Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι από Vodafone, όπως είχα ξαναπεί, τότε ίσως να γράφουν 4G, όπως και στη σελίδα τους... Εν πάσει περιπτώσει, είναι το λιγότερο αυτό, κι αν σου λέει και το ίδιο το τηλέφωνο i9305, OK!

 

Τσέκαρέ το κι από το Download mode (αν δεν το έχεις rootάρει βέβαια)... Σβήσε το, πάτα Vol-, Home και το power. Μόλις ανάψει η οθόνη άφησέ τα, πάτα το Vol+ για να μπει στο download mode. Αν δεν το έχεις πειράξει, εκεί θα σου λέει:

 

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-I9305

CUSTOM BINARY DOWNLOAD: No

CURRENT BINARY: Samsung Official

SYSTEM STATUS: Official

Αν λέει κάτι διαφορετικό, μου το λες :)

 

Το έκανα ήδη root με το toolkit..

Τσεκαρισμένο από παντού ότι είναι το κανονικό 9305

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λιγο πηρα το τηλεφωνο και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω το 4g?Eιμαι στη wind και δε μου χρειαζεται ετσι και αλλιως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τελειο....πολυ γρηγορο....μονο οταν παταω το κουμπι να ξεκλειδωσει αργει 2-3 δευτερολεπτα....γιατι;;;;;

Και καταναλωνει ΠΟΛΥ μπαταρια...:bear:...ειναι το μονο που με ξενερωνει...!!!

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο πηρα το τηλεφωνο και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω το 4g?Eιμαι στη wind και δε μου χρειαζεται ετσι και αλλιως.

Λοιπον πηγαινεις ρυθμησεις/περισσοτερες ρυθμησεις/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου και επιλεγεις

GSM/WCDMA (Αυτόματη λειτουργία)

:)

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγαινεις ρυθμησεις/περισσοτερες ρυθμησεις/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου και επιλεγεις

GSM/WCDMA (Αυτόματη λειτουργία)

:)

 

Ενδεχομένως σύντομα (μέχρι το τέλος της εβδομάδας) να κάνω την υπερπήδηση και να πάω στο Note 2 lte (n7105).

 

Ο,τι χρειαστείτε, εδώ θα είμαι. Και στου note το αντίστοιχο thread βέβαια, μόλις το σκαλίσω όσο χρειάζεται κι εκείνο, αλλά εδώ θα συνεχίσω να σας βοηθάω όποτε χρειάζεται :)

 

Have fun :D

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως σύντομα (μέχρι το τέλος της εβδομάδας) να κάνω την υπερπήδηση και να πάω στο Note 2 lte (n7105).

 

Ο,τι χρειαστείτε, εδώ θα είμαι. Και στου note το αντίστοιχο thread βέβαια, μόλις το σκαλίσω όσο χρειάζεται κι εκείνο, αλλά εδώ θα συνεχίσω να σας βοηθάω όποτε χρειάζεται :)

 

Have fun :D

 

Ευχαριστουμε Aristeides Latou για την πολυτιμη βοηθεια σου...!!!

;)

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγαινεις ρυθμησεις/περισσοτερες ρυθμησεις/δικτυα κινητης τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου και επιλεγεις

GSM/WCDMA (Αυτόματη λειτουργία)

:)

Μου βγαζει και το 4g μαζι με τo GSM/WCDMA αυτοματη λειτουργεια,αλλιως μονο gsm η μονο wcdma

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω....:sorry:

εχει ειπωθει παντως αυτο το θεμα απο τη σελιδα 35 και μετα του παροντος...αν δεν βγαλεις ακρη και απο εκει...περιμετε τις απαντησεις των εμπειρωτερων....:O

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Aristeidi ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.. ηδη μερικα τα ξεφορτωθηκα! Επισης βρηκα και αυτο http://www.redmondpie.com/how-to-remove-bloatware-from-android-devices-the-easy-way-without-root/http:// αλλα δεν ξερω αν κανει για αυτην την συσκευη..

Αυτο που με χαλαει με το android παντως ειναι που δεν μπορω να βαλω "κατεβασμενα προγραμματα" οπως εκανα με windows..

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος ενός LTE μου λείπει ένα καλό gps. Συνηθισμένος στη nokia, συγκεκριμένα στο Ε7 που είχε πολύ καλο gps είναι το λιγότερο εκνευριστικό να πρέπει να κάνεις ιντερνετική σύνδεση για να σου βγάλει ένα ρημαδοχάρτη με κάποιες οδηγίες!

Υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση?

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα, επανέρχομαι στο θέμα. Υπάρχει κάποια καλή πρόταση για δωρεάν gps?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αριστείδη ευχαριστώ για την απάντηση. Εμ τόσα σκάσαμε αν είναι να πληρώσουμε για ενα κωλοgps αστα να πανε.

Τώρα θα φανώ σαν αρειανός αλλά αυτό το rootαρισμα πώς το κάνουμε. Υπάρχει φόβος να χαθούν αρχεία αν το κάνουμε?

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Μία offtopic ερώτηση: υπάρχει εφαρμογή για να μπορώ να κατεβάσω ράδιο που δεν έχει το i9305; (εάν έχει ανοιχτή thread στο θέμα αυτό sr:worry:)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω για άλλη μια φορά οτι οποιαδήποτε αναφορά σε παράνομες εφαρμογές/μαγαζιά απαγορεύετε απο τους κανόνες του forum .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επανέρχομαι στο θέμα. Υπάρχει κάποια καλή πρόταση για δωρεάν gps?

 

Copilot gps απο το playstore με το χάρτη μίας χώρας δωρεαν

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κατω κατω εχει κουμπι επεξεργασιας και οτι απο εκει κανεις προσθαφεραισεις προγραμματων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρελαβα μόλις το κινητό και γράγει απ εξω 099920318 SAM GT-I9305.

Είναι απο Περού? Ή κανω λάθος? Θα έχω πρόβλημα? Το κινητο είναι απο ALPHA MOBILES.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μια γρηγορη ερωτηση:

 

Ειμαι με ripper rom, κ αντι για το stock email.app εχω περασει αυτο της aosp (μονο κ μονο γιατι εχει λευκο background, δεν βρηκα τροπο να το αλλαξω στο stock). Το θεμα ειναι οτι για καποιο λογο, δεν δεχεται με τιποτα να ανοιγει στο combined view...

Εχω 9 email accounts, κ οπως καταλαβαινετε ειναι λιγο ενοχλητικο να πηγαινω καθε φορα χειροκινητα στο combined :( (κ χωρις να την κλεισω την εφαρμογη, αν κανω switch σε αλλο app κ μετα επιστρεψω στο email, κ παλι εχει χαθει το combined κ εχει γυρισει στο default email account inbox). Εχεις κανεις υποψιν καποιον τροπο να το αλλαξω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στην πλαϊνή μπάρα με της εφαρμογές πως βάζω και άλλες εφαρμογές δεν είμαι root

 

Αυτο που ζητας δεν γινεται.Εχει προεγκατεστημενες απο την Samsung αυτες που ειδη βλεπεις στην μπαρα δεν γινεται να βαλεις δικες σου.

Βεβαια δεν ξερω αν κανεις ροοτ ισως γινεται.Αν ξερει καποιος ας απαντηση.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Εκανα root με το toolkit και παρατηρησα οτι οταν ανοιγω το τηλεφωνο βγαζει ενα μικρο κοκκινο σαν θαυμαστικο πανω αριστερα. Αυτο μονο στην οθονη οταν ανοιγει και βγαίνει το λογοτυπο της samsung. Ειναι φυσιολογικο;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...