Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμμία εφαρμογή, παρόμοια με το Dejaoffice, για πλήρη συγχρονισμό του outlook (επαφές, ημερολόγιο, σημειώσεις, tasks) με το κινητό τηλέφωνο;

MyPhoneExplorer. Το καλύτερο για συγχρονισμό κατά τη γνώμη μου.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer. Το καλύτερο για συγχρονισμό κατά τη γνώμη μου.

 

ακριβως!

παντως ρε παιδια τα εχουν κανει σκατα!καποτε ο συγχρονισμος ηταν πιο ευκολος. τοσο με νοκια οσο και με σονυ εχω απογοητευτει!

δεν εχουν βασικες επιλογες στη ρυθμιση. Εγω πχ περασα τον λογαριασμο του gmail για συγχρονισμο και εκει και δεν ειχε επιλογη να παρει τα δεδομενα απο outlook και να τα ριξει σε gmail και κινητο.γιατι ετσι ηθελα! εντελως ηλιθια προγραμματα!

ευτυχως υπαρχει το myphone!και αυτο με προσοχη βεβαια,και παντα με ενα back up πριν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ψάχνω μια εφαρμογή να μπορω να δω τον κωδικό στο WIFI που είμαι συνδεδεμένος.

Το θέλω γιατί θέλω να συνδέσω και ενα tablet και δεν θέλω να ρωτήσω ξανά τον ιδιοκτήτη.

 

Instawifi (θέλει root)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου ερχονται συνεχεια διαφημησεις στις ειδοποιησεις????πως το κανουμε να σταματησει αυτο γιατι δεν θυμαμε .

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου ερχονται συνεχεια διαφημησεις στις ειδοποιησεις????πως το κανουμε να σταματησει αυτο γιατι δεν θυμαμε .

Ευχαριστω

 

Air push detector και απεγκατασταση της υπευθυνης εφαρμογης :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι.

Θέλω πάνω δεξιά στην μπάρα ειδοποιήσεων και συγκεκριμένα στο εικονίδιο της μπαταρίας, να εμφανίζεται και ένα ποσοστό του επιπέδου φόρτισής της.

Όπως εδώ ουσιαστικά.

 

Να σημειώσω πως δεν έχω root-άρει το τηλέφωνο.

Δοκίμασε αν θες και το Battery Indicator. Εμένα με έχει βολέψει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Air push detector και απεγκατασταση της υπευθυνης εφαρμογης :)

 

Και πως βρισκουμε ποια ειναι υπευθυνη????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο skype στο κινητό έχετε και τις επαφές του messenger και αν ναι πως γίνεται; Στο pc τις έχω ήδη αλλά στο κινητό δεν έχω δει από που τις κάνω merge.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο skype στο κινητό έχετε και τις επαφές του messenger και αν ναι πως γίνεται; Στο pc τις έχω ήδη αλλά στο κινητό δεν έχω δει από που τις κάνω merge.

Κάνε update στην τελευταια εκδοση και οταν το ανοιξεις θα σου εμφανίσει επιλογή "merge with Windows Live account". Πάντως εμένα, όπως και στο PC, οι επαφές του MSN εμφανίζονται στην λίστα των επαφών μόνο μετά την πρώτη φορά που θα μπουν online.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Και πως βρισκουμε ποια ειναι υπευθυνη????

 

Θα κατεβασεις την εφαρμογη που σου ανεφερα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=en

 

Θα την τρεξεις και αυτη θα σου πει ποια εφαρμογη σου στελνει τις διαφημισεις. :happy:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και πως βρισκουμε ποια ειναι υπευθυνη????

 

 

Αν είσαι με jb ρομ , μπορείς σε οποιαδήποτε ειδοποίηση να κάνεις παρατεταμένο κλικ πάνω της και να επιλέξεις "πληροφορίες"

Σε πάει απευθείας στην υπεύθυνη εφαρμογή

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer. Το καλύτερο για συγχρονισμό κατά τη γνώμη μου.

 

Συμφωνώ, και εγώ αυτό δουλεύω. Δύο πράγματα λείπουν από το MyPhoneExplorer κατά τη δική μου άποψη: η δυνατότητα συγχρονισμού με gmail, παράλληλα με το outlook, όσον αφορά το pc, και επίσης μια "αξιοπρεπέστερη" εφαρμογή όσον αφορά το κινητό που να συνδυάζει ας πούμε notes, tasks, calendar και contacts σε ένα πακέτο, κάποια widgets ημερολογίου κ.τ.λ.

