Jump to content

Φορητότητα αριθμου σε wind f2g - Μπορώ να το κάνω Online??


gv_liou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι στη Vodafone και σε λίγες μέρες λήγει η προνομιακή έκπτωση που μου είχαν κάνει πριν ένα χρόνο.Θέλω να κάνω φορητότητα σε wind για να τους πιέσω να μου τη δώσουν πάλι αλλά πρέπει να είμαι και καλυμένος σε περίπτωση που δε τσιμπίσουν. Για αυτό θα δηλώσω για f2g όπου έχει και καλή προσφορά.

Το θέμα είναι πως αν το κάνω Online Μου ζητάει να δηλώσω συμβόλαιο και όχι κάρτα. Δεν γίνεται να αποφύγω την επίσκεψη στο κατάστημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι στη Vodafone και σε λίγες μέρες λήγει η προνομιακή έκπτωση που μου είχαν κάνει πριν ένα χρόνο.Θέλω να κάνω φορητότητα σε wind για να τους πιέσω να μου τη δώσουν πάλι αλλά πρέπει να είμαι και καλυμένος σε περίπτωση που δε τσιμπίσουν. Για αυτό θα δηλώσω για f2g όπου έχει και καλή προσφορά.

Το θέμα είναι πως αν το κάνω Online Μου ζητάει να δηλώσω συμβόλαιο και όχι κάρτα. Δεν γίνεται να αποφύγω την επίσκεψη στο κατάστημα??

 

Δοκίμασε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το έκανα και τωρα περιμένω τηλεσωνο απο τη vodafone.

 

Πρωτα όμως θα σε πάρουν απο wind για να επιβεβαιώσουν ΑΛΛΑ καθυστερει αρκετα η διαδικασια...

Τεταρτη 5/12/2012 βραδυ εκανα αιτηση Online ,Παρασκευη αργα το απογευμα με ενημερωσαν απο WIND

ότι 5 μερες για να εγκριθει η φορητοτητα απο voda ,+5 μερες για ν'αποσταλλει νεα sim...:(

 

Ειπαμε η προσφορα η συγκεκριμενη απλά δεν υπάρχει ( f2g +300) αλλά απο υπηρεσιες πελατων & εξυπηρετηση έχουμε προβλημα

με τη wind ...Βεβαια για μενα μονοδρομος η μειωση του κοστους των κλησεων μου με κάθε τροπο πλέον ;)

Και τα 2 κινητα στο σπιτι πλέον θα γινουν καρτοκινητα f2g απο συμβολαιο με voda

Η δε γυναικα μου που εδω και 10 μερες περιπου εχει f2g ( μετα απο 10 χρονια συμβολαιο βοδα..) δε σταματα να μιλα και να σερφαρει με 3G ..λέγοντας τα καλύτερα και έχει και 10 ευρω (+ 5 δωρο) στη καρτα ..τι να πώ..:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά μέχρι σήμερα 13/12/2012 δεν έχω καμμία ειδοποιηση απο κανένα,περίεργο ...πόσο θα πάρει δηλ. η φορητότητα ή εχουν πλακώσει όλοι και γινεται της ποπης :lol:
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

μάλλον φράκαρε το δίκτυο από τις φορητότητες :p

 

for the record να προτιμάτε τις φορητότητες στα καταστήματα κι όχι Online :p

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά μέχρι σήμερα 13/12/2012 δεν έχω καμμία ειδοποιηση απο κανένα,περίεργο ...πόσο θα πάρει δηλ. η φορητότητα ή εχουν πλακώσει όλοι και γινεται της ποπης :lol:

 

Δευτέρα απόγευμα (10/12) έκανα online αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο Voda.

Τετάρτη απόγευμα (12/12) μου τηλεφώνησαν για επιβεβαίωση και μου είπαν ότι σε 5 εργάσιμες -εφ' όσον δεν υπάρχει εκκρεμότητα με τη Voda- θα επικοινωνήσουν για ραντεβού με courier για παράδοση της SIM (διευκρίνησα ότι θέλω microSIM) και παραλαβή αντιγράφου της ταυτότητας.

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης θα γίνει εντός της επόμενης -από την παράδοση της SIM- εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φράκαρε το δίκτυο από τις φορητότητες :p

 

for the record να προτιμάτε τις φορητότες στα καταστήματα κι όχι Online :p

 

Πολυ σωστη η συμβουλη σου φιλε μου ,φιλος μου απο συμβολαιο βοδα μεσα σε 4 εργασιμες ενεργοποιηθηκε μεσω καταστηματος Εγω πάντως την πάτησα με την Online αιτηση ... και τοξερα απλά ηθελα να δοκιμασω την online αιτηση της wind τρομαρα μου :mad:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα απόγευμα (10/12) έκανα online αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο Voda.

Τετάρτη απόγευμα (12/12) μου τηλεφώνησαν για επιβεβαίωση και μου είπαν ότι σε 5 εργάσιμες -εφ' όσον δεν υπάρχει εκκρεμότητα με τη Voda- θα επικοινωνήσουν για ραντεβού με courier για παράδοση της SIM (διευκρίνησα ότι θέλω microSIM) και παραλαβή αντιγράφου της ταυτότητας.

