Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Sony Ericsson MW600. ΚΑΙ από τα καλύτερα ΒΤ headset της αγοράς, και στερεοφωνικό, και με πολύ καλά ακουστικά, και με υποστήριξη 2 συσκευών, και φορτίζει με micro USB, και με άριστο ράδιο!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχθές το πήρα.... αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο Smooth όσο το περίμενα ή όσο άλλες συσκευές (όχι android). Βασικά είναι κρίμα τόσο τούμπανο συσκευή να έχει lag ή να χάνει frames στο menu ή στις φωτογραφίες όταν υποτίθεται πως έχει 30fps στην απεικόνιση γραφικών.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εχθές το πήρα.... αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο Smooth όσο το περίμενα ή όσο άλλες συσκευές (όχι android). Βασικά είναι κρίμα τόσο τούμπανο συσκευή να έχει lag ή να χάνει frames στο menu ή στις φωτογραφίες όταν υποτίθεται πως έχει 30fps στην απεικόνιση γραφικών.

 

Καλημερα.Μαλλον εχεις παρει αλλη συσκευη.Οταν λες οχι android;Μαλλον θα λες για Iphone και IOS λογισμικο να υποθεσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος μια βοηθεια παρακαλω, πειρα ενα τηλ απο ενα φιλο ειναι αγορασμενο απο γερμανια λεει πισω το τηλ at&t το τηλ ειναι εργοστασιακα unlock δεν εχω κανενα προβλημα δηλαδη ε αυτο το θεμα, το προβλημα μου ειναι οτι η βερσιον του ειναι 4.1.1 και δεν εχει ελληνικα! και απο αγγλικα δεν ειμα τοσο καλως, παρακαλω μπορεις καποιος να μου πει που ειναι η σωστη βερσιον για να την περασω με οντιν ωστε να εχω ελληνικα? να σας πω επεισης οτι το τηλ ειναι με τα 2 γιγα ραμ lte ξερετε σιγουρα ποιο λεω, σας παρακαλω παιδια.

 

ξεχασα το τηλ ειναι i9305 φυσικα βεβαα αφου εινα 2 γιγα ραμ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν έχει ελληνικό μενού η έχει ελληνικό μενού και δεν έχει ελληνικά ως γλώσσα εισαγωγής? Αν εχεις ελληνικό μενού και όχι ελληνικά σαν γλώσσα εισαγωγής βάλε το smart keyboard pro το οποίο προσθέτει ελληνικά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειμαι καινουριος χρηστης να σας το κανω οσο απλο γινεται και χιλια συγνωμη αν σας ζαλιζω ειληκρινα παιδια, μπενω setting μετα παω languance and input σαν keyboard ειναι ελληνικα, αλλα εκει που λεει languance δηλαδη να μπενω στο τηλ μεσα και να τα λεει ελληνινα δεν εχει εχει αγγλικα και κατι αλλα. σας παρακαλωβρε παιδια ειναι ευκολο να παρω καοιον τηλ απο ενα αριθμο που εχω να του εξηγησω? σας ικετευω.

 

ενα παραδειγμα αντι να λεει π.χ ετσι μηνυματα λεει messaging

 

παιδια ειληκρινα χιλια ευχαριστω!!!!! με σωσατε!!! ειληκρινα υποκλινομαι αμα ερθεται καλαματα κερναω οτι γουσταρετε :)))))

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. έβαλα ένα ελληνικό άλλο Keyboard αλλά δεν εμφανίζεται ποτέ. Κάτι κάνω λάθος καθότι το επιλέγω από το keyboards and input αλλά στα μηνύματα μονο της samsung . καμια ιδέα;

 

έχω 4.1.2

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

οχι... αλλά δεν μπορώ να έχω ή το 1 ή το άλλο;

 

 

έχει την επιλογή της samsung με αχνό το tick , to smart keyboard με πιο έντονο και το google voice typing χωρίς tick

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως πανω απο το εντονο τικ του smart keyboard σου γραφει προεπιλογη πληκτρολογιου.Βαλε εκει το σμαρτ
Link to comment
Share on other sites

οχι το Galaxy SIII - 4g - i9305 έχω.

