Jump to content

Neo No2-M


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό Etotalk το πήρα..Mε την δική τους Rom και όλα..!!!!

 

ποσο κοστισε το ολο πακετο?Καλως να σου ερθει,περιμενουμε εντυπωσεις απο την νεα οθονη.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο κοστισε το ολο πακετο?Καλως να σου ερθει,περιμενουμε εντυπωσεις απο την νεα οθονη.

 

Με ΕMS, ασφάλεια, σιλικόνη κάρτα 8άρα, rootarισματα, Rom και όλα, νομίζω 189 ευρώ.. Ειλικρινα θα ήθελα πάρα πολύ να πάρω κάτι από Ελλάδα, αλλά με τα ίδια λεφτά δεν ξέρω εαν πέρνεις κάτι καλύτερο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Με ΕMS, ασφάλεια, σιλικόνη κάρτα 8άρα, rootarισματα, Rom και όλα, νομίζω 189 ευρώ.. Ειλικρινα θα ήθελα πάρα πολύ να πάρω κάτι από Ελλάδα, αλλά με τα ίδια λεφτά δεν ξέρω εαν πέρνεις κάτι καλύτερο.. :(

 

ουτε μεταχειρισμενο δεν παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε στα benchmark με βγάζει πάνω από galaxy nexus και motorola atrix :p

στο antutu 6553 στο quadrant 2649

 

 

Mε την ROM απο Etotalk αυτά τα αποτελέσματα??

Link to comment
Share on other sites

http://lightake.com/detail.do/sku.Neo_N002I_Smart_Phone_4.5_inch_IPS_Screen_Dual_Core_MTK6577_Android_4.0_GSM_WCDMA_1GB_4GB_Black-61800

 

ρουταρισμενο με δωρο screen protectror και hard case, με εξτρα μπαταρια και δωρεαν απποστολη με συστημενο δεμα 173,49 δολλαρια,εχει κουπονι JAN2013 5% εκπτωση

 

http://www.etotalk.com/index.php?main_page=shopping_cart&number_of_uploads=0

 

χωρις ολα αυτα....πανω απο 200 δολλαρια,εχει ελληνικο μενου ομως,αρκετα μεγαλη διαφορα αν υπολογισετε οτι παιρνετε και τα εξτρα στην πρωτη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Mε την ROM απο Etotalk αυτά τα αποτελέσματα??

 

Όχι με τη stock rom T15. Με αυτή ήρθε από lightake και πετάει απροβλημάτιστα:D

Edited by chrisgrns
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια σημερα παραγγειλα για εναν φιλο απο lightake to n02i με την ips οθονη τους ειπα να το κανουν root κι αν μπορουν να του βαλουν και ελληνικα αν και δεν με πολυενδιαφερει.Το κινητο μαζι με μεταφορικα και δωρο το hardcase και screen protector και το mini sd reader βγηκε με την εκπτωση με πληρωμη με paypal 124 ευρω.Πιστευω τα αξιζει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια σημερα παραγγειλα για εναν φιλο απο lightake to n02i με την ips οθονη τους ειπα να το κανουν root κι αν μπορουν να του βαλουν και ελληνικα αν και δεν με πολυενδιαφερει.Το κινητο μαζι με μεταφορικα και δωρο το hardcase και screen protector και το mini sd reader βγηκε με την εκπτωση με πληρωμη με paypal 124 ευρω.Πιστευω τα αξιζει.

εδω ουτε σονυ της περασμενης δεκατιας δεν παιρνεις με τοσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι...Παραγγειλε κανας αλλος το N002i?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα τοσο μου βγηκε το προηγουμενο χωρις την IPS. Να περιμενεις παντως κι αλλα δωρα μαζι. Κατι πενακια κατι σκοινακια κατι πουγκια παρε παρε κοσμε!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτα εινα!!!Για να δουμε πως θα ναι αν μ αρεσει θα χτυπησω κι εγω ενα τσαμπα πραμα!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ακομα περιμενω να το στειλουν 3-7 μερες λεει μεχρι να το στειλουν...πειρε αλλος απο lightake
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι να σου κατσει. Απο lightake μου το στειλανε σε 10 ωρες απο την παραγγελια και την εβδομη μερα ειχα ειδοποιηση απο ελτα. Ενω περιμενω ενα ταμπλετ, που σταλθηκε με ιδια ταχυδρομικη εταιρια, 50μερες τωρα.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα σου ηρθε.τελος παντων δεν πειραζει θα περιμενουμε λιγο παραπανω,απλα ηθελα να το δω αν μ αρεσε να παρω κι εγω ενα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα το χρεωνουν εξτρα?

