η μεγάλη διάφορα στην αντοχή είναι το WiFi vs 3g (κάτι που γνωρίζεις άλλωστε)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφερομουν στο δικο σου ποστ.Και στο XDA πολύς κόσμος ασχολείται με το SOT και ειδικα σε συνεχόμενη χρηση.Απλα επιβεβαιωνω στο φιλο πιο πανω οτι πράγματι θα αντέξει και το δικο του κινητό :)

Και η μεγάλη διάφορα στην αντοχή είναι το WiFi vs 3g (κάτι που γνωρίζεις άλλωστε)

 

Ναι βρε το καταλαβα.Ασε εκει γινεται της Ποπης :lol: Το θεμα ειναι σε daily use και με τις αναγκες του καθενος ποσο τον καλυπτει η αυτονομια.Εμενα αφου μου βγαζει την μερα ανετοτατα (και υπηρχαν και μερες με 3g on συνεχεια) αν θα γυρισω το βραδυ σπιτι με 15 ή 40% μπαταρια και με 2,5 ή 5 ωρες οθονη ποσος με ενδιαφερει.Ετσι και αλλιως το βραδυ θα φαει φορτιση οποτε το ιδιο μου κανει.Απλα εχουμε να ''κοντραριζομαστε'' ρε παιδι μου πλακα εχει!

Link to comment
Share on other sites

περασε κανεις cm 10.1 M3?

 

Eγώ σκέφτομαι να την περάσω, αλλά λέω να μην κάνω απευθείας update από τον updater της rom, αλλά να κατεβάσω το .zip και να κάνω clean install, μιας και θέλω να αλλάξει και το battery icon στη notification bar.

Απλά λογικά θα το κάνω αύριο, γιατί σε λίγο ξεκινάει αγώνας και μετά έχω κάτι σειρές σε εκκρεμότητα. :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το καταλαβα.Ασε εκει γινεται της Ποπης :lol: Το θεμα ειναι σε daily use και με τις αναγκες του καθενος ποσο τον καλυπτει η αυτονομια.Εμενα αφου μου βγαζει την μερα ανετοτατα (και υπηρχαν και μερες με 3g on συνεχεια) αν θα γυρισω το βραδυ σπιτι με 15 ή 40% μπαταρια και με 2,5 ή 5 ωρες οθονη ποσος με ενδιαφερει.Ετσι και αλλιως το βραδυ θα φαει φορτιση οποτε το ιδιο μου κανει.Απλα εχουμε να ''κοντραριζομαστε'' ρε παιδι μου πλακα εχει!

 

:D:D

Κουβέντα να γίνεται.Όσο και να διαβάζω γκρινιες για τη μπαταρία το nexuseli θα αλλαχτεί με το επόμενο nexuseli ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τωρα που η xylon (στην ουσια) βαρεσε κανονι λεω να παω προς jellybeer μερια...την εχει κανεις να πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

εχω την paranoid αλλα μου την περασε ενας φιλος...

αντιμετωπιζω ψιλοπροβληματακια και θελω να κανω ενα clean instal ξανα....πως θα το κανω?μεσω toolkit ή goo.im της εφαρμογης οπως εκανα τις αναβαθμισεις?

 

 

τι πρεπει να κανω ακριβως μπορει καποιος να μου πει?πρεει νακανω κατι wipe?

 

που θα βρω την τελευταια εκδοση paranoid?

Link to comment
Share on other sites

εχω την paranoid αλλα μου την περασε ενας φιλος...

αντιμετωπιζω ψιλοπροβληματακια και θελω να κανω ενα clean instal ξανα....πως θα το κανω?μεσω toolkit ή goo.im της εφαρμογης οπως εκανα τις αναβαθμισεις?

 

 

τι πρεπει να κανω ακριβως μπορει καποιος να μου πει?πρεει νακανω κατι wipe?

 

που θα βρω την τελευταια εκδοση paranoid?

