Jump to content

Ποια είναι η χειρότερη/καλύτερη ημέρα της βδομάδας για εσας?


PsyGreg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας αρχήσω με τα... καλά :p

 

καλύτερη είναι η Παρασκευή γιατί λες "επιτελους τελειώνω με την δουλειά κι έρχεται το Σαββατοκύριακο"

βέβαια υπάρχουν και αυτοί που δουλεύουν Σάββατα, οπότε γι αυτούς ίσως να είναι το Σάββατο :p

 

χειρότερη είναι η Τρίτη, κι όχι η Δευτέρα όπως λένε οι περισσότεροι. αυτό γιατί την Δευτέρα είμαστε ακόμα ξεκούραστοι από το Σαββατοκύριακο, κι έτσι δεν εμφανίζονται σημάδια κόπωσης. ενώ την Τρίτη ως δεύτερη ημέρα εργασίας της βδομάδας, λες "πωω ακόμα Τρίτη είναι, η Παρασκευή φαντάζει μακριά!"

 

Παρασκευή από την μία, Τρίτη από την άλλη :p

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη και για μενα αφου ειναι η αρχη του Σ/Κ και της ξεκουρασης.Συμφωνω για'υτο με την Τριτη.Ενω η Δευτερα εχει την φημη της χειροτερης μερας,η Τριτη ειναι η πιο κουραστικη συμφωνα με ερευνες αφου και ειμαστε κουρασμενοι απο την Δευτερα και ειμαστε ακομα στην αρχη της εβδομαδας,ενω την Τεταρτη ειμαστε πλεον κοντα στην Παρασκευη.Πιστευω οτι η Δευτερα και η Τριτη ειναι η "ανηφορα" της εβδομαδας που την ανεβαινουμε με κοπο,η Τεταρτη η κορυφη και απο Πεμπτη και μετα αρχιζει η "κατηφορα" αφου παμε προς το Σ/Κ.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η χειρότερη μέρα είναι η Τετάρτη γιατί δεν μπορώ να τη δω, ενώ όλες οι άλλες μέρες είναι οι καλύτερες.. :O
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή είναι η καλύτερη για μένα και η χειρότερη η Δευτέρα.. Έχω και χάλια πρόγραμμα και 4 ώρες φροντιστήριο..
Link to comment
Share on other sites

Δευτερα για εμενα. την βαριεμαι απιστευτα αυτη την μερα απο μικρος.

η καλυτερη ειναι η Παρασκευη. αλλαζει η διαθεση απο το πρωι

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ειναι (σωστος αρα και καλος) ΙΤης ξερει οτι οι περισσοτερες μερες τις βδομαδες ειναι χαλαρες εκτος απο εκεινες που "σκαλιζει" πραγματα στους servers για να πειραματιστει και μετα τρεχει! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερες ειναι η Τριτη,Τεταρτη και Κυριακη που δεν δουλευω αν και δε με χαλανε και οι αλλες
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι ήταν η Παρασκευή η καλύτερη, μετά τις 7 και μισή που τελείωνα μάθημα και επιδιδόμουν σε άλλες δραστηριότητες που απελευθερώνουν το στρες :p . Φέτος δε μπορώ να πω ότι έχω κάποια "καλύτερη", αν έπρεπε να επιλέξω βέβαια θα επέλεγα πάλι Παρασκευή που δεν έχω μάθημα :p

Χειρότερες θεωρούσα ανέκαθεν Κυριακή, Δευτέρα και Τετάρτη. Σαν φοιτητής πλέον η Κυριακή δε με ενοχλεί και πολύ, η Δευτέρα λίγο δύσκολη λόγω πρωϊνού μαθήματος, αλλά η Τετάρτη με 6 ώρες μάθημα απλά δε παλεύεται. Μισούμε Τετάρτη :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν φοιτητής πλέον

 

αχ... ωραίες εποχές... να μην σε νοίαζει καμία ημέρα, τι ώρα θα ξυπνήσεις κτλ.. :p

Link to comment
Share on other sites

αχ... ωραίες εποχές... να μην σε νοίαζει καμία ημέρα, τι ώρα θα ξυπνήσεις κτλ.. :p

 

Αν σε ενδιαφέρει η σχολή μια χαρά σε νοιάζει, πίστεψέ με

Επιβεβαιώνεται η Τετάρτη ως σκατά μέρα για άλλη μια φορά. Η σημερινή ήταν ένα χάλι μαύρο, μάλωσα και με τον καθηγητή Λατινικών!

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή και 13 και Τρίτη και 13.....και σοβαρό λογω.

Ολες οι υπόλοιπες μερες πλεον μου φαίνονται το ίδιο.αντε λιγο να εξαίρεσω την περίοδο των γιορτών.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η σχολή μια χαρά σε νοιάζει, πίστεψέ με

 

εξαρτάται από το τι άτομο είσαι :p εμένα δεν με ένοιαζε και τελείωσα στο έτος μου κανονικά :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...