Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή το my backup pro κάνει χωρίς ρουτ backup δεδομένων πχ saves παιχνιδιών όπως το helium?

 

Όχι δεν κάνει back up δεδομένα εφαρμογών, πρέπει να είσαι root.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το my backup pro κάνει χωρίς ρουτ backup δεδομένων πχ saves παιχνιδιών όπως το helium?

 

Όχι δεν κάνει back up δεδομένα εφαρμογών, πρέπει να είσαι root.

 

Backup εφαρμογών και δεδομενων μια χαρα κανει ...Το λεω εκ πειρας ....Για παιχνίδια και save τους δεν ξερω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&hl=el

 

Περιγραφή

 

 

Το MyBackup Pro είναι η ευκολότερη εφαρμογή δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας για Android. Υποστηρίζει τους περισσότερους τύπους περιεχομένου και τις περισσότερες συσκευές Android.

Οι εφαρμογές MyBackup και MyBackup Pro λειτουργούν σε όλες τις Android συσκευές κινητής τηλεφωνίας, ανεξάρτητα από το αν διαθέτουν ή όχι πρόσβαση root.

 

Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας (με δυνατότητα χρονοδιαγράμματος) στους ασφαλείς online διακομιστές μας (δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας στο Σύννεφο) ή στην κάρτα SD, για τις Εφαρμογές σας, τις Φωτογραφίες, τη Μουσική, τα Βίντεο, τις Επαφές, το Αρχείο κλήσεων, τους Σελιδοδείκτες του προγράμματος περιήγησης, τα SMS (μηνύματα κειμένου), τα MMS (συνημμένα μηνυμάτων), το Ημερολόγιο, τις Ρυθμίσεις συστήματος, τις Αρχικές Οθόνες (συμπεριλαμβανομένων των θέσεων συντόμευσης), τις Ειδοποιήσεις, το Λεξικό, τις Λίστες αναπαραγωγής μουσικής, τα Σημεία ασύρματης πρόσβασης (APN), και πολλά άλλα...

 

Μάθετε γιατί πάνω από 3 εκατομμύρια άνθρωποι εμπιστεύονται το MyBackup ως ασφαλή πηγή για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

 

Δείτε online τα δεδομένα και τα αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών σας, μόλις συνδεθείτε στο πρόγραμμα προβολής περιεχομένου web, στη διεύθυνση http://www.RerWare.com

 

Για χρήστες που έχουν κάνει root τις συσκευές τους: Μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των apk+data, καθώς και των συνδέσμων του Android market!

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μπορούν να υποστηριχτούν δεδομένα/ρύθμιση εφαρμογών μόνο εάν έχετε κάνει root το τηλέφωνό σας, ή εάν η εφαρμογή συνεργάζεται μαζί μας.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η δοκιμαστική έκδοση θα λειτουργήσει σε μία συσκευή. Μπορεί να γίνει αποκατάσταση των αντιγράφων ασφαλείας στην ίδια συσκευή. Για να τα μεταφέρετε σε άλλη συσκευή (μεταφορά δεδομένων), θα χρειαστείτε το MyBackup Pro.

 

__ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥEΣ ROOT __

Το MyBackup Pro τώρα κυκλοφορεί με όλα τα χαρακτηριστικά του MyToolbox δωρεάν.

Αυτή η εφαρμογή θα επιτρέψει στους χρήστες Root συσκευών να κάνουν πολλαπλή επιλογή εφαρμογών και να εκτελούν τις ακόλουθες λειτουργίες με μηδενικά κλικ σε λειτουργίες δέσμης!

 

- Πάγωμα bloatware και εφαρμογών συστήματος

- Ξεπάγωμα παγωμένων εφαρμογών

- Σβήσιμο της μνήμης cache των εφαρμογών

- Σβήσιμο δεδομένων των εφαρμογών

- Κατάργηση εφαρμογών

- Σπάσιμο του συνδέσμου εφαρμογών στο Android Market

- Διασύνδεση εφαρμογών στο Android Market

- Αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογών

_______________________

 

 

http://www.RerWare.com

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα καλο widgetακι που να μπορω να κανω αφξομιοση του φωτισμου της οθονης χειροκικητα? εκτως απο το ''διαχειριση φωτεινοτητας'' που το εχω δοκιμασει.

Ορίστε ένα που χρησιμοποιώ εγώ. Απλό και λειτουργικό. Brightness Level

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Επιτελους μια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων η οποια λειτουργει σωστα και με Bluetooth!

...:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=el

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη λειτουργει τελεια Ηλια..:https://play.google.com/store/apps/details?id=fishnoodle.gallerywp_free&hl=el
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη λειτουργει τελεια Ηλια..:https://play.google.com/store/apps/details?id=fishnoodle.gallerywp_free&hl=el

Δε την ήξερα ούτε αυτή!

