Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορεις να το χειριζεσαι με το handsfree και να ειναι και ραδιοφωνο γιατι το ραδιοφωνο που εχει το samsung gaaxy s2(i9100) οταν πατησεις το κουμπι του handsfree ξεκιναει το mp3 player.

 

Αν λοιπον γνωριζει κανεις κανενα τετοιο προγραμμα ας μου το πει.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορεις να το χειριζεσαι με το handsfree και να ειναι και ραδιοφωνο γιατι το ραδιοφωνο που εχει το samsung gaaxy s2(i9100) οταν πατησεις το κουμπι του handsfree ξεκιναει το mp3 player.

 

Αν λοιπον γνωριζει κανεις κανενα τετοιο προγραμμα ας μου το πει.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Δοκίμασε το Headset Button Controller (trial)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, είμαι μία ημέρα με την πρώτη μου συσκευή Android Sony xperia T και έχω την έκδοση 4,0,4 ψάχνω για μία εφαρμογή που να μου δείχνει την ώρα αντί να είναι κλειστή η συσκευή αλλά επίσης να μπορώ να βλέπω αναπάντητες και μνήματα που δέχτηκα, και κάποιο προγραμματάκι, ώστε να περνάω τα κόστη από βενζίνες κλπ για το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Μπορε ίτο poweramp να είναι πιο καλό και πολύ αγαπημένο ,αλλά αγόρασα και το n7layer που έχει το πιο τέλειο homescreen/ευρεση μέσα από την εφαρμογή.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.n7mobile.nplayer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uN21vYmlsZS5ucGxheWVyIl0.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει εφαρμογή που να παίρνει backup τις συντομεύσεις των προγραμμάτων κ τα widget που έχω στις οθόνες του κινητού μου; το titanium κ mybackup δεν το κάνουν σωστά.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει εφαρμογή που να παίρνει backup τις συντομεύσεις των προγραμμάτων κ τα widget που έχω στις οθόνες του κινητού μου; το titanium κ mybackup δεν το κάνουν σωστά.

 

Σε HTC One S το mybackup pro μια χαρα κραταει backup

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κάποιο προγραμματάκι, ώστε να περνάω τα κόστη από βενζίνες κλπ για το αυτοκίνητο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ηλίας

 

Εγω χρησιμοποιω το acar

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη για facebook που να πηγαινει στη sd?το friendcaster που νομιζα οτι πηγαινει δεν παει.

Επίσης στο friendcaster κάτω από κάθε ανάρτηση δείχνει και μερικά από τα σχόλια. γίνεται να μην τα δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

1 σελίδα πριν η απάντηση...

Αν εννοεις το "adaway" τοτε εναι ΜΟΝΟ για ροοτ συσκευες οποτε δεν μου κανει φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Σε HTC One S το mybackup pro μια χαρα κραταει backup

 

Δλδ σου επαναφέρει ότι έχεις στην αρχική οθόνη όταν αλλάζεις ρομ;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχει χρησιμοποιήσει κανείς το bs player; Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δε μου βρίσκει ελληνικούς υπότιτλους με καμία δύναμη.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες έχει χρησιμοποιήσει κανείς το bs player; Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δε μου βρίσκει ελληνικούς υπότιτλους με καμία δύναμη.

 

Πρέπει να πας στα settings και να προσθέσεις τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στα settings και να προσθέσεις τα ελληνικα

 

Αν εννοείς τα settings των υποτίτλων το έχω κάνει. Έχω δοκιμάσει και με ell και με gre. Μου βγάζει no subtitles found or error searching

Edit: μόλις το δοκίμασα και με αγγλικά και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν επιλέγεις να τρεχει σαν default μια εφαρμογη π.χ. το go launcher μετα πως μπορεις να το βαλεις να σε ρωταει παλι με τι θες να το τρεξεις?

 

Και κατι αλλο αν αλλαξεις την lock screen πως μπορεις να την επαναφερεις στην αρχικη?

 

Παντα χωρις να χρειαστει να απεγκαταστησεις την οποια lock screen που εγκατεστησες.

 

Εν ολιγης που παω για να δω τι εχω επιλεξει να τρεχει σαν default για το οτιδηποτε και να το επιστεφω στην αρχικη του κατασταση ή να το αλλαζω σε κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε αναβαθμίσεις σε σημαντικές εφαρμογές όπως το flipboard που έβαλαν υποστήριξη για ταμπλετ αλλά και το SwiftKey που είναι ακόμα πιο καλό στις προβλέψεις του...
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα settings των υποτίτλων το έχω κάνει. Έχω δοκιμάσει και με ell και με gre. Μου βγάζει no subtitles found or error searching

Edit: μόλις το δοκίμασα και με αγγλικά και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα

 

Εχει μια λίστα που τικαρεις τις γλώσσες. Εμένα βρίσκει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια λίστα που τικαρεις τις γλώσσες. Εμένα βρίσκει κανονικά...

 

Ναι, την ξέρω τη λίστα αλλά αρνείται να κατεβάσει όποια γλώσσα κι αν επιλέξω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω 4 εφαρμογες.

1.ποια ειναιη καλυτερη με την οποια να μπορω να απορριπτω κλησεις σε συγκεκριμενους αριθμους με διαφορετικο μηνυμα στον καθενα κτλ

2.ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για σημειωσεις,to do list,κτλ?

