Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζετε αν υπαρχει καμια εφαρμογη για android σαν το allshare της samsung

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζετε με wifi ή με 3g; Εγώ ακόμα και στο κινητό με 3g αλλά και με wifi αν και έχω δοκιμάσει όλα τα προγράμματα torrent Ακόμα συνεχίζω να μην μπορώ να κατεβάσω με τίποτα. Δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει και δεν ξεκινάει να κάνει download.

 

Μονο με Wi-Fi έχω δοκιμάσει.

Τσέκαρε στο ρουτερ ότι είναι ενεργοποιημένο το Upnp.

 

 

 

 

 

Θέλω για ICS μια εφαρμογή στην οποία μπορώ να φτιάξω profiles τα οποία θα ενεργοποιούνται ανάλογα με την ώρα που έχω ορίσει.

Κάτι αντίστοιχο με το powersaver που έχει η alcatel στην official ICS του ΟΤ995. Υπάρχει κάτι;

Το Myprofiles δουλεύω και διαλέγεις τα πάντα και πότε θα ενεργοποιούνται.

Και το Easyprofiles είναι γνωστό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για ICS μια εφαρμογή στην οποία μπορώ να φτιάξω profiles τα οποία θα ενεργοποιούνται ανάλογα με την ώρα που έχω ορίσει.

Κάτι αντίστοιχο με το powersaver που έχει η alcatel στην official ICS του ΟΤ995. Υπάρχει κάτι;

 

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και το tasker. Εδώ θα βρείς ένα trial http://tasker.dinglisch.net/download.html.

 

Gplay link https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&feature=search_result&hl=en.

 

Και video "tutorial"

.

 

Ακριβούτσικο πάντως.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή που έχει αποθηκευμένα τα passwords των δημοσίων WiFi και κάθε φορά σε συνδέει σε κάποιος από αυτά αν βρεθείς εκεί κοντά. Μήπως θυμάται κάποιος ποια είναι
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή που έχει αποθηκευμένα τα passwords των δημοσίων WiFi και κάθε φορά σε συνδέει σε κάποιος από αυτά αν βρεθείς εκεί κοντά. Μήπως θυμάται κάποιος ποια είναι

 

Venuespot

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μονο με Wi-Fi έχω δοκιμάσει.

Τσέκαρε στο ρουτερ ότι είναι ενεργοποιημένο το Upnp.

 

Πως το τσεκάρω αυτό φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για ICS μια εφαρμογή στην οποία μπορώ να φτιάξω profiles τα οποία θα ενεργοποιούνται ανάλογα με την ώρα που έχω ορίσει.

Κάτι αντίστοιχο με το powersaver που έχει η alcatel στην official ICS του ΟΤ995. Υπάρχει κάτι;

 

Εγω χρησιμοποιώ αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wetpalm.ProfileScheduler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53ZXRwYWxtLlByb2ZpbGVTY2hlZHVsZXIiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις σπαμ διαφημισεις παραμενει...μου χε πει εναε φιλος ενα προγραμμα που σου δειχνει απο ποιες εφαρμογες προερχονται οι διαφημισεις,αλλα δεν μπορω να τις σβησω γιατι τις χρειαζομαι.....υπαρχει εφαρμογη που να τις διαγραφει,να τις μπλοκαρει η οτιδηποτε;;
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι σε ενα παιχνιδι που δεν εφευγαν με τιποτε οι διαφημισεις,πηγα στο φακελο του στο /data/data/φακελος παιχνιδιου και ανοιγοντας ενα προς ενα τα xml αρχεια που υπηρχαν εκει με root browser lite,ειχα βρει μια σειρα ads=1 και κανοντας την 0,οι διαφημισεις εφυγαν.Χρονοβορο μεν αλλα ισως κατι τετοιο να υπαρχει και στις εφαρμογες που εχεις.Η μια αλλη λυση ειναι να ψαξεις,αν τις πιανει ο tcp server του adaway. Πας στην εφαρμογη adaway --->log dns requests--->tcp dump is not running,το ενεργοποιεις και μετα πας στην εφαρμογη που σου πεταει τις διαφημισεις.περιμενεις λιγο και πας πισω στο adaway και βλεπεις αν εχει καταγραφει κατι στο log file του dns request.αν υπαρχει κατι,το βαζεις στην black list και ξανατρεχεις το adaway,ωστε να προστεθει στο hosts αρχειο και λογικα δε θα σου ξαναεμφανισει την διαφημιση
Link to comment
Share on other sites

Πως το τσεκάρω αυτό φίλε μου.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τα μενού του ρουτερ σου.

 

 

Ψάξε μέσα στις ρυθμίσεις.

 

 

Το προβλημα με τις σπαμ διαφημισεις παραμενει...μου χε πει εναε φιλος ενα προγραμμα που σου δειχνει απο ποιες εφαρμογες προερχονται οι διαφημισεις,αλλα δεν μπορω να τις σβησω γιατι τις χρειαζομαι.....υπαρχει εφαρμογη που να τις διαγραφει,να τις μπλοκαρει η οτιδηποτε;;

Δοκίμασες με το adaway?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με το adaway?

 

Εγώ για χρόνια ήμουν με το AdFree, αλλά από τα Χριστούγεννα που πήρα το Nexus4 δεν θέλει με τίποτα να κάνει host update, οπότε εγκατέστησα το AdAway.

