Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω σε ορισμένα screenshots, διαφόρων εφαρμογών ειδικά ,που με το screenshot "πιάνουν" μια κίνηση π.χ. εναλλαγή αρχικών οθονών ενός launcher στην μέση, πάνω στην κίνηση που την κάνεις με το δάχτυλο στην οθόνη πάνω.πως γίνεται να πάρεις screenshot ενόσω ακουμπάς στην οθόνη πάνω ;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε ορισμένα screenshots, διαφόρων εφαρμογών ειδικά ,που με το screenshot "πιάνουν" μια κίνηση π.χ. εναλλαγή αρχικών οθονών ενός launcher στην μέση, πάνω στην κίνηση που την κάνεις με το δάχτυλο στην οθόνη πάνω.πως γίνεται να πάρεις screenshot ενόσω ακουμπάς στην οθόνη πάνω ;

 

Πατάς ταυτόχρονα Power και Vol - (συνήθως)

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαποια καλη και ευχρηστη εφαρμογη για επεξεργασια εικονας; Οχι τπτ τρελο στυλ photoshop, απλα να μπορεις να βελτιωσεις μια εικονα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ταυτόχρονα Power και Vol - (συνήθως)

 

:)

 

Όχι αυτό το ξέρω.θέλω να βγάλω π.χ. screenshot ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΉ της εναλλαγής home screen ας πούμε.πως βγάζεις; Αφού το δάκτυλο είναι πάνω στην οθόνη και κάνει το swipe για να αλλάξει η home screen.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό το ξέρω.θέλω να βγάλω π.χ. screenshot ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΉ της εναλλαγής home screen ας πούμε.πως βγάζεις; Αφού το δάκτυλο είναι πάνω στην οθόνη και κάνει το swipe για να αλλάξει η home screen.

 

Δεν το κάνουν από το τηλέφωνο αλλά συνήθως μέσω adb με κάποιον manager πχ QtADB.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαποια καλη και ευχρηστη εφαρμογη για επεξεργασια εικονας; Οχι τπτ τρελο στυλ photoshop, απλα να μπορεις να βελτιωσεις μια εικονα

 

Touch retouch

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό το ξέρω.θέλω να βγάλω π.χ. screenshot ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΉ της εναλλαγής home screen ας πούμε.πως βγάζεις; Αφού το δάκτυλο είναι πάνω στην οθόνη και κάνει το swipe για να αλλάξει η home screen.

 

Δεν έχει διαφορά, power και volume down πάλι. Μόλις το δοκίμασα, ενώ παράλληλα άλλαζα οθόνη στον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά, power και volume down πάλι. Μόλις το δοκίμασα, ενώ παράλληλα άλλαζα οθόνη στον launcher.

 

Βγάλε μου μια screenshot που να δείχνει το ίχνος της απερχόμενης homescreen "εν κινήσει"

Link to comment
Share on other sites

αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι μαλλον χρησιμοποιει το screen recorder η κατι παρομοιο

αλλα απαιτει root

ανοιγεις την εφαρμογη και κανει εγγραφη οτιδηποτε κανεις εκεινη τη στιγμη στη συσκευη

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μου μια screenshot που να δείχνει το ίχνος της απερχόμενης homescreen "εν κινήσει"

 

Αυτό δεν εννοείς; αν κατάλαβα καλά.

 

[ATTACH]45602[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοείς; αν κατάλαβα καλά.

 

[ATTACH]45602[/ATTACH]

 

Πώς το έκανες;;;;;;; Ναι αυτό εννοώ!!!!

 

Άσχετο πως έβαλες την ημερομηνία δίπλα στην ώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες;;;;;;; Ναι αυτό εννοώ!!!!

 

Άσχετο πως έβαλες την ημερομηνία δίπλα στην ώρα ;

 

Αντί να κάνεις την εναλλαγή της οθόνης, την κρατάς εκεί που θες με το δάχτυλό σου (εγώ την κράτησα κάπου ενδιάμεσα για να φαίνεται μισή μισή). Παράλληλα, πατάς τα power+vol down.;)

 

Αυτό με την ημερομηνία, το υποστηρίζει η custom ρομ που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να κάνεις την εναλλαγή της οθόνης, την κρατάς εκεί που θες με το δάχτυλό σου (εγώ την κράτησα κάπου ενδιάμεσα για να φαίνεται μισή μισή). Παράλληλα, πατάς τα power+vol down.;)

 

Αυτό με την ημερομηνία, το υποστηρίζει η custom ρομ που έχω.

