Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να το κάνεις αυτό με το greenify.

Αν δε κάνω λάθος στο Greenify ορίσεις τις εφαρμογές που θέλεις να γίνονται hibernate.

Εγώ δεν θέλω να ορίσω να κάνει hibernate το Google+ το οποίο έτυχε προχτές να μου ρουφήξει την μπαταρία, αλλά να κάνει hibernate όποια εφαρμογή μείνει για κάποιο λόγο ανοιχτή και ρουφήξει τη μπαταρία (όπως έγινε δηλαδή προχτές τυχαία με το Google+, και αύριο μπορεί να το κάνει κάποια άλλη).

 

Αν κάνω λάθος και μπορεί να κάνει αυτό που ζητάω, μπορείς να μου πεις τί ρύθμιση χρειάζεται;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος στο Greenify ορίσεις τις εφαρμογές που θέλεις να γίνονται hibernate.

Εγώ δεν θέλω να ορίσω να κάνει hibernate το Google+ το οποίο έτυχε προχτές να μου ρουφήξει την μπαταρία, αλλά να κάνει hibernate όποια εφαρμογή μείνει για κάποιο λόγο ανοιχτή και ρουφήξει τη μπαταρία (όπως έγινε δηλαδή προχτές τυχαία με το Google+, και αύριο μπορεί να το κάνει κάποια άλλη).

 

Αν κάνω λάθος και μπορεί να κάνει αυτό που ζητάω, μπορείς να μου πεις τί ρύθμιση χρειάζεται;

 

Τις εφαρμογές πρέπει να τις επιλέξεις εσύ, δεν έχει τεχνητή νοημοσύνη να διαλέξει τι να κλείσει και τι όχι, γιατί αυτό δημιουργεί άλλα προβλήματα. Σου προτείνει όμως ποιές είναι οι πιό επίφοβες για drains. Αφού λοιπόν τις επιλέξεις (και φυσικά social media όπως το g+ είναι πρώτα στη λίστα), τις διαχειρίζεται μόνο του ΑΝ είσαι root. Αν δεν είσαι, πρέπει εσύ να πατάς το shortcut "hibernate now" που σου βάζει στο homescreen.

Link to comment
Share on other sites

οκ,

 

και μετά βάζεις στην λειτ δικτύου εξοικ τσεκ το 2g και στο ingore mobile data κάνεις τσεκ ?

 

 

Ναι 2g βάζεις .το ingore mobile data δεν το έχω τσεκάρει ...

Link to comment
Share on other sites

το swiftkey δινει πλεον την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις τους ηχους του συστηματος στην πληκτρολογηση?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το Google search εάν δεν μας νοιάζει η φωνητική αναζήτηση χρειάζεται στο κινητό μας;

 

Όχι. ...........

Link to comment
Share on other sites

το Google search εάν δεν μας νοιάζει η φωνητική αναζήτηση χρειάζεται στο κινητό μας;

 

Το Google search το χρησιμοποιεί και το Google now, ίσως κι άλλες Google εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με τη λήξη της προσφοράς της Samsung για το Dropbox ό,τι έχει αποθηκευτεί χάνεται ή απλά δεν μπορείς να αποθηκεύσεις πλέον άλλα αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το Google Search δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις.

Αλλά τι να λέμε, εδώ η Google με το έτσι θέλω μας έβαλε σε όλα τα κινητά το Talkback το οποίο είναι για ανθρώπους με προβλήματα όρασης!!!:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το Google Search δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις.

Αλλά τι να λέμε, εδώ η Google με το έτσι θέλω μας έβαλε σε όλα τα κινητά το Talkback το οποίο είναι για ανθρώπους με προβλήματα όρασης!!!:confused:

 

Μπορείς να τα "παγώσεις" :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με τη λήξη της προσφοράς της Samsung για το Dropbox ό,τι έχει αποθηκευτεί χάνεται ή απλά δεν μπορείς να αποθηκεύσεις πλέον άλλα αρχεία;

 

Απλά δεν θα μπορείς να ανεβάσεις αλλά αρχεία. Τα αρχεία σου δεν χάνονται. Εγώ βέβαια έχω ήδη ξεκινήσει την μετάβαση στο MEGA διότι δίνει 50gb free και μόνιμα, και επίσης έχει την επιλογή να ανεβάζεις μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με τον φορτιστή...

Και με πολύ καλές ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46144[/ATTACH]

 

δοκιμάζω την εφαρμογή Fenix για τουιτερ και έχω ενεργοποιησει την επιλογή για Real time updates αλλά στην μπαταρία το Android OS είναι πλέον πάντα πρώτο. είναι λογικό;

 

 

[ATTACH]46144[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν θα μπορείς να ανεβάσεις αλλά αρχεία. Τα αρχεία σου δεν χάνονται. Εγώ βέβαια έχω ήδη ξεκινήσει την μετάβαση στο MEGA διότι δίνει 50gb free και μόνιμα, και επίσης έχει την επιλογή να ανεβάζεις μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με τον φορτιστή...

Και με πολύ καλές ταχύτητες...

mega? μπορείς να δω δώσεις λινκ?

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή για το μουντιάλ με τους αγώνες πια ειναιβρε παιδιά.?

Δοκιμαζω την footmob και είναι έτσι κ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή για το μουντιάλ με τους αγώνες πια ειναιβρε παιδιά.?

Δοκιμαζω την footmob και είναι έτσι κ έτσι.

 

Forza ότι καλύτερο Υπάρχει με διαφορά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή για το μουντιάλ με τους αγώνες πια ειναιβρε παιδιά.?

Δοκιμαζω την footmob και είναι έτσι κ έτσι.

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Jalvasco.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή για το μουντιάλ με τους αγώνες πια ειναιβρε παιδιά.?

Δοκιμαζω την footmob και είναι έτσι κ έτσι.

 

Forzaaaaaaa

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν θα μπορείς να ανεβάσεις αλλά αρχεία. Τα αρχεία σου δεν χάνονται. Εγώ βέβαια έχω ήδη ξεκινήσει την μετάβαση στο MEGA διότι δίνει 50gb free και μόνιμα, και επίσης έχει την επιλογή να ανεβάζεις μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με τον φορτιστή...

Και με πολύ καλές ταχύτητες...

 

Αυτήν την επιλογή που λες, που την βρίσκεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...