 

Την τελευταία έκδοση θα τη βρεις στο goo. im. Μέσω recovery κάντο. Δες στο δεύτερο ποστ στο θέμα του xda πως κάνεις install και τα wipes. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020336

Πάρε κι ένα backup γιατί θα σβηστούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

πειτε καμια ρομ να δοκιμασω στο νεξους

ειχα την slim bean,τωρα ειμαι στοκ:X

 

λεω να βαλω paranoid,liquid,carbon :p

πολλες επιλογες αλλα δεν ξερω τι να διαλεξω:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

πειτε καμια ρομ να δοκιμασω στο νεξους

ειχα την slim bean,τωρα ειμαι στοκ:X

 

λεω να βαλω paranoid,liquid,carbon :p

πολλες επιλογες αλλα δεν ξερω τι να διαλεξω:lol:

 

την XYLON με κλειστα ματια!για μενα η καλυτερη....απο γρηγοραδα και μπαταρια.

 

την XYLON με κλειστα ματια!για μενα η καλυτερη....απο γρηγοραδα και μπαταρια.

 

ααα κα για οποιον κοιταει antutu χτυπησε 21400!!!χωρις πειραγμα...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

την XYLON με κλειστα ματια!για μενα η καλυτερη....απο γρηγοραδα και μπαταρια.

 

την κατεβαζω για δοκιμη...

ποια gapps πρεπει να φλασαρω? τα gapps-jb-20130301-signed σωστα?

 

ααα κα για οποιον κοιταει antutu χτυπησε 21400!!!χωρις πειραγμα...

 

ωραιοςςςς αυτα ειναι :p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η paranoid τρώει πααααρα πολύ μπαταρία. Με το ζόρι μου βγάζει μια μέρα, με 1.30 ώρα αναμμένη οθόνη το κινητό.. Λεω να δοκιμάσω και εγώ xylon.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η paranoid τρώει πααααρα πολύ μπαταρία. Με το ζόρι μου βγάζει μια μέρα, με 1.30 ώρα αναμμένη οθόνη το κινητό.. Λεω να δοκιμάσω και εγώ xylon.

 

Βαλε αλλο kernel.Και εγω με Carbon με τον δικο της kernel ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια (προς το χειροτερο).Μολις περασα Franco ολα επανηλθαν.Λογικο αν σκεφτεις οτι ο Carbon Kernel ειχε min frequency 1024 Mhz.

 

Παντως οσοι ψαχνεστε δοκιμαστε Carbon αλλα την stable εκδοση την 1.6 . Εγω δεν την αλλαζω πλεον με τιποτα.Και antutu 20845 αλλα με τα παντα ανοιχτα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αλλο kernel.Και εγω με Carbon με τον δικο της kernel ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια (προς το χειροτερο).Μολις περασα Franco ολα επανηλθαν.Λογικο αν σκεφτεις οτι ο Carbon Kernel ειχε min frequency 1024 Mhz.

 

Παντως οσοι ψαχνεστε δοκιμαστε Carbon αλλα την stable εκδοση την 1.6 . Εγω δεν την αλλαζω πλεον με τιποτα.Και antutu 20845 αλλα με τα παντα ανοιχτα.

+1 και από μένα για την carbon, αν και δεν έχω βάλει άλλη για να εχω μέτρο συγκρισης.

Σήμερα γύρισα πάντως σε faux kernel από τον semaphore του Eλληνα dev , καλός - άγιος , σε όλα μία χαρά, αλλά χωρίς την t.c δεν μπορώ να την παλέψω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα για την carbon, αν και δεν έχω βάλει άλλη για να εχω μέτρο συγκρισης.

Σήμερα γύρισα πάντως σε faux kernel από τον semaphore του Eλληνα dev , καλός - άγιος , σε όλα μία χαρά, αλλά χωρίς την t.c δεν μπορώ να την παλέψω :)

 

Απορια που ειχα εδω και καιρο.Το Touch control δεν επηρεαζει μπαταρια?Εννοειτα θα μου πεις αλλα πολυ?Καποια στιγμη ειχα βαλει μια εφαρμογη που ανοιγε ή εσβηνε την οθονη οταν ανοιγοκλεινες το καπακι απο flip cover θηκη.Επειδη χρησιμοποιουσε συνεχεια τον proximity sensor μου ρουφαγε την μπαταρια και εφαγε ξηλωμα.Με το Tc τι παιζει?

