Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. (Από symbian ήρθες και εσύ?) Εγώ έχω βάλει τον dialer one και συμβαίνει το ίδιο. Μήπως επειδή ακριβώς είναι εφαρμογές dialing και όχι τηλεφώνου?

Δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω το σύρσιμο για να απαντήσω στην κλήση.

Κάποια ιδέα?

 

Εγώ έχω βολευτεί με τον rocket dialer που έχει και επαφές και μάλιστα με μια ενσωματωμένη επιλογή σου μετατρέπει τις φωτο των επαφών σου σε full screen ! Χωρίς άλλο πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή, δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, εφαρμογή για ανεύρεση στίχων, που ενσωματώνεται με τους περισσότερους players που κυκλοφορούν (και το Xperia Walkman ;) ):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaamosmobile.lyrics

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. (Από symbian ήρθες και εσύ?) Εγώ έχω βάλει τον dialer one και συμβαίνει το ίδιο. Μήπως επειδή ακριβώς είναι εφαρμογές dialing και όχι τηλεφώνου?

Δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω το σύρσιμο για να απαντήσω στην κλήση.

Κάποια ιδέα?

 

Στο samsung το δικό μου υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις κλήσεων που απαντώ με το home buton

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα τρομερό πρόγραμμα για photo edit που μπορούσα να γράψω κιόλας,δε θυμάμαι καθόλου ονομασία αλλά το είχαν προτείνει πολλοί εδώ

Κάποια βοήθεια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα τρομερό πρόγραμμα για photo edit που μπορούσα να γράψω κιόλας,δε θυμάμαι καθόλου ονομασία αλλά το είχαν προτείνει πολλοί εδώ

Κάποια βοήθεια?

 

Photo editor;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα τρομερό πρόγραμμα για photo edit που μπορούσα να γράψω κιόλας,δε θυμάμαι καθόλου ονομασία αλλά το είχαν προτείνει πολλοί εδώ

Κάποια βοήθεια?

 

Το Photoshop touch ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω την βοήθεια σας εχω ενα note 3 και 3 αριθμους voip απο την viva , η ερώτηση ειναι να τους βαλω στο note 3 στο μενου με τις κλήσεις Internet η σε καποιο προγραμμα πχ csipsimple , που θα εχουν καλυτερη ποιοτητα κλησης .

οποιος εχει viva και το εχει δοκιμάσει παρακαλώ να απάντηση . ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω την βοήθεια σας εχω ενα note 3 και 3 αριθμους voip απο την viva , η ερώτηση ειναι να τους βαλω στο note 3 στο μενου με τις κλήσεις Internet η σε καποιο προγραμμα πχ csipsimple , που θα εχουν καλυτερη ποιοτητα κλησης .

οποιος εχει viva και το εχει δοκιμάσει παρακαλώ να απάντηση . ευχαριστώ

 

Άσχετο πόσο το πήρες το note 3;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω την βοήθεια σας εχω ενα note 3 και 3 αριθμους voip απο την viva , η ερώτηση ειναι να τους βαλω στο note 3 στο μενου με τις κλήσεις Internet η σε καποιο προγραμμα πχ csipsimple , που θα εχουν καλυτερη ποιοτητα κλησης .

οποιος εχει viva και το εχει δοκιμάσει παρακαλώ να απάντηση . ευχαριστώ

 

Εχω ενα νούμερο viva και τους έχω δοκιμάσει και τους δύο τρόπους για αρκετό καιρό. Τελικά με βολεύει και έχω κρατήσει την ρύθμιση μέσα από το Samsung galaxy S3. Με βόλεψε από θέμα ταχύτητας και από θέμα ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νούμερο viva και τους έχω δοκιμάσει και τους δύο τρόπους για αρκετό καιρό. Τελικά με βολεύει και έχω κρατήσει την ρύθμιση μέσα από το Samsung galaxy S3. Με βόλεψε από θέμα ταχύτητας και από θέμα ποιότητας.

