Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει η τελευταία έκδοση μεταφρασμένη στα αγγλικά.

Και κάποια προηγούμενη που υπάρχει στα αγγλικά, δεν είναι συμβατή με το Android μου.

 

 

Η εφαρμογή είναι η Mi Smart HOME και ελέγχει το Smart Home Kit που έχω εγώ, αλλά και άλλες συσκευές της XIAOMI όπως το smart plug, το smart lamp κλπ.

 

Το κινητό μου είναι μόνιμα στα Αγγλικά έτσι και αλλιώς, γιατί σε καμιά συσκευή μου δεν χρησιμοποιώ Ελληνικά μενού.

Αυτήν έχω και εγώ και είναι στα Αγγλικά η εφαρμογή.

Ποιά έκδοση έχεις;

Εμένα είναι η 2.5.3

 

Τι κινητό μου είναι με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω και εγώ και είναι στα Αγγλικά η εφαρμογή.

Ποιά έκδοση έχεις;

Εμένα είναι η 2.5.3

 

Τι κινητό μου είναι με lollipop

2.6.21 είναι η τελευταία, τουλάχιστον για μένα με 4.4.4

Και στα φόρουμ της Xiaomi παραπονιούνται για την έλλειψη αγγλικών σε αυτή την έκδοση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2.6.21 είναι η τελευταία, τουλάχιστον για μένα με 4.4.4

Και στα φόρουμ της Xiaomi παραπονιούνται για την έλλειψη αγγλικών σε αυτή την έκδοση.

απ'οτι διάβασα μέχρι την 2,6,11 παίζει κανονικά σε αγγλικά.

οι επόμενες μόνο κινέζικα προς το παρόν.

 

λογικά με την 2.6.11 θα την κάνεις την δουλειά σου.

αν δεν την έχεις ήδη, θα την βρεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Web os έχει;

 

Ναι webos εχω ακούσει οτι με καποιες εφαρμογες μπορείς να στείλεις την εικονα απο το κινητο στην tv.

Τελικα τα κατάφερα.. Ευχαριστώ!!

Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα κατάφερα.. Ευχαριστώ!!

Πως τα καταφερες?

Υπάρχει εφαρμογή που όταν πατάω να παίξει 1 βίντεο YouTube ή οτιδήποτε άλλο στον όπερα να με ρωτάει με ποιον player να ανοίξει;

Τελικα υπαρχει κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω στο κινητό μου επαφές από 3 λογαριασμούς Gmail.

Για επαγγελματικούς λόγους οι επαφές αυτές είναι πολλές ( 2800 περίπου)

Πολλές από αυτές είναι συγχωνευμένες μεταξύ τους γιατί υπάρχουν σε 2 η ακόμα και στους 3 λογαριασμούς Gmail.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο κινητό που κατά την διαδικασία της επεξεργασίας της επαφής να σου επιτρέπει να αλλάζεις και τον λογαριασμό Gmail που είναι αποθηκευμένη.

Η αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που να μπορώ μέσα από το κινητό να μεταφέρω μια επαφή από ένα λογαριασμό Gmail σε ένα άλλο.

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερες?

 

Τελικα υπαρχει κατι για αυτο?

Το πρώτο γίνεται με εφαρμογή που έχει το webos. Λέγεται screen share και όταν την ξεκινήσεις και κάνεις και μετάδοση οθόνης από το κινητό ή το tablet, συνδέονται και βλέπεις την οθόνη τους στην tv.

 

Για το δεύτερο δε γνωρίζω κάτι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω στο κινητό μου επαφές από 3 λογαριασμούς Gmail.

Για επαγγελματικούς λόγους οι επαφές αυτές είναι πολλές ( 2800 περίπου)

Πολλές από αυτές είναι συγχωνευμένες μεταξύ τους γιατί υπάρχουν σε 2 η ακόμα και στους 3 λογαριασμούς Gmail.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο κινητό που κατά την διαδικασία της επεξεργασίας της επαφής να σου επιτρέπει να αλλάζεις και τον λογαριασμό Gmail που είναι αποθηκευμένη.

Η αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που να μπορώ μέσα από το κινητό να μεταφέρω μια επαφή από ένα λογαριασμό Gmail σε ένα άλλο.

Ευχαριστώ

 

Oταν κάνεις επεξεργασία η αποθήκευση καινούργιας επαφής έχει επιλογή σε ποιόν απο τους λογαριασμούς θέλεις να την αποθηκεύσεις! Σαν προεπιλογή θα σου έχει τον αρχικό λογαριασμό που έκανες ενεργοποίηση το τηλέφωνο! Επίσης μπορείς να χωρίσεις τις επαφές σου σε κατηγορίες φιλοι, δουλεία κ.α μέσα απο το μενού!

