Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα να βάλουμε κάποια από τα app συστήματος αχρηστα κατα την γνωμη μου στο Νοτε3 νεο, σε sleep mode με greenify ? Γιατί με την 4.4.2 να τα βγάλω δε γίνετε μου κολλά στο boot και θέλει φλασαρισμα από την αρχή

Πρέπει να ξέρεις τι να διαγράψεις !!!!!!!!! Σβήνεις λάθος αρχεία για αυτό και δεν σου κάνει boot!! Άλλο τι νομίζεις και άλλο τι πρέπει και μπορώ... Ψάξε στο xda... Εάν δεν είσαι έμπειρος μην επιχειρήσεις....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλύτερή δουλειά από το clean master πού το προωθούν ανοιχτά κάνει το sd maid

 

Συμφωνώ απόλυτα! Την θεωρω κορυφαία εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή εφαρμογή ραδιοφώνου FM (όχι ιντερνετικού) υπάρχει. Η στοκ εφαρμογή που έχω δεν είναι ικανοποιητική.

 

Επίσης το Cerberus ενώ το έχω αγορασμένο, για κάποιο λόγο κάνει Logout συνέχεια. Τι να φταίει, το έχω υποτίθεται και στο greenify να μην το "κοιμίζει".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Keep safe για απόκρυψη φωτογραφιών και βίντεο
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή εφαρμογή ραδιοφώνου FM (όχι ιντερνετικού) υπάρχει. Η στοκ εφαρμογή που έχω δεν είναι ικανοποιητική.

 

Επίσης το Cerberus ενώ το έχω αγορασμένο, για κάποιο λόγο κάνει Logout συνέχεια. Τι να φταίει, το έχω υποτίθεται και στο greenify να μην το "κοιμίζει".

Το μόνο που υπάρχει ! https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.a2d.s2 (θέλει να είσαι root) πρέπει να ρωτήσεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 γιατί μπορεί να μην υποστηρίζει την συσκευή σου ... το χρησιμοποιείς κυρίως με AOSP rom

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που υπάρχει ! https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.a2d.s2 (θέλει να είσαι root) πρέπει να ρωτήσεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 γιατί μπορεί να μην υποστηρίζει την συσκευή σου ... το χρησιμοποιείς κυρίως με AOSP rom

Κάποιο free δεν υπάρχει για offline; Έχω βαρεθεί να πληρώνω εφαρμογές

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο free δεν υπάρχει για offline; Έχω βαρεθεί να πληρώνω εφαρμογές

Η στοκ εφαρμογή γιατί δεν σε ικανοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο free δεν υπάρχει για offline; Έχω βαρεθεί να πληρώνω εφαρμογές

Spiritfm2 η το tuneln radio που τρωει ελαχιστα δεδομενα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Την θεωρω κορυφαία εφαρμογη!

 

Τα έχω και τα δυο και μάλιστα το sd maid αγορασμένο...!!! πιστεύω κάνουν και τα δυο καλή δουλειά, απλά το clean master είναι ποιο εύχρηστο ενώ με το sd maid κάνεις παραπάνω δουλείες...!!!;) εγώ για καθημερινή χρήση χρησιμοποιώ το clean master μιας που όταν κάνω απεγκατασταση μια εφαρμογή μου λέει τι άχρηστα αρχεία έχουν μήνη και αν θέλω να τα διαγράψω..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογή γιατί δεν σε ικανοποιεί?

 

για κάτι λεπτομέρειες . . . πχ έχει μόνο 5 θέσεις αποθήκευσης σταθμών, δεν μπορείς παράδειγμα να βάλεις κατευθείαν την συχνότητα που θέλεις, για να πάς από το 98.0 πχ στη 104.0 πρέπει να κανεις συνέχει scan .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το Cerberus ενώ το έχω αγορασμένο, για κάποιο λόγο κάνει Logout συνέχεια. Τι να φταίει, το έχω υποτίθεται και στο greenify να μην το "κοιμίζει".

 

Γιαυτό έχει κανένας καμμιά ιδέα για ποιο λόγο συμβαίνει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το Cerberus ενώ το έχω αγορασμένο, για κάποιο λόγο κάνει Logout συνέχεια. Τι να φταίει, το έχω υποτίθεται και στο greenify να μην το "κοιμίζει".

 

Κι εμένα κάθε φορά που το τρέχω, μου ζητάει να κάνω login.

Δεν θυμάμαι αν το έκανε πάντα!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάθε φορά που το τρέχω, μου ζητάει να κάνω login.

Δεν θυμάμαι αν το έκανε πάντα!!!

 

Δεν το έκανε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει . . .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάθε φορά που το τρέχω, μου ζητάει να κάνω login.

Δεν θυμάμαι αν το έκανε πάντα!!!

 

Δεν το έκανε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει . . .

 

Πάντα το έκανε και πάντα θα το κάνει......αυτή είναι η δουλεία του. Σκέψου να το χάσεις και αυτός που το βρει με ενα πάτημα να μπαίνει στης ρυθμίσεις...??? και καλό είναι το έχετε σε απόκρυψη...!!!;)

 

http://s6.postimg.org/hbtzjvr8x/Screenshot_2014_10_11_17_42_50.png

free image host

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το έκανε και πάντα θα το κάνει......αυτή είναι η δουλεία του. Σκέψου να το χάσεις και αυτός που το βρει με ενα πάτημα να μπαίνει στης ρυθμίσεις...???

 

Αυτό που λες είναι και το πιο λογικό, αλλά έχω την εντύπωση (πιθανόν έτσι που το λες να είναι και λάθος μου) ότι δεν το έκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι και το πιο λογικό, αλλά έχω την εντύπωση (πιθανόν έτσι που το λες να είναι και λάθος μου) ότι δεν το έκανε.

