Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινοτανε να μην μας βγαζει ενημερωση για μια εφαρμογη;αγανακτησα να εμφανιζει συνεχεια το talkback.:mad:

 

Καν το freeze με Titanium backup

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καν το freeze με Titanium backup

 

Ειναι αυτό που λεει "αποκόλληση απο το Μαρκετ"?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τη βοήθεια σας παρακαλώ. .

Πηρε η γυναίκα μου το k zoom (ειχε s3) και δεν εχει led για αναπάντητες κλπ.

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να της ανάβει την οθόνη καθε 5 δευτερόλεπτα πχ ; Ή κατι αντιστοιχο..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τη βοήθεια σας παρακαλώ. .

Πηρε η γυναίκα μου το k zoom (ειχε s3) και δεν εχει led για αναπάντητες κλπ.

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να της ανάβει την οθόνη καθε 5 δευτερόλεπτα πχ ; Ή κατι αντιστοιχο..

 

Κοίταξε να δεις αν βολεύει το NoLED https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο market που να μη χρειαζεται mail,για ενα φιλο που δεν χωνεύει την google και δεν θέλει να βάζει το email του :p
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξει ένα δεύτερο λογαριασμό mail μόνο για το google play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο market που να μη χρειαζεται mail,για ενα φιλο που δεν χωνεύει την google και δεν θέλει να βάζει το email του :p

 

το Mobogenie.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για εφαρμογή πρόγραμμα τηλεόρασης με υπενθύμιση όταν ξεκινάει, σαν το ishow για iphone?

 

για ελλαδα θες? δυσκολα θα βρεις κατι καλο.

Μπορεις μονος σου να το φτιαξεις στο calendar το προγραμμα με reminder

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

πως γινοτανε να μην μας βγαζει ενημερωση για μια εφαρμογη;αγανακτησα να εμφανιζει συνεχεια το talkback.:mad:

 

Καν το freeze με Titanium backup

 

Ειναι αυτό που λεει "αποκόλληση απο το Μαρκετ"?

 

Το talkback μπορείς να το απενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

 

Η αποκόλληση δουλεύει μέχρι το επόμενο reboot δυστυχώς.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για καθάρισμα μια φορα το μηνα.(και τις λοιπές τους δυνατότητες)

Είμαι ανάμεσα σε sd maid pro και clean master free.

Σκέφτομαι να αγοράσω το sd maid.Αξίζει τα χρήματα σε σχέση με το clean master?

Πείτε ρε παίδες την εμπειρία σας όσοι τα έχετε δοκιμάσει και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για καθάρισμα μια φορα το μηνα.(και τις λοιπές τους δυνατότητες)

Είμαι ανάμεσα σε sd maid pro και clean master free.

Σκέφτομαι να αγοράσω το sd maid.Αξίζει τα χρήματα σε σχέση με το clean master?

Πείτε ρε παίδες την εμπειρία σας όσοι τα έχετε δοκιμάσει και τα δυο.

 

το clean master κανει πιο πολυ κακο με τον καθαρισμο της ram απο καλο. Γενικα δεν θεωρω οτι χρειαζεσαι τετοια προγραμματα, εκτος και εαν ο χωρος σου ειναι πολυ περιορισμενος.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δινα λεφτά για τέτοιο app προσωπικά αλλά νομίζω πως το sd maid είναι πιο διαφανές ως προς το τι σβήνει και γιατί. Το clean master είναι από τα "1-button optimization" που πάντα δημιουργούν θέματα και μετά ψάχνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ με απασχολεί να καθαρίζει κάποιο από τα δυο πιο σωστά και εντελώς τα υπολείμματα από της αφαιρέσεις εφαρμογών,όχι τόσο για να ελευθερώνει ram.

Για κάποιο λόγο πίστευα ότι οι περισσότεροι έχετε κάποια από τις δυο εφαρμογές στην συσκευή σας.Τελικά βλέπω το αντίθετο!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ με απασχολεί να καθαρίζει κάποιο από τα δυο πιο σωστά και εντελώς τα υπολείμματα από της αφαιρέσεις εφαρμογών,όχι τόσο για να ελευθερώνει ram.

Για κάποιο λόγο πίστευα ότι οι περισσότεροι έχετε κάποια από τις δυο εφαρμογές στην συσκευή σας.Τελικά βλέπω το αντίθετο!

