Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να δείχνει πόσες φορές έχει φορτιστει ένα τηλέφωνο;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τροπος να έχω στην συσκευή μου δυο λογαριασμούς του evernote? Το ενα είναι προσωπικό και το άλλο της δουλειάς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το kingo root ειναι ενταξει ή προτεινετε κανενα καλυτερο??
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για backup sms υπαρχουν σιγουρα πολλες εφαρμογες

 

 

Ποιες αποθηκευουν όμως σε εξωτερικη μνημη και γινεται επαναφορά τους μετα από εργοστασιακη επαναφορά κινητου ?

 

 

Αν δεν υπαρχει εξωτερικη μνημη υπαρχει τροπος ?

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για backup sms υπαρχουν σιγουρα πολλες εφαρμογες

 

 

Ποιες αποθηκευουν όμως σε εξωτερικη μνημη και γινεται επαναφορά τους μετα από εργοστασιακη επαναφορά κινητου ?

 

 

Αν δεν υπαρχει εξωτερικη μνημη υπαρχει τροπος ?

 

 

Ευχαριστω.

Το Sms backup & restore έχει τη δυνατότητα να ανεβάσεις και στο cloud το backup σου, οπότε μετά το επαναφέρεις από εκεί

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το Sms backup & restore έχει τη δυνατότητα να ανεβάσεις και στο cloud το backup σου, οπότε μετά το επαναφέρεις από εκεί

 

Ευχαριστω πολύ.Αυτο λες ??

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το kingo root ειναι ενταξει ή προτεινετε κανενα καλυτερο??

 

εχω χρησιμοποιησει το King android root για το galaxy fame ενος φιλου(αν θυμαμαι καλα τη συσκευη) και δουλεψε μια χαρα

κοιταξε και στο site του kingo να δεις αν υποστηριζει τη συσκευη που θες να κανεις root

αλλιως δοκιμασε το framaroot

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,παω σε μια καφετερια και κανω την συσκευη μου hotspot free παρολο που εγω περνω ιντερνετ απο το ρουτερ της καφετεριας,γινετε να δω σε ποιες σελιδες μπαινουν αυτοι που μπαινουν απο μενα στο ιντερνετ? Δεν με ενδιαφερει να μαθω τους κωδικους τους απλα να δω τι κοιταζουν.

 

Δεν αγγιζουμε το οριο του παρανομου, γιατι μπαινουν οικειοθελως στο κινητο μου χωρις την αδεια μου φυσικα :)

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν παίξει τα Google play services? Χτες και τώρα αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να μην τρώνε τρελή μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν παίξει τα Google play services? Χτες και τώρα αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να μην τρώνε τρελή μπαταρία!

 

Εντελώς όμως.....παλάβωσαν

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν παίξει τα Google play services? Χτες και τώρα αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να μην τρώνε τρελή μπαταρία!

 

Κανένα πρόβλημα εδώ με Nexus 4 και στοκ 4.4.1.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν παίξει τα Google play services? Χτες και τώρα αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση για να μην τρώνε τρελή μπαταρία!

 

Kι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα πριν μια εβδομάδα για δύο μέρες συνεχόμενα, έκτοτε δεν είδα ξανά κάτι. Μου το έχει ξανακάνει και στο παρελθόν βέβαια, ξέρω, σπαστικό..

Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει εφαρμογή η οποία να στέλνει μηνύματα σε άλλο κινητό. το οποίο να μην έχει android και φυσικά εγκατεστημένη την εφαρμογή; παλιά είχα το 24 sms international αλλά έχει χαλάσει πολύ.δωρεάν εάν υπάρχει free sms που λέμε :-D
Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει εφαρμογή η οποία να στέλνει μηνύματα σε άλλο κινητό. το οποίο να μην έχει android και φυσικά εγκατεστημένη την εφαρμογή; παλιά είχα το 24 sms international αλλά έχει χαλάσει πολύ.δωρεάν εάν υπάρχει free sms που λέμε :-D

 

Δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη δυστυχως...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει την εφαρμογή gmd gestures ...