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης θα γίνει εντός της επόμενης -από την παράδοση της SIM- εβδομάδας.

 

Update: δέχθηκα και το "κλασικό" τηλεφώνημα αντιπροσφοράς από τη Voda.

45% έκπτωση σε οποιοδήποτε πρόγραμμα συμβολαίου.

Όχι κι άσχημα, αλλά too little, too late.

Χρειάζομαι ΚΑΙ ομιλία προς όλους ΚΑΙ Internet ΚΑΙ εξωτερικό.

Tο F2G είναι πλέον πολύ φθηνότερο και τα δίνει όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα απόγευμα (10/12) έκανα online αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο Voda.

Τετάρτη απόγευμα (12/12) μου τηλεφώνησαν για επιβεβαίωση και μου είπαν ότι σε 5 εργάσιμες -εφ' όσον δεν υπάρχει εκκρεμότητα με τη Voda- θα επικοινωνήσουν για ραντεβού με courier για παράδοση της SIM (διευκρίνησα ότι θέλω microSIM) και παραλαβή αντιγράφου της ταυτότητας.

Η ενεργοποίηση της σύνδεσης θα γίνει εντός της επόμενης -από την παράδοση της SIM- εβδομάδας.

 

Ok ,παρέλαβα και γω σημερα με ACS 15/12/2012 γιατι όμως δεν μπορω να ενεργοποιηθω άμεσα με το 1300 ?

( μου βγαζει "εκτος δικτυου...")Υπάρχει αλλος τροπος για εμας ( απο online) ?

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Ok ,παρέλαβα και γω σημερα με ACS 15/12/2012 γιατι όμως δεν μπορω να ενεργοποιηθω άμεσα με το 1300 ?

( μου βγαζει "εκτος δικτυου...")Υπάρχει αλλος τροπος για εμας ( απο online) ?

 

Πρέπει πρώτα να αποσυνδεθείς από τον προηγούμενο πάροχο.

 

Μετά τη σύνδεσή σου, για λίγες ώρες θα μπορείς να μόνο να δέχεσαι κλήσεις, όχι να πραγματοποιείς εξερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Ok ,παρέλαβα και γω σημερα με ACS 15/12/2012 γιατι όμως δεν μπορω να ενεργοποιηθω άμεσα με το 1300 ?

( μου βγαζει "εκτος δικτυου...")Υπάρχει αλλος τροπος για εμας ( απο online) ?

 

Πρέπει πρώτα να αποσυνδεθείς από τον προηγούμενο πάροχο.

 

Μετά τη σύνδεσή σου, για λίγες ώρες θα μπορείς να μόνο να δέχεσαι κλήσεις, όχι να πραγματοποιείς εξερχόμενες.

 

Μόλις συνδεθείς στο δίκτυο της WIND, θα πρέπει να κάνεις μία εξερχόμενη κλήση προκειμένου να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου.

Επιπροσθέτως, όλοι οι νέοι αριθμοί F2G (είτε μέσω φορητότητας, είτε μέσω πακέτου σύνδεσης) είναι αυτόματα εγγεγραμμένοι στις προσφορές του 1300.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδεθείς στο δίκτυο της WIND, θα πρέπει να κάνεις μία εξερχόμενη κλήση προκειμένου να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου.

Επιπροσθέτως, όλοι οι νέοι αριθμοί F2G (είτε μέσω φορητότητας, είτε μέσω πακέτου σύνδεσης) είναι αυτόματα εγγεγραμμένοι στις προσφορές του 1300.

 

Το θεμα μου ειναι ότι απο σαββατο πρωι πρωι που παρελαβα δεν εχω ενεργοποιηθει ακόμη μεχρι και αυτη τη στιγμή Δευτέρα μεσημερι ...:( , ( γι 'αυτο συστηνεται ( δυστυχώς..) ,το κατάστημα ...) Δηλ.απο 5/12 που εκανα αιτηση φορητότητας online ,εχουμε σημερα 17/12...και ακόμη τιποτε ,τα συμπεράσματα δικά σας..

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ online έκανα φορητότητα σε Wind από Cosmote λόγω του ότι η Cosmote το έχει χάσει το έργο με κακή εξυπηρέτηση κλπ. Η διαδικασία ήταν η εξής, κάνω την αίτηση στο F2G, σε δυο εργάσιμε με παίρνουν από Wind να επιβεβαιώσουν ότι όντως είμαι εγώ κλπ μετά από μια εργάσιμη με παίρνει η Cosmote για να μου κάνει προσφορά, δεν την δέχομαι και μετά από 2 ή 3 εργάσιμες ήρθε το πακετάκι υπογράφω την άιτηση κλπ και την επόμενη είχα F2G. Από τότε μιλάω μια χαρά :)
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω την ενημέρωση μια και φαίνεται πως μόνον εγώ εχω πρόβλημα ή μήπως όχι :lol:

