Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ελαφρύτερα για την μνήμη να χρησιμοποιώ εφαρμογή για facebook,vodafone,sport24 κ.τ.λ. ή είναι καλύτερα να μπαίνω από τον browser στις αντίστοιχες σελίδες;

Καλύτερα να μπαίνεις από browser αν σε βολέψει. Ιδικά το facebook Σαν application Είναι πολύ "βαρυ"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την τελευταία έκδοση του mx player πάω να παίξω απλά avi Ελληνικές ταινίες και τώρα μου βγάζει ac3 not supported.τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την τελευταία έκδοση του mx player πάω να παίξω απλά avi Ελληνικές ταινίες και τώρα μου βγάζει ac3 not supported.τι μπορώ να κάνω;

 

Μπορεις να περασεις εσυ τους codecs χειροκινητα.

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Edit: Με προλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το sdmaid (πληρωμένο) με σκοπό να σβήνει κυρίως φακέλους από απ εγκατεστημένες εφαρμογές, αλλά δεν το κάνει. Για παράδειγμα ο φάκελος του dont panic ζει και βασιλεύει και ας το απεκατέστησα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε αυτό.είναι αλήθεια η κάποιος μακακας το ξεκίνησε και ακολουθούν οι υπόλοιποι;;;

 

Κατά διαστήματα το θυμούνται κάποιοι. Μ@κ@κι@ είναι,μην δίνεις σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Μετά το τελευταίο update το tapatalk σε ένα συγκεκριμένο forum (στο cyclist.gr) μου βγάζει μια διαφήμιση. Είμαι root και έχω και το adaway εγκαταστήσει αλλά δεν την κόβει. Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ψάχνω μια εφαρμογή ώστε να μπορώ να ελέγχω το κινητό απομακρυσμένα. Είτε μέσω SMS-εντολών είτε μέσω 3G. Να μπορώ λόγου χάρη, να στείλω μια εντολή και να ανοίξει το GPS. Ή να στείλω μια εντολή και να ξεκινήσει/σταματήσει η φόρτιση έχοντας φυσικά το κινητό συνδεδεμένο ήδη στην πρίζα.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε αυτό.είναι αλήθεια η κάποιος μακακας το ξεκίνησε και ακολουθούν οι υπόλοιποι;;;

Δεν ισχύει μη δίνεις σημασία. Είναι τύπου facebook "στείλε αυτό το μυνμα σε δέκα φίλους σου....." όπως το είπες... κάποιος το ξεκίνησε κ ακολουθούν κ αλοι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωρεάν music player που να υποστηρίζει κάθε flac αρχείο? Ο Apollo απέτυχε, το ίδιο και ο rocket... Ο poweramp τα κατάφερε αλλά θέλει φράγκα.... Υπάρχει κάτι?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωρεάν music player που να υποστηρίζει κάθε flac αρχείο? Ο Apollo απέτυχε, το ίδιο και ο rocket... Ο poweramp τα κατάφερε αλλά θέλει φράγκα.... Υπάρχει κάτι?

TTpod, το απόλυτο, ψάξε το λίγο έχει και κάποια καλούδια μέσα :cool:

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

TTpod, το απόλυτο, ψάξε το λίγο έχει και κάποια καλούδια μέσα :cool:

Ευχαριστώ πολύ :)

 

EDIT : αδερφέ είναι φοβερός, και πολύ γρήγορος εκεί που άλλοι το σκέφτονται... Σίγουρα είναι ασφαλής? Γιατί μόνο αφμ δεν μου ζήτησε στα permissions...

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

 

EDIT : αδερφέ είναι φοβερός, και πολύ γρήγορος εκεί που άλλοι το σκέφτονται... Σίγουρα είναι ασφαλής? Γιατί μόνο αφμ δεν μου ζήτησε στα permissions...

Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.

