Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάλια το SwiftKey.. Κολλάει άπειρα.. Δηλαδή είχαμε την τέλεια εφαρμογή και μας την χάλασαν έτσι απλα;;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Προτείνετέ μου σας παρακαλώ μία εφαρμογή για ασύρματο sync συγκεκριμένων φακέλων του κινητού προς τον υπολογιστή. Έχω το SyncMe Wireless αλλά σταμάτησε να δουλεύει το άτιμο. Μια καλή εναλλακτική έχουμε;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο. Για τσέκαρε παράδειγμα το fb.

 

Left αυτο το ξερω φιλε! Απλα καποιες δεν αλλαζουν :-)

 

 

 

 

 

Αν είσαι root δες το Ultimate Sound Control

Αν δεν είσαι τότε δοκίμασε με το MegaSound ,αν και δεν δουλεύει πάντα .

 

Σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Χάλια το SwiftKey.. Κολλάει άπειρα.. Δηλαδή είχαμε την τέλεια εφαρμογή και μας την χάλασαν έτσι απλα;;;

 

Κάτι δεν πάει καλά με το δικό σου γιατί σε εμένα πετάει.

Ρώτα δες διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930 στο κατάλληλο νήμα να δεις που όλοι λένε τα καλύτερα σε κανέναν δεν κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το δικό σου γιατί σε εμένα πετάει.

Ρώτα δες διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930 στο κατάλληλο νήμα να δεις που όλοι λένε τα καλύτερα σε κανέναν δεν κολλάει.

Απ ότι κατάλαβα, κολλάει σε νέα θέματα.. Στο παλιό κλασικό που έβαλα πάλι πηγαίνει πολύ καλα!!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα, κολλάει σε νέα θέματα.. Στο παλιό κλασικό που έβαλα πάλι πηγαίνει πολύ καλα!!!

 

Κολοκύθα και νέον που έχω βάλει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις ενεργοποιημενο το cloud απενεργοποιησε το και ξαναδες
Link to comment
Share on other sites

στο Fenix για Twitter θέλω να είναι όλα στο manual μόνο όταν κάνω εγώ refresh να ανανεώνονται τα tweets. στην μαμά εφαρμογή εάν βγω πηγαίνοντας πίσω απ την εφαρμογή και ξανά μπω με πάει στο tweet που ήμουν στο Fenix οπότε ξανά μπαίνω με πάει πάνω πάνω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κολλήσει, μπορεί να μου πει κάποιος στο intelli 3g ποια είναι η ρύθμιση ώστε όταν δεν Έχω data ή WiFi ανοικτά το δίκτυο να γυρίζει στο 2g ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια εφαρμογή να προτείνετε για να αποθηκεύω επαγγελματικες κάρτες μπας και αδειάσει λίγο το πορτοφόλι μου;

 

Camcard

Την δουλεύω πολύ καιρό και είναι κορυφή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, κάποιος που χρησιμοποιεί το 1password. Πως δουλεύει αυτή η εφαρμογή του διαβόλου;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω καθόλου το κινητό, και κάποια στιγμή το μεσημέρι είδα την μπαταρία στο 63%!!!

Μπήκα στα Settings και είδα ότι έφαγε σκάλωμα το Google+ και την κατανάλωσε.

Έχετε υπόψη κάποια εφαρμογή που να σε ειδοποιεί σε τέτοιες περιπτώσεις έτσι ώστε να κάνεις αν θέλεις kill την εφαρμογή και να σταματήσει να τρέχει στο background και να καταναλώνει μπαταρία;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω καθόλου το κινητό, και κάποια στιγμή το μεσημέρι είδα την μπαταρία στο 63%!!!

Μπήκα στα Settings και είδα ότι έφαγε σκάλωμα το Google+ και την κατανάλωσε.

Έχετε υπόψη κάποια εφαρμογή που να σε ειδοποιεί σε τέτοιες περιπτώσεις έτσι ώστε να κάνεις αν θέλεις kill την εφαρμογή και να σταματήσει να τρέχει στο background και να καταναλώνει μπαταρία;

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό με το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κολλήσει, μπορεί να μου πει κάποιος στο intelli 3g ποια είναι η ρύθμιση ώστε όταν δεν Έχω data ή WiFi ανοικτά το δίκτυο να γυρίζει στο 2g ?

 

Fast network οι δύο τελευταίες επιλογές. Πάντως η επιλογή αυτή υπάρχει και στο gravity box.Άν το έχει,δεν χρειάζεσαι το intelli.

Link to comment
Share on other sites

Fast network οι δύο τελευταίες επιλογές. Πάντως η επιλογή αυτή υπάρχει και στο gravity box.Άν το έχει,δεν χρειάζεσαι το intelli.

Λες για αυτό να μην παιζει? Τις έχω τσεκαρισμένες . Στο gravity που στο @@@@@%$*^ είναι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λες για αυτό να μην παιζει? Τις έχω τσεκαρισμένες . Στο gravity που στο @@@@@%$*^ είναι ?

 

Τηλέφωνο - smart radio - master switch

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο - smart radio - master switch

 

οκ,

και μετά βάζεις στην λειτ δικτύου εξοικ τσεκ το 2g και στο ingore mobile data κάνεις τσεκ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες,υπαρχει κάποια εφαρμογη που να καθορίζεις το χρονο που θα ανοιγει η θα κλείνει το κινητό μόνο του σαν γονικος ελενχος πχ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες,υπαρχει κάποια εφαρμογη που να καθορίζεις το χρονο που θα ανοιγει η θα κλείνει το κινητό μόνο του σαν γονικος ελενχος πχ?

Το android κινητό ανοίγει μονο απο το power.

Για να κλείσει υπαρχουν καποιες εφαρμογές στο μάρκετ.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το κλειδώνεις με κάποιο κωδικό.

Αυτό γίνετε με tasker και secure settings, φυσικά απαιτεί root

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε sinos ,βασικα ψαχνω κατι σαν scheduler να μπορεις πχ να δουλευεις το τηλεφωνο απο τις 5 μεχρι τις 9,οχι να κλεινει απλα να ειναι σαν deactivated θα ψαξω και αυτα που ειπες thanks!

 

Edit εκανα δουλεια με το tasker lock screen με χρονικο περιθώριο

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Edit εκανα δουλεια με το tasker lock screen με χρονικο περιθώριο

 

Εννοείς με την εφαρμογή tasker ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ήδη στις ρυθμίσεις του Android επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση σε συγκεκριμένες ώρες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...