Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπ...

 

Μου διέφυγε αυτό... nexus = Rolls Roys χαλαρά πράγματα δηλαδή...

 

Εγώ... G2.. πολεμική μηχανή , ατελείωτη καστομιά δηλαδή σε εμπνέει για σκάλισμα ανελέητο...;)

 

 

 

Έφυγες...:D:up:

 

Έχεις μπερδευτεί μάλλον.

Nexus=Rolls Royce;

Δηλαδή είναι κυριλέ κινητό;

 

Μάλλον δεν γνωρίζεις ότι οι custom Rom που υπάρχουν για το nexus ίσως είναι περισσότερες από όσες υπάρχουν για αρκετά άλλα μοντέλα μαζί.

Και κανένα Lg ή Samsung δεν θα φτάσει σε επίπεδο customιας τα Nexus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!! Το κατέβασα. Έχεις βρει κάπου που φαίνονται οι πρόσφατες και όχι οι κορυφαίες δημοσιεύσεις?

Δυστυχώς όχι, από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι. Ίσως το προσθέσουν σύντομα όμως, πιθανολογώ ότι θα προσθέσουν κι άλλες δυνατότητες για να το κάνουν όσο το δυνατόν πιο χρήσιμο για τους χρήστες... μέχρι στιγμής όντως δείχνει μια χαρούλα πάντως, είναι ακόμα νωρίς μην ξεχνάμε.. πάντως ελπίζουμε όλοι πιστεύω! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί μάλλον.

Nexus=Rolls Royce;

Δηλαδή είναι κυριλέ κινητό;

 

Μάλλον δεν γνωρίζεις ότι οι custom Rom που υπάρχουν για το nexus ίσως είναι περισσότερες από όσες υπάρχουν για αρκετά άλλα μοντέλα μαζί.

Και κανένα Lg ή Samsung δεν θα φτάσει σε επίπεδο customιας τα Nexus.

Τα παραλες Τώρα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι τεστ? Εννοείς να τεστάρει την δύναμη του κινητού? Παιχνίδι γνώσεων?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τα παραλες Τώρα

 

καλά τα λέει, μην ξεχνάμε οτι εν μέρει τα νεξους γιαυτό το λόγο βγήκαν ;)

επίσης είναι η κινητήρια δύναμη των mods τα nexus, τα περισσότερα γνωστά mods,tweaks κλπ απο τα nexus ξεκίνησαν.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς για να τεσταρεις τις επιδοσεις του κινητού.

Από τι ξερω αρκετοί έχουν το Antuntu Benchmark, αλλά από τι εχω προσέξει σε διάφορα reviews υπάρχουν και αλλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι. Ίσως το προσθέσουν σύντομα όμως, πιθανολογώ ότι θα προσθέσουν κι άλλες δυνατότητες για να το κάνουν όσο το δυνατόν πιο χρήσιμο για τους χρήστες... μέχρι στιγμής όντως δείχνει μια χαρούλα πάντως, είναι ακόμα νωρίς μην ξεχνάμε.. πάντως ελπίζουμε όλοι πιστεύω! :)

Μπορει να συνυπαρχει με την "φουλ" εκδοση? να χρησημοποιουμε δλδ αναλογα με τις ταχυτητες οποια απο τις δυο θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να συνυπαρχει με την "φουλ" εκδοση? να χρησημοποιουμε δλδ αναλογα με τις ταχυτητες οποια απο τις δυο θελουμε?

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω και τα δύο εγκατεστημένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, κατέβασέ το και θα δεις κι αν δεν σε καλύπτει (δείχνει λίγο "φτωχό" προς το παρόν τουλάχιστον), το απεγκαθιστάς και το ξαναδοκιμάζεις όταν με το καλό το ανεβάσουν (πιο ολοκληρωμένο πιστεύω πια) και για την Ελλάδα στο Google play .. :)

 

Edit: να συμπληρώσω ότι η lite έκδοση πετάει τις νέες ειδοποιήσεις αμέσως (εννοώ στο πάνω μέρος της εφαρμογής, όχι τα push στη μπάρα ειδοποιήσεων του λειτουργικού που ούτως ή άλλως εγώ απενεργοποιώ πάντα) ενώ η παλιά γνωστή μας βαριά εφαρμογή κοιμάται τον ύπνο του δικαίου..!

