Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το wallpaper το έχω να κρύβει την πάνω μπάρα ,υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί σαν widget να δείχνει τα στοιχεία της πάνω μπάρας ( δηλαδή ξυπνητήρι σήμα δικτύου , μπαταρία) ;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας λύση ανάλογη του zephyr από cydia για ios? Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι υπόλοιπες λειτουργίες αλλά κυρίως να μπορούσα αντί να πατάω συνεχόμενα το home button για να δω τις ανοιχτές εφαρμογές μου να σέρνω το δάχτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας λύση ανάλογη του zephyr από cydia για ios? Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι υπόλοιπες λειτουργίες αλλά κυρίως να μπορούσα αντί να πατάω συνεχόμενα το home button για να δω τις ανοιχτές εφαρμογές μου να σέρνω το δάχτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω

GMD GestureControl ,πρέπει να είσαι root.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

GMD GestureControl ,πρέπει να είσαι root.

 

Το είδα πριν που έψαχνα αλλά δεν είδα πουθενά τη συγκεκριμένη λειτουργία που ψάχνω. Στο βίντεο αυτά που είδα δεν μου χρειάζονται και είναι πιο βολικά για tablet πάρα για smartphone που θέλω. Τη συγκεκριμένη λειτουργία (αντί για home button) γνωρίζεις αν την έχει;

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για διαβασμα ειδησεων απο ελληνικα σαιτς? εγω προσωπικα διαβαζω απο ξενα με το flipboard, αλλα θα ηθελα μια μονο με ελληνικα για τον πατερα μου.

 

σορρυ αν εχει απαντηθει παλιοτερα.

Δες και αυτήν

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meecel.feedreader.RssDemonAd

Απόλυτα παραμετροποιησημη. Προσθετεις ότι θέλεις. Αφαιρείς ότι θέλεις. Τα φτιάχνεις σε κατηγορίες...

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται απο το κινητό.Αν υποστηρίζει εγγραφή απευθείας απο την γραμμή,ειναι αριστη η εγγραφή.Αν όχι,τοτε η φωνή του συνομιλητή σου,ηχογραφείται απο το μικρόφωνο και φυσικά το αποτέλεσμα δεν θα ειναι το καλύτερο.Σε κάποια κινητά με το ανάλογο mod ή custom rom μπορεί η ηχογράφηση να γίνει απο την γραμμή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το gnexus έχω και δεν δουλεύει κανένα, μπορώ να κάνω κάτι?

 

*Δεν δουλεύει κανένα ούτε με ανοιχτή ακρόαση, ούτε και απλό πρόγραμμα ηχογράφησης μόλις κάνω κλήση δεν γράφει τίποτα.

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Το gnexus έχω και δεν δουλεύει κανένα, μπορώ να κάνω κάτι?

 

*Δεν δουλεύει κανένα ούτε με ανοιχτή ακρόαση, ούτε και απλό πρόγραμμα ηχογράφησης μόλις κάνω κλήση δεν γράφει τίποτα.

Δες http://samsungnex.blogspot.gr/2012/05/working-call-recorder-for-samsung.html

Link to comment
Share on other sites

Είναι για root μόνο ...

 

Ίσως να φταίει και το ηχείο , ακούγεται πολύ λιγο φωνή στην κανονική κλήση, αν ο άλλος μιλάει χαμηλά δεν ακούς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν που έψαχνα αλλά δεν είδα πουθενά τη συγκεκριμένη λειτουργία που ψάχνω. Στο βίντεο αυτά που είδα δεν μου χρειάζονται και είναι πιο βολικά για tablet πάρα για smartphone που θέλω. Τη συγκεκριμένη λειτουργία (αντί για home button) γνωρίζεις αν την έχει;

κ γω αυτο ακριβως εψαχνα κ κατεβασα την εφαρμογη αυτη κ πηγα στο custom gestures κ το εφτιαξα γιατι απο μονο του δεν το ειχε. μονο αυτο το gesture εχω.αυτο που δεν εχω βρει ακομα πως να το κανω ειναι να βλεπω τις ανοιχτες εφαρμογες με swipe οταν ειμαι στη homescreen γιατι με swipe up εχω βαλει να λειτουργει σαν homebutton οποτε δεν με πηγαινει στις ανοιχτες εφαρμογες. παντως αν θες με swipe up να λειτουργει ως home button πες μου να σε βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανενα καλο dialer? Χρησιμοποιουσα παλαιοτερα το dialer one αλλα δεν υπαρχει τωρα στο gooogleplay. Επισης οχι το exdialer γιατι εχει προβλημα με το notification icon για οσους δεν ειναι ρουτ
Link to comment
Share on other sites

κ γω αυτο ακριβως εψαχνα κ κατεβασα την εφαρμογη αυτη κ πηγα στο custom gestures κ το εφτιαξα γιατι απο μονο του δεν το ειχε. μονο αυτο το gesture εχω.αυτο που δεν εχω βρει ακομα πως να το κανω ειναι να βλεπω τις ανοιχτες εφαρμογες με swipe οταν ειμαι στη homescreen γιατι με swipe up εχω βαλει να λειτουργει σαν homebutton οποτε δεν με πηγαινει στις ανοιχτες εφαρμογες. παντως αν θες με swipe up να λειτουργει ως home button πες μου να σε βοηθησω.

