Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και μάλλον δεν κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς, μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο Ubersense & στο Coach's eye.

 

θα τις δω..

Εχω ενα φιλο με αι φον, και του ελεγα τι αχρηστο ειναι που δεν εχει ουτε μια ρυθμιση της καμερας..αλλα εν τω μεταξυ στο store εχει τα παντα, και μου εδειχνε ενα βιντεο που ειχε τραβηξει και στο σημειο που ηθελε εγγραφε slow motion, το οποιο ηταν απιστευτα ποιοτικο..και γιαυτο κολλησα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα τις δω..

Εχω ενα φιλο με αι φον, και του ελεγα τι αχρηστο ειναι που δεν εχει ουτε μια ρυθμιση της καμερας..αλλα εν τω μεταξυ στο store εχει τα παντα, και μου εδειχνε ενα βιντεο που ειχε τραβηξει και στο σημειο που ηθελε εγγραφε slow motion, το οποιο ηταν απιστευτα ποιοτικο..και γιαυτο κολλησα..

Για να έχεις ποιοτικό slow motion σε βίντεο (σου) θα πρέπει να έχεις και την ανάλογη ποιοτική κάμερα (λόγω frames) ή βίντεο ώστε να μην laggarei.

Αλλιώς αυτό που ζητάς το κάνουν βασικά πάρα πολλοί players, video slow motion αν ψάξεις θα βρεις αρκετά. Αν δεν κάνω λάθος από τους γνωστούς players ο Dice Player έχει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα frames.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις ποιοτικό slow motion σε βίντεο (σου) θα πρέπει να έχεις και την ανάλογη ποιοτική κάμερα (λόγω frames) ή βίντεο ώστε να μην laggarei.

Αλλιώς αυτό που ζητάς το κάνουν βασικά πάρα πολλοί players, video slow motion αν ψάξεις θα βρεις αρκετά. Αν δεν κάνω λάθος από τους γνωστούς players ο Dice Player έχει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα frames.

 

για αυτο ανεφερα το Ζ1c, να μου πειτε αν υποστηριζει κατι τετοιο σωστα..θεωρω πως εχει το h/w..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το νέο Play Store που λέτε, έχει πιο πολλά στοιχεία από Material Design, πάνω στο οποίο θα στηρίζονται πολλές εφαρμογές από εδώ και πέρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο μοντέλο που έχω υποστηρίζει

έχει ενσωματωμένη κεραία

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και η rom

 

απο περιεργια πιο κινητο εχεις?εχει καλη ληψη το ραδιο και δυνατο ηχειο?

Link to comment
Share on other sites

Gmail 5.0 για όποιον το θέλει , πρέπει να γίνει απεγκατάσταση του παλιού για να δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Gmail 5.0 για όποιον το θέλει , πρέπει να γίνει απεγκατάσταση του παλιού για να δουλέψει .

έβαλαν unified inbox για όλους τους λογαριασμούς να τους βλέπουμε μαζί ξέρεις; για να μην το κατεβάσω άδικα δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα γιατί το έβγαλα λίγο μετα που το έβαλα ,δεν μου συγχρόνιζε δυο από τρεις λογαριασμούς που εχω , θα περιμένω το επίσημο update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα γιατί το έβγαλα λίγο μετα που το έβαλα ,δεν μου συγχρόνιζε δυο από τρεις λογαριασμούς που εχω , θα περιμένω το επίσημο update .

OK thanks

Aquamail για μένα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα καλο για να μου βγαινουν διαφημίσεις?εψαξα για το adblock οπως εχω και στο pc αλλα δεν βρισκω κατι και καποια αλλα δεν δουλευουν...
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα καλο για να μου βγαινουν διαφημίσεις?εψαξα για το adblock οπως εχω και στο pc αλλα δεν βρισκω κατι και καποια αλλα δεν δουλευουν...

Αν έχεις Root πέτα ένα adaway και καθάρισες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε κάποια πρόταση για cache cleaner?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Root πέτα ένα adaway και καθάρισες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε κάποια πρόταση για cache cleaner?

 

root τι εννοεις...?το adaway δεν το βρισκω

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

root τι εννοεις...?το adaway δεν το βρισκω

στο play store δεν θα βρεις τίποτα (τα έχει αφαίρεση η Google για ευνόητους λόγους.....) https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655045621

Link to comment
Share on other sites

έβαλαν unified inbox για όλους τους λογαριασμούς να τους βλέπουμε μαζί ξέρεις; για να μην το κατεβάσω άδικα δηλαδή...

Θα υποστηρίζει και Yahoo accounts πλέον

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ευκολος και γρηγορος τροπος να κλεινω το google chrome και οχι απλα να πηγαινω πισω - πισω και μετα να το κλεινω απο της ενεργες εφαρμογες κατι σαν το exit που εχει το opera αν πατησεις για λιγη ωρα το πισω κουμπι του κινητου σου.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κλείνεις τις καρτέλες και μετά να πατάς απλά το back..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι να κανω το προγραμμα δεν κλεινει μονιμα αφου παραμενει στις ενεργες εφαρμογες.

 

Εγω θελω να κλεινει μονιμα το google chrome κατι σαν τον opera οταν πατας το exit.

Link to comment
Share on other sites

Gmail 5.0 για όποιον το θέλει , πρέπει να γίνει απεγκατάσταση του παλιού για να δουλέψει .

Σ' εμένα όπως και σε πολύ κόσμο απ' ότι διαβάζω, δεν παίζει.

Γίνεται μια χαρά η εγκατάσταση, αλλά όταν πατάω στο button του New Email βγάζει FC.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app που να ειναι σαν τον καδο ανακυκλωσης στον υπολογιστη? δηλαδη να μου ''φυλαει'' αυτα που διαγραφω απο το κινητο (εικονες, επαφες, τραγουδια, αρχεια, apps κτλ)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app που να ειναι σαν τον καδο ανακυκλωσης στον υπολογιστη? δηλαδη να μου ''φυλαει'' αυτα που διαγραφω απο το κινητο (εικονες, επαφες, τραγουδια, αρχεια, apps κτλ)

Κατέβασε τον es Explorer. Αν μπαίνεις από εκεί υπάρχει επιλογή να τα διαγραφεις στον κάδο ανακύκλωσης

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app που να ειναι σαν τον καδο ανακυκλωσης στον υπολογιστη? δηλαδη να μου ''φυλαει'' αυτα που διαγραφω απο το κινητο (εικονες, επαφες, τραγουδια, αρχεια, apps κτλ)

 

Διαχειριστής αρχείων ΕS

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα όπως και σε πολύ κόσμο απ' ότι διαβάζω, δεν παίζει.

Γίνεται μια χαρά η εγκατάσταση, αλλά όταν πατάω στο button του New Email βγάζει FC.

 

Πρέπει να αλλάξεις στο build.prop το ro.build.type=user σε userdebug για να παίξει..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα υποστηρίζει και Yahoo accounts πλέον

δεν λέω αυτό.λέω να βλέπω στο ΊΔΙΟ inbox τα εμεηλ ΌΛΩΝ των λογαριασμών δεν με νοιάζει η yahoo.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και το aquamail

το έγραψα παραπάνω φαν του aquamail είμαι! Απλά θα ήθελα να δοκιμάσω το gmail αλλά να έχει επιλογή για ένα inbox για όλους τους λογαριασμούς

 

έχει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την προ προηγούμενη έκδοση του go sms?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...