 

Εντάξει το πέτυχα!

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=am.sunrise.android.calendar

 

Πόυ καλη εφαρμογη ημερολογιου τωρα και σε αντροιντ απο ιος.

Και μαλιστα με περισσοτερα features απο,τι ειδα με μια ματια...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο τοπιο εδω, αν δεν ειναι ας μεταφερθει το ποστ μου.

 

Χθες παρελαβα ενα Klick quick button , η αρχικη ιδεα αν δεν κανω λαθος ειναι απο την Xiaomi με το Xiaomi MiKey quick button αναμεσα σε αυτα τα δυο (αν καταλαβα καλα) η διαφορα που υπαρχει ειναι στην εφαρμογη διαχειρισης του button.

Σε διαφορα βιντεο που ειδα, ειδα οτι οσοι εχουν το Original Xiaomi MiKey υπαρχει/κατεβαζουν μια εφαρμογη με ονομα MiKey, στο δικο μου κατεβασα την εφαρμογη klick.

 

Για να δειτε πως ειναι και πως δουλευει το klick δειτε αυτο το βιντεο

Για να δειτε πωε ειναι και πως δουλευει το MiKey δειτε αυτο το βιντεο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει καλά Θανάση;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει καλά Θανάση;

Στο δικο μου τηλεφωνο δουλευει μονο με τα τρια κλικ (1-2-3) οπου μπορω να επιλεξω σχεδον οποια ενεργεια/εφαρμογη θελω για να ανοιξει, στο 1 κλικ εχω βαλει τον dialer, στα 2 κλικ το browser και στα 3 τον φακο.

Με παρατεταμενο πατημα ενεργοποιειται η οθονη (οταν ειναι κλειστη) και κλεινει η οθονη οταν ειναι ανοικτη ή μπορω να επιλεξω στο παρατεταμενο πατημα εκτελεση εφαρμογων google - klick - cyberon voice commander, αυτες τις τρεις μονο.

 

Οταν ανοιγω καποια απο της τρεις εφαρμογες που εχω επιλεξει με τα κλικ το αυτοματο κλειδωμα τηλεφωνου δεν λειτουργει και μενει ανοικτη η οθονη μεχρι να το κλειδωσω χειροκινητα ειτε με το ιδιο το κλικ (παρατεταμενο πατημα) ειτε με το Screen Off and Lock που το εχω σε <<χειρονομια κυλισης πανω>> στον apex.

 

οταν κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο, βγαζει επιλογη για <<εκτελεση ενεργειας>> klick ή ακουστικα, εκει παραμενει ανοικτη η οθονη μεχρι να επιλεξω ενα απο τα δυο, προφανος το klick.

 

Σε ενα sony xperia mini που το δοκιμασα εδινε επιπλεον επιλογες για 1-2-3 παρατεταμενα πατηματα αλλα ετρωγε σκαλωμα.

Σε ενα thl w100 που το δοκιμασα δεν το εβλεπε καθολου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική ιδέα ήταν σίγουρα από το pressy, που είχε εξασφαλίσει και χρηματοδότηση από το kickstarter αν δεν κάνω λάθος. Μετά έβγαλε το δικό της η xiaomi.

Κάτι παρόμοιο είναι και κάτι κουμπιά nfc που τα κολλάς από πίσω στο nfc chip και ρυθμίζεις τις λειτουργίες τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εφαρμογή της wind που να δείχνει υπόλοιπα λεπτών, μηνυμάτων και δεδομένων ΣΥΜΒΟΛΑΊΟΥ;

 

Υπάρχει κάποια;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου τηλεφωνο δουλευει μονο με τα τρια κλικ (1-2-3) οπου μπορω να επιλεξω σχεδον οποια ενεργεια/εφαρμογη θελω για να ανοιξει, στο 1 κλικ εχω βαλει τον dialer, στα 2 κλικ το browser και στα 3 τον φακο.

Με παρατεταμενο πατημα ενεργοποιειται η οθονη (οταν ειναι κλειστη) και κλεινει η οθονη οταν ειναι ανοικτη ή μπορω να επιλεξω στο παρατεταμενο πατημα εκτελεση εφαρμογων google - klick - cyberon voice commander, αυτες τις τρεις μονο.

