Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ώπα... αν έχεις βάλει ROM του Bruno, λογικά είναι root το κινητό σου νομιζω! :X Ρε γνώστες... πείτε τίποτα μην λέω μλκίες του ανθρώπου! :wacko:
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

μου εχει δυο επιλογες "χωρος αποθηκευσης του τηλεφωνου" που ειναι η 2gd και "εσωτερικο χωρος αποθ." που ειναι 500mb

Πάρε backup με titanium backup τα πάντα, φλάσαρε το extended data partition απ το θέμα του bruno στο xda, κ θα χεις 2.5GB για εφαρμογές στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται wipe data, κάνεις custom install, ξετικάρεις το wipe data, κι έχεις από 4.0.4, 4.1.1, χωρίς να χάσεις τίποτα

 

Το έκανα λοιπον και ολη η πανω μπαρα (με το σημα, την ωρα, την μπαταρια και τα σχετικα) λειπει..Και μου γραφει " δυστυχως η εφαρμογη του συστηματος UI εχει σταματησει" και " δυστυχως η εφαρμογη του συστηματος ρολοι εχει σταματησει"..Μπορω να κανω κατι πριν κανω wipe data και ξανα μανα απο την αρχη?

 

Edit: και δεν βρισκει τις sim..

Edited by Mathgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα λοιπον και ολη η πανω μπαρα (με το σημα, την ωρα, την μπαταρια και τα σχετικα) λειπει..Και μου γραφει " δυστυχως η εφαρμογη του συστηματος UI εχει σταματησει" και " δυστυχως η εφαρμογη του συστηματος ρολοι εχει σταματησει"..Μπορω να κανω κατι πριν κανω wipe data και ξανα μανα απο την αρχη?

 

Edit: και δεν βρισκει τις sim..

κάνε wipe dalvik απ το advanced, sto recovery, και wipe cache

Φαντάζομαι κρατούσες backup με το titanium (νόμος)

Link to comment
Share on other sites

κάνε wipe dalvik απ το advanced, sto recovery, και wipe cache

Φαντάζομαι κρατούσες backup με το titanium (νόμος)

 

Μπααα παλι στησιμο απο την αρχη..!Ειναι καμια ρυθμιση που πρεπει να κανω στην JB?

Link to comment
Share on other sites

Μπααα παλι στησιμο απο την αρχη..!Ειναι καμια ρυθμιση που πρεπει να κανω στην JB?

 

Αφου θα την κανεις τη παλικαριά απο την αρχη.... κάνε και την ενοποίηση της μνημης να εισαι ανετος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μετά από Ιούνιο, τώρα περιμένω το κινητό από επισκευή (το είχα στείλει πίσω στους merimobiles).

Επέλεξα ΕΜS για να μου έρθει γρήγορα το επισκευασμένο (θέλω να ελπίζω) κινητό, πλήρωσα $18 μάλιστα και το έστειλαν στις 7/9. Ακόμη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ. ΜΕ EMS.

Είναι δυνατόν;

 

2013-09-07  20:45:00	BEIJING 	Posting  
2013-09-07  21:08:00	yonganluyingyebu 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-07  21:46:10	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-07  23:06:04	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-08  18:01:21	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-08  23:04:46	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-09  15:04:09	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-09  15:23:02	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-10  10:10:57	SHUNYI 	Delivery arranged  
2013-09-10  10:17:00	SHUNYI 	Delivery  

 

Τι σημαίνει αυτό το ρημάδι το SHUNYI Delivery ?

 

Στο elta-courier έχω αυτό:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS	07-09-2013	 23:06	IPS
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ	07-09-2013	 20:45	IPS

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω την ρομ του κινητου μου διοτι η εκδοση που εχει δεν μου αρεσει καθολου.μπορει καποιος να με βοηθησει με οδηγιες να το κανω?σκεφτομουν να βαλω τιν εκδηση του miui.επιπλεον εχω βρει ενα προγραμμα στο google market που λεγεται rom manager..