 

οχι στειλε τους ενα μεηλ και ζητα ρουταρισμενο,εμενα θα μου εγκαταστησουν και το google play, επισης οποιος το παραγγειλει να ξερει οτι με τον κωδικο JAN2013 εχει 5% εκπτωση σε οτι αγορασει,ετσι πηρα και μια 2η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Όχι με τη stock rom T15. Με αυτή ήρθε από lightake και πετάει απροβλημάτιστα:D

Chris σε έφαγα (η άθλια κάμερα pc ξαναχτυπά) :

http://s9.postimage.org/qvxsxuwlb/snapshot.jpg

 

Δοκίμασε να κλείσεις ότι application τρέχει κι επιπλέον εάν καθαρίζεις τη μνήμη με apps τύπου Clean Master δεν είναι κακό.

 

Εάν θυμάμαι καλά, ήταν 6569 αλλά έκανα βλακεία και κατοχύρωσα αυτό. Πιστεύω στην καλύτερη περίπτωση ίσως φτάσει το 6600!

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ! Άμα θέλω σε πιστεύω! :p

 

βάλε καμιά εφαρμογή για screenshot για να μην ταλαιπωρείσαι με τις κάμερες!

 

Σκεφτείτε να πάρει και Jelly Βean...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο τσοπανος με επεισε(σε αλλο thread)...μαλλον θα παραγγειλω και εγω ενα απο Lightake...

μια ερωτηση μονο (αντε το πολυ 3 ερωτησεις):lol:

1. η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (gps, bluetooth,wifi μονο οταν το χρειζομαι, αντε καμμια φωτο)κ αρκετη ομιλια βγαζει μερα?

2. η ποιοτητα συνομιλιας? ειχα παρει ενα κλωνο iphone και λες και ημουν σε πηγαδι

3. να προσεξω κατι κατα την παραγγελια? και ποια μεταφορικη να προτιμησω απο Lightake για να μην εχω τελωνεια και τα ρεστα?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ! Άμα θέλω σε πιστεύω! :p

 

βάλε καμιά εφαρμογή για screenshot για να μην ταλαιπωρείσαι με τις κάμερες!

 

Σκεφτείτε να πάρει και Jelly Βean...

Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τέτοια apps!! Thanks!

Στο submit score έχω δει και αποτελέσματα στο 6900+!!!! Τι στο καλό έκανε αυτός, δε νομίζω θα μάθουμε ποτέ.

 

Αν πάρει Jelly Bean , θα οργανώσουμε πάρτι :D

 

Κατά τα άλλα, πως αξιολογείς την εμπειρία σου σαν παλιός χρήστης πλέον? :D

τελικα ο τσοπανος με επεισε(σε αλλο thread)...μαλλον θα παραγγειλω και εγω ενα απο Lightake...

μια ερωτηση μονο (αντε το πολυ 3 ερωτησεις):lol:

1. η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (gps, bluetooth,wifi μονο οταν το χρειζομαι, αντε καμμια φωτο)κ αρκετη ομιλια βγαζει μερα?

2. η ποιοτητα συνομιλιας? ειχα παρει ενα κλωνο iphone και λες και ημουν σε πηγαδι

3. να προσεξω κατι κατα την παραγγελια? και ποια μεταφορικη να προτιμησω απο Lightake για να μην εχω τελωνεια και τα ρεστα?

1. Φίλε μου τα έχουμε θίξει αυτά τα θέματα πιο πίσω. Η μπαταρία είναι το αδύναμο σημείο του κινητού. Με νορμάλ χρήση, βασική σε όλα τα επίπεδα, βγάζει περίπου 1.5 μέρα. Υπολόγισε ότι 1 ώρα ομιλίας τρώει κοντά στο 10-15% της μπαταρίας, δεν είναι απόλυτο. Ίσως παραπάνω.

 

Εάν είχαμε μία στα 2500mah, θα μιλούσαμε για κορυφαία εμπειρία.

 

2. Καμία σχέση. Το ακουστικό είναι αξιοπρεπέστατο. Δε θα έχεις πρόβλημα. Στη συσκευασία έχει και ακουστικά. Προσωπικά τα χρησιμοποιώ στο skype διότι βελτιώνουν πολύ την επικοινωνία μου.

 

3. Όταν παραγγέλνεις εκτός ΕΕ, η διαδικασία είναι standard.

 

Χρειάζονται :

Μικρή συσκευασία (έτσι κι αλλιώς είναι μικρή η συσκευασία του κινητού), τους αναφέρεις -> declare lower price, στην περιοχή που ζητάνε σημείωση παραγγελίας κι ακόμη καλύτερα επιλέγεις το send as gift ή το σημειώνεις κι αυτό στα σχόλια παραγγελίας.

