Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω κάποιο app για να ακούω μουσική που να έχει την εξής συντομεύσεις: Με διπλό πάτημα των πλήκτρων έντασης να πηγαίνει στο επόμενο και προηγούμενο τραγούδι, με απλό πάτημα να ελέγχει την ένταση και με παρατεταμένο πάτημα να πηγαίνει εμπρός και πίσω στο κομμάτι που παίζει.

 

Με κουράζει να πρέπει να ανοίγω την οθόνη για να τα κάνω αυτά, θα βόλευε πολύ αν γινόταν ο έλεγχος με κλειστή οθόνη απ τα πλήκτρα έντασης.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις galaxy nexus και ο υπολογιστής σου wi-fi τότε δεν χρειάζεσαι άλλη εφαρμογή, στα system settings στο more που είναι στο wireless & networks, από εκεί διάλεξε το tethering και μπορείς να το ρυθμίσεις.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που θες είναι το poweramp...

 

Θα προτιμούσα κάτι σε free.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζετε, αν σας ενοχλεί το έστω του ενός δευτερολέπτου πιξέλιασμα όταν πλοηγείστε στo άλμπουμ σας μπορείτε να κατεβάσετε το Quickpic και στις ρυθμίσεις του να πάτε στη προσωρινή μνήμη και να κάνετε tick στο "HD Fullscreen previews".
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε dolphin και maxthon κατέληξα στον 2ο, είναι πιο γρήγορος και χωρίς πολλα πολλά, εννοώ jetpack addon κτλπ.το μόνο κακό ότι δεν κατεβάζει από uploaded, μόνο Ο όπερα ο οποίος σέρνεται όμως
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το Cerberus, το έχω στο κινητό που μου κλέψανε αλλά ενώ υποτίθεται ότι κάνει (παπάδες) δεν έχει καταφέρει να επικοινωνήσει με το κινητό καθόλου.

 

Μετά το δοκιμάσαμε με φίλο όπως και επίσης στο καινούργιο κινητό, όπου και δουλεύει θα έλεγα κατά 30-40%, δηλαδή από τις εντολές που του στέλνω κάνει μόνο ορισμένες και μόνο όταν θέλει.

 

Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με κλεμμένο κινητό που να το βρήκε?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να έχει live αποτελέσματα ελληνικων αγώνων ποδόσφαιρο,μπάσκετ;

Το betscores είναι πολύ καλό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσης και το LiveScore, επίσης αρκετά καλή.

Το interface της betscores βέβαια πολύ καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω περασει το Svox classic tts και την ελληνικη γλωσσα και μετα εβαλα το ESCID.

 

το 1ο προβλημα ειναι οτι συνεχως μ ζηταει να ξαναεγκαταστησω την ελληνικη φωνη παρολο π δουλευει.

 

Το ESCID μου διαβαζει κανονικα τις εισερχομενες κλησεις αλλα στα μνμ εχει θεμα μου τα διαβαζει αλλα ντ αλλα. τι μπορω να κανω;

 

πως μπορω να γραψω φωνητικο μνμ;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το Cerberus, το έχω στο κινητό που μου κλέψανε αλλά ενώ υποτίθεται ότι κάνει (παπάδες) δεν έχει καταφέρει να επικοινωνήσει με το κινητό καθόλου.

 

Μετά το δοκιμάσαμε με φίλο όπως και επίσης στο καινούργιο κινητό, όπου και δουλεύει θα έλεγα κατά 30-40%, δηλαδή από τις εντολές που του στέλνω κάνει μόνο ορισμένες και μόνο όταν θέλει.

 

Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με κλεμμένο κινητό που να το βρήκε?

 

Το έχω και δουλεύει κανονικά. Εκτιμώ το έχεις αγορασμένο και όχι σπασμένο. Ότι θες πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&feature=search_result&rdid=net.maicas.android.wsleep&rdot=1

για να δουλεψει πρεπει να κλειδωσεις την οθονη υποχρεωτικα με αυτη την εφαμοργη?

Αν την κλειδωσεις απλα πατωντας το πληκτρο power ή κλεισει αυτοματα μετα το χρονικο οριο που εχεις βαλει στο κινητο σου δεν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,για να μπορεσω να δω βιντεο απο το youtube σε jelly bean λογισμικο θα πρεπει να εγκαταστησω το flash player απο το μαρκετ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και δουλεύει κανονικά. Εκτιμώ το έχεις αγορασμένο και όχι σπασμένο. Ότι θες πες μου.

 

Φυσικά είναι αγορασμένο, δεν ήξερα. ότι & τα android σπάνε. Σε εσένα δουλεύει πάντα & όλες οι λειτουργίες?

Link to comment
Share on other sites

Το betscores είναι πολύ καλό.

 

 

 

 

 

 

 

Υπάρχει επίσης και το LiveScore, επίσης αρκετά καλή.

Το interface της betscores βέβαια πολύ καλύτερο.

Στην betscores που λέει ότι η ειδοποίηση για γκολ ειναι μέσα στα αγαπημένα,που ειναι;έχω φτιάξει αγαπημένα αλλά δεν βλέπω τη ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το Cerberus, το έχω στο κινητό που μου κλέψανε αλλά ενώ υποτίθεται ότι κάνει (παπάδες) δεν έχει καταφέρει να επικοινωνήσει με το κινητό καθόλου.

