Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΕ παιδιά έχω κατεβάσει το pie control προ Όταν παω να το ρυθμισω κολαει Όταν παω να βάλω τις εφαρμογές σε κάθε ταβ . Έχει πρόβλημα η εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά έχω κατεβάσει το pie control προ Όταν παω να το ρυθμισω κολαει Όταν παω να βάλω τις εφαρμογές σε κάθε ταβ . Έχει πρόβλημα η εφαρμογή?

 

Εγώ την έχω αρκετό καιρό και μου δουλεύει απροβληματιστα, δοκίμασε να κάνεις απεγκατασταση και βαλτη πάλι να δεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να μου προτείνετε ένα app.

Αυτό που θέλω να κάνει είναι να κόβει το ιντερνέτ από 3g και wifi στις εφαρμογές που επιλέγω. Οι εφαρμογες που επιλεγω να μην μπορούν να μπουν στο ιντερνέτ ούτε στο παρασκήνιο.

Παλιότερα είχα ένα αλλά δεν το θυμάμαι.. ψάχνω εδώ και δυο μέρες στο store και δεν βρίσκω....

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να μου προτείνετε ένα app.

Αυτό που θέλω να κάνει είναι να κόβει το ιντερνέτ από 3g και wifi στις εφαρμογές που επιλέγω. Οι εφαρμογες που επιλεγω να μην μπορούν να μπουν στο ιντερνέτ ούτε στο παρασκήνιο.

Παλιότερα είχα ένα αλλά δεν το θυμάμαι.. ψάχνω εδώ και δυο μέρες στο store και δεν βρίσκω....

Σας ευχαριστώ.

 

DroidWall - Android Firewall

Πρεπει να εισαι ROOT...

•••
Link to comment
Share on other sites

DroidWall - Android Firewall

Πρεπει να εισαι ROOT...

Φίλε μου ευχαριστώ αυτό είναι μονό που δεν δουλεύει. Δηλαδή ενώ έχω τσεκάρει πχ το Facebook. Αυτό ανοίγει κανονικά. Ειμαι root.

 

Sorry φίλε. Μπερδεύτηκα .......νόμιζα ότι αυτά που τσεκάρεις δεν έχουν πρόσβαση ενώ είναι το αντίθετο....:O Σε ευχαριστώ πάρα πολύ:)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αρκετό καιρό και μου δουλεύει απροβληματιστα, δοκίμασε να κάνεις απεγκατασταση και βαλτη πάλι να δεις...

 

Έχω κάνει και μου κάνει τα ίδια. Όταν παω να επιλέξω κάποιο tab ώστε να βάλω την εφαρμογή που θα ανοίγει κάνει loading και μετά κολλάει....

Link to comment
Share on other sites

Λογου οτι το ταμειο ειναι μειον για αγορα ενος media player εχω ενα ταμπλετ (απο της καλες εποχες) με εξοδο hdmi και otg usb.

Η τηλεοραση στο σαλονι λογου οτι εχει τα χρονακια της δεν εχει θυρα usb για αναπαραγωγη αρχειων βιντεο οπως και το dvd,και ετσι αναγκαζομαι πολλες φορες ειτε τα παιδικα (TORRET)να τα γραφω σε dvd ωστε να τα παιξω στο dvd player ειτε να το γραψω στην καρτα sd του ταμπλετ, μετα συνδεση με την τηλεοραση με HDMI και αναπαραγωγη.

Βρηκα σημερα μια σουπερ εφαρμογη WiFi File Transfer που με εχει απαλλάξει απο καλωδια συνδεσης - ταμπλετ ,υπολογιστης- αλλα θελω μια εφαρμογη (αν υπαρχει φυσικα) απευθείας αναπαραγωγη αρχειων χωρις αποθήκευση πρωτα στο ταμπλετ.Δηλαδη ζωντανα οπως μπορει να κανει ενα media player.

Ευχαριστω και σορυ για το σεντονι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και μου κάνει τα ίδια. Όταν παω να επιλέξω κάποιο tab ώστε να βάλω την εφαρμογή που θα ανοίγει κάνει loading και μετά κολλάει....

 

Στο δικό μου s3 όταν πάω να διαλέξω εφαρμογή...κάνει τουλάχιστον 3-4 δευτερόλεπτα....

Μήπως δεν του δίνεις το χρόνο του...??

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε. Μπερδεύτηκα .......νόμιζα ότι αυτά που τσεκάρεις δεν έχουν πρόσβαση ενώ είναι το αντίθετο....:O Σε ευχαριστώ πάρα πολύ:)

 

εγω δεν επελεξα το imdb για παραδειγμα αλλα φορτωνει κανονικα :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου s3 όταν πάω να διαλέξω εφαρμογή...κάνει τουλάχιστον 3-4 δευτερόλεπτα....

Μήπως δεν του δίνεις το χρόνο του...??

 

Του δίνω Αλλά κολλάει και. Βγάζει μαύρη οθονη

Link to comment
Share on other sites

500 Firepaper https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να πάρουμε τις φωτογραφίες που έχει η εφαρμογή;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

500 Firepaper https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να πάρουμε τις φωτογραφίες που έχει η εφαρμογή;

 

Όχι εικόνες δεν είναι στην εφαρμογή αλλά τις κατεβάζει από την σελίδα 500px και στις δείχνει οποία θες μπορείς να την κατεβάσεις νομίζω πατάς πάνω της και έχει επιλογή αν όχι από την σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εικόνες δεν είναι στην εφαρμογή αλλά τις κατεβάζει από την σελίδα 500px και στις δείχνει οποία θες μπορείς να την κατεβάσεις νομίζω πατάς πάνω της και έχει επιλογή αν όχι από την σελίδα.

