Jump to content

Neo No2-M


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο που το πηρες chrisgrns και ηρθε τοσο σφαιρα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από το lightake.com με δωρεάν αποστολή και το στείλανε με sweeden post. Πρέπει να έτυχε πάντως... Edited by chrisgrns
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον ένας υπερήφανος κάτοχος. Παιδιά έπαθα πλάκα με το κινητό. Είναι σφαίρα, του πέρασα play store το φόρτωσα εφαρμογές και δε σκαλώνει στο παραμικρό. Μένει να δω η μπαταρία πως θα τα πάει και το GPS που δεν τσέκαρα ακόμα γιατί δε βγήκα ακόμα από το σπίτι :p
Link to comment
Share on other sites

φίλε Scatman, όταν έβαλες το gps.config στο φάκελο που λέει, υπήρχε ήδη μέσα αρχείο gps.config? Εμένα δεν υπάρχει!
Link to comment
Share on other sites

H oθόνη τι λέει παιδιά..??Παέι για παραγγελία μέχρι το βράδυ οπότε η απάντηση σε αυτό είναι κομβική..!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά. Λυπάμαι που δεν είχα την ευκαιρία να απαντήσω νωρίτερα.

 

Σχετικα με το viber, αποθηκευσε το νουμερο (της αδελφης σου) στις επαφες σου με 0030........ ή +30....... μηπως και φτιαξει. Το 0030 ή + 30 ειναι για Ελληνικα τηλεφωνα.

Ενας γνωστος μου με viber ειχε το ιδιο προβλημα με την κορη του, ανταλασαν μηνυματα-κλησεις κανονικα αλλα δεν την ''εβλεπε'' στο viber και επρεπε να πληκτρολογει καθε φορα το νουμερο, με αυτον τον τροπο εφτιαξε.

Όχι φίλε. Δεν ήταν αυτό. Τελικά το έλυσα.

 

Κεφάλαιο Viber....

 

Τι είχα κάνει? Αποθήκευα τις επαφές στη SIM. To αποτέλεσμα ήταν το application να μη μπορεί να διαβάσει τους αριθμούς που είχα στην κάρτα και να έχω το κλασσικό πρόβλημα που περιέγραψα πιο πάνω.

 

Τι κάνουμε και πως διορθώνεται?

 

(συγχωρήστε την χάλια ανάλυση της Pc κάμεράς μου)

 

Καταρχάς, βλέπουμε ποια επαφή έχουμε στην κάρτα αποκλειστικά. Βγάζει μία ένδειξη δίπλα της. Το έχω κυκλώσει.

 

http://s9.postimage.org/pi4x97pzj/snapshot.jpg

Εάν δεν εμφανίζεται : http://s9.postimage.org/pi4x97pzj/snapshot.jpg

 

Έπειτα, πατάμε επάνω στη φάτσα δίπλα στο όνομα :

 

http://s1.postimage.org/clhfd70fz/snapshot_1.jpg

Εάν δεν εμφανίζεται : http://s1.postimage.org/clhfd70fz/snapshot_1.jpg

 

Στην επόμενη οθόνη, ξαναπατάμε πάνω στο μεγάλο εικονίδιο με το ανθρωπάκι :

 

http://s13.postimage.org/jm2cozrnb/snapshot_2.jpg

Εάν δεν εμφανίζεται : http://s13.postimage.org/jm2cozrnb/snapshot_2.jpg

 

Στην τελευταία οθόνη, πατάμε το δεξί πλήκτρο το κινητού και την τελευταία επιλογή που εμφανίζει "Συσχέτιση κάρτας SIM" :

 

http://s1.postimage.org/dqbhikmwv/snapshot_3.jpg

Εάν δεν εμφανίζεται : http://s1.postimage.org/dqbhikmwv/snapshot_3.jpg

 

 

Kαι το viber πλέον αναγνωρίζει την επαφή μας.

 

Απίστευτο παιδιά!, ήρθε σε 6 μέρες από τη μέρα που το παρήγγειλα με απλό ταχυδρομείο.Αύριο το περιμένω. Το γαμάτο είναι ότι περιμένω τάμπλετ που παρήγγειλα 27/11/12 και ακόμη τίποτα.

 

Άντε καλορίζικο! Έτσι, να μεγαλώνει το club!

 

Ένα παιδί ζήτησε fotos για να δει την κάμερα. Θες σαν περήφανος, νέος χρήστης να μας κάνεις εσύ αυτή την επίδειξη? Γιατί μονοπολώ το Thread με πολλά posts και καλό είναι να ακουστούν και οι άλλοι κάτοχοι :)

 

φίλε Scatman, όταν έβαλες το gps.config στο φάκελο που λέει, υπήρχε ήδη μέσα αρχείο gps.config? Εμένα δεν υπάρχει!