3.υπαρχει εφαρμογη που να δειχνει σε πραγματικο χρονο τις πτησεις αεροπλανων στο βενιζελος?

4. Απλη εφζρμογη που να μου λει ποσα Mb εχω ξοδεψει σε καποιο χρονικο διαστημα?

Edited by Hamurabi
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε, και εγώ ψάχνω ένα καλό ημερολόγιο υπενθυμίσεων, γιατί αυτό που έχει το τηλ. δεν με ικανοποιεί, επίσης ένα Screen Saver που να λέει την ώρα συνέχεια στην οθόνη και να δείχνει τις υπενθυμίσεις σε τυχόν εισερχόμενες κλήσεις ή μηνύματα. :worry:

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν επιλέγεις να τρεχει σαν default μια εφαρμογη π.χ. το go launcher μετα πως μπορεις να το βαλεις να σε ρωταει παλι με τι θες να το τρεξεις?

 

Και κατι αλλο αν αλλαξεις την lock screen πως μπορεις να την επαναφερεις στην αρχικη?

 

Παντα χωρις να χρειαστει να απεγκαταστησεις την οποια lock screen που εγκατεστησες.

 

Εν ολιγης που παω για να δω τι εχω επιλεξει να τρεχει σαν default για το οτιδηποτε και να το επιστεφω στην αρχικη του κατασταση ή να το αλλαζω σε κατι αλλο.

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές- (επιλέγεις την εφαρμογή που είναι default) -εκκαθάριση προεπιλογών

 

 

 

 

 

Παιδια ψαχνω 4 εφαρμογες.

1.ποια ειναιη καλυτερη με την οποια να μπορω να απορριπτω κλησεις σε συγκεκριμενους αριθμους με διαφορετικο μηνυμα στον καθενα κτλ

2.ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για σημειωσεις,to do list,κτλ?

3.υπαρχει εφαρμογη που να δειχνει σε πραγματικο χρονο τις πτησεις αεροπλανων στο βενιζελος?

4. Απλη εφζρμογη που να μου λει ποσα Mb εχω ξοδεψει σε καποιο χρονικο διαστημα?

 

3.Flightboard και flighttrack.δουλεύουν σε συνδυασμό.Το πρώτο σου δείχνει τις πτήσεις όπως εμφανίζονται στον πίνακα του αεροδρομίου.Και με το δεύτερο μπορείς να παρακολουθήσεις την πτήση που θα επιλέξεις από την πρώτη.

4.Onavo count

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να κάνω απευθείας από το κινητό edit τους στίχους ενός τραγουδιού που κατέβασα και να τους εμφανίζει στο power amp;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω 4 εφαρμογες.

1.ποια ειναιη καλυτερη με την οποια να μπορω να απορριπτω κλησεις σε συγκεκριμενους αριθμους με διαφορετικο μηνυμα στον καθενα κτλ

2.ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για σημειωσεις,to do list,κτλ?

3.υπαρχει εφαρμογη που να δειχνει σε πραγματικο χρονο τις πτησεις αεροπλανων στο βενιζελος?

4. Απλη εφζρμογη που να μου λει ποσα Mb εχω ξοδεψει σε καποιο χρονικο διαστημα?

 

2. Catch Notes

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το go sms.

γινεται να απεγκαταστησω το sms προγραμμα πουχε μεσα το κινητο?

εντωμεταξυ με χαλαει που στο εργοστασιακο προγραμμα οταν εχω μηνυμα εδειχνε και τον αριθμο "1" πανω στο εικονιδιο του προγραμματος.

ενω στο go sms δεν δειχνει κατι στο εικονιδιο του παρα μονο πανω στον πινακα ειδοποιησεων ενα "+".

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το go sms.

γινεται να απεγκαταστησω το sms προγραμμα πουχε μεσα το κινητο?

εντωμεταξυ με χαλαει που στο εργοστασιακο προγραμμα οταν εχω μηνυμα εδειχνε και τον αριθμο "1" πανω στο εικονιδιο του προγραμματος.

ενω στο go sms δεν δειχνει κατι στο εικονιδιο του παρα μονο πανω στον πινακα ειδοποιησεων ενα "+".

 

Αν εχεις ξετικαρει απο τις ρυθμισεις της εργοστασιακης εφαρμογης μηνυματων τις ειδοποιησεις και συνεχιζουν παρολα αυτα τα μηνυματα να ερχονται στην και στις δυο εφαρμογες, τοτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να "παγωσεις" στην εργοστασιακη εφαρμογη.

Αν την απεγκαταστησεις με καποιο τροπο, χωρις να ειμαι σιγουρος, διορθωστε με αν κανω λαθος, ενδεχεται να εχει προβληματα η συσκευη.

Το θεμα με τον αριθμο ενα που σου εμφανιζει στα μηνυματα, νομιζω πως ειναι θεμα καποιας εφαρμογης ειδοποιησεων που εχεις βαλει χωριστα εσυ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε, και εγώ ψάχνω ένα καλό ημερολόγιο υπενθυμίσεων, γιατί αυτό που έχει το τηλ. δεν με ικανοποιεί, επίσης ένα Screen Saver που να λέει την ώρα συνέχεια στην οθόνη και να δείχνει τις υπενθυμίσεις σε τυχόν εισερχόμενες κλήσεις ή μηνύματα. :worry:

Ηλίας

 

businesscalendar

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...