 

εγω ειχα το clean master, μεχρι που καταλαβα οτι η υποτιθεμενη επιταχυνση του κινητου ηταν μονο μεσα στο μυαλο μου :(

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθέστατη εφαρμογή για notifications το Notific https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anandbibek.notifypro&hl=el. Στο xda υπάρχει δωρεάν(χωρίς δυνατότητα blacklist). Στην τσέπη δεν ανάβει η οθόνη και δεν έχω θέμα με μπαταρία.4.5 mb ram μου τρώει μόνο. Αξίζει μια δοκιμή.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ με απασχολεί να καθαρίζει κάποιο από τα δυο πιο σωστά και εντελώς τα υπολείμματα από της αφαιρέσεις εφαρμογών,όχι τόσο για να ελευθερώνει ram.

Για κάποιο λόγο πίστευα ότι οι περισσότεροι έχετε κάποια από τις δυο εφαρμογές στην συσκευή σας.Τελικά βλέπω το αντίθετο!

 

Sd maid, ότι καλύτερο, δεν κλείνει εφαρμογές μόνΟ υπολείμματα και σε δείχνει τι πρόκειται να σβήσει ρωτώντας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενώ χρησιμοποιούσα χρόνια και τα δυο τελικά κατέληξα να διαγράψω το clean master (μου τη χάλασε από τότε που έβαλαν το antivirus..) ενώ παράλληλα πήρα και την paid έκδοση του sdmaid. Κάτι που έχω παρατηρήσει όμως, ορισμένες φορές υπάρχουν στη συσκευή μου άδειοι φάκελοι από εφαρμογές που απεγκατέστησα κι όμως το sdmaid δεν τους είχε διαγράψει. Εκτός κι αν δεν κάνω κάτι εγώ σωστά και περιμένω αδίκως να διαγραφούν με την εκκαθάριση "νεκρών" αρχείων..
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να καταγράφει αυτόματα τις τηλεφωνικές συνομιλίες χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να πατάω κάποιο κουμπί υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενώ χρησιμοποιούσα χρόνια και τα δυο τελικά κατέληξα να διαγράψω το clean master (μου τη χάλασε από τότε που έβαλαν το antivirus..) ενώ παράλληλα πήρα και την paid έκδοση του sdmaid. Κάτι που έχω παρατηρήσει όμως, ορισμένες φορές υπάρχουν στη συσκευή μου άδειοι φάκελοι από εφαρμογές που απεγκατέστησα κι όμως το sdmaid δεν τους είχε διαγράψει. Εκτός κι αν δεν κάνω κάτι εγώ σωστά και περιμένω αδίκως να διαγραφούν με την εκκαθάριση "νεκρών" αρχείων..

 

Ακριβώς αυτό είναι που θέλω!απομεινάρια.

Όπως είπα δεν με ενδιαφέρει να ξεμπλοκάρει ram η να υποσχεθεί ταχύτερη συσκευή.

Το clean master μου την έχει σπάσει και μένα λίγο στο tablet μου που άλλαξε λίγο τους τελευταίους μήνες με antivirus και προτάσεις εφαρμογών δεξιά αριστερά.

Και για αυτό είμαι στο δίλημμα μεταξύ τον δυο πιο θα τα καταφέρνει πιο σωστά

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να καταγράφει αυτόματα τις τηλεφωνικές συνομιλίες χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να πατάω κάποιο κουμπί υπαρχει;

Ψάξε για call recorder στο market και δοκίμασε ποια σου κάνει. Εγώ χρησιμοποιώ του skvalex

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι που θέλω!απομεινάρια.

Όπως είπα δεν με ενδιαφέρει να ξεμπλοκάρει ram η να υποσχεθεί ταχύτερη συσκευή.

Το clean master μου την έχει σπάσει και μένα λίγο στο tablet μου που άλλαξε λίγο τους τελευταίους μήνες με antivirus και προτάσεις εφαρμογών δεξιά αριστερά.

Και για αυτό είμαι στο δίλημμα μεταξύ τον δυο πιο θα τα καταφέρνει πιο σωστά

Μπορείς να κρατήσεις το sdmaid και ανά 2 μήνες ας πούμε να εγκαθιστάς το clean master ώστε να διαγράφεις τους "άδειους φακέλους" μέσα απ'την επιλογή που έχει. Όταν το κάνεις, μετά το σβήνεις μέχρι την επομένη φορά που ίσως το χρειαστείς πάλι. Κάπως έτσι φαντάζομαι ότι θα το κάνω εγώ πάντως.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...