 

Μην αγχώνεσαι. Το αρχείο ίσως δημιουργείται αυτόματα κατά τη χρήση applications που αξιοποιούν το gps. Δοκίμασε να δεις κατά πόσο λειτουργεί με κάποια gps checkers απ'το store. Γενικά μας ενδιαφέρει η πρακτική του εφαρμογή.

 

Δοκίμασε επίσης να μπεις στο Etotalk Tools, στην επιλογή Power Gps Search. Δες εάν έχει set-αριστεί από εκεί. Μη ξεχνάς ότι για να λειτουργήσει (γενικά) πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα. Δε το κάνουν πάντα αυτόματα τα applications.

 

Το gps.config το ανέφερα σαν τελευταία λύση.

 

H oθόνη τι λέει παιδιά..??Παέι για παραγγελία μέχρι το βράδυ οπότε η απάντηση σε αυτό είναι κομβική..!!!!!

 

Καλή είναι. Δε θα πω άριστη καθώς υπάρχουν πολύ καλύτερες αλλά γενικότερα η ποιότητα κατασκευής του κινητού είναι αξιοπρεπέστατη.

 

 

Κλείνω με κάποιες συμβουλές και παρακαλώ να δώσετε βάση μην πάθετε κάτι ανάλογο...

 

1.) Επειδή το κινητό καταναλώνει αρκετή ενέργεια, καλή λύση είναι να ρίξετε την φωτεινότητα του απ'τις ρυθμίσεις. Επίσης, καλό είναι να μην έχετε μονίμως ανοιχτά χαρακτηριστικά που αποδεδειγμένα καταναλώνουν πολύ ενέργεια πχ GPS ή ακόμη και Wifi. Είπα εξαρχής πως τα 1850 Mah δεν είναι αρκετά για τέτοιο κινητό οπότε θέλει έξυπνη χρήση ώστε να μη φορτίζουμε κάθε τρεις και λίγο.

 

2.) ΜΗΝ πειράξετε ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ το application με κινέζικη ονομασία που μοιάζει με # . Είναι το Super Su... χωρίς να το θέλω... πλέον δε μου ανοίγει το συγκεκριμένο application κι επιπλέον εμφανίζει το κινητό ως Unroot... Πρακτικά ΤΩΡΑ δεν έχω πρόσβαση σε εφαρμογές που απαιτούν root ...δυστυχώς.

 

3.) Το κινητό έρχεται με ζελατίνα στην οθόνη. Καλό είναι να μη τη βγάλετε. Δεν περιορίζει την απόκριση κι επιπλέον την προστατεύει από mini γρατζουνιές. Καλώς ή κακώς, δεν έχουμε Gorilla Glass αλλά και να είχε, η ζελατίνα είναι πάντα χρήσιμη.

Edited by Scatman
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Scatman τελικά το δοκίμασα το gps με τα IGO, gps status, gps test και πέταξα και το gps.conf εκεί που έλεγε :D... το αποτέλεσμα ήταν να κλειδώσει περίπου σε μισό λεπτό (αρκετό σε σχέση με το blade που είχα) αλλά μετά δεν χάθηκε πουθενά. Πάντως ρουφούσε τη μπαταρία σαν τρελό, αλλά αυτό συμβαίνει πιστεύω σε όλα τα smartphones.

 

Για την κάμερα που ρώτησε ο φίλος, είναι 8mp αλλά δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Ειδικά το βράδυ με χαμηλό φωτισμό, υπάρχει αρκετός Θόρυβος. Το φλας της βοηθάει αλλά ως εκεί. Πάντως τραβάει σχεδόν ακαριαία από τη στιγμή που ακουμπήσεις το δάχτυλο. Θα προσπαθήσω να βάλω κάνα δυο φωτογραφίες όταν μπορέσω...

Εκεί που δεν το περίμενα είναι το Βίντεο 720p/30fps με καλό ήχο και καλή σταθεροποίηση και κίνηση.

 

Η οθόνη Αν και δεν είναι IPS, είναι πολύ καλή με ζωντανά χρώματα, αρκετή φωτεινότητα και καλές γωνίες θέασης. Ίσως στον ήλιο να ξεθωριάζει, αλλά εντάξει, μη τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

:!::!::!: Για τα λεφτά του είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κινητό. Εγώ το rootαρα μόνος μου και εγκατέστησα play store, to φόρτωσα προγράμματα και ειλικρινά, 2 μέρες τώρα το χω λιώσει και... ούτε ένα restart, ένα σκάλωμα, μια ασυμβατότητα ρε αδερφέ!!!

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ σκόρδα!!!