Είναι εγγύηση το Ttpod.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια

μηπως εχει βγει κανενα καλο call blocker που ν απορριπτει χωρις να χτυπησει καθολου??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια

μηπως εχει βγει κανενα καλο call blocker που ν απορριπτει χωρις να χτυπησει καθολου??

Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρις εφαρμογη. Πατάς πάνω στην κλήση που σου έκανε και πας επιλογές και απόρριψη κλήσης και όταν σε παίρνει δεν θα σου χτυπαει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.

Είναι εγγύηση το Ttpod.

Μάλιστα, οπότε καταλήξαμε για καιρό σε μια εφαρμογή :D ευχαριστώ!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε καταλήξαμε για καιρό σε μια εφαρμογή :D ευχαριστώ!

Μόνο κακό ότι είναι κινεζική και ακόμα και αν βρεις αγγλική έκδοση, πάλι θα σκάνε κάποια κινέζικα σε κάποια σημεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κακό ότι είναι κινεζική και ακόμα και αν βρεις αγγλική έκδοση, πάλι θα σκάνε κάποια κινέζικα σε κάποια σημεία.

Από το (υποθέτω) επίσημο site το κατέβασα και μου έχει τα περισσότερα στα αγγλικά... Απλά έχει πολλά λάθη είτε συντακτικα είτε ορθογραφικά...συν ότι στα προτεινόμενα έχει κάτι κινέζικα που δεν τα αποφεύγεις...

Και πάλι όμως αυτό δεν είναι τίποτα, μοναδική ίσως εφαρμογή που σε αφήνει και να κατεβάσεις flac αρχεία, με πρωτότυπο Design. Θα προτιμούσα στο κάθε τραγούδι να δειχνει album cover και όχι το συγκρότημα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρις εφαρμογη. Πατάς πάνω στην κλήση που σου έκανε και πας επιλογές και απόρριψη κλήσης και όταν σε παίρνει δεν θα σου χτυπαει.
το ξερω αλλα οταν καποιος παιρνει χτυπαει μια φορα κ μετα τον απορριπτει

που φαινεται σαν να τον γειωνεις, ειπα μηπως βγηκε καμια εφαρμογη που να τον γειωνει κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρις εφαρμογη. Πατάς πάνω στην κλήση που σου έκανε και πας επιλογές και απόρριψη κλήσης και όταν σε παίρνει δεν θα σου χτυπαει.

 

Αυτή η επιλογή που λες δεν υπάρχει σε ολα τα τηλεφωνά! Τα Samsung την έχουν απο οτι ξέρω και κάποια άλλα! Οχι όλα! Οπότε αν δεν υπάρχει η λύση είναι root + πρόγραμμα που μπλοκάρει κλήσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρις εφαρμογη. Πατάς πάνω στην κλήση που σου έκανε και πας επιλογές και απόρριψη κλήσης και όταν σε παίρνει δεν θα σου χτυπαει.

 

Αυτή η επιλογή που λες δεν υπάρχει σε ολα τα τηλεφωνά! Τα Samsung την έχουν απο οτι ξέρω και κάποια άλλα! Οχι όλα ομως! Οπότε αν δεν υπάρχει η λύση είναι root + πρόγραμμα που μπλοκάρει κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα οταν καποιος παιρνει χτυπαει μια φορα κ μετα τον απορριπτει

που φαινεται σαν να τον γειωνεις, ειπα μηπως βγηκε καμια εφαρμογη που να τον γειωνει κατευθειαν

Για ρίξε μια ματιά και στο Mr Number.

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει όταν κόβει τις κλήσεις, αλλά έχει πολύ καλές κριτικές και πολλά downloads.

 

Δώσε και ένα feedback μόλις τη δοκιμάσεις να ξέρουνε κι εμείς για μελλοντική χρήση.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο icon pack συμβατο με nova?

Τα περισσότερα icon packs που θα βρεις είναι συμβατά με nova, φτάνει να βρεις ένα που να αρέσει σε εσένα περισσότερο από τα άλλα.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...