αυτο μεσα εχει λειτουργια install rom from sd card.αμα βαλω τιν ρομ του miui που θελω στιν καρτα και το κανω εγκατασταση απο εκει

θα ειναι ολα κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εσας ποσες μερες σας βγαζει η μπαταρια και με τι χρηση? Σκευφτομαι να το πουλησω και να παρω μεγαλυτερο με τετραπυρινο το ZTE V967s
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιουμαι τον ηχο της καμερας;

 

πως παιρνουμε snapshot;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιουμαι τον ηχο της καμερας;

 

πως παιρνουμε snapshot;

1. διέγραψε τον camera_shutter ή κάπως έτσι απ το /system/media/audio/ui ή χρησιμοποίησε άλλη εφαρμογή κάμερας

2. volume down+power ταυτόχρονα για 3 δευτερόλεπτα

Παιδιά καλημέρα.

Μετά από Ιούνιο, τώρα περιμένω το κινητό από επισκευή (το είχα στείλει πίσω στους merimobiles).

Επέλεξα ΕΜS για να μου έρθει γρήγορα το επισκευασμένο (θέλω να ελπίζω) κινητό, πλήρωσα $18 μάλιστα και το έστειλαν στις 7/9. Ακόμη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ. ΜΕ EMS.

Είναι δυνατόν;

 

2013-09-07  20:45:00	BEIJING 	Posting  
2013-09-07  21:08:00	yonganluyingyebu 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-07  21:46:10	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-07  23:06:04	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-08  18:01:21	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-08  23:04:46	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-09  15:04:09	BEIJING 	Arrival at Sorting Center  
2013-09-09  15:23:02	BEIJING 	Despatch from Sorting Center  
2013-09-10  10:10:57	SHUNYI 	Delivery arranged  
2013-09-10  10:17:00	SHUNYI 	Delivery  

 

Τι σημαίνει αυτό το ρημάδι το SHUNYI Delivery ?

 

Στο elta-courier έχω αυτό:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS	07-09-2013	 23:06	IPS
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ	07-09-2013	 20:45	IPS

δώσε το τρακινγκ να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό πράγμα το gravity box. Λύθηκε επιτέλους το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες στα ελληνικά και πλέον πέταξα όλα τα προγράμματα sms και χρησιμοποιώ την "μαμα εφαρμογή μαζί με το swype πληκτρολόγιο που έχω αγοράσει. Για όποιον έχει δύο κάρτες είναι μονόδρομος...
Link to comment
Share on other sites

EE979823782CN

Τι παραπάνω να δεις;

Δεν το στειλαν σε σένα, αλλά σ έναν εντός κίνας και το παρέλαβε στις 10. Σε εξαπάτησαν απ το merimobiles. Είναι γνωστό πως είναι ανύπαρκτοι στην εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Δεν το στειλαν σε σένα, αλλά σ έναν εντός κίνας και το παρέλαβε στις 10. Σε εξαπάτησαν απ το merimobiles. Είναι γνωστό πως είναι ανύπαρκτοι στην εγγύηση

 

Ορίστε;;;;

Και τότε γιατί το εμφανίζει στο elta-courier ?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε;;;;

Και τότε γιατί το εμφανίζει στο elta-courier ?

to elta-courier εμφανίζει πληροφορίες απ το Διεθνές ταχυδρομικό σύστημα IPS, δηλαδή για όλα τα διεθνή tracking number, και όλα της EMS.

Στο ems.com.cn/english.html θα δεις οτι παραλήφθηκε από παραλήπτη εντός κίνας κι υπέγραψε την παραλαβή. Εκτός αν σου στειλαν λαθος tracking, τι να πω. Αλλά με το merimobiles μην έχεις ελπίδες

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνω; Απλά dispute για να πάρω πίσω τα $18 της αποστολής; Γ***** κέρατό μου!! Δε γίνονται αυτά.

Έκανα dispute και περιέγραψα την κατάσταση (μαζί με το transaction id της αγοράς). Άντε να δούμε τι θα δούμε. Και έχω στείλει βεβαίως και mail στο merimobiles.

 

Από τη σελίδα τους μου έγραψαν το εξής:

there has been some delays lately due to inspections at customs, we've