 

ΥΓ: γι' αυτούς που θέλουν IPS κάτι διάβασα ότι θα το βγάλουν το ίδιο με IPS με ονομασία N002!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Scatman τελικά το δοκίμασα το gps με τα IGO, gps status, gps test και πέταξα και το gps.conf εκεί που έλεγε :D... το αποτέλεσμα ήταν να κλειδώσει περίπου σε μισό λεπτό (αρκετό σε σχέση με το blade που είχα) αλλά μετά δεν χάθηκε πουθενά. Πάντως ρουφούσε τη μπαταρία σαν τρελό, αλλά αυτό συμβαίνει πιστεύω σε όλα τα smartphones.

 

:!::!::!: Για τα λεφτά του είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κινητό. Εγώ το rootαρα μόνος μου και εγκατέστησα play store, to φόρτωσα προγράμματα και ειλικρινά, 2 μέρες τώρα το χω λιώσει και... ούτε ένα restart, ένα σκάλωμα, μια ασυμβατότητα ρε αδερφέ!!!

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ σκόρδα!!!

Όντως καταναλώνει πολύ και δε ξέρω εάν κυκλοφορεί καλύτερη μπαταρία, έστω από άλλο μοντέλο.

 

Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι τώρα.

 

ΤΟ κινητό εμφανίζεται ως unroot. Για να να ξαναγίνει root η ρομ, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία που πρέπει να κάνω? Μήπως εάν ακολουθούσα κάποιον οδηγό να βγάλω οριστικά το Super Su Και να το ξαναπεράσω?

Link to comment
Share on other sites

το Super su είναι απαραίτητο για να καθορίζει ποιες εφαρμογές έχουν δικαίωμα διαχειριστή στη συσκευή, άρα πρέπει να υπάρχει. Μπορείς να το κατεβάσεις από το μάρκετ δωρεάν και να δοκιμάσεις, και δοκίμασε και το root checker να δούμε τι θα σου πει. Αν όχι, τότε θα κάνεις τη διαδικασία που λέει ο τύπος στην αρχή του βίντεο :
Link to comment
Share on other sites

2.) ΜΗΝ πειράξετε ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ το application με κινέζικη ονομασία που μοιάζει με # . Είναι το Super Su... χωρίς να το θέλω... πλέον δε μου ανοίγει το συγκεκριμένο application κι επιπλέον εμφανίζει το κινητό ως Unroot... Πρακτικά ΤΩΡΑ δεν έχω πρόσβαση σε εφαρμογές που απαιτούν root ...δυστυχώς.

Δοκιμασε με καποιο απο αυτα μηπως και σου δωσει δικαιώματα πρόσβασης root,

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS5zdXBlcnN1Il0.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noshufou.android.su&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ub3NodWZvdS5hbmRyb2lkLnN1Il0.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noshufou.android.su.fixer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ub3NodWZvdS5hbmRyb2lkLnN1LmZpeGVyIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω,καλο δεν θα ειναι να παρω και την 2η μπαταρια απο το lightake?

Με το easy battery saver απο το google play που ειχα βαλει στο αλλο μου κραταγε διπλασιο χρονο την μπαταρια,δοκιμαστε το.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω,καλο δεν θα ειναι να παρω και την 2η μπαταρια απο το lightake?

Με το easy battery saver απο το google play που ειχα βαλει στο αλλο μου κραταγε διπλασιο χρονο την μπαταρια,δοκιμαστε το.

να κάνεις τι (?) μία επιπλέον μπαταρία που είναι στα ίδια Mah? Δε λύνεις έτσι το πρόβλημα.

 

Τα έχω δοκιμάσει ήδη. Το μεν super user δεν αναγνωρίζει τίποτα. Το super su δε με αφήνει να κάνω νέα εγκατάσταση επειδή δεν αφαιρείται οριστικά.

το Super su είναι απαραίτητο για να καθορίζει ποιες εφαρμογές έχουν δικαίωμα διαχειριστή στη συσκευή, άρα πρέπει να υπάρχει. Μπορείς να το κατεβάσεις από το μάρκετ δωρεάν και να δοκιμάσεις, και δοκίμασε και το root checker να δούμε τι θα σου πει. Αν όχι, τότε θα κάνεις τη διαδικασία που λέει ο τύπος στην αρχή του βίντεο :