Αυτός είναι και ο λόγος που ανέφερα στην αρχή το Dejaoffice. Eκτός και αν μας επιφυλάσσει εκπλήξεις η FJ. Ίδωμεν:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update στην τελευταια εκδοση και οταν το ανοιξεις θα σου εμφανίσει επιλογή "merge with Windows Live account". Πάντως εμένα, όπως και στο PC, οι επαφές του MSN εμφανίζονται στην λίστα των επαφών μόνο μετά την πρώτη φορά που θα μπουν online.

 

Τhnx φίλος. Ενώ είχα κάνει update, όταν προσπαθούσα να βάλω το hotmail έκανε πάρα πολύ ώρα ώς που έκανα απεγκατάσταση και μετά πάλι install και έτσι έβγαλα και το mercury.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις εγκατέστησα το tapatalk2, πως μπορώ βρε παιδιά να βάλω ένα forum και ένα topic στα favourites ξεχωριστά; Μια ώρα το ψάχνω και δεν..:O

 

Edit: Το βρήκα :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για συγχρονισμό των φωτογραφιών προφίλ (high-res) των φίλων μου στο facebook με τις επαφές μου. να τα συγχρονίζει όμως με google contacts, όχι μόνο στην συσκευή. Να βρίσκονται δηλαδή στο ίντερνετ και αν χρειαστεί να σβήσω τις επαφές και να τις ξανακατεβάσω να έχει κρατήσεις τις φωτογραφίες.

 

Επίσης ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει auto record τις κλήσεις μου (και από τις 2 μεριές, όχι μόνο εμένα); 'Έχω Sony XPERIA S με CM10-FXP147. είχα δοκιμάσει μερικά προγράμματα όσο ακόμα ήμουν σε stock rom και δεν είχα βρει κάτι (δεν τα είχα δοκιμάσει όλα), και νομίζω μερικά έλεγαν ότι θέλουν άλλον kernel από τον stock. Ξέρετε αν όντως γίνεται και με τι ρυθμίσεις;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Νεο προβλημα με το tapatalk. Ενω εχω επιλεξει να βαζει υπογραφη σε καθε μου ποστ, γιατι αυτο δεν..;
Link to comment
Share on other sites

Νεο προβλημα με το tapatalk. Ενω εχω επιλεξει να βαζει υπογραφη σε καθε μου ποστ, γιατι αυτο δεν..;

Δεν φταίει το tapatalk. Το myphone έχει αποφασίσει να του δίνει περιορισμένη πρόσβαση κ κάπου εκεί δημιουργείται κ το θέμα. Αν δοκιμάσεις σε άλλα φόρουμ, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το tapatalk. Το myphone έχει αποφασίσει να του δίνει περιορισμένη πρόσβαση κ κάπου εκεί δημιουργείται κ το θέμα. Αν δοκιμάσεις σε άλλα φόρουμ, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

και σε αλλα φορουμ εχω το ιδιο προβλημα και εγω

 

οχι μονο στο myphone

Link to comment
Share on other sites

ποιον browser να χρησιμοποιω για μικρη καταναλωση mb? Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

ποιον browser να χρησιμοποιω για μικρη καταναλωση mb?

 

opera mini

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το tapatalk. Το myphone έχει αποφασίσει να του δίνει περιορισμένη πρόσβαση κ κάπου εκεί δημιουργείται κ το θέμα. Αν δοκιμάσεις σε άλλα φόρουμ, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Το περιεργο ειναι οτι σε ενα πμ που εστειλα την εβαλε κανονικα, στο επομενο δεν.. ουτε στα ποστς που εκανα απ'το πρωι. Τελος παντων, ζουμε και χωρις αυτο. Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο ειναι οτι σε ενα πμ που εστειλα την εβαλε κανονικα, στο επομενο δεν.. ουτε στα ποστς που εκανα απ'το πρωι. Τελος παντων, ζουμε και χωρις αυτο. Ευχαριστω! :)

 

Κι εμένα στα pm τη βάζει. Κ στο xda που ξαναδοκίμασα τώρα, τη βάζει. Στα threads εδώ, όχι. Καλά ναι, δεν είναι κ ζήτημα ζωής κ θανάτου!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ΣτοTapatalk πως βάζουμε στα αγαπημένα'τις ενότητες από τα φορουμ που θέλουμε να παρακολουθούμε'?
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

ΣτοTapatalk πως βάζουμε στα αγαπημένα'τις ενότητες από τα φορουμ που θέλουμε να παρακολουθούμε'?

 

Long click στο θέμα που θέλεις και επιλέγεις "παρακολούθηση"

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Μια ερωτηση σχετικα με το fast reboot θελω να κανω.

Πρεπει να παταμε το κουμπι reboot στην εφαρμογη συνεχεια μεχρι να μηδενισει, η μια φορα στην αρχη φτανει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...