Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια , θα τρελαθουμε τελειως !

Και το go μετα απο λιγο εκανε τα ιδια .

Τι μπορει να συμβενει ρε παιδια ? Τωρα ειμαι με την στοκ εφαρμογη και προς το παρων δουλευει .

Αλλα ποτε δεν ξερεις για ποσο :p

Εσεις που ειχατε αναφερει οτι ειχατε προβλημα , καντε ενα τεστ και με τον go και πειτε αν δουλευει σωστα .

Ok θα το κοιτάξω, πάντως από το μεσημέρι που αναβάθμισα δεν έχω χάσει κάποιο μήνυμα αλλά για πιο σίγουρα θα σου πω αύριο το βραδάκι που θα το έχω δοκιμάσει περισσότερο.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , θα τρελαθουμε τελειως !

Και το go μετα απο λιγο εκανε τα ιδια .

Τι μπορει να συμβενει ρε παιδια ? Τωρα ειμαι με την στοκ εφαρμογη και προς το παρων δουλευει .

Αλλα ποτε δεν ξερεις για ποσο :p

Εσεις που ειχατε αναφερει οτι ειχατε προβλημα , καντε ενα τεστ και με τον go και πειτε αν δουλευει σωστα .

 

Ούτε εμένα δούλευε το handcent μέχρι το μεσημέρι που έκανε κάποιο update, από εκείνη την ώρα δούλευε μέχρι που ενεργοποίησα το noled, όσο το είχα το noled ανοιχτό δεν δούλευει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το k9mail και ψάχνω να βρω τα διαστήματα που συγχρονίζει αλλα δεν μπορώ να το βρω.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?Ευχάριστο.
Link to comment
Share on other sites

Στο Evernote απο χθες μου δειχνει reset in 0 days αλλα δεν μου δινει τα mb. Εχει κανεις ιδεα γιατι δεν γινεται το reset?

 

Δεν ξερω πως να το σβησω..... Ολα ο.κ μηδενιστηκε

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε το adblock plus εινια δωρεαν και δεν χρειαζεται root...

οριστε το λινκ https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.android

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το k9mail και ψάχνω να βρω τα διαστήματα που συγχρονίζει αλλα δεν μπορώ να το βρω.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?Ευχάριστο.

δοκιμασε το aquamail!καταπληκτικο!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για συγχρονισμό των φωτογραφιών προφίλ (high-res) των φίλων μου στο facebook με τις επαφές μου. να τα συγχρονίζει όμως με google contacts, όχι μόνο στην συσκευή. Να βρίσκονται δηλαδή στο ίντερνετ και αν χρειαστεί να σβήσω τις επαφές και να τις ξανακατεβάσω να έχει κρατήσεις τις φωτογραφίες.

 

Επίσης ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει auto record τις κλήσεις μου (και από τις 2 μεριές, όχι μόνο εμένα); 'Έχω Sony XPERIA S με CM10-FXP148. είχα δοκιμάσει μερικά προγράμματα όσο ακόμα ήμουν σε stock rom και δεν είχα βρει κάτι (δεν τα είχα δοκιμάσει όλα), και νομίζω μερικά έλεγαν ότι θέλουν άλλον kernel από τον stock. Ξέρετε αν όντως γίνεται με CM και με τι ρυθμίσεις;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει το whatsapp η μου φαίνεται? βγάζει status unavailable, δεν συνδέεται κλπ

 

Ναι μαλλον τα παιξε. Δεν βγαζει ωρα συνδεσης καποιας επαφης.

Το παθαινει αρκετες φορες αλλα φτιαχνει μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Υπάρχει εφαρμογή, η οποία να μπορεί να ελέγχει το hardware του κινητού εάν όλα πάνε κανονικά? ( πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το παλιό και αθάνατο μου Nokia C6 και όπως το έψαχνα ανακάλυψα μια εφαρμογή που έκανε αυτό ακριβώς )
.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον τα παιξε. Δεν βγαζει ωρα συνδεσης καποιας επαφης.

Το παθαινει αρκετες φορες αλλα φτιαχνει μονο του.

 

την είχα απεγκαταστήσει και προσπαθώ εδώ και ώρες να την ξαναδώ βάλω και κολλάει η στην σύνδεση η στην αρχικοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που εκτός την παράδοση sms να μας λέει σε

πραγματικό χρόνο και ποτέ το διάβασε το μήνυμα ο παραλήπτης? Στο ios νομίζω υπάρχει το android έχει κάτι τέτοιο η όχι? Με ενδιαφέρει το ποτέ διάβασε ο άλλος το μήνυμα που του έστειλα όχι μόνο το ότι το πήρε.. Παίζει τίποτα ???;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το k9mail και ψάχνω να βρω τα διαστήματα που συγχρονίζει αλλα δεν μπορώ να το βρω.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?Ευχάριστο.

 

Το k9 έχει push. Ωστόσο γι' αυτό που ρωτάς ψάξε στις ρυθμίσεις λογαριασμού = account settings.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπλοκαρεις καποιο συγκεκριμενο αριθμο που με καλει; Εχω βρει καποιες αλλα με το που με καλει φαινεται σαν να του το κλεινουν, εγω θελω κατι που να δειχνει οτι το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιημενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που εκτός την παράδοση sms να μας λέει σε

πραγματικό χρόνο και ποτέ το διάβασε το μήνυμα ο παραλήπτης? Στο ios νομίζω υπάρχει το android έχει κάτι τέτοιο η όχι? Με ενδιαφέρει το ποτέ διάβασε ο άλλος το μήνυμα που του έστειλα όχι μόνο το ότι το πήρε.. Παίζει τίποτα ???;) ;)

μηπως μπερδευεσαι με το imessage στο ios; γιατι αυτο δεν ειναι sms..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα διαφανές widget για την home screen, στο οποίο να απεικονίζεται ένα απλό αναλογικό ρολόι μαύρου όμως χρώματος.