 

Οι λόγοι που η παραπάνω εφαρμογή αξίζει είναι ότι καταρχήν ''τραβάει'' φωτο απο τη περίφημη σελίδα http://500px.com/ όπου υπάρχουν μέσα απο τους καλύτερους φωτογράφους (δε μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις φωτό λόγω του περιορισμού της σελίδας) αλλά και ότι την έχει φτιάξει ο Chainfire...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε την ήξερα ούτε αυτή!

 

Οι λόγοι που η παραπάνω εφαρμογή αξίζει είναι ότι καταρχήν ''τραβάει'' φωτο απο τη περίφημη σελίδα http://500px.com/ όπου υπάρχουν μέσα απο τους καλύτερους φωτογράφους (δε μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις φωτό λόγω του περιορισμού της σελίδας) αλλά και ότι την έχει φτιάξει ο Chainfire...:)

 

Αυτη που σου εδειξα εγω τραβαει φωτο απο οποιο φακελο του κινητου θελεις και με το "image fills the screen" τις παιζει τελεια σε ολα τα κινητα...επισης την χρησιμοποιω παρα πολυ καιρο και δεν καταναλωνει μπαταρια...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε την ήξερα ούτε αυτή!

 

Οι λόγοι που η παραπάνω εφαρμογή αξίζει είναι ότι καταρχήν ''τραβάει'' φωτο απο τη περίφημη σελίδα http://500px.com/ όπου υπάρχουν μέσα απο τους καλύτερους φωτογράφους (δε μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις φωτό λόγω του περιορισμού της σελίδας) αλλά και ότι την έχει φτιάξει ο Chainfire...:)

 

Μια χαρά κατέβασα εγώ από την σελίδα και τις αποθήκευσα...

Η εφαρμογή είναι πραγματικά καλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εάν πάρω smartphone από το geekbuying π.χ. και δεν έχει στο μενού ελληνικά, μπορώ με αυτή την εφαρμογή να περάσω ελληνικά; Όταν είχα παλαιότερα το HTC incredible S και του είχα κάνει εργοστασιακή επαναφορά, είχαν χαθεί μετά τα ελληνικά και τα επανέφερα, έπειτα από συμβουλή από εδώ στο νήμα του τηλεφώνου, με αυτή την εφαρμογή. Με τον ίδιο τρόπο δουλεύει με οποιαδήποτε android συσκευή ή θα έχω πρόβλημα στην περίπτωση αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εάν πάρω smartphone από το geekbuying π.χ. και δεν έχει στο μενού ελληνικά, μπορώ με αυτή την εφαρμογή να περάσω ελληνικά; Όταν είχα παλαιότερα το HTC incredible S και του είχα κάνει εργοστασιακή επαναφορά, είχαν χαθεί μετά τα ελληνικά και τα επανέφερα, έπειτα από συμβουλή από εδώ στο νήμα του τηλεφώνου, με αυτή την εφαρμογή. Με τον ίδιο τρόπο δουλεύει με οποιαδήποτε android συσκευή ή θα έχω πρόβλημα στην περίπτωση αυτή;

 

Με HTC One X το εχω κανει κι εγω αλλα νομιζω ότι είναι για όλα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο ολους εσας που χρησιμοποιητε το fbmessenger σας ερχονται κανονικα τα μηνυματα? Εγω εδω και 3 μερες δεν μου ερχεται ειδοποιηση.Μονο αν μπω στο προγραμμα και δω αν εχω μηνυμα.Το εσβησα και το περασα ξανα.Εκανα εκκα8αριση δεδομενων αλλα αποτελεσμα μηδεν!
Link to comment
Share on other sites

Απο ολους εσας που χρησιμοποιητε το fbmessenger σας ερχονται κανονικα τα μηνυματα? Εγω εδω και 3 μερες δεν μου ερχεται ειδοποιηση.Μονο αν μπω στο προγραμμα και δω αν εχω μηνυμα.Το εσβησα και το περασα ξανα.Εκανα εκκα8αριση δεδομενων αλλα αποτελεσμα μηδεν!

 

Μια χαρα εδω..ολα κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Απο ολους εσας που χρησιμοποιητε το fbmessenger σας ερχονται κανονικα τα μηνυματα? Εγω εδω και 3 μερες δεν μου ερχεται ειδοποιηση.Μονο αν μπω στο προγραμμα και δω αν εχω μηνυμα.Το εσβησα και το περασα ξανα.Εκανα εκκα8αριση δεδομενων αλλα αποτελεσμα μηδεν!

 

Το μονο πρόβλημα που έχω με Facebook app είναι οτι οποτε παταω κοινοποίηση κολλάει κ με πετάει!αυτό γίνεται 3,4 μέρες...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες απενεργοποιησα ολα τα google services και οτι αλλο εχει να κανει σχεση με αυτο επειδη μου ετρωγε την μπαταρια! Μηπως μπορει να ειναι και αυτος ο λογος?

