Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι με την 4,0,4 V3.1 by BM εδω και να χρονο δηλδ απο τοτε που πηρα το τηεφωνο. Μια χαρα ολα κανενα προβλημα εκτος απο το εξης που το κανει εδω και κανα 2μηνο.

Αν παω στις ρυθμισεις/Γλωσσα & εισαγωγη μου βγαζει μυνημα "Δυστυχως,Ρυθισεις εχει διακοπεί"

Δουλευα πληκτρολογιο με ελληνικα το ΑΙ τοσο καιρο αλλα με αυτη την ιστορια κατι επαθε και δεν εχω ελληνικα. Δε μπορω να ενεργοποιήσω αλλο πληκτρολογιο ουτε αν ξαναεγκαταστησω το ιδιο.

 

Υπαρχει λυση μπας και αποφυγω το φλασαρισμα?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την 4,0,4 V3.1 by BM εδω και να χρονο δηλδ απο τοτε που πηρα το τηεφωνο. Μια χαρα ολα κανενα προβλημα εκτος απο το εξης που το κανει εδω και κανα 2μηνο.

Αν παω στις ρυθμισεις/Γλωσσα & εισαγωγη μου βγαζει μυνημα "Δυστυχως,Ρυθισεις εχει διακοπεί"

Δουλευα πληκτρολογιο με ελληνικα το ΑΙ τοσο καιρο αλλα με αυτη την ιστορια κατι επαθε και δεν εχω ελληνικα. Δε μπορω να ενεργοποιήσω αλλο πληκτρολογιο ουτε αν ξαναεγκαταστησω το ιδιο.

 

Υπαρχει λυση μπας και αποφυγω το φλασαρισμα?

κάνε install τη ρομ ξανά ΧΩΡΙΣ wipe data (advanced install)

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την 4.2.2 του Superdragonpt αλλα δεν εχει μεσα Play Store.Πως το περναω?

H ροζ σκια στις φωτο πως διορθωνεται?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

κάνε install τη ρομ ξανά ΧΩΡΙΣ wipe data (advanced install)

 

Δηλαδη απο το recovery επιλεγω install zip from sdcard? και μετα θα δω και το advanced install?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την 4.2.2 του Superdragonpt αλλα δεν εχει μεσα Play Store.Πως το περναω?

H ροζ σκια στις φωτο πως διορθωνεται?

Δυστυχώς δεν διορθώνεται!..:!:

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την 4.2.2 του Superdragonpt αλλα δεν εχει μεσα Play Store.Πως το περναω?

H ροζ σκια στις φωτο πως διορθωνεται?

 

Έχει η ίδια η Ρομ μέσα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων και τις διορθώνεις από κει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έχει η ίδια η Ρομ μέσα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων και τις διορθώνεις από κει.

 

Ναι αλλά η "διόρθωση" που κάνει είναι σχετική. Το αποτέλεσμα δεν είναι ικανοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

Απο το αποτέλεσμα των προηγούμενων ρομ που έβγαζαν μια θολούρα από το μισό μέτρο και πέρα, καλύτερη είναι.

Δυστυχώς τα κινέζικα κινητά αυτών των €, πάσχουν από κάμερες. Αντίστοιχων δυνατοτήτων επώνυμο (Samsung Core blue πχ) έχει μακράν καλύτερη κάμερα, σε σημείο που δεν το πίστευα. Βέβαια κόστιζε όταν βγήκε στα 200€. Εμείς με τα μισά λεφτά έχουμε ένα πολύ καλο κινητό, αλλά πάσχει στη κάμερα! Ε τι να κάνουμε τώρα? Έχετε να προτείνετε κάνα καλύτερο (με καλύτερη κάμερα εννοώ και κυρίως αυτονομία μπαταρίας σε αυτά τα λεφτά?)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο το recovery επιλεγω install zip from sdcard? και μετα θα δω και το advanced install?

ναι , install zip, μετα πατας advanced install εκει που χει 2 επιλογές, και ξετικάρεις το wipe data

Απο το αποτέλεσμα των προηγούμενων ρομ που έβγαζαν μια θολούρα από το μισό μέτρο και πέρα, καλύτερη είναι.

Δυστυχώς τα κινέζικα κινητά αυτών των €, πάσχουν από κάμερες. Αντίστοιχων δυνατοτήτων επώνυμο (Samsung Core blue πχ) έχει μακράν καλύτερη κάμερα, σε σημείο που δεν το πίστευα. Βέβαια κόστιζε όταν βγήκε στα 200€. Εμείς με τα μισά λεφτά έχουμε ένα πολύ καλο κινητό, αλλά πάσχει στη κάμερα! Ε τι να κάνουμε τώρα? Έχετε να προτείνετε κάνα καλύτερο (με καλύτερη κάμερα εννοώ και κυρίως αυτονομία μπαταρίας σε αυτά τα λεφτά?)

πλέον έχουν βελτιωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό τα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες all...

Το v970 της γυναίκας μου αποφάσισε να μπεί σε συνεχές reboot. Προσπάθησα να περάσω το CWM αλλά σε 4 διαφορετικούς υπολογιστές μου δίνει μύνημα για άγνωστη συσκευή ενώ τα drivers εγκαθίστανται κανονικά. Το device manager δίνει επίσης άγνωστη συσκευή.

