Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρειάζεται να είσαι ρουτ.

δοκίμασε να αλλάξεις εδώ την έκδοση από 4.1 σε 4.2 και αν ρωτάς για novago δοκίμασε να αλλάξεις και το όνομα του κινητού σε SM-N9005 που το υποστηρίζει

δεν το έχω κάνει ιδέα Λέω μπας και βρεις λύση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nathan.jf.build.prop.editor

 

 

Δυστυχως... δεν :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω μια εφαρμογη αξιοπιστη για τις ειδοποιησεις email,sms,facebook οπου και σε κλειστη οθονη να βγαινει παραθυρο και με ηχο

 

Μία εφαρμογή για όλα αυτά που ζητάς δε νομίζω να υπάρχει!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να γράφει εκεί τα πράγματα που θέλω να κάνω, σαν λίστα όχι το ημερολόγιο

 

Δες και το ticktick

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να έχει widget και να γράφει εκεί τα πράγματα που θέλω να κάνω, σαν λίστα όχι το ημερολόγιο

 

Θα σου προτεινα το any.do. Από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση λίγο πιο συγκεκριμένη. Υπάρχει κάποιος dialer που να λύνει το πρόβλημα με το μικρόφωνο στο nexus 5; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ποιό πρόβλημα με το μικρόφωνο;

 

Γνωρίζει κανείς αν στο talon for Twitter λειτουργούν τα push notifications για retweets, favorites κτλπ όπως στην μανισια εφαρμογή;

Λειτουργούν κανονικά. + αν πήρες καινούργιο follower, notifications από favorite users κλπ. Ότι είχε και το Falcon pro δηλαδή.

Όμως όλα τα παραπάνω λειτουργούν εφόσον έχεις ενεργοποιημένη μια επιλογή (talon pull) η οποία και μένει μόνιμα στα notifications σου. Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόβλημα με το μικρόφωνο;

 

 

Λειτουργούν κανονικά. + αν πήρες καινούργιο follower, notifications από favorite users κλπ. Ότι είχε και το Falcon pro δηλαδή.

Όμως όλα τα παραπάνω λειτουργούν εφόσον έχεις ενεργοποιημένη μια επιλογή (talon pull) η οποία και μένει μόνιμα στα notifications σου. Ελπίζω να ήμουν σαφής.

 

ευχαριστω που εκανες τον κοπο και απαντησες...εγινες σαφεστατος.δεν αξιζει τοτε εφοσον δεν φευγει το notification (που με εκνευριζει απιστευτα σε εφαρμογες που γινονται)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που εκανες τον κοπο και απαντησες...εγινες σαφεστατος.δεν αξιζει τοτε εφοσον δεν φευγει το notification (που με εκνευριζει απιστευτα σε εφαρμογες που γινονται)

 

Από το 4.2.2 (αν δεν κάνω λάθος) και μετά μπορείς να απενεργοποιείσεις τα notifications σε όποια εφαρμογή θες.

Μήπως σε βολεύει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από το 4.2.2 (αν δεν κάνω λάθος) και μετά μπορείς να απενεργοποιείσεις τα notifications σε όποια εφαρμογή θες.

Μήπως σε βολεύει αυτό;

 

Για τί ακριβώς μιλάμε; Για το εικονίδιο της εφαρμογής στην status bar, ή για κάτι άλλο και δεν κατάλαβα καλά;

Αυτό που λες πώς γίνεται; Μέσα από τις ρυθμίσεις της 4.2.2 ή με κάποια εφαρμογή;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για τί ακριβώς μιλάμε; Για το εικονίδιο της εφαρμογής στην status bar, ή για κάτι άλλο και δεν κατάλαβα καλά;

Αυτό που λες πώς γίνεται; Μέσα από τις ρυθμίσεις της 4.2.2 ή με κάποια εφαρμογή;

 

Μέσα από τα settings/apps , στο μενού της κάθε εφαρμογής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από το 4.2.2 (αν δεν κάνω λάθος) και μετά μπορείς να απενεργοποιείσεις τα notifications σε όποια εφαρμογή θες.

Μήπως σε βολεύει αυτό;

 

Αυτό γίνεται και μέσω της ίδιας της εφαρμογής. Όμως έτσι δεν θα έχει notifications.

 

 

Για τί ακριβώς μιλάμε; Για το εικονίδιο της εφαρμογής στην status bar, ή για κάτι άλλο και δεν κατάλαβα καλά;

Αυτό που λες πώς γίνεται; Μέσα από τις ρυθμίσεις της 4.2.2 ή με κάποια εφαρμογή;

Γι αυτό μιλάμε [ATTACH]42602[/ATTACH] Είναι το σύστημα που χρησιμοποιεί η εφαρμογή, για να δίνει real time notifications.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και μέσω της ίδιας της εφαρμογής. Όμως έτσι δεν θα έχει notifications.