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω και τα δύο εγκατεστημένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, κατέβασέ το και θα δεις κι αν δεν σε καλύπτει (δείχνει λίγο "φτωχό" προς το παρόν τουλάχιστον), το απεγκαθιστάς και το ξαναδοκιμάζεις όταν με το καλό το ανεβάσουν (πιο ολοκληρωμένο πιστεύω πια) και για την Ελλάδα στο Google play .. :)

 

Edit: να συμπληρώσω ότι η lite έκδοση πετάει τις νέες ειδοποιήσεις αμέσως (εννοώ στο πάνω μέρος της εφαρμογής, όχι τα push στη μπάρα ειδοποιήσεων του λειτουργικού που ούτως ή άλλως εγώ απενεργοποιώ πάντα) ενώ η παλιά γνωστή μας βαριά εφαρμογή κοιμάται τον ύπνο του δικαίου..!

Ευχαριστω, θα το βαλω στις γυναικας μου (δεν το θελω για μενα... ακομα :) )

το φτωχο, οταν η συνδεση δεν ειναι καλη, ειναι καλυτερο απο το καθολου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρει μήπως κανείς κάποιο application (εκτός του cyberon) ή τον τρόπο για !offline! αναγνώριση ελληνικών φωνητικών εντολών του τύπου:

1) Επανακληση

2) Κάλεσε τον τάδε

κλπ

Δεν με ενδιαφέρει να είναι αποκλειστικά στα Ελληνικά, με ενδιαφέρει να μπορεί να διαβάσει τις Ελληνικές επαφές από τον κατάλογο. Ακόμα, να δουλεύει σωστά με bluetooth headset!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Λοιπόν μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το OneNote στο 925 για την καταγραφή ηχητικών αποσπασμάτων. Με βόλευε πάρα πολύ γιατί είχα τα ηχητικά χωρισμένα σε ενότητες και συγχρονίζονταν άψογα με τον υπολογιστή.

 

Στην έκδοση για Android όμως, υπάρχουν τα εξής αρνητικά:

οι ηχογραφήσεις έχουν όριο καταγραφής τα 3 λεπτά που είναι πολύ λίγο

για να γίνει αναπαραγωγή των ηχογραφήσεων θα πρέπει να ανοιχτούν ως συνημμένα με κάποιο πρόγραμμα μουσικής

 

Υπάρχει κάποια καλή εναλλακτική για τις ηχογραφήσεις που να υποστηρίζει καλή ποιότητα εγγραφής;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το OneNote στο 925 για την καταγραφή ηχητικών αποσπασμάτων. Με βόλευε πάρα πολύ γιατί είχα τα ηχητικά χωρισμένα σε ενότητες και συγχρονίζονταν άψογα με τον υπολογιστή.

 

Στην έκδοση για Android όμως, υπάρχουν τα εξής αρνητικά:

οι ηχογραφήσεις έχουν όριο καταγραφής τα 3 λεπτά που είναι πολύ λίγο

για να γίνει αναπαραγωγή των ηχογραφήσεων θα πρέπει να ανοιχτούν ως συνημμένα με κάποιο πρόγραμμα μουσικής

 

Υπάρχει κάποια καλή εναλλακτική για τις ηχογραφήσεις που να υποστηρίζει καλή ποιότητα εγγραφής;

Easy voice recorder.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεματα με την εφαρμογη του youtube ειδικα μετα τα 2 τελευταια update?

 

Εγω στο samsung galaxy s4 i9505 οποτε ανοιγω το κινητο ανοιγει και η εφαρμογη και την βλεπω ανοιχτη στην ενεργ. εφαρμογ. κατι που πριν τα 2 τελευταια updates της εφαρμογης δεν γινοτανε.

 

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με εμενα?

Link to comment
Share on other sites

Easy voice recorder.

 

Wave recorder

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανεις θεματα με την εφαρμογη του youtube ειδικα μετα τα 2 τελευταια update?

 

Εγω στο samsung galaxy s4 i9505 οποτε ανοιγω το κινητο ανοιγει και η εφαρμογη και την βλεπω ανοιχτη στην ενεργ. εφαρμογ. κατι που πριν τα 2 τελευταια updates της εφαρμογης δεν γινοτανε.

