Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Εκνα το donate και λυθηκαν ολα τα προβληματα ...!!!

τωρα πλεον ειμαι ετοιμος ...:D:D:D:D:D:D:D

 

Καλά φλασαρισματα λοιπόν

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περασα το kernel του franco μεσο της εφαρμογης του η εκδοση του ειναι 110 nightly ... αυτο ειναι διαφορετικο απο το r110 ή το Milestone?

 

Περασες τoν 110r nightly.Αυτον εχω και εγω απο χτες.Ο milestone ειναι ο προηγουμενος κερνελ και ειναι stable.Μη ψαχτεις για διαφορες.Δες τα changelogs :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν εχει καλη αυτονομία οπως οι προηγούμενοι...

 

Eτσι λενε αλλα εγω με τον milestone νομιζω πετυχα καλυτερη.Απλα θελω και δευτερη φορτιση για εξακριβωση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οκ για τσεκαρε το και εσυ και πες μας την γνωμη σου.. αν ειναι να παμε στο Milestone

 

Ετοιμαζει τον 111.λογικα αυριο θα τον βγαλει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια..ειμαι λιγο ασχετος οποτε θα ηθελα λιγο μια λεπτομερηαπαντηση.nexus 4 κατοχος και ως ασχετος ενας φιλος μου περασε την paranoidandroid κανοντας πρωτα φυσικα ρουτ κλπ....

το goo.im ενα προγραμα μεσα(ουτε το ειχα δει) με εβγαλε αναβαθμιση της rom...ανοιγω το προγραμμα και λεει,download rom kai download Gapps.τι πρεπει να κανω?ειναι δυσκολο?μπορει καποιος να με βοηθησει βμα βημα αν φυσικα το εχει κανει και ξερει

Link to comment
Share on other sites

P.s. Παραλιγο να κανω μ....α και να τρεχω τζαμπα να το ξαναστηνω απο την αρχη.Στο Titanium εχει μια επιλογη η οποια ειναι η ''Ενσωματωση ενημερωμενων εκδοσεων εφαρμογων συστηματος στη Rom'' με την οποια τα updates που κανουμε σε εφαρμογες ''συστηματος'' π.χ. Youtube,Gmail κλπ ενσωματονονται στη Rom για να κερδισουμε χωρο στο internal storage.Ημουν τοσο σιγουρος για την λειτουργεια του αφου το εκανα παντα σε ολα τα Xperia που ειχα και δεν κρατησα backup πριν το κανω...Με αποτελεσμα ολες αυτες οι εφαρμογες να κρασαρουν συνεχεια..Δεν εφτιαξαν ουτε με reboot ουτε με fix permissions απο CWM..Οποτε παλι απο το Titanium τις βρηκα μια μια και τις ξαναεκανα εφαρμογες χρηστη και ολα οκ!Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι εγινε ομως αυτο?

 

Το play store συνεχίζει το κρασάρισμα... έχει κανείς καμία ιδέα? να τις σβήσω και να ξαναπερασω τα gapps?

Link to comment
Share on other sites

Εκνα το donate και λυθηκαν ολα τα προβληματα ...!!!

τωρα πλεον ειμαι ετοιμος ...:D:D:D:D:D:D:D

 

καλησπερα,εχω και εγω το ιδιο θεμα με εσενα,πες μου τα βηματα σε παρακαλω πως ελυσες το προβλημα,γιατι ειιναι πρωτη φορα που κανω ροοτ και εχω χαθει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν εχεισ κανει update σε 4.2.2, τοτε πρεπει να κανεις ενα donate(περιπου 3.5 ευρω) στο toolkit ωστε να μπορεσεις να κανεις root...

απο εκει και περα αν ακολουθησεις βημα βημα τις οδηγιες που δινει στο βιντεο,θα τα καταφερεις ειναι πολυ ευκολο..!!

 

Link to comment
Share on other sites

Το play store συνεχίζει το κρασάρισμα... έχει κανείς καμία ιδέα? να τις σβήσω και να ξαναπερασω τα gapps?

Ξανα φλασαρε τα gapps. Αν δεν διορθωθεί ξανά φλασαρε την Ρομ και τα gapps με wipe cache/davlik. Αν δεν ξανά διορθωθει , κάνε factory reset απο cwm και φλασαρε Ρομ και gapps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κανείς προβλημα με την αφαίρεση της navbar? Και με το fullscreen toggle και με το full!screen μου εμφανίζει μια μαύρη μπάρα στο κάτω της οθόνης και μου κόβει την ταπετσαρία.Είμαι με στοκ ρομ και μου το κάνει και με το Nova και με τον στοκ Launcher
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν εχεισ κανει update σε 4.2.2, τοτε πρεπει να κανεις ενα donate(περιπου 3.5 ευρω) στο toolkit ωστε να μπορεσεις να κανεις root...

απο εκει και περα αν ακολουθησεις βημα βημα τις οδηγιες που δινει στο βιντεο,θα τα καταφερεις ειναι πολυ ευκολο..!!