 

P.s. Με carbon πως τα πας με GPS?Εμενα στο sygic κλειδωνει αμεσα αλλα σε running εφαρμογες π.χ. RunKeeper κανει αιωνες να κλειδωσει και αναγκαστικα ανοιγω data.Μικρο το κακο αλλα ειναι σπαστικο.Ειχαν πει οτι θα το διορθωναν σε καποια nighlty αλλα και με τη 14-4 που δοκιμασα δεν ειδα διαφορα.Ασε που εχουν bugs οι nightlies οποτε ξαναγυρισα σε stable.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σκέφτομαι να την περάσω, αλλά λέω να μην κάνω απευθείας update από τον updater της rom, αλλά να κατεβάσω το .zip και να κάνω clean install, μιας και θέλω να αλλάξει και το battery icon στη notification bar.

Απλά λογικά θα το κάνω αύριο, γιατί σε λίγο ξεκινάει αγώνας και μετά έχω κάτι σειρές σε εκκρεμότητα. :p

Τι εννοεις να αλλαξει το battery icon?

Link to comment
Share on other sites

Απορια που ειχα εδω και καιρο.Το Touch control δεν επηρεαζει μπαταρια?Εννοειτα θα μου πεις αλλα πολυ?Καποια στιγμη ειχα βαλει μια εφαρμογη που ανοιγε ή εσβηνε την οθονη οταν ανοιγοκλεινες το καπακι απο flip cover θηκη.Επειδη χρησιμοποιουσε συνεχεια τον proximity sensor μου ρουφαγε την μπαταρια και εφαγε ξηλωμα.Με το Tc τι παιζει?

 

P.s. Με carbon πως τα πας με GPS?Εμενα στο sygic κλειδωνει αμεσα αλλα σε running εφαρμογες π.χ. RunKeeper κανει αιωνες να κλειδωσει και αναγκαστικα ανοιγω data.Μικρο το κακο αλλα ειναι σπαστικο.Ειχαν πει οτι θα το διορθωναν σε καποια nighlty αλλα και με τη 14-4 που δοκιμασα δεν ειδα διαφορα.Ασε που εχουν bugs οι nightlies οποτε ξαναγυρισα σε stable.

 

Eγώ δεν έχω δει καμιά ουσιαστική διαφορά με το t.c στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Σχετικά τώρα με το gps έχω μόνο το igo primo που χωρίς δεδομένα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

Συμφωνώ μαζί σου, stable και ξερώ ψωμί και ιδίως με την carbon δεν έχεις αναβαθμίσεις κάθε τρεις και λίγο, μία κάθε μήνα σχεδόν και ουσιαστική

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η paranoid τρώει πααααρα πολύ μπαταρία. Με το ζόρι μου βγάζει μια μέρα, με 1.30 ώρα αναμμένη οθόνη το κινητό.. Λεω να δοκιμάσω και εγώ xylon.

 

Pa+Franco περίπου 4-4.30 ωρες.Κάτι δεν παει καλά με τις εφαρμογές σου;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω για δοκιμη...

ποια gapps πρεπει να φλασαρω? τα gapps-jb-20130301-signed σωστα?

 

ναι φιλε μου κανονικα...

 

να ξερετε παντως οτι μοιαζει με την carbon η xylon...απλα μου φανηκε πιο σταθερη (24.2 εκδοση).

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

απόψε σκιάχτηκα που λένε και στο χωριό μου, κατέβασα αυτήν την έκδοση του faux (mako-jb-kernel-013m.zip) και τον έβαλα στην θέση του mako-jb-enhanced_stock_422.zip, ε λοιπόν με το που πήγα να ενεργοποιήσω το touch control μου έκανε κάτι τρελά σκαλώματα το τηλέφωνο και απανωτά restart, τι μπορεί να έκανα λάθος ? Και στο φινάλε ποια είναι η τελευταία έκδοση που να λειτουργεί σε custom rom ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...