 

Με την εντύπωση θα μείνεις....:lol: ελπίζω να έχεις χιούμορ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη βιντεοκληση μεσω skype.

Ολα καλα μεν, αλλα σκοτεινά βρε παιδια.

 

Ιδια δωματια, ιδιος συνομιλητης, οταν μιλουσα μαζι του με skype απο τον υπολογιστη μου, ολα ηταν φωτεινα.

Στον ιδιο χωρο σημερα, με ιδιο φωτισμο, κι αυτος μια απο τα ιδια, και μεσω κινητου η κληση ηταν σκοτεινη.

 

Υπαρχει ρυθμιση στο skype για φωτεινοτητα;

Η καμερα του κινητου σαν καμερα κανονικα τραβα χωρις 'σκοτεινιες', αρα κατι αλλο γινεται.

 

Με πονεσαν τα ματια μου να προσπαθω να διακρινω τον φιλο μου μες στο 'σκοταδι', αλλα και στο δικο μου παραθυρακι που εδειχνε εμενα, δεν φαινομουν και πολυ καλυτερος.

 

Τι μπορει να φταιει;

Γιατι ολα τα αλλα ειναι ιδια, οπως οταν κανω κληση με υπολογιστη, κι εκει ειναι ολα φωτεινα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστούμε για την πληροφορία σχετικά με το Cerberus.

Όπως έγραψα, δεν το θυμόμουν, οπότε το λογικό να έκανε πάντα logout για τον λόγο που αναφέρατε.

 

 

Και κάτι άσχετο.

Είναι κανείς με Yahoo Weather widget, να μου πει αν από χτες έχει πρόβλημα με την ανανέωση καιρού και τοποθεσίας. Ενώ υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος χρόνος αυτόματης ανανέωσης, από χτες δε το κάνει, εκτός και αν κάνω tap στο widget, ανοίξω την εφαρμογή, και τότε φθονεί κανονικά η ανανέωση όπως γινόταν πάντα.

Να υποθέσω κάποιο πρόβλημα ίσως με τους servers της Yahoo ή δικό μου;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το cerberus είχα άλλο θέμα, δοκίμασα μια φορά την εντολή απ'το pc να τραβήξει φωτογραφία και μου ήρθε σε mail μετά από δύο μέρες ενώ μετά από αυτήν και σε διάστημα ενός μήνα (μέχρι που το απεγκατέστησα δηλαδή) μου ερχόταν συνέχεια καινούργιες φωτο που τραβούσε μόνο του σε διαφορετικές βέβαια στιγμές. Εκτός κι αν έπρεπε να κάνω καμία ακύρωση της εντολής τώρα που το σκέφτομαι..
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογούλα < 2€ για απόκρυψη ακατάλληλου περιεχομένου 17+ :)

Υποθέτω πως με την 4.4.3 να δουλέψει στην SD δύσκολο έτσι; Ή έχω χάσει κάτι;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογούλα < 2€ για απόκρυψη ακατάλληλου περιεχομένου 17+ :)

Υποθέτω πως με την 4.4.3 να δουλέψει στην SD δύσκολο έτσι; Ή έχω χάσει κάτι;

0€ .για οτιδήποτε... φτιάξε με ένα explorer πχ Es Explorer στο φάκελο που θέλεις ένα άδειο αρχείο με όνομα .nomedia κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία στο φάκελο αυτό δεν θα εμφανίζονται σε κανένα media player ,η πρόγραμμα για φωτογραφίες ....( διάφοροι player έχουν την δυνατότητα να βλέπουν τα αρχεία αυτά ,το απ ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις του εκάστοτε προγράμματος..)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη βιντεοκληση μεσω skype.

Ολα καλα μεν, αλλα σκοτεινά βρε παιδια.

 

Ιδια δωματια, ιδιος συνομιλητης, οταν μιλουσα μαζι του με skype απο τον υπολογιστη μου, ολα ηταν φωτεινα.

Στον ιδιο χωρο σημερα, με ιδιο φωτισμο, κι αυτος μια απο τα ιδια, και μεσω κινητου η κληση ηταν σκοτεινη.

 

Υπαρχει ρυθμιση στο skype για φωτεινοτητα;

Η καμερα του κινητου σαν καμερα κανονικα τραβα χωρις 'σκοτεινιες', αρα κατι αλλο γινεται.

 

Με πονεσαν τα ματια μου να προσπαθω να διακρινω τον φιλο μου μες στο 'σκοταδι', αλλα και στο δικο μου παραθυρακι που εδειχνε εμενα, δεν φαινομουν και πολυ καλυτερος.

 

Τι μπορει να φταιει;

Γιατι ολα τα αλλα ειναι ιδια, οπως οταν κανω κληση με υπολογιστη, κι εκει ειναι ολα φωτεινα.

Τα ιδια κι εγω με tablet Cube Talk 9x...

•••
Link to comment
Share on other sites

0€ .για οτιδήποτε... φτιάξε με ένα explorer πχ Es Explorer στο φάκελο που θέλεις ένα άδειο αρχείο με όνομα .nomedia κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία στο φάκελο αυτό δεν θα εμφανίζονται σε κανένα media player ,η πρόγραμμα για φωτογραφίες ....( διάφοροι player έχουν την δυνατότητα να βλέπουν τα αρχεία αυτά ,το απ ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις του εκάστοτε προγράμματος..)

Το έχω ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω πράγματι είναι πως θα φτιάξω ένα αρχείο.

Μόνο φάκελο μπορώ να δημιουργήσω μέσα σε έναν φάκελο....! αρχείο έτσι σκέτο πως φτιάχνω;

Χρησιμοποιώ τον Astro FM

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...