 

το συγκρίνω με blackberry και iOS. δεν είχα android ξανά

 

πολυ σημαντικο να υπαρχει χρηστης με τετοια παραπονα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ! Ενδιαφερομαι στους προσεχεις μηνες να αγορασω ειτε το s4 ειτε το s3 lte . Τι προτεινετε απο τα δυο γιατι ειναι μεγαλο το διλλημα ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τους επόμενους μήνες η τιμή του s4 θα πέσει. Αν η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη σίγουρα αξίζει το s4. Εξαρτάται και πότε θα το πάρεις βέβαια, αν το πάρεις σε 1-2 μήνες δεν θα είναι ακόμα φτηνό. Αν μπορείς να δώσεις τα φράγκα πάντως αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με κανει να σκεφτομαι πολυ σοβαρα το s3 lte ειναι το γεγονος πως φημολογειται οτι θα παρει ολα τα features του s4 καθως και το android 5 key lime pie. Οποτε και λογω της πολυ σημαντικης διαφορας τιμης με κανει να σκεφτομαι συνεχως.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με κανει να σκεφτομαι πολυ σοβαρα το s3 lte ειναι το γεγονος πως φημολογειται οτι θα παρει ολα τα features του s4 καθως και το android 5 key lime pie. Οποτε και λογω της πολυ σημαντικης διαφορας τιμης με κανει να σκεφτομαι συνεχως.

 

Και εγώ το πήρα λόγω της σοβαρά καλής τιμής του σε σχέση με τον ανταγωνισμό στα χαρακτηριστικά αυτά + το γεγονός πως αναφέρεται πως θα πάρει και Android 5.

 

Για εμένα που βέβαια δεν είχα επαφή ξανά με android σαν κύρια συσκευή με προβληματίζει βέβαια πως το λογισμικό του με την παραμετροποίηση που παρέχεται δεν ειναι και τόσο άμεσο (πχ στα άλμπουμ στο zoom και στις αλλαγές από φώτο σε φώτο θα χάσει 1-2 frames, στο μενού μετά το ξεκλείδωμα μπορεί να χάσει άλλο 1) αλλά σίγουρα στα χρήματα που διατίθεται σήμερα (420 το πήρα σε blue - που ειναι ποντικί ) δε νομίζω πως παίζει σύγκριση.

 

Ειναι 330 ευρώ φτηνότερο από την τιμή διάθεσης του S4 στην Ελλάδα και περίπου 270 ευρώ από την τιμή που διατίθεται το S4 στο Internet. Στα χρήματα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει κάποιος να πάει στο s4 ή να το πάρει και αν σε 6 μήνες δεν του κανει να το δόσει και να πάρει το S4 πληρώνοντας λιγότερα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα λόγω της σοβαρά καλής τιμής του σε σχέση με τον ανταγωνισμό στα χαρακτηριστικά αυτά + το γεγονός πως αναφέρεται πως θα πάρει και Android 5.

 

Για εμένα που βέβαια δεν είχα επαφή ξανά με android σαν κύρια συσκευή με προβληματίζει βέβαια πως το λογισμικό του με την παραμετροποίηση που παρέχεται δεν ειναι και τόσο άμεσο (πχ στα άλμπουμ στο zoom και στις αλλαγές από φώτο σε φώτο θα χάσει 1-2 frames, στο μενού μετά το ξεκλείδωμα μπορεί να χάσει άλλο 1) αλλά σίγουρα στα χρήματα που διατίθεται σήμερα (420 το πήρα σε blue - που ειναι ποντικί ) δε νομίζω πως παίζει σύγκριση.

 

Ειναι 330 ευρώ φτηνότερο από την τιμή διάθεσης του S4 στην Ελλάδα και περίπου 270 ευρώ από την τιμή που διατίθεται το S4 στο Internet. Στα χρήματα αυτά δεν ξέρω αν αξίζει κάποιος να πάει στο s4 ή να το πάρει και αν σε 6 μήνες δεν του κανει να το δόσει και να πάρει το S4 πληρώνοντας λιγότερα

Να σε ρωτησω και εγω κατι μιας και ενδιαφερομαι για το s3 lte.

420 το πηρες απο ebay φανταζομαι, χωρα προελευσης?