 

 

καλημερα,το καταφερα τελικα μεσα απο το κιτ χωρις ντονατε :)

Link to comment
Share on other sites

Ξανα φλασαρε τα gapps. Αν δεν διορθωθεί ξανά φλασαρε την Ρομ και τα gapps με wipe cache/davlik. Αν δεν ξανά διορθωθει , κάνε factory reset απο cwm και φλασαρε Ρομ και gapps.

 

Προσπαθώ να αποφυγω το flashαρισμα απο την αρχή νεας Ρομ.για να φλασαρω μονο gapps θα χρειαστεί να κάνω uninstall αυτά μέσω tb και μετα να τα περάσω?η γίνεται και έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, καποιος φιλος μπορει να με βοηθηση ως ασχετο :D πως απο αν λοκ και ροοτ επιστρεφουμε σε μαμα κατασταση stock ,και αν γινετε να μην χασω αρχεια οπως μηνυματα φωτο? Γινετε μεσω του κινητου η διαδικασια?Εκανα το ροοτ μεσα απο το κιτ του xda. Η βοηθεια θα ειναι πολυτιμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κανείς προβλημα με την αφαίρεση της navbar? Και με το fullscreen toggle και με το full!screen μου εμφανίζει μια μαύρη μπάρα στο κάτω της οθόνης και μου κόβει την ταπετσαρία.Είμαι με στοκ ρομ και μου το κάνει και με το Nova και με τον στοκ Launcher

 

Αμα εισαι με στοκ ρομ λογικο ειναι,μου το κανει και μενα.Οταν μπαινεις ομως σε εφαρμογες ή παιχνιδια ή ιντερνετ δεν υπαρχει η μαυρη μπαρα.Παρατηρησα ομως με το full!screen paid οτι οταν το ειχα ενεργοποιησει και σερφαριζα οταν με επαιρναν τηλεφωνο ενω χτυπαγε δεν μου εδειχνε το μενου ωστε να σηκωσω την κληση.Μονο οταν αφαιρεσα το full!screen(εκανα disable)μου εμφανιστηκε η κληση για να απαντησω :wacko:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, καποιος φιλος μπορει να με βοηθηση ως ασχετο :D πως απο αν λοκ και ροοτ επιστρεφουμε σε μαμα κατασταση stock ,και αν γινετε να μην χασω αρχεια οπως μηνυματα φωτο? Γινετε μεσω του κινητου η διαδικασια?Εκανα το ροοτ μεσα απο το κιτ του xda. Η βοηθεια θα ειναι πολυτιμη.

 

Γίνεται χωρίς να χάσεις τίποτα, αν έχεις SuperSU που το έχω δοκιμάσει . Κατεβαζεις το bootunlocker https://play.google.com/store/apps/details?id=net.segv11.bootunlocker και κλειδωνεις τον bootloader. Έπειτα από το SuperSU έχει επιλογή για unroot.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται χωρίς να χάσεις τίποτα, αν έχεις SuperSU που το έχω δοκιμάσει . Κατεβαζεις το bootunlocker https://play.google.com/store/apps/details?id=net.segv11.bootunlocker και κλειδωνεις τον bootloader. Έπειτα από το SuperSU έχει επιλογή για unroot.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου, τι ειναι το supersu απο που το καταβαζω??

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αποφυγω το flashαρισμα απο την αρχή νεας Ρομ.για να φλασαρω μονο gapps θα χρειαστεί να κάνω uninstall αυτά μέσω tb και μετα να τα περάσω?η γίνεται και έτσι?

Μην κανείς uninstall τίποτα.

Αν ξαναφλασαρεις τα gapps ή την Ρομ και τα gapps μόνο με wipe cache και davlik δεν χάνεις τίποτα. Ούτε από ρυθμίσεις ούτε από εφαρμογές. Δοκίμασε πρώτα να το κανείς έτσι. Αν τυχών δεν διορθωθεί (99% θα διορθωθεί), τότε μόνο ξανά στήσε Ρομ και gapps.

Edited by grigri444
Link to comment
Share on other sites

Μην κανείς uninstall τίποτα.

Αν ξαναφλασαρεις τα gapps ή την Ρομ και τα gapps μόνο με wipe cache και davlik δεν χάνεις τίποτα. Ούτε από ρυθμίσεις ούτε από εφαρμογές. Δοκίμασε πρώτα να το κανείς έτσι. Αν τυχών δεν διορθωθεί (99% θα διορθωθεί), τότε μόνο ξανά στήσε Ρομ και gapps.

 

Εκανα wipe dalvik και ενα fix permissions και φαίνεται να έστρωσε. Θα ενημερωσω. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ δεν νομιζω

 

Full screen toggle.

Btw εκανα το κολπακι για LTE μιας και ειχα την ευκαιρια και ειναι μεγαλη η διαφορα...

Βεβαια το σημα ειναι αδυναμο πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Full screen toggle.

Btw εκανα το κολπακι για LTE μιας και ειχα την ευκαιρια και ειναι μεγαλη η διαφορα...

Βεβαια το σημα ειναι αδυναμο πολλες φορες.

 

πιο κολπακι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...