 

Και τα δύο κάνουν φοβερή δουλειά. Δεν συνάντησα σε καμία εφαρμογή τις ενοχλητικές διαφημίσεις. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ποιος ειναι ο καλύτερος file manager να βάλω για το 4.0.4 ?

Μία απάντηση, παρακαλώ...

 

ΥΓ δεν εχω κάνει root ή τίποτε τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ποιος ειναι ο καλύτερος file manager να βάλω για το 4.0.4 ?

Μία απάντηση, παρακαλώ...

 

ΥΓ δεν εχω κάνει root ή τίποτε τέτοιο

 

ES File Explorer

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ποιος ειναι ο καλύτερος file manager να βάλω για το 4.0.4 ?

Μία απάντηση, παρακαλώ...

 

ΥΓ δεν εχω κάνει root ή τίποτε τέτοιο

 

Δες και τον Solid Explorer ....ειναι σχετικά καινούργιος αλλα αρκετά καλός .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες και τον Solid Explorer ....ειναι σχετικά καινούργιος αλλα αρκετά καλός .

 

Και εγώ τον solid χρησιμοποιώ πλέον αποκλειστικά, απλά είναι με πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Solid explorer κι εγώ. Το αγόρασα. Πραγματικά αξίζει τα λεφτά, ειδικά για το note που δουλεύεις άνετα το dual pane view.

 

Παρόλα αυτά και ο file expert/ es file explorer που ειναι free κάνουν καλή δουλεια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.ψαχνω δυο εφαρμογες. η μια θελω να κλεινει οποια διεργασια θελω και να την ξανα ανοιγει οταν εγω το επιθυμω και η δευτερη θελω να μου επιτρεπει να ελεγχω ποιες εφαρμογες θα συνδεθουν στο ιντερνετ οταν ενεργοποιω το wifi.

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να κλεινει και να ανοιγει οποτε θελεις?

Για το δευτερο που ζητας, κατεβασε το droidwall(προυποθετει root).

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση κι εγώ :

 

Ξέρετε αν με το SwiftKey 3 Keyboard μπορώ να έχω κλειδωμένη την επιλογή να γράφω με κεφαλαία στα SMS? Το ρωτώ γιατί κάθε φορά που γράφω πρέπει να πατάω 3 φορές το σχετικό κουμπί για να κλειδώσουν τα κεφαλαία και αυτή η επιλογή ξεκλειδώνει όταν βάζω ένα σημείο στίξης ή όταν αλλάζω γλώσσα ενδιάμεσα στο μήνυμα και ξαναγίνονται μικρά τα γράμματα στο πληκτρολόγιο.Θέλω μόνιμα κεφαλαία!!!

 

Α και μια ακόμα :

 

Ξέρετε αν στον καταπληκτικό Nova Launcher Prime γίνεται να εμφανίζεται το πλαίσιο των φακέλων στις καρτέλες πιο χαμηλά? Έχω οργανώσει πολύ ωραία το menu μου και το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι το ότι όταν πατάω έναν φάκελο στην καρτέλα,μου ανοίγει ο φάκελος στο ύψος ακριβώς κάτω από τη μπάρα ειδοποιήσεων.Είναι κάπως ψηλά για οθόνη 4,7'':)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογη που να μπορω να μετατρεπω τα αρχεια (κατι σαν το format factory στο pc) , δηλαδη εχθες κατεβασα ενα τραγουδι απο youtube το οποιο κατεβηκε ως βιντεο και μετα επρεπε να κρατησω μονο την μουσικη για να το χρησιμοποιησω σαν ringtone. Εψαξα στο μαρκετ αλλα δεν βρηκα κατι καλο. Εσεις ποιο χρησιμοποιητε;
Link to comment
Share on other sites

Tube mate, το μετατρέπει κατευθείαν

 

Με αυτο το κατεβασα, αλλα οταν παταω ληψη, μου βγαζει να επιλεξω σε τι αναλυση θελω να το κατεβασω και ενα mp3. Το επελεξα το mp3, αλλα αυτο μου το κατεβαζει ως βιντεο με εικονα και οχι σαν ηχο μονο.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το κατεβασα, αλλα οταν παταω ληψη, μου βγαζει να επιλεξω σε τι αναλυση θελω να το κατεβασω και ενα mp3. Το επελεξα το mp3, αλλα αυτο μου το κατεβαζει ως βιντεο με εικονα και οχι σαν ηχο μονο.

 

Μήπως πατάς τίποτα άλλο; Ποτέ δεν με το έχει κάνει αυτό

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πατάς τίποτα άλλο; Ποτέ δεν με το έχει κάνει αυτό

 

Παταω το πρασινο βελακι και μετα "ληψη" ,επιλεγω mp3 και ξεκιναει να κατεβαινει. Δεν εχω αλλαξει ουτε πειραξει κατι απο τις προεπιλογες. Οταν τελειωνει, το βρισκω με το astro και μου βγαζει αναπαραγωγη με βιντεο στοκ ή bsplayer.

Επισης κατεβασα και την τελευταια εκδοση και μαλιστα μετα την ληψη εχει λιγοτερες επιλογες για αναλυση απο την προηγουμενη που ειχα, αλλα και παλι το ιδιο αποτελεσμα.

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οταν πατας να κατεβει ως mp3 δε κανει μετατροπη του βιντεο ή εξαγωγη του ηχου απο το βιντεο αλλα κατεβαζει αυτουσιο το βιντεο με καταληξη .mp3 ωστε η συσκευη να το αναγνωριζει ως mp3 αρχειο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...