Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Η τελευταία ενημέρωση του Facebook/Messenger όταν μπαίνω στο FB μου δείχνει πάνω δεξιά πως έχω 1 μήνυμα αδιάβαστο συνεχώς. Ενώ τα έχω όλα διαβάσει. Το κάνει και σε σας; 

δεν είναι θέμα αναβάθμισης .πρέπει να πας από την web σελίδα του να "διαβάσεις" ένα μήνυμα εκεί που έχει μείνει αδιάβαστο.(παρότι το έχεις διαβάσει στο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν είναι θέμα αναβάθμισης .πρέπει να πας από την web σελίδα του να "διαβάσεις" ένα μήνυμα εκεί που έχει μείνει αδιάβαστο.(παρότι το έχεις διαβάσει στο κινητό)

Μπήκα μέσω Chrome στη web σελίδα του Facebook messenger (δεν διαθέτω υπολογιστή) αλλά δεν είχε τίποτα αδιάβαστο. 

Edit: Με τι νέα ενημέρωση του Facebook σήμερα, εξαφανίστηκε το αδιάβαστο μήνυμα. Κάνει για λίγο την εμφάνιση του στην αρχή, όταν μπαίνω στο FB και φεύγει μόνο του. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, evris2013 said:

Η τελευταία ενημέρωση του Facebook/Messenger όταν μπαίνω στο FB μου δείχνει πάνω δεξιά πως έχω 1 μήνυμα αδιάβαστο συνεχώς. Ενώ τα έχω όλα διαβάσει. Το κάνει και σε σας; 

Το έδειχνε και σε μένα, τελικά ήταν κάποια ομάδα που μου έστελνε μηνύματα, στις επαφές και συζητήσεις  δε φαίνεται, αλλά κοίταξε στις ιστορίες, ή πήγαινε στις ειδοποιήσεις και πάτα επάνω στην ειδοποίηση αν υπάρχει να σε πάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, D_G said:

Το έδειχνε και σε μένα, τελικά ήταν κάποια ομάδα που μου έστελνε μηνύματα, στις επαφές και συζητήσεις  δε φαίνεται, αλλά κοίταξε στις ιστορίες, ή πήγαινε στις ειδοποιήσεις και πάτα επάνω στην ειδοποίηση αν υπάρχει να σε πάει εκεί.

Διορθώθηκε με τη σημερινή ενημέρωση του Facebook. Κάποτε το διόρθωνα κατεβάζοντας το lite messenger. Το κατάργησαν όμως. ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άλλη εφαρμογή εκτός απ την greek caller id για να δείχνει το όνομα του καλουντα εάν είναι καταχωρημένο στους καταλόγους;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,σε μια φίλη ήρθε το γνωστό κακόβουλο μειλ απο την αστυνομία και άνοιξε το συνημμένο, τώρα είναι φοβισμένη ότι έχει μολυνθεί απο κακόβουλο λογισμικό, μπορεί με κάποιο τρόπο να το δεί; υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει σάρωση; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Messenger όσο πάει έχει κολλήματα. Ένα εισερχόμενο μήνυμα πρέπει να το έχεις μερικά δευτερόλεπτα στην αναμονή για να το δείξει ότι διαβάστηκε και να φύγει το κόκκινο σηματάκι από κάτω. 

Επίσης το Play Store για να δεις αν έχεις εφαρμογές για ενημέρωση πρέπει να κάνεις επανάληψη για να σου δείξει ποιές εφαρμογές είναι προς ενημέρωση. Ενώ πριν στις έδειχνε από την πρώτη. Κι όλο αυτό ενώ το έχεις ενεργοποιήσει να ενημερώνονται αυτόματα! Πολύ σπάνια ενημερώνει αυτόματα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στο viber τους τελευταίους μήνες ενώ έρχονται μηνύματα δεν υπάρχει κατά 90% το εικονίδιο στην μπάρα για να καταλάβω ότι έχω μήνυμα! πρέπει να μπω στην εφαρμογή. μόνο στο ρημάδι το viber γίνεται αυτό. έχω s21 fe και νομίζω ότι φταίει και η  samsung μετά από κάποια αναβάθμιση που έκαναν. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

στο viber τους τελευταίους μήνες ενώ έρχονται μηνύματα δεν υπάρχει κατά 90% το εικονίδιο στην μπάρα για να καταλάβω ότι έχω μήνυμα! πρέπει να μπω στην εφαρμογή. μόνο στο ρημάδι το viber γίνεται αυτό. έχω s21 fe και νομίζω ότι φταίει και η  samsung μετά από κάποια αναβάθμιση που έκαναν. 