To actions--->status bar actions-->recent applications δε λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανενα καλο dialer? Χρησιμοποιουσα παλαιοτερα το dialer one αλλα δεν υπαρχει τωρα στο gooogleplay. Επισης οχι το exdialer γιατι εχει προβλημα με το notification icon για οσους δεν ειναι ρουτ

 

Πάντως και με ρουτ πάλι δεν.λειτουργεί το notification icon στον ex dialer

Link to comment
Share on other sites

To actions--->status bar actions-->recent applications δε λειτουργεί;

 

με swipe up εχω βαλει να με πηγαινει στο homebutton. an kano swipe up ενω ειμαι στην αρχικη οθονη, επειδη εχω βαλει οταν παταω το κεντρικο κουμπι να με βαζει στο μενου, με βαζει στο μενου με swipe up. δεν ξερω πως να το ορισω, ποια κινηση να κανω για τα recent apps.

Link to comment
Share on other sites

με swipe up εχω βαλει να με πηγαινει στο homebutton. an kano swipe up ενω ειμαι στην αρχικη οθονη, επειδη εχω βαλει οταν παταω το κεντρικο κουμπι να με βαζει στο μενου, με βαζει στο μενου με swipe up. δεν ξερω πως να το ορισω, ποια κινηση να κανω για τα recent apps.

Πήγαινε στο gmd control -->add gesture --->status bar actions-->recent applications και φτιάξε ένα νέο gesture

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με ρουτ πάλι δεν.λειτουργεί το notification icon στον ex dialer

 

Λειτουργεί μία χαρά αρκεί να βάλεις το συγκεκριμένο plug in

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν που έψαχνα αλλά δεν είδα πουθενά τη συγκεκριμένη λειτουργία που ψάχνω. Στο βίντεο αυτά που είδα δεν μου χρειάζονται και είναι πιο βολικά για tablet πάρα για smartphone που θέλω. Τη συγκεκριμένη λειτουργία (αντί για home button) γνωρίζεις αν την έχει;

 

Βάλε nova launcher ή οποιονδήποτε άλλον υποστηρίζει gestures . Μην παιδεύεσαι άδικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο gmd control -->add gesture --->status bar actions-->recent applications και φτιάξε ένα νέο gesture

 

Εγώ για αυτή την δουλειά έχω κάνει gesture με κίνηση δακτύλου πάνω και αριστερά .

Μια χαρά δουλεύει.

 

 

Εν τω μεταξυ ψάχνω μια εφαρμογή που να κάνει διαφανή την πάνω μπάρα όπως ακριβώς είναι στην 4.2 .

Δοκίμασα το super status bar αλλά τρώει ώρες ώρες κάτι κολλήματα.

Υπάρχει κάποια άλλα εφαρμογή για αυτή την δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποια εφαρμογή προτείνετε για ποδήλατο;

 

Sport tracker, endomondo η κάποια άλλη που έχετε δοκιμασει και είναι καλύτερη από αυτές που αναφέρω;

 

Εγώ χρησιμοποιώ την runtastic road bike και είμαι αρκετά ευχαριστιμενος.

Ο βασικότερος λόγος που την προτιμώ είναι ότι δεν θέλει να έχεις 3g ανοιχτό όσο κανείς την βόλτα σου για να φορτίζει τον χάρτη. Μονο gps αλλά αυτό εννοείται. Φορτίζεις από πριν πάνω κάτω την διαδρομή σου και εισαι οκ.

Στο endomondo για παράδειγμα ήθελε ΚΆΘΕ φορά που ανοίγει να ξαναφορτισει τον χάρτη από την αρχή. Εκνευριστικό και σπαταλο για το internet του κινητού σου. Και αν πάλι δεν έχεις ίντερνετ, δεν πας βόλτα. :-P

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν το εψαξα και πολυ γιατι δεν είμαι και πολύ της υπομονής. Πηγα runtastic road bike και βολευτηκα. Και άσε που η τσάμπα έκδοση είναι καλή και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποια εφαρμογή προτείνετε για ποδήλατο;

 

Sport tracker, endomondo η κάποια άλλη που έχετε δοκιμασει και είναι καλύτερη από αυτές που αναφέρω;

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Runtastic, με δυνατότητα παρακολούθησης του στίγματος μέσω pc. Δηλ βγαινω για βόλτα, και ξέρει η οικογένεια μου που βρίσκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Runtastic, με δυνατότητα παρακολούθησης του στίγματος μέσω pc. Δηλ βγαινω για βόλτα, και ξέρει η οικογένεια μου που βρίσκομαι.

 

Και αυτο είναι καλό;;; :P

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται καποια εφαρμογη που να μου δινει την δυνατοτητα να κανω rename καποιο schortcut ή καποιο widget χωρίς να αλλαξω τον stock luncher?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...