Μου κάνει εντύπωση ότι όταν κάνει reboot αν πάτήσω το vol+ μπαίνει στο κινέζικο εργοστασιακό menu χωρίς να πατήσω καθόλου το power.

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να μεταφράσω το κινεζικο recovery και να βάλω τη ρομ. Ατυχώς το boot loop παραμένει. Ζόρια......

 

2 οι λύσεις

ή προσπαθείς με PC να περάσεις την εργοστασιακή rom με sp flash tool (δες εδώ)

 

ή το πας σε κανένα συνεργείο κινέζικων κινητών μήπως μπορούν να το κάνουν

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!!

 

Το κινητάκη αποφασισε να φαει βροχη (μα πολυ όμως) το ΣΚ . Διαβάζοντας διαφορα στο διαδικτυο , το στεγνωσα με χαρτι οσο μπορουσα -> το αφησα τυλιγμένο σε χαρτι κοζινας -> και μετα σε ρυζακι να τραβηξει υγρασια . Μετα απο 2 μέρες το κινητο ανοιξε, λειτουργει κανονικα αλλα εχει περασει νερο στην οθόνη (ενδιαμεσα να υποθέσω!!!). Σας παραθέτω μια φωτο να μου πειτε τι μπορω να κάνω και αν φτιαχνετε ??? Να υποθέσω οτι αμα αλλαχθει το digitizer θα ειναι full ok?

 

Link: http://i57.tinypic.com/zjymux.jpg

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by SavasF
Link to comment
Share on other sites

2 οι λύσεις

ή προσπαθείς με PC να περάσεις την εργοστασιακή rom με sp flash tool (δες εδώ)

 

ή το πας σε κανένα συνεργείο κινέζικων κινητών μήπως μπορούν να το κάνουν

 

Το ζήτημα είναι ότι δεν κάθονται τα drivers και ο υπολογιστής δεν συνδέεται ώστε να μπορέσω να περάσω την εργοστασιακή rom. Παίζει να γίνεται μέσω CWM όπως και οι custom ROMs?

Η πρώτη προσπάθεια συννενόησης με το "επίσημο" service στο Ν. Ψυχικό απέδωσε ότι δεν έχουν το κατάλληλο λογισμικό γιατί το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα. Άσε που δεν αισθάνονταν ότι μπορούσαν να μου δώσουν μια ιδέα από το ενδεχόμενο κόστος για επανεγκατάσταση ROM.....

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι δεν κάθονται τα drivers και ο υπολογιστής δεν συνδέεται ώστε να μπορέσω να περάσω την εργοστασιακή rom. Παίζει να γίνεται μέσω CWM όπως και οι custom ROMs?

Η πρώτη προσπάθεια συννενόησης με το "επίσημο" service στο Ν. Ψυχικό απέδωσε ότι δεν έχουν το κατάλληλο λογισμικό γιατί το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα. Άσε που δεν αισθάνονταν ότι μπορούσαν να μου δώσουν μια ιδέα από το ενδεχόμενο κόστος για επανεγκατάσταση ROM.....

 

- σε εμένα δεν είχε δουλέψει με CWM. Ήθελε να δημιουργηθεί το αρχικό partition με την εργοστασιακή που γίνεται μόνο με SP flash tool

 

- δεν ανέφερα πουθενά για "επίσημο" ;)

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι δεν κάθονται τα drivers και ο υπολογιστής δεν συνδέεται ώστε να μπορέσω να περάσω την εργοστασιακή rom. Παίζει να γίνεται μέσω CWM όπως και οι custom ROMs?

Η πρώτη προσπάθεια συννενόησης με το "επίσημο" service στο Ν. Ψυχικό απέδωσε ότι δεν έχουν το κατάλληλο λογισμικό γιατί το κινητό δεν έχει έρθει στην Ελλάδα. Άσε που δεν αισθάνονταν ότι μπορούσαν να μου δώσουν μια ιδέα από το ενδεχόμενο κόστος για επανεγκατάσταση ROM.....

Κατέβασε drivers από δω κι ακολουθησε τις οδηγίες. Χρησιμοποίησε υπολογιστή με Windows 7. Σε 8άρια ξέχνα το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε drivers από δω κι ακολουθησε τις οδηγίες. Χρησιμοποίησε υπολογιστή με Windows 7. Σε 8άρια ξέχνα το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

 

Μετά από δοκιμές σε 6 διαφορετικούς υπολογιστές i give up! δεν συνδέεται κανένας τους. Καμμιά πρόταση για service?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά αυτή η Ρομ που κυκλοφόρησε ο σναπντραγκον στις 22 Μάη, διόρθωσε τις ροζ φωτογραφίες και γενικώς την κάμερα?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει διορθωθεί ακόμα..

Για την 4.2.2 απ' ότι λέει θα του πάρει αρκετό χρόνο για να το διορθώση.

Το μοναδικό πρόσθετο είναι το πρόγραμμα Pixlr Express που με την εντολη Auto Fix διορθώνει την φωτογραφία σε πολυ καλο επιπεδο.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

ψάξε και amazon & ebay για την original

ψάξε και σαν zte U970 (είναι το ίδιο)

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Βάση για το ποδήλατο έχετε βρει καμιά να ταιριάζει? Οι universalδεν μου αρέσουν
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...