Και στο δικό μου Α52s τα ίδια κάνει εδώ και λίγο καιρό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

Και στο δικό μου Α52s τα ίδια κάνει εδώ και λίγο καιρό 

Ακριβώς έτσι σε POCO X6 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το viber στο s24+ και το είχα και στο S23 που είχα πριν. Τα μηνύματα αυτά που έρχονται χωρίς να έρχεται η ειδοποίηση, είναι μηνύματα φωτογραφίας. Με μηνύματα κειμένου δεν έχω πρόβλημα. Κάτι έχει κάνει η samsung, γιατί λίγο που το έψαξα είδα ότι το έχουν και άλλοι με συσκευές samsung και κάποιοι πιο λίγοι με xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pektis7 said:

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το viber στο s24+ και το είχα και στο S23 που είχα πριν. Τα μηνύματα αυτά που έρχονται χωρίς να έρχεται η ειδοποίηση, είναι μηνύματα φωτογραφίας. Με μηνύματα κειμένου δεν έχω πρόβλημα. Κάτι έχει κάνει η samsung, γιατί λίγο που το έψαξα είδα ότι το έχουν και άλλοι με συσκευές samsung και κάποιοι πιο λίγοι με xiaomi. 

Ναι νομιζω  κατι εχει κανει και η samsung.εχει και αλλα θεματα με την 6.0 one ui  πχ στην aod απο καποιες εφαρμογες μολις αναψω την οθονη για να ξεκειδωσω το κινητο να δω το email εξαφανιζεται η ειδοποιηση για το email πριν καν ανοιξω την εφαρμογη.το ιδιο και στο viber.επισης τα εικονιδια των εφαρμογων που εχουν ειδοποιηση στην aod δεν μπορεις να εχουν το κανονικο τους χρωμα.ολα τα ιδια ειναι ακομα και εαν στην επιλογη το βαλεις στο αυτοματο. αυτο με το viber νομιζω και χωρις φωτο μου εχει τυχει να μην εχω ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει μόνο σε φωτογραφίες. Μάλιστα έκανα δοκιμές και έστελνα επίτηδες φωτογραφίες από άλλο κινητό και παρατήρησα ότι αν στείλεις την ίδια φωτογραφία δεύτερη φορά, τότε χτυπάει κανονικά η ειδοποίηση. Αν στείλεις νέα δεν φαίνεται κάποια ειδοποίηση. Μηνύματα κειμένου δεν έχω χάσει ούτε ένα. Τσεκαρισμένο σε πολλά μηνύματα 

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2024 at 8:22 ΠΜ, pektis7 said:

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το viber στο s24+ και το είχα και στο S23 που είχα πριν. Τα μηνύματα αυτά που έρχονται χωρίς να έρχεται η ειδοποίηση, είναι μηνύματα φωτογραφίας. Με μηνύματα κειμένου δεν έχω πρόβλημα. Κάτι έχει κάνει η samsung, γιατί λίγο που το έψαξα είδα ότι το έχουν και άλλοι με συσκευές samsung και κάποιοι πιο λίγοι με xiaomi. 

Δηλαδή είναι θέμα Samsung και όχι Viber; Εμένα με A52s έρχονται όλα κανονικά στην aod. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα τόσα χρόνια  την ασπριλα όταν ανοίγει η εφαρμογή viber δεν μπορούν να την βγάλουν; όπως πχ το whatsapp. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

ήθελα να ήξερα τόσα χρόνια  την ασπριλα όταν ανοίγει η εφαρμογή viber δεν μπορούν να την βγάλουν; όπως πχ το whatsapp. 

Ποιά ασπρίλα εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Ποιά ασπρίλα εννοείς;

όταν ανοίγει η εφαρμογή(μετά από αρκετή ώρα που δεν την έχεις χρησιμοποιήσει) ανοίγει με το logo του viber σε άσπρο φόντο

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:

όταν ανοίγει η εφαρμογή(μετά από αρκετή ώρα που δεν την έχεις χρησιμοποιήσει) ανοίγει με το logo του viber σε άσπρο φόντο

Ναι για δέκατα του δευτερολέπτου. Πάντα το κάνει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Ναι για δέκατα του δευτερολέπτου. Πάντα το κάνει. 

ναι είναι σπαστικό αυτό λέω μέσα στην νύχτα ειδικά. και ακόμα δεν το έχουν αλλάξει 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ilka71 said:

ναι είναι σπαστικό αυτό λέω μέσα στην νύχτα ειδικά. και ακόμα δεν το έχουν αλλάξει 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πάντα έτσι άνοιγε. Φαίνεται ελάχιστοι ή ίσως και κανένας  δεν διαμαρτύρεται γι αυτό το θέμα και δεν τους νοιάζει. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν στο viber γίνεται να έχω κάτι σαν έξτρα ειδοποίηση (ηχητική) όταν σε κάποια ομαδική αναφέρονται σε εμένα?

Ρωτάω για ομάδα στην δουλειά για να μην κοιτάω στο τηλέφωνο κάθε που ακούγεται ειδοποίηση, αλλά θα πρέπει να απαντώ όταν αναφέρουν εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...