 

Γι' αυτό είπα μήπως τον βόλευε αυτό.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω μια εφαρμογη αξιοπιστη για τις ειδοποιησεις email,sms,facebook οπου και σε κλειστη οθονη να βγαινει παραθυρο και με ηχο

 

Για ρίξε μια ματιά σε αυτή εδώ, ίσως να σου κάνει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2631047

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται να είσαι ρουτ.

 

 

και αυτή είναι όλα τα λεφτά πολύ καλή και με pc αλλά και με κινητά μεταφέρει τα πάντα πολύ γρήγορα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.damiapp.softdatacable

 

Αν θέλεις να στέλνεις από και προς το κινητό αρχεία από τον υπολογιστή σου, δες το SuperBeam.

 

Εννοω να εχω το κινητο να φορτιζει και να μπορω να χρησιμοποιω απομακρυσμενα τις εφαρμογες του κινητου whatsapp,μηνυματα κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιησω εντελως οποιοδηποτε notification εχει το παιχνιδι real racing 3 γιατι ανα οποτε του ερθει μου πεταει τα updates που εχει το παιχνιδι στο notification bar και δεν θελω να γινετε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιησω εντελως οποιοδηποτε notification εχει το παιχνιδι real racing 3 γιατι ανα οποτε του ερθει μου πεταει τα updates που εχει το παιχνιδι στο notification bar και δεν θελω να γινετε αυτο.

 

Ρυθμίσεις /εφαρμογές / βρες το παιχνίδι ,πάτα πάνω του και στην καρτέλα που θα σου βγάλει ξετικαρε το εμφαν. ειδοποιήσεων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος καμια εφαρμογη η οποια να εχει τη δυναντοτητα να θετεις ολη την εικονα σαν wallpaper?

γιατι απο μονο του κινητο δεν με αφηνει.με αναγκαζει για περικοπη:mad:

 

edit: μολις εβαλα το quickpic

κανει αυτο που θελω

αμα καποιος γνωριζει καμια καλυτερη ευπροσδεκτη η συμβουλη του:cool:

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόβλημα με το μικρόφωνο;

 

Περιστασιακά σε κλήσεις ο συνομιλητής μου με ακούει ελάχιστα. Το πρόβλημα όπως φαίνεται εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538979 είναι γενικό και προτείνεται μέχρι η Google να βγάλει κάποια ενημέρωση κάποιος εξωτερικός dialer από τον stock.

Link to comment
Share on other sites

Από το 4.2.2 (αν δεν κάνω λάθος) και μετά μπορείς να απενεργοποιείσεις τα notifications σε όποια εφαρμογή θες.

Μήπως σε βολεύει αυτό;

 

βασικα 4.4.2 τρεχω.απλα δεν ξερω αν απλα εξαφανιζετε η βγαινει..

οταν λεω εξαφανιζετε μερικες εφαρμογες το εχουν ενεργοποιημενο αλλα δεν φαινεται στην status bar παρολα αυτα πιανει χωρο ως κενο επανω..γιαυτο..:ninja:

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω την εξής ερώτηση:

Τα sms που στέλνω από το Handcent Sms θέλω να φαίνονται στο αρχείο κλήσεων (call log) όπως συμβαίνει με την stock εφαρμογή μηνυμάτων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Και αν δεν υπάρχει τρόπος, υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορεί να το κάνει;

 

Η συσκευή μου είναι SGSII με stock rom 4.1.2 +root

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος καμια εφαρμογη η οποια να εχει τη δυναντοτητα να θετεις ολη την εικονα σαν wallpaper?

γιατι απο μονο του κινητο δεν με αφηνει.με αναγκαζει για περικοπη:mad:

 

edit: μολις εβαλα το quickpic

κανει αυτο που θελω

αμα καποιος γνωριζει καμια καλυτερη ευπροσδεκτη η συμβουλη του:cool:

 

Image 2 wallpaper

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Image 2 wallpaper

 

ευχαριστω πολυ

θα την τσεκαρω

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να μου δίνει τη δυνατότητα να ανοίγω 2-3 παράθυρα στην οθόνη την ίδια ώρα;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να μου δίνει τη δυνατότητα να ανοίγω 2-3 παράθυρα στην οθόνη την ίδια ώρα;;

 

Για το κινητό σου μόνο με custom rom και με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό σου μόνο με custom rom και με αυτό

 

Βασικά για το tablet το θέλω,.

Κατέβασα το app, φαίνεται να δουλεύει καλά!!! ;)

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

η ερώτηση ενδεχομένως να είναι βλακώδης,αλλά είμαι φρέσκος στο Android.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η λειτουργία (android 4.3) που να σου δίνει τη δυνατότητα να κλειδώνεις έναν φάκελο?

είτε με κωδικό ή κάποιο άλλο τρόπο οεο?

:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...