Έχω βρει αρκετά αναλογικά ρολογάκια, αλλά τα περισσότερα έχουν background, ενώ αυτό εδώ δυστυχώς δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος, με αποτέλεσμα σε ανοιχτόχρωμο φόντο να μην κάθεται καλά.

Παρότι έψαξα αρκετά δεν βρήκα κάτι. Και μου φαίνεται κάπως περίεργο να υπάρχει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα διαφανές widget για την home screen, στο οποίο να απεικονίζεται ένα απλό αναλογικό ρολόι μαύρου όμως χρώματος.

Έχω βρει αρκετά αναλογικά ρολογάκια, αλλά τα περισσότερα έχουν background, ενώ αυτό εδώ δυστυχώς δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος, με αποτέλεσμα σε ανοιχτόχρωμο φόντο να μην κάθεται καλά.

Παρότι έψαξα αρκετά δεν βρήκα κάτι. Και μου φαίνεται κάπως περίεργο να υπάρχει τίποτα...

φτιαξε ενα με το UCCW. σιγουρα υπαρχουν παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα διαφανές widget για την home screen, στο οποίο να απεικονίζεται ένα απλό αναλογικό ρολόι μαύρου όμως χρώματος.

Έχω βρει αρκετά αναλογικά ρολογάκια, αλλά τα περισσότερα έχουν background, ενώ αυτό εδώ δυστυχώς δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος, με αποτέλεσμα σε ανοιχτόχρωμο φόντο να μην κάθεται καλά.

Παρότι έψαξα αρκετά δεν βρήκα κάτι. Και μου φαίνεται κάπως περίεργο να υπάρχει τίποτα...

 

Αν εχεις όρεξη για ψάξιμο .

Κατέβασε το UCCW WIDGET https://play.google.com/store/apps/details?id=in.vineetsirohi.customwidget

Analog Watch Skins http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1610908

skins and themes http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1880050

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα διαφανές widget για την home screen, στο οποίο να απεικονίζεται ένα απλό αναλογικό ρολόι μαύρου όμως χρώματος.

Έχω βρει αρκετά αναλογικά ρολογάκια, αλλά τα περισσότερα έχουν background, ενώ αυτό εδώ δυστυχώς δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος, με αποτέλεσμα σε ανοιχτόχρωμο φόντο να μην κάθεται καλά.

Παρότι έψαξα αρκετά δεν βρήκα κάτι. Και μου φαίνεται κάπως περίεργο να υπάρχει τίποτα...

 

Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=smsr.com.acc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInNtc3IuY29tLmFjYyJd

Στην πρώτη εικόνα έχει ένα μαύρο αναλογικό ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα διαφανές widget για την home screen, στο οποίο να απεικονίζεται ένα απλό αναλογικό ρολόι μαύρου όμως χρώματος.

Έχω βρει αρκετά αναλογικά ρολογάκια, αλλά τα περισσότερα έχουν background, ενώ αυτό εδώ δυστυχώς δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος, με αποτέλεσμα σε ανοιχτόχρωμο φόντο να μην κάθεται καλά.

Παρότι έψαξα αρκετά δεν βρήκα κάτι. Και μου φαίνεται κάπως περίεργο να υπάρχει τίποτα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eightsoft.nexus4clockwidget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5laWdodHNvZnQubmV4dXM0Y2xvY2t3aWRnZXQiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με την εφαρμογή juise defender? πως να το ρυθμησω κλπ...

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για συγχρονισμό των φωτογραφιών προφίλ (high-res) των φίλων μου στο facebook με τις επαφές μου. να τα συγχρονίζει όμως με google contacts, όχι μόνο στην συσκευή. Να βρίσκονται δηλαδή στο ίντερνετ και αν χρειαστεί να σβήσω τις επαφές και να τις ξανακατεβάσω να έχει κρατήσεις τις φωτογραφίες.

 

Επίσης ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να κάνει auto record τις κλήσεις μου (και από τις 2 μεριές, όχι μόνο εμένα); 'Έχω Sony XPERIA S με CM10-FXP148. είχα δοκιμάσει μερικά προγράμματα όσο ακόμα ήμουν σε stock rom και δεν είχα βρει κάτι (δεν τα είχα δοκιμάσει όλα), και νομίζω μερικά έλεγαν ότι θέλουν άλλον kernel από τον stock. Ξέρετε αν όντως γίνεται με CM και με τι ρυθμίσεις;

 

Δες το haxsync.. έχει τέτοια επιλογή. πάντως συγχρονισμό με το τηλέφωνο από το Facebook έχει τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με την εφαρμογή juise defender? πως να το ρυθμησω κλπ...

 

στην επιλογη balanced τοχω βαλει. ειναι κατι σαν αυτοματο. ουτε πολυ επιθετικο ουτε τοβαλα με δικες μου ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

στην επιλογη balanced τοχω βαλει. ειναι κατι σαν αυτοματο. ουτε πολυ επιθετικο ουτε τοβαλα με δικες μου ρυθμισεις.

 

οκ σε ευχαριστω πολυ

 

 

επισης ψαχνω μια εφαρμογη που να λεει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο κ μια που να δειχνει ποιες απο αυτες καταναλωνουν την μπαταρια κ σε ποιο ποσοστο

Edited by FarmaS

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Θα παίξω λίγο και με το UCCW κι αν βγει κάτι καλό θα το post-άρω και εδώ (αν γίνεται), μπας και το χρησιμοποιήσει και κάποιος άλλος που ίσως ψάχνεται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...