 

οκ αυτο ηθελα να ξερω. εχεις κανει καποια αλλη ρυθμιση εκτος απο τα user name κλπ η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Photo editor;

 

Άυλο ήταν :-)

 

 

 

 

 

Το Photoshop touch ?

 

Αξίζει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα μερικα αρθρα οτι εδω και καποιους μηνες, επιτελους, το google translate εδωσε δυνατοτητα για να κατεβαζει κανεις γλωσσες, και να κανει μεταφραση κειμενου, διχως να απαιτει συνδεση στο internet.

http://www.engadget.com/2013/03/27/google-translate-on-android-gains-offline-support/

http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57576627-285/use-google-translate-offline-by-downloading-language-packs/

 

Το εχει δοκιμασει κανεις; Απλα επιλεγω εσα απο την εφαρμογη, να κατεβασει γλωσσες, και μετα οντως μεταφραζει φρασεις μεταξυ τους, διχως internet?

 

Εγκατεστησα μερικες γλωσσες offline, να το δοκιμασω.

Δυστυχως τα αποτελεσματα ηταν καπως απογοητευτικά.

Αν το δω, οτι σαν προσπαθεια που τωρα ξεκινα, αρα στο μελλον λογικα, η offline μεταφραση προτασεων και κειμενου θα βελτιωθει, ναι, ειναι ενα σημαντικο βημα.

Και ως γνωστον, η αρχη ειναι το ημισι του παντος!

Αν το δω ρεαλιστικα, απορω γιατι δεν βρισκει λεξεις, δεν μπορει να ειναι τοσο πληρες οσο η online εκδοση κλπ.

Πχ στην online μεταφραση, και να μην βαλω αρθρο (πχ. εγω θελω να κανω κατι, και γραψω 'θελω να κανω κατι), θα το καταλαβει και θα κλινει το ρημα σωστα, offline ομως μπερδευεται.

Παρομοιως, λεξεις σχετικα κοινοτυπες, δεν τις μεταφραζει. Και δεν καταλαβαινω το γιατι. Οταν ενα αλλο λεξικο θελει πχ 40mb για τις ελληνικες του λεξεις, πως ειναι δυνατον το λεξικο του google για τα ελληνικα, που ειναι 140mb, να μου αφηνει λεξεις αμεταφραστες;

Βασικα δεν πιστευω οτι δεν 'περιεχει' τις λεξεις, πιστευω οτι 'μπερδευεται' στην μεταφραση.

Εν κατακλειδι, απο το τιποτε(σε μεταφραση κειμενου offline) καλυτερο, αλλα εχει πολυ δρομο βελτιωσης μπροστα του.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή, δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, εφαρμογή για ανεύρεση στίχων, που ενσωματώνεται με τους περισσότερους players που κυκλοφορούν (και το Xperia Walkman ;) ):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaamosmobile.lyrics

 

Κάθε εφαρμογή που δίνεις, είναι πραγματικά φοβερή. Παίζει πολύ καλά και με το Google music.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά ρωτάω μήπως κάποιος ξέρει.Υπάρχει πλην του touch calendar άλλο ημερολόγιο που να έχει σε widget ΟΡΙΖΌΝΤΙΑ την εβδομάδα;

 

Το pure grid calendar widget χρησιμοποιώ εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk, tapatalk 4,tapatalk hd αυτές

 

Το hd δεν είναι στο play store όπως δεν είναι το tapatalk 2.

Αλλά το ταπαταλκ προ είναι το τελευταίο και το πιο ολοκληρωμένη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Το hd δεν είναι στο play store όπως δεν είναι το tapatalk 2.

Αλλά το ταπαταλκ προ είναι το τελευταίο και το πιο ολοκληρωμένη έκδοση

 

Δεν ξέρω εγώ έχω το HD μάλλον

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογη viber στο κινητο. μηπως υπαρχει τροπος να μην κανει δονηση οταν μου στελνουν ενα μήνυμα στην συνομιλια?
Link to comment
Share on other sites

Το pure grid calendar widget χρησιμοποιώ εγώ...

 

Το είχα αγοράσει θυμάμαι αλλά 4 επί 1 widget δεν είχε όπως το ανέβασα στην φωτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...