Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια για να περασω εφαρμογες .apk απο το pc στο κινητο (και να γινουν install) χρειαζομαι αναγκαστηκα ροοτ?

γιατι περασα το falcon pro (twitter client) και εγινε install. Το κινητο το εχω 1 βδομαδα ολα στοκ!!! :blink:

Βαλε το es απο playstore και κάντες install απο εκει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να περασω εφαρμογες .apk απο το pc στο κινητο (και να γινουν install) χρειαζομαι αναγκαστηκα ροοτ?

γιατι περασα το falcon pro (twitter client) και εγινε install. Το κινητο το εχω 1 βδομαδα ολα στοκ!!! :blink:

Όχι, μη σε απασχολεί για την ώρα. Για άλλη δουλειά είναι το root και αφορά κυρίως από μικρά πειράγματα μέχρι να μην ανάβει η συσκευή... :lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να περασω εφαρμογες .apk απο το pc στο κινητο (και να γινουν install) χρειαζομαι αναγκαστηκα ροοτ?

γιατι περασα το falcon pro (twitter client) και εγινε install. Το κινητο το εχω 1 βδομαδα ολα στοκ!!! :blink:

 

Ουτε καν. Και με Google Drive μπορεις να τις εγκαθιστας. Ευκολα και απλα :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για της γρηγορες απαντησεις...θελω να το εχω για λιγο καιρο ακομα στοκ το κινητο οποτε κομπλε.

το Αγνωστες πηγες να το εχω ενεργοποιημενο παντα?Γιατι λεει το κινητο ειναι ευαλωτο σε επιθεσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για της γρηγορες απαντησεις...θελω να το εχω για λιγο καιρο ακομα στοκ το κινητο οποτε κομπλε.

το Αγνωστες πηγες να το εχω ενεργοποιημενο παντα?Γιατι λεει το κινητο ειναι ευαλωτο σε επιθεσεις :lol:

 

Don't panic! Άς τους να λένε.... Έχε τις άγνωστες πηγές τσεκαρισμένες και απλά πρόσεχε τι εγκαθιστάς...

Μακρυά απο κινέζικες πονηρές εφαρμογές :lol: και θα είσαι μια χαρά! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τις πληροφορίες στην status bar, αυτές απενεργοποιούνται μέσα απο τις ρυθμίσεις. Όσο για την τοποθεσία στη βρίσκει αυτόματα αλλά δεν υπάρχει ρύθμιση για το πότε να κάνει update.

 

Δοκιμασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather, , το οποιο οταν προκειται να βρεξει-και οχι μονο-,χτυπαει ηχος αλλα και εικονιδιο στην statusbar.

Ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather, , το οποιο οταν προκειται να βρεξει-και οχι μονο-,χτυπαει ηχος αλλα και εικονιδιο στην statusbar.

Ειναι πολυ καλο.

 

Το εβαλα και μου φαινετε αψογο,το accuaweather δεν βρηκα αυτο με την status bar που ανεφερα, δυστυχως γιατι μου αρεσε περισσοτερο σαν εφαρμογη...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και μου φαινετε αψογο,το accuaweather δεν βρηκα αυτο με την status bar που ανεφερα, δυστυχως γιατι μου αρεσε περισσοτερο σαν εφαρμογη...

 

Δοκίμασες τη παρακάτω επιλογή?

Εκτός και αν θες τη μπάρα στις ειδοποιήσεις αλλά όχι το εικονίδιο.. τότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι και σε μενα το εκανε αυτο καποτε,κανε clean cache - dalvik cache και αν δεν λυθει το προβλημα σου βαλε ενα play store απο το internet οπως αυτο http://uploaded.net/file/5vuffwho

 

 

το δοκιμασα αυτο , εγκατασταση την εκδοση 4.6.17

αλλα και παλι με πεταει απο την εφαρμογη Play Store

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχω αγοράσει κανονικά (πριν κάνα χρόνο) το hd widgets. Πριν καμία εβδομάδα δόθηκε η έκδοση 4γισ αναβάθμιση την οποία η συσκευή μου δεν την έχει πάρει ποτέ. Κανονικά έρχονται αναβαθμίσεις γιατί άλλες εφαρμογές αλλα για το hd widgets πουθενά. Έχω δοκιμάσει reinstall αλλά τίποτα.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι α

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχω αγοράσει κανονικά (πριν κάνα χρόνο) το hd widgets. Πριν καμία εβδομάδα δόθηκε η έκδοση 4γισ αναβάθμιση την οποία η συσκευή μου δεν την έχει πάρει ποτέ. Κανονικά έρχονται αναβαθμίσεις γιατί άλλες εφαρμογές αλλα για το hd widgets πουθενά. Έχω δοκιμάσει reinstall αλλά τίποτα.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι α

 

Γράφει ότι την αναβάθμιση θα την παίρνει περιορισμένος αριθμός χρηστών κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αυτο , εγκατασταση την εκδοση 4.6.17

αλλα και παλι με πεταει απο την εφαρμογη Play Store

 

Πανε ρυθμισεις-->εφαρμογες-->play store και διεγραψε ολα τα δεδομενα της εφαρμογης

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι την αναβάθμιση θα την παίρνει περιορισμένος αριθμός χρηστών κάθε μέρα.

 

Στο play πάντως έχει την 4 να κατεβάσεις απ' ότι είδα...

Link to comment
Share on other sites

Στο play πάντως έχει την 4 να κατεβάσεις απ' ότι είδα...

 

Τότε μήπως δεν έχει Android πάνω απο 4.0.3 ? Εμένα πάντως μου έχει έρθει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι την αναβάθμιση θα την παίρνει περιορισμένος αριθμός χρηστών κάθε μέρα.

 

τοσο καθυστερημενα δηλαδη;εχουν περασει τοσες μερες ****το..:worry:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

τοσο καθυστερημενα δηλαδη;εχουν περασει τοσες μερες ****το..:worry:

 

τα βγαζουν σταδιακα τα updates...βγηκε και google maps v8.0

και εγω εχω ακομα το 7.κατι...λογικα θα περιμενω 2-3 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος συνάνθρωπος εάν το imdb έχει widget να σε λέει ποτέ βγαίνει η κάθε ταινία;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος συνάνθρωπος εάν το imdb έχει widget να σε λέει ποτέ βγαίνει η κάθε ταινία;

 

οχι φιλε δεν εχει

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο θέλω ένα RSS reader του οποίου το widget να με δίνει την δυνατότητα να μπορώ να σβήνω μια είδηση ήταν δεν θέλω να την διαβάσω πχ swipe to left χωρίς να ανοίγω την εφαρμογή. Μιλάω για το widget ,έχω το greader pro αλλά δεν το κάνει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather, , το οποιο οταν προκειται να βρεξει-και οχι μονο-,χτυπαει ηχος αλλα και εικονιδιο στην statusbar.

Ειναι πολυ καλο.

 

Και πέφτει και πολύ μέσα στις προβλέψεις του

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση του one drive, όλη την ώρα μου βγάζει μήνυμα ότι έχει κλείσει με fc. Τυχαίνει σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση του one drive, όλη την ώρα μου βγάζει μήνυμα ότι έχει κλείσει με fc. Τυχαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Εμένα όχι μια χαρά είναι μετά την αναβάθμιση....σβήσε την και ξανά εγκατέστησε την μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...