Επίσης, αποφεύγουμε τα courrier τύπου FEDex, DHL κτλ πάση θυσία διότι αυξάνεται κατακόρυφα η πιθανότητα να περάσει τελωνείο. Απλή αποστολή κι ας αργήσει λίγο.

 

Για extra πληροφορίες, δες τα προηγούμενα πόστς, δεν είναι και πάρα πολλά.

 

Εάν το πάρεις τελικά....Καλωσόρισες στο κλάμπ :)

Edited by Scatman
Link to comment
Share on other sites

τελικα ο τσοπανος με επεισε(σε αλλο thread)...μαλλον θα παραγγειλω και εγω ενα απο Lightake...

μια ερωτηση μονο (αντε το πολυ 3 ερωτησεις):lol:

1. η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (gps, bluetooth,wifi μονο οταν το χρειζομαι, αντε καμμια φωτο)κ αρκετη ομιλια βγαζει μερα?

2. η ποιοτητα συνομιλιας? ειχα παρει ενα κλωνο iphone και λες και ημουν σε πηγαδι

3. να προσεξω κατι κατα την παραγγελια? και ποια μεταφορικη να προτιμησω απο Lightake για να μην εχω τελωνεια και τα ρεστα?

 

εχω ψιλονευριασει μαζι τους γιατι τεσσερις μερες μετα την παραγγελια δεν εχω κανενα νεωτερο,αν συνεχιστει αυτο θα τους της ακυρωσω,αν τους στειλεις μαιλ πες τους οτι υπαρχει προβλημα με το σερβις τους απο οτι διαβαζεις,εγω τους το ειπα,τα στελνουν με μια αγνωστη ταχυδρομικη,δεν ρισκαρω με κουριερ γιατι φοβαμαι το τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

εχω ψιλονευριασει μαζι τους γιατι τεσσερις μερες μετα την παραγγελια δεν εχω κανενα νεωτερο,αν συνεχιστει αυτο θα τους της ακυρωσω,αν τους στειλεις μαιλ πες τους οτι υπαρχει προβλημα με το σερβις τους απο οτι διαβαζεις,εγω τους το ειπα,τα στελνουν με μια αγνωστη ταχυδρομικη,δεν ρισκαρω με κουριερ γιατι φοβαμαι το τελωνειο

 

Στο λογαριασμό σου στο lightake τι λέει? Μπορεί να στο στείλανε και να μη σε ειδοποίησαν.

Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό σου στο lightake τι λέει? Μπορεί να στο στείλανε και να μη σε ειδοποίησαν.

τιποτα δεεν λεει,εχει να γινει update απο την ημερα της παραγγελιας,της εστειλα 2 μεηλ ακομα να απαντησει αν συνεχισει κι αυριο αυτο το ακυρωνω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο τσοπανος με επεισε(σε αλλο thread)...μαλλον θα παραγγειλω και εγω ενα απο Lightake...

μια ερωτηση μονο (αντε το πολυ 3 ερωτησεις):lol:

1. η μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση (gps, bluetooth,wifi μονο οταν το χρειζομαι, αντε καμμια φωτο)κ αρκετη ομιλια βγαζει μερα?

2. η ποιοτητα συνομιλιας? ειχα παρει ενα κλωνο iphone και λες και ημουν σε πηγαδι

3. να προσεξω κατι κατα την παραγγελια? και ποια μεταφορικη να προτιμησω απο Lightake για να μην εχω τελωνεια και τα ρεστα?

 

1.Στην αρχή προβληματίστηκα με τη μπαταρία, γιατί έβαλα και δεύτερη sim,με ανοικτο wifi η 3g, και τελείωνα τη μέρα στα κόκκινα. Μετά όμως έβαλα το απλό αλλά θαυματουργό: 2x Battery, το οποίο απλά κόβει το σήμα απ' το wifi και το 3g όταν δέν το χρησιμοποιείς. Βέβαια κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να επανέλθει όταν το χρειαστείς αλλά αξίζει. Τώρα τελειώνω τη μέρα με 35% περίπου!!!:happy:

2. Η ποιότητα συνομιλίας είναι απλά καλή για μένα και άριστη για τον συνομιλητή μου. το ακουστικό έχει ικανοποιητική απόδοση το μικρόφωνο όμως, από ότι μου χουν πει, είναι πεντακάθαρο. Παίζει να έχει και δεύτερο μικρόφωνο δίπλα από την κάμερα στο πίσω μέρος για μείωση θορύβου (noise canceling), αλλά δεν είμαι σίγουρος και δεν ξέρω πώς να το τσεκάρω. Η τρύπα πάντως υπάρχει.

Edited by chrisgrns
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...