Στο παρελθόν στα gestures που έχω φτιάξει έχω δώσει την δική μου ονομασία στην λειτουργία.

Π.χ. Για την εφαρμογή spirit όταν την ανοίγω του έχω δηλώσει να γράφει Ραδιόφωνο.

Τώρα όμως δεν μπορώ να θυμηθώ πως το έκανα αυτό και όσο και αν ψάχνω δεν βρίσκω την επιλογή που άλλαζα την ονομασία της εφαρμογής.

Πως στην ευχή γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη δυστυχως...

 

είναι σίγουρο; το έχεις ψάξει; έχεις να μου προτείνεις κάτι παρόμοιο; σίγουρα θα υπάρχει κάτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάποιος γνωρίζει την εφαρμογή gmd gestures ...

Στο παρελθόν στα gestures που έχω φτιάξει έχω δώσει την δική μου ονομασία στην λειτουργία.

Π.χ. Για την εφαρμογή spirit όταν την ανοίγω του έχω δηλώσει να γράφει Ραδιόφωνο.

Τώρα όμως δεν μπορώ να θυμηθώ πως το έκανα αυτό και όσο και αν ψάχνω δεν βρίσκω την επιλογή που άλλαζα την ονομασία της εφαρμογής.

Πως στην ευχή γίνεται ;

 

φίλε κατέβασα την εφαρμογή GMD gestureControl, τι ακριβώς κάνει; έχω rootάρει το τηλέφωνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η ονομασία της.

Επιλέγεις κάποια χειρονομία που θα ανοίγει πχ μια εφαρμογή και έτσι δεν θα χρειάζεται να ψάχνεις την συντόμευση της.

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο; το έχεις ψάξει; έχεις να μου προτείνεις κάτι παρόμοιο; σίγουρα θα υπάρχει κάτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φίλε κατέβασα την εφαρμογή GMD gestureControl, τι ακριβώς κάνει; έχω rootάρει το τηλέφωνο μου!

 

υπαρχουν εφαρμογες μεσω υπολογιστη αλλα οι περισσοτερες δεν υποστηριζουν ελληνικα δικτυα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Λεπον παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να γράφω τους κωδικούς, γιουσερνειμ από διάφορα σαιτ, τράπεζες κτλπ αα και να μπορώ να το κλειδώνω γιατί παραέχει γίνει το κακό να τα ξεχνάω όλα. Θενξ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Λεπον παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να γράφω τους κωδικούς, γιουσερνειμ από διάφορα σαιτ, τράπεζες κτλπ αα και να μπορώ να το κλειδώνω γιατί παραέχει γίνει το κακό να τα ξεχνάω όλα. Θενξ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.keepass

 

Keepass droid

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Λεπον παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να γράφω τους κωδικούς, γιουσερνειμ από διάφορα σαιτ, τράπεζες κτλπ αα και να μπορώ να το κλειδώνω γιατί παραέχει γίνει το κακό να τα ξεχνάω όλα. Θενξ

 

safe in cloud

επι πληρωμή αλλά ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λεπον παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να γράφω τους κωδικούς, γιουσερνειμ από διάφορα σαιτ, τράπεζες κτλπ αα και να μπορώ να το κλειδώνω γιατί παραέχει γίνει το κακό να τα ξεχνάω όλα. Θενξ

 

Αυτό το keepass είναι καλύτερο. Τα έχω δουλέψει και τα δύο

https://play.google.com/store/apps/details?id=keepass2android.keepass2android_nonet

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το keep pass δεν βλέπω να κάνει αυτό που θέλω, απλά εγώ θέλω να έχω σε ένα μέρος μαζεμένους username/passwords να τα βλέπω εάν τα έχω ξεχάσει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...