 

Έχεις την εφαρμογή εγκατεστημενη και μετά μπαίνεις μεσω browser στην ιστοσελίδα για να κατεβάσεις εικόνα;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εφαρμογή εγκατεστημενη και μετά μπαίνεις μεσω browser στην ιστοσελίδα για να κατεβάσεις εικόνα;

 

Αν θυμάμαι καλά που μάλλον θυμάμαι.

Έχεις την εφαρμογή και αλλάζει τα wallpaper οποίο σου αρέσει πατάς τρεις φορές πάνω της και στην ανοίγει και από εκεί την αποθηκεύεις.

Αν θες όμως μπορείς και από την σελίδα όποια φώτο θες να την κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο συσκευές που έχουν τον ίδιο λογαριασμό Google. Ένα τηλέφωνο και ένα tablet. Και στα δύο έχω το hangouts σαν την κύρια εφαρμογή μηνυμάτων, είτε SMS, είτε γενικότερα για επικοινωνία. Το κακό όμως είναι ότι οι ειδοποιήσεις έρχονται (μάλλον) στην τελευταία συσκευή που έπιασα στα χέρια μου. Αυτό φυσικά είναι πρόβλημα και από ότι έχω διαβάσει το έχουν κι'άλλοι.

Ξέρει κανείς κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Λογου οτι το ταμειο ειναι μειον για αγορα ενος media player εχω ενα ταμπλετ (απο της καλες εποχες) με εξοδο hdmi και otg usb.

Η τηλεοραση στο σαλονι λογου οτι εχει τα χρονακια της δεν εχει θυρα usb για αναπαραγωγη αρχειων βιντεο οπως και το dvd,και ετσι αναγκαζομαι πολλες φορες ειτε τα παιδικα (TORRET)να τα γραφω σε dvd ωστε να τα παιξω στο dvd player ειτε να το γραψω στην καρτα sd του ταμπλετ, μετα συνδεση με την τηλεοραση με HDMI και αναπαραγωγη.

Βρηκα σημερα μια σουπερ εφαρμογη WiFi File Transfer που με εχει απαλλάξει απο καλωδια συνδεσης - ταμπλετ ,υπολογιστης- αλλα θελω μια εφαρμογη (αν υπαρχει φυσικα) απευθείας αναπαραγωγη αρχειων χωρις αποθήκευση πρωτα στο ταμπλετ.Δηλαδη ζωντανα οπως μπορει να κανει ενα media player.

Ευχαριστω και σορυ για το σεντονι:lol:

DLNA server στον Η/Υ DLNA client στο tablet. Προτεινω allshare στο pc,

και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp&hl=el στο tablet

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

DLNA server στον Η/Υ DLNA client στο tablet. Προτεινω allshare στο pc,

και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp&hl=el στο tablet

 

από την τηλεόραση ή το ps3 πως μπορώ να δω ρε μαν κατευθείαν από το πισι ;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

DLNA server στον Η/Υ DLNA client στο tablet. Προτεινω allshare στο pc,

και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp&hl=el στο tablet

 

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.

Λιγο το προγραμμα για τον υπολογιστη δεν μπορω να βρω ποιο ειναι,εχεις καποιο λιγκ?

Για το ταμπλετ παντως μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.

Λιγο το προγραμμα για τον υπολογιστη δεν μπορω να βρω ποιο ειναι,εχεις καποιο λιγκ?

Για το ταμπλετ παντως μια χαρα.

 

http://samsung-allshare.en.malavida.com

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Το weather widget του galaxy s4 υπάρχει σε transparent;

Οχι σε mod ομως, αλλα σε apk, γιατι δεν ειμαι root.

 

Αν δεν υπάρχει τότε παίζει καποιο αλλο παραπλήσιο;

Το βασικο να είναι transparent.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι κατά την γνώμη σας Ο καλύτερος ταχύτερος και με περισσότερες δυνατότητες dialer?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι κατά την γνώμη σας Ο καλύτερος ταχύτερος και με περισσότερες δυνατότητες dialer?

 

exdialer με κλειστά μάτια

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Το weather widget του galaxy s4 υπάρχει σε transparent;

Οχι σε mod ομως, αλλα σε apk, γιατι δεν ειμαι root.

 

Αν δεν υπάρχει τότε παίζει καποιο αλλο παραπλήσιο;

Το βασικο να είναι transparent.

 

Είμαι πολύ ευχαριστήμενος από τις προβλέψεις αυτής της εφαρμογής

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

Link to comment
Share on other sites

exdialer με κλειστά μάτια

 

Kατοχος του κι εγω εδω και ενα χρονο.Πριν απο δυο μηνες περιπου,μου φαινοταν οτι αργουσε λιγο εως αρκετα να ανοιξει.Δοκιμασα τον pixelphone pro και ειναι καλυτερος του exdialer...ισως με λιγοτερα θεματα....

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι κατά την γνώμη σας Ο καλύτερος ταχύτερος και με περισσότερες δυνατότητες dialer?

 

Παλιά που είχα δοκιμάσει μόνο ο exdialer με κράτησε γιατί ήταν ο πιο απλός χωρίς να του λείπουν λειτουργίες και από τους πιο γρήγορους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...