τα έχω δοκιμάσει και είμαι στο fail... το ερώτημα είναι. Κάνοντας ξανά root, θα χάσω τα πάντα? Κι επιπλέον θα πρέπει να εγκαταστήσω ξανά τα google store / email κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Kαι τώρα και με IPS και νέο όνομα NEO N002i με 10 ευρώ στην διαφορά τιμής.. Αναμένουμε νέα αν και έχει ήδη κυκλοφορήσει...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν πειράζει τίποτα με τη συγκεκριμένη μέθοδο, αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Ρε συ έπρεπε πρώτα, πριν σβήσεις τίποτα, να κάνεις backup με το titanium backup. Μη σου πω backup μεσώ recovery (volume up + power όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό). Τώρα υπάρχει ρίσκο και αν δεν γνωρίζεις από τέτοια διαδικασία καλό είναι να μην το προσπαθήσεις ή διαβάζοντας να καταλάβεις καλά τη διαδικασία. Άν το προσπαθήσεις, οπωσδήποτε backup, για να επαναφέρεις μετά τη διαδικασία τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω οπότε δεν πειράζω.

 

Η βλακεία έγινε άθελά μου επειδή μπήκα στο application χωρίς να γνωρίζω τι είναι, τα πάντα ήταν στα Κινέζικα και... έκανα την Κινεζιά μου... Όπως είπα ακόμη κι έτσι, δεν αντιμετωπίζω προβλήματα οπότε προς το παρών μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

 

Η οθόνη Αν και δεν είναι IPS, είναι πολύ καλή με ζωντανά χρώματα, αρκετή φωτεινότητα και καλές γωνίες θέασης. Ίσως στον ήλιο να ξεθωριάζει, αλλά εντάξει, μη τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

ΥΓ: γι' αυτούς που θέλουν IPS κάτι διάβασα ότι θα το βγάλουν το ίδιο με IPS με ονομασία N002!

 

εδώ λέει IPS!

http://etotalk.com/neo-no2m-3g-wcdma-android40-mt6577-dual-core-10ghz-dual-sim-45-inch-qhd-80mp_p3220.html

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν είναι αδερφέ..Κυκλοφόρησε το καινούριο με IPS όμως και περιμένω πώς και πώς να το βάλουν στο etotalk να το πάρω. Το έχουν και άλλα μαγαζιά αλλα φοβάμαι να το ρουτάρω μόνος και να βάλω Rom μέσα για να μην κάνω πατάτα. Εκτός και αν κάποιος προσφερθεί να με βοηθήσει..!! Ε παιδιά..????

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο μοντέλο N002 με την IPS η διαδικασία root μάλλον θα είναι η ίδια αλλά οι Rom θα είναι διαφορετικές. Το λέω γιατί κάτοχοι άλλων κινητών που αναβαθμίστηκαν με IPS φλασαραν Rom από την προηγούμενη έκδοση και δεν άνοιγε το κινητό τους. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί να πειράξεις τη Rom από τη στιγμή που όλα λειτουργούν ρολόι! Εγώ δεν πειράζω τίποτα, εκτός αν βγει Jellybean που αλλάζει το πράμα. Το root χρειάζεται για να αφαιρέσεις τις κινέζικες εφαρμογές.

 

Οι κάτοχοι του Neo μήπως ξέρετε ποια έκδοση firmware έχετε? εμένα έχει την Τ15.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση πρώτα για τη διαθεσιμότητα γιατί αυτά τα μαγαζιά βγάζουν πολλά κινητά σε προαγορά (presale).

Στα ίδια λεφτά με IPS πιστεύω είναι best value for money! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση πρώτα για τη διαθεσιμότητα γιατί αυτά τα μαγαζιά βγάζουν πολλά κινητά σε προαγορά (presale).

Στα ίδια λεφτά με IPS πιστεύω είναι best value for money! :wacko:

 

το εχω κανει,το ετοτακ γραφει παντα οταν ειναι προαγορα,το αλλο εχει και κουπονι 5% για αγορα παει τζαμπα,δεν θα εχει ελληνικο μενου αλλα με βολευει και το αγγλικο.

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά έχουν stock όπως μου είπαν και έκανα την παραγγελία εχθές.. Σήμερα μου ζήτησαν επιβεβαίωση διεύθυνσης και τηλεφώνου επικοινωνίας.. Για να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Kανονικά έχουν stock όπως μου είπαν και έκανα την παραγγελία εχθές.. Σήμερα μου ζήτησαν επιβεβαίωση διεύθυνσης και τηλεφώνου επικοινωνίας.. Για να δούμε..

 

Στο lightake μου ειπαν οτι το ρουταραν κιολας,αν το παραγγειλες εκει ρωτα τους,το κουπονι 5% εκπτωση το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Στο lightake μου ειπαν οτι το ρουταραν κιολας,αν το παραγγειλες εκει ρωτα τους,το κουπονι 5% εκπτωση το βρηκες?

 

Aπό Etotalk το πήρα..Mε την δική τους Rom και όλα..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...