 

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με εμενα?

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις το Greenify και να σωθείς. Θα σου "κοιμίζει" τις εφαρμογές που δεν θές και τρέχουν στο παρασκήνιο.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεματα με την εφαρμογη του youtube ειδικα μετα τα 2 τελευταια update?

 

Εγω στο samsung galaxy s4 i9505 οποτε ανοιγω το κινητο ανοιγει και η εφαρμογη και την βλεπω ανοιχτη στην ενεργ. εφαρμογ. κατι που πριν τα 2 τελευταια updates της εφαρμογης δεν γινοτανε.

 

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με εμενα?

 

Μου το κανει κ μενα στο S.G note 3 neo.. δε ξερω γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις το Greenify και να σωθείς. Θα σου "κοιμίζει" τις εφαρμογές που δεν θές και τρέχουν στο παρασκήνιο.

 

στο δικό μου κινητό μου το έχει σαν απ συστήματος οπότε δεν το κοιμίζει.. κ δεν σου τo βγάζει στης επιλογές του Greenify

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει κ μενα στο S.G note 3 neo.. δε ξερω γιατι

στο δικό μου κινητό μου το έχει σαν απ συστήματος οπότε δεν το κοιμίζει.. κ δεν σου τo βγάζει στης επιλογές του Greenify

Πρέπει να έχεις το Greenify donate για μπορέσεις να κοιμησεις εφαρμογές συστήματος!

Πολλά παράπονα πάντως ακούγονται για τις τελευταίες ενημερώσεις του youtube, εγω πάντως το κρατάω ακομη στην έκδοση 5.10 και δουλεύει μια χαρά....... όπως δούλευε τουλάχιστον :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις το Greenify donate για μπορέσεις να κοιμησεις εφαρμογές συστήματος!

Πολλά παράπονα πάντως ακούγονται για τις τελευταίες ενημερώσεις του youtube, εγω πάντως το κρατάω ακομη στην έκδοση 5.10 και δουλεύει μια χαρά....... όπως δούλευε τουλάχιστον :p

Αγορασμενο ειναι

Κ ναι μολις το βρήκα εχεις δικιο τωρα τα παγώνει κ χαίρομαι πολύ :p

Edited by agapaki
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Wave recorder

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις το Greenify και να σωθείς. Θα σου "κοιμίζει" τις εφαρμογές που δεν θές και τρέχουν στο παρασκήνιο.

Δεν μπορω γιατι δεν ειναι ρουταρισμενο το κινητο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλτε το viral να σωθείτε . Εγώ με YouTube είχα παγωματα με βιραλ ποτέ.

Κανενα προβλημα να το βαζαμε αν μπορουσαμε να κανουμε πληρης απεγκατασταση του youtube αλλα δεν μπορουμε για 2 σημαντικους λογους

 

01. Ειναι προγραμμα του συστηματος/κινητου

02. Δεν ειναι ρουταρισμενο το κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε προβλήματα με την τωρινή έκδοση του youtube Και δεν είχατε θέμα με τις παλιές εκδόσεις Υπάρχει λύση. Πάτε πληροφορίες εφαρμογής και κατάργηση εγκατάστασης ενημερωσεων κ έτσι γυρίζει στην Παλιά εργοστασιακή εκδοση που ήταν εγκατεστημένη όταν πρωτοπηρατε το κινητό. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοειτε αυτο που λες αλλα αυτο δεν ειναι μονιμη λυση αυτη αλλα μια προσωρινή γιατι καλο ειναι για καθε προγραμμα να εχεις την τελευταια εκδοση του γιατι "υποτιθεται" θα τρεχει καλύτερα και θα εχουν προσθεσει και αλλα πραγματα στην εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

στο facebook lite πως ρυθμιζουμε να βγαινουμε πρωτα οι πιο προσφατες ενημερωσεις?

 

Αυτό ρώτησα και εγώ αλλά μάλλον δεν μπορείς, τουλάχιστον ακόμα. Ελπίζω να το φτιάξουν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα και εγώ αλλά μάλλον δεν μπορείς, τουλάχιστον ακόμα. Ελπίζω να το φτιάξουν.

Εν τω μεταξύ τώρα σε κάθε refresh πάνω πάνω βάζει και άλλο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...