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι διάβασα μέχρι την 2,6,11 παίζει κανονικά σε αγγλικά.

οι επόμενες μόνο κινέζικα προς το παρόν.

 

λογικά με την 2.6.11 θα την κάνεις την δουλειά σου.

αν δεν την έχεις ήδη, θα την βρεις εδώ

Την δοκίμασα αλλά σκάει συνέχεια.

Η .21 δεν έχει τέτοια θέματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,επειδη μερικες σελιδες μου πετανε διαφορες αλλες σελιδες με αποτελεσμα να μην μπορω να σερφαρω ανετα,υπαρχει εφαρμογη που να βαζω οποια σελιδα θελω σε blacklist? εχω το adaway αλλα απο οτι βλεπω δεν επαρκει για την δουλεια που θελω αν και εχει white - black list. Καμια ιδεα? Εχω και xposed installer αν βοηθαει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Oταν κάνεις επεξεργασία η αποθήκευση καινούργιας επαφής έχει επιλογή σε ποιόν απο τους λογαριασμούς θέλεις να την αποθηκεύσεις! Σαν προεπιλογή θα σου έχει τον αρχικό λογαριασμό που έκανες ενεργοποίηση το τηλέφωνο! Επίσης μπορείς να χωρίσεις τις επαφές σου σε κατηγορίες φιλοι, δουλεία κ.α μέσα απο το μενού!

 

Σωστά αυτό ισχύει για τις καινούργιες καταχωρίσεις στις επαφές.

Εγώ θέλω στις υπάρχουσες επαφές να μπορώ να κάνω την αλλαγή.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή εκτός του facebook,, για να ανεβάζω γρήγορα φωτογραφία; έκανα τη δουλειά μου με το friendcaster αλλά δεν συνεργάζεται πλέον .. Δεν την γουστάρω την εφαρμογή του facebook καθόλου
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή εκτός του facebook,, για να ανεβάζω γρήγορα φωτογραφία; έκανα τη δουλειά μου με το friendcaster αλλά δεν συνεργάζεται πλέον .. Δεν την γουστάρω την εφαρμογή του facebook καθόλου

Φιλε δοκιμασε το folio ειναι εξαιρετικο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά άλλη εφαρμογή σαν το finger security όπου κλειδωνουμε οποία εφαρμογή θέλουμε με δακτυλικο αποτύπωμα υπάρχει? ?

Μέχρι και πριν την τελευταία αναβάθμιση ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημενος με το fingersecurity και την θεωρούσα top εφαρμογή. ..αλλά από τότε που έκανε αναβάθμιση έχει αρχίσει και μου ρουφαει την μπαταρία με το καλαμάκι συν ότι ανεβάζει την θερμοκρασία του κινητού πάρα πολύ. ..αυτά δεν υπήρχαν πριν. .. οπότε και την έσβησα. .. καμία πρόταση έχετε?

Ευχαριστώ! !

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αυτό ισχύει για τις καινούργιες καταχωρίσεις στις επαφές.

Εγώ θέλω στις υπάρχουσες επαφές να μπορώ να κάνω την αλλαγή.

 

Σε εμένα το κάνει κατα την επεξεργασία! Έχει μενού και αν έχω παραπάνω από 1 λογαριασμό μου δίνει δυνατότητα επιλογής!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο γίνεται με εφαρμογή που έχει το webos. Λέγεται screen share

Με την εφαρμογήI screen share που εχρι το webos.. Ηταν πολυ απλό..Εγω ειχα μπερδευτεί!

Εγω εχω μια smart tv SAMSUNG UE32ES5500 , υπαρχει καποια εφαρμογη για αυτη την τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε εκείνη την εφαρμογή "my vodafone" πότε σκέφτονται να τη διορθώσουν...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια smart tv SAMSUNG UE32ES5500 , υπαρχει καποια εφαρμογη για αυτη την τηλεοραση?

Ρίξε μια ματιά στις εφαρμογές της. Αν έχει κάτι σχετικό

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε εκείνη την εφαρμογή "my vodafone" πότε σκέφτονται να τη διορθώσουν...

 

δε βλεπω να κανουν κατι, εχει περασει τοσος καιρος, εγω απλα εγκατεστησα μια παλιοτερη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

δε βλεπω να κανουν κατι, εχει περασει τοσος καιρος, εγω απλα εγκατεστησα μια παλιοτερη εκδοση

Γιατί τι έχει η νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα εγκατεστησα μια παλιοτερη εκδοση

Με ποιον τρόπο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...