Βραδυ 17/12 ενεργοποιήθηκε ο αριθμός μου αλλά ... τα 10 ευρω δεν μπήκαν στην κάρτα ( αρα δεν πήρα 300' bonus) με αποτέλεσμα να μην μπορω να κάνω εξερχόμενες κλήσεις ! ,παρα μόνον sms & data .Μετά απο 2 ωρες επικοινωνω με το 1260 (μετα απο 3-4 κλήσεις και πάνω απο 25' αναμονη...) η κοπέλα με πληροφορεί να μην ανησυχώ έτσι γίνεται θα μπουν την επομένη εργάσιμη κάποια στιγμή....:D, στην ερωτησή μου ότι δεν μπορώ να τηλεφωνήσω πουθενά,με ενημερώνει ότι αν βιάζομαι μπορώ να αγοράσω μια κάρτα 5 ευρω και 100+100' και να κάνω τη δουλειά μου ...χα χα ,αλλιώς πρέπει να περιμένω..χα χα

Λοιπον σήμερα 18/12 μεχρι αυτη τη στιγμή δεν μπορω να τηλ. πουθενα :)

Μετα απο χρόνια σε voda και με φορητότητα απο cote και αντιστρόφως τέτοιο "πράμα" δεν ξανάδα....:mad:

Αυτά ενημερωτικά γι'αυτούς που θα θελήσουν να κανουν online αιτηση μια και από κατάστημα, η διαδικασία φορητότητας τρεχει πιο γρήγορα απ' όσο γνωρίζω... ,όσο για τη wind απαράδεκτη απο υποστήριξη πελατών-οργάνωση ,αλλά αυτό μάλλον είναι γνωστό στους περισσότερους:happy:

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω την ενημέρωση μια και φαίνεται πως μόνον εγώ εχω πρόβλημα ή μήπως όχι :lol:

Βραδυ 17/12 ενεργοποιήθηκε ο αριθμός μου αλλά ... τα 10 ευρω δεν μπήκαν στην κάρτα ( αρα δεν πήρα 300' bonus) με αποτέλεσμα να μην μπορω να κάνω εξερχόμενες κλήσεις ! ,παρα μόνον sms & data .Μετά απο 2 ωρες επικοινωνω με το 1260 (μετα απο 3-4 κλήσεις και πάνω απο 25' αναμονη...) η κοπέλα με πληροφορεί να μην ανησυχώ έτσι γίνεται θα μπουν την επομένη εργάσιμη κάποια στιγμή....:D, στην ερωτησή μου ότι δεν μπορώ να τηλεφωνήσω πουθενά,με ενημερώνει ότι αν βιάζομαι μπορώ να αγοράσω μια κάρτα 5 ευρω και 100+100' και να κάνω τη δουλειά μου ...χα χα ,αλλιώς πρέπει να περιμένω..χα χα

Λοιπον σήμερα 18/12 μεχρι αυτη τη στιγμή δεν μπορω να τηλ. πουθενα :)

Μετα απο χρόνια σε voda και με φορητότητα απο cote και αντιστρόφως τέτοιο "πράμα" δεν ξανάδα....:mad:

Αυτά ενημερωτικά γι'αυτούς που θα θελήσουν να κανουν online αιτηση μια και από κατάστημα, η διαδικασία φορητότητας τρεχει πιο γρήγορα απ' όσο γνωρίζω... ,όσο για τη wind απαράδεκτη απο υποστήριξη πελατών-οργάνωση ,αλλά αυτό μάλλον είναι γνωστό στους περισσότερους:happy:

 

ποτε δεν παιρνουμε τηλεφωνο στο 1260 σου τρωει τα χρηματα και δεν βρισκεις γραμμη... Παντα παιρνουμε την εξ.πελατων απο το σταθερο στο σταθερο νουμερο της wind!!! Παρε τηλεφωνο το 1268,1269,1300 και θα ενεργοποιηθει. Εγω πριν 3 μερες ειχα το ιδιο προβλημα και πηρα 3-4 φορεσ τα νουμερα αυτα μεχρι που ακουσα το καλοσορισμα της wind και ολα μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Update: δέχθηκα και το "κλασικό" τηλεφώνημα αντιπροσφοράς από τη Voda.

45% έκπτωση σε οποιοδήποτε πρόγραμμα συμβολαίου.

Όχι κι άσχημα, αλλά too little, too late.

Χρειάζομαι ΚΑΙ ομιλία προς όλους ΚΑΙ Internet ΚΑΙ εξωτερικό.

Tο F2G είναι πλέον πολύ φθηνότερο και τα δίνει όλα αυτά...

 

Update 2: Παρέλαβα πρωί - πρωί τη SIM. Αναμένω διακοπή από Voda και ενεργοποίηση από Wind...

 

Update 3: 20/12 απόγευμα έγινε το switch στη Wind.

 

Update 4: 21/12 πρωί πιστώθηκε και ο λογαριασμός μου με τον χρόνο που αγόρασα ταυτόχρονα με την αίτησή μου.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...