 

Μετά το δοκιμάσαμε με φίλο όπως και επίσης στο καινούργιο κινητό, όπου και δουλεύει θα έλεγα κατά 30-40%, δηλαδή από τις εντολές που του στέλνω κάνει μόνο ορισμένες και μόνο όταν θέλει.

 

Έχει κάποιος άλλος εμπειρία με κλεμμένο κινητό που να το βρήκε?

 

πρεπει αυτος που το πηρε να μπει στο ιντερνετ και μετα θα συνδεθει και θα κανει τα παντα...απλα οταν το αγορασες επρεπε να το δοκιμασεις εγω πχ το δοκιμασα και δεν δουλευε το βιντεο τις μπροστινης καμερας και τους εστειλα email με ρωτησανε τι κινητο εχω τους ειπα και μετα μου στειλανε ενα application διορθωμενο για το κινητο μου και δουλεψε κανονικα. επισης αν εχεις ροοτ το κινητο μπορεις να το βαλεις και μεσα στο system και ετσι με επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων δεν θα εξαφανιστεί το πρόγραμμα.

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά είναι αγορασμένο, δεν ήξερα. ότι & τα android σπάνε. Σε εσένα δουλεύει πάντα & όλες οι λειτουργίες?

Κι εγώ το έχω και όσες λειτουργίες του έχω δοκιμάσει, δουλεύουν. Ευτυχώς, δεν έχει χρειαστεί να το δω στην πράξη κι ελπίζω να μην χρειαστεί. Αλλά θέλει Ίντερνετ για να δουλέψει. Αν πχ. αυτός που σου το έκλεψε το έκλεισε και το άφησε δεν θα βρεις άκρη.

Στην betscores που λέει ότι η ειδοποίηση για γκολ ειναι μέσα στα αγαπημένα,που ειναι;έχω φτιάξει αγαπημένα αλλά δεν βλέπω τη ρύθμιση

Στην πάνω δεξιά γωνία έχει ένα κουμπί σαν κουδουνάκι. Αν το πατήσεις θα δεις τις επιλογές ειδοποίησης. Έχει και σε κάθε αγώνα χωριστά. :)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν το εχει βαλει κανεις αυτο το προγραμμα και αν δουλευει με bluetooth η εγγραφη κανονικα, εχω stock rom samsung S3 με 4.1.2 XXELLA .και ποια εκδοση πρεπει να κατεβασω.? Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

πρεπει αυτος που το πηρε να μπει στο ιντερνετ και μετα θα συνδεθει και θα κανει τα παντα...απλα οταν το αγορασες επρεπε να το δοκιμασεις εγω πχ το δοκιμασα και δεν δουλευε το βιντεο τις μπροστινης καμερας και τους εστειλα email με ρωτησανε τι κινητο εχω τους ειπα και μετα μου στειλανε ενα application διορθωμενο για το κινητο μου και δουλεψε κανονικα. επισης αν εχεις ροοτ το κινητο μπορεις να το βαλεις και μεσα στο system και ετσι με επαναφορά εργαστηριακών ρυθμίσεων δεν θα εξαφανιστεί το πρόγραμμα.

 

Δεν ξέρω αν με ανοιχτώ το ίντερνετ δουλέψει τέλεια, αλλά στο market ο τύπος στο βιντεάκι που το παρουσιάζει δεν λέει τίποτα για ανοιχτό ίνερνετ, λέει ότι όταν ψάξουμε το κινητό, αυτό ανοίγει αυτόματα το gps και μας στέλνει τα στοιχεία που ζητάμε, το είχα δοκιμάσει όταν εγκατέστησα το πρόγραμμα και δούλεψε, αλλά δεν δοκίμασα όλες τις λειτουργίες, γιατί δεν περίμενα να μου χρειαστεί.

 

Τώρα που το δοκίμασα σε δύο διαφορετικές συσκευές, Sony Ray & Sony Xperia T, Πάλι χωρίς να ανοίξω το ίνερνετ και χωρίς να βγω έξω από το σπίτι, το πρόγραμμα δουλεύει εν μέρη, όταν θελήσει θα μου στείελει το στίγμα του, θα κλειδώσει το κινητό και θα βγάλει φώτο που θα μου στείλει στο email μου αλλά μετά από αρκετές προσπάθειες και όχι συνεχόμενα, αλλά πράγματι όταν αυτό το θυμηθεί αλλιώς ς μου γράφει: Δεν υπάρχει επικοινωνία. :O

 

Το τηλέφωνο δεν είναι root.

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικά όλες οι λειτουργίες του. Γίνεται ενεργοποίηση ακόμα και με SMS. Έπρεπε να δοκιμάσεις πώς λειτουργεί. Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τις εντολές με SMS.
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικά όλες οι λειτουργίες του. Γίνεται ενεργοποίηση ακόμα και με SMS. Έπρεπε να δοκιμάσεις πώς λειτουργεί. Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τις εντολές με SMS.

 

Ναι το Email δεν είρθε από το κινητό αλλά από το support@cerberusapp.com

Τώρα πως λάβανε αυτοί την Φωτό από το κινητό, μάλον με SMS από την συσκευή, αλλά δεν φαίνεται πουθενά στα εξερχόμενα μυνήματα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...