 

Οταν ανοιγω καποια απο της τρεις εφαρμογες που εχω επιλεξει με τα κλικ το αυτοματο κλειδωμα τηλεφωνου δεν λειτουργει και μενει ανοικτη η οθονη μεχρι να το κλειδωσω χειροκινητα ειτε με το ιδιο το κλικ (παρατεταμενο πατημα) ειτε με το Screen Off and Lock που το εχω σε <<χειρονομια κυλισης πανω>> στον apex.

 

οταν κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο, βγαζει επιλογη για <<εκτελεση ενεργειας>> klick ή ακουστικα, εκει παραμενει ανοικτη η οθονη μεχρι να επιλεξω ενα απο τα δυο, προφανος το klick.

 

Σε ενα sony xperia mini που το δοκιμασα εδινε επιπλεον επιλογες για 1-2-3 παρατεταμενα πατηματα αλλα ετρωγε σκαλωμα.

Σε ενα thl w100 που το δοκιμασα δεν το εβλεπε καθολου.

Μπορεί να σου ξεκλειδώσει και την οθόνη;Ή πρέπει να είναι ξεκλειδωτη για να λειτουργήσει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου τηλεφωνο δουλευει μονο με τα τρια κλικ (1-2-3) οπου μπορω να επιλεξω σχεδον οποια ενεργεια/εφαρμογη θελω για να ανοιξει, στο 1 κλικ εχω βαλει τον dialer, στα 2 κλικ το browser και στα 3 τον φακο.

Με παρατεταμενο πατημα ενεργοποιειται η οθονη (οταν ειναι κλειστη) και κλεινει η οθονη οταν ειναι ανοικτη ή μπορω να επιλεξω στο παρατεταμενο πατημα εκτελεση εφαρμογων google - klick - cyberon voice commander, αυτες τις τρεις μονο.

 

Οταν ανοιγω καποια απο της τρεις εφαρμογες που εχω επιλεξει με τα κλικ το αυτοματο κλειδωμα τηλεφωνου δεν λειτουργει και μενει ανοικτη η οθονη μεχρι να το κλειδωσω χειροκινητα ειτε με το ιδιο το κλικ (παρατεταμενο πατημα) ειτε με το Screen Off and Lock που το εχω σε <<χειρονομια κυλισης πανω>> στον apex.

 

οταν κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο, βγαζει επιλογη για <<εκτελεση ενεργειας>> klick ή ακουστικα, εκει παραμενει ανοικτη η οθονη μεχρι να επιλεξω ενα απο τα δυο, προφανος το klick.

 

Σε ενα sony xperia mini που το δοκιμασα εδινε επιπλεον επιλογες για 1-2-3 παρατεταμενα πατηματα αλλα ετρωγε σκαλωμα.

Σε ενα thl w100 που το δοκιμασα δεν το εβλεπε καθολου.

Καλό σαν ιδέα και για γκάτζετ αλλά μπορείς να δώσεις αυτές τις επιλογές από τον απεξ η άλλον λαουντσερ με συντομεύσεις που κάνουν το κουμπί να μην χρειάζεται.. Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, μακριά από τέτοιου είδους εφαρμογές.

 

Το μόνο που μπορεί να σου κάνει μια εφαρμογή (software βοήθεια δηλαδή) όσον αφορά τη μπαταρία είναι εκ νέου καλιμπράρισμα της μπαταρίας και θα απαιτεί και άδεια διαχειριστή για να μπορέσει να κάνει κάτι τέτοιο (aka root, κάτι που δεν βλέπω να ζητάει η εν λόγω εφαρμογή).

 

Τέλος για εφαρμογή η οποία "διορθώνει" τη μπαταρία, ζητάει υπερβολικά πολλές, σημαντικές και άσχετες με το αντικείμενο άδειες όπως φαίνεται στην εικόνα.

 

Παρ'όλα αυτά, αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, δεν έχω ανοίξει την εφαρμογή να τη ψάξω, ούτε την έχω δοκιμάσει.

 

αυτό ομολογώ πως δεν το είχα κοιτάξει...εχεις δίκιο μαλλον..απορω βεβαια με την τόσο υψηλή βαθμολογία..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ η κάπου αλλού,

Υπάρχουν παιχνίδια racing με real-time multiplayer για κόντρες με φίλο που έχει iPhone;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω εδώ η κάπου αλλού,

Υπάρχουν παιχνίδια racing με real-time multiplayer για κόντρες με φίλο που έχει iPhone;

 

 

To asphalt 8 εχει επιλογη για local wifi σε ios.φανταζομαι και σε android.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...