Εγγυηση εχεις αν δεν ειναι ευρωπαικο? Το εχω βρει και εγω κατω απο 400 ευρω απο ebay (παντα εκτος ευρωπης)αλλα αξιζει να ρισκαρεις αν δεν ειναι ευρωπαικο και δεν εχεις εγγυηση?

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να μην ρισκαρεις.Στο σκρουτζ το βρισκεις πλεον με 430 ευρω

 

Τοσο το πηρα και εγω.. 432 σε μπλε και απο το ΙΜΕΙ χωρα προελευσης Γερμανια...

 

Κατι αλλο, η φωτογραφιες του ειναι απαραδεκτες ή το δικο μου δεν δουλευει σωστα? :blink:

Υπαρχει τροπος να βελτιωθει η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

κ εγω μια απο αυτες τις μερες λεω να παω να το παρω.στα easy by world υπαρχει στα 429 αλλα δν υπαρχει σε μπλε που το θελω,μονο σε μαυρο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια, εχω το τηλ samsung galaxy s3 i9305 lte at&t ειναι ξεκλειδωμενο εργοστασιακα απο το παροχο, το πειρα απο ενα φιλαρακι, εχει εκδοση 4.1.1 μεσα φυσικα δεν εχω βρει γιατι δεν ξερω αν υπαρχει καινουρια ελληνικη εκδοση ωστε να την περασω με το οντιν, υπαρχει καποιος τροπος να του κανω ενα ρεσετ ωστε να ειναι σαν εργοστασιακο? και να του βαλω εγω οτι θελω μεσα? και εκτος αυτου, πως μπορω να δω αν η συσκευει μου ειναι ρουταρισμενη? κατι αλλο αν βοηθαει η συσκευει ειναι SGH-I747 GALAXY S3 USA AT&T -ATT PDA I747UCDLK3 CSC I747ATTDLK3 MODEM I747UCDLK3 αυτες ειναι ολες η πληροφοριες παιδια, η ερωτιση μου ειναι οπως ειπα η συσκευει δουλευει κανονικαμε σημα ολα κομπλε, εκδοση 4.1.1 υπαρχει η 4.1.2 ελληνικη? η 4.1.1 ελληνικη? και αν ναι που την κατεβαζω και πως την περναω? η συσκευει στο ενου ειχε αγγλικα αλλα παλι καλα με το more location εγινε απλα και γρηγορα ελληνικα, παρακαλω ειμαι καινουριος χρηστης...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια, εχω το τηλ samsung galaxy s3 i9305 lte at&t ειναι ξεκλειδωμενο εργοστασιακα απο το παροχο, το πειρα απο ενα φιλαρακι, εχει εκδοση 4.1.1 μεσα φυσικα δεν εχω βρει γιατι δεν ξερω αν υπαρχει καινουρια ελληνικη εκδοση ωστε να την περασω με το οντιν, υπαρχει καποιος τροπος να του κανω ενα ρεσετ ωστε να ειναι σαν εργοστασιακο? και να του βαλω εγω οτι θελω μεσα? και εκτος αυτου, πως μπορω να δω αν η συσκευει μου ειναι ρουταρισμενη? κατι αλλο αν βοηθαει η συσκευει ειναι SGH-I747 GALAXY S3 USA AT&T -ATT PDA I747UCDLK3 CSC I747ATTDLK3 MODEM I747UCDLK3 αυτες ειναι ολες η πληροφοριες παιδια, η ερωτιση μου ειναι οπως ειπα η συσκευει δουλευει κανονικαμε σημα ολα κομπλε, εκδοση 4.1.1 υπαρχει η 4.1.2 ελληνικη? η 4.1.1 ελληνικη? και αν ναι που την κατεβαζω και πως την περναω? η συσκευει στο ενου ειχε αγγλικα αλλα παλι καλα με το more location εγινε απλα και γρηγορα ελληνικα, παρακαλω ειμαι καινουριος χρηστης...

 

Ξέχνα τις ελληνικές εκδόσεις, δε δουλεύουν στη δικιά σου συσκευή, είναι αμερικάνικη. Ο,τι βρεις από αμερικάνικες εκδόσεις σε ρομ. Δυστυχώς έπρεπε να πάρεις ευρωπαϊκή συσκευή για να τα αποφύγεις αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...