Τωρα φιλε τι ειναι το greenify δεν ξερω για να σου απαντησω... :-(

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες απενεργοποιησα ολα τα google services και οτι αλλο εχει να κανει σχεση με αυτο επειδη μου ετρωγε την μπαταρια! Μηπως μπορει να ειναι και αυτος ο λογος?

Τωρα φιλε τι ειναι το greenify δεν ξερω για να σου απαντησω... :-(

 

η εφαρμογη greenify αδρανοποιει εφαρμογες που εχεις εχεις επιλεξει εσυ και δεν τις χρησιμοποιεις την εκαστοτε στιγμη

βεβαια πρεπει να εισαι root για αυτη την εφαρμογη

απο την αλλη δοκιμασες να ξαναενεργοποιησεις τα google services για να δεις αν σου ερχονται ειδοποιησεις?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη μεγάλη της αναβάθμιση, η εφαρμογή facebook messenger δεν ειδοποιεί για μήνυμα όταν είναι greenified, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον. Είναι ο λόγος που έχω μείνει ακόμα στην παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη μεγάλη της αναβάθμιση, η εφαρμογή facebook messenger δεν ειδοποιεί για μήνυμα όταν είναι greenified, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον. Είναι ο λόγος που έχω μείνει ακόμα στην παλιά.

 

Στείλε λοιπόν την παλιά χαχαχα. Και έλεγα εχω κάνει εγώ χαζομάρα με το messenger

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη μεγάλη της αναβάθμιση, η εφαρμογή facebook messenger δεν ειδοποιεί για μήνυμα όταν είναι greenified, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον. Είναι ο λόγος που έχω μείνει ακόμα στην παλιά.

 

Κανεις λαθος φιλε μου.με greenify pro αγορασμενο δλδ ερχονται κανονικα οι ειδοποιεισεις. .τσεκαρισμενα τα experimental features. ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε καμια καλη εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω ασυρματα ταινιες στο κινητο μου?

Αυτο δοκιμασα τωρα αλλα για αρχεια μεγαλυτερα απο 10mb μου λεει..πληρωμη!

Tοτε γιατι δεν με αφηνει να βαλω την ταινια και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω για να μπορω να μεταφερω πανω απο 10 mb αρχειο...

Για το es δεν καταλαβα τιποτα:) προσπαθω τοση ωρα να συνδεθω με το pc αλλα δεν...:(

Το AirDroid έχει δύο τρόπους σύνδεσης. Τον "εύκολο" και τον "δύσκολο". Με τον εύκολο δεν μπορείς να μεταφέρεις πάνω από 10mb αρχεία αν δεν πληρώσεις...

 

Για μεταφορά αρχείων με ES είναι λίγο φασαρία.. πρέπει να κάνεις share από το pc σου με samba...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε μου.με greenify pro αγορασμενο δλδ ερχονται κανονικα οι ειδοποιεισεις. .τσεκαρισμενα τα experimental features. ..

 

Το ξέρω φίλε μου. Έτσι το έχω τσεκαρισμένο και λειτουργεί με την παλιά έκδοση. Με τη νέα έκδοση του messenger σε ειδοποιεί μία στο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Το AirDroid έχει δύο τρόπους σύνδεσης. Τον "εύκολο" και τον "δύσκολο". Με τον εύκολο δεν μπορείς να μεταφέρεις πάνω από 10mb αρχεία αν δεν πληρώσεις...

 

Για μεταφορά αρχείων με ES είναι λίγο φασαρία.. πρέπει να κάνεις share από το pc σου με samba...

 

Με τον ES τα πράγματα έχουν ως εξής:

1. Φτιάχνεις στο PC ένα φάκελο και τον κάνεις shared

2. Πας στο tab LAN και πατάς search

3. Επιλέγεις τον υπολογιστή που θες (αν είσαι σε μεγάλο δίκτυο τον ξεχωρίζεις απο την IP

4. Δίνεις το login + password που χρησιμοποιείς για να μπείς στον συγκεκριμένο υπολογιστή

5. Σου εμφανίζει τις shared τοποθεσίες. Επιλέγεις το C$ εαν θες τον δίσκο C:

6. Επιλέγεις τον shared κατάλογο που έχεις φτιάξει στο βήμα 1

Πλέον έχεις πλήρη πρόσβαση για να γράψεις / σβήσεις / μεταφέρεις αρχεία και καταλόγους απο το κινητό σου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου. Έτσι το έχω τσεκαρισμένο και λειτουργεί με την παλιά έκδοση. Με τη νέα έκδοση του messenger σε ειδοποιεί μία στο τόσο.

 

Την έχεις να μου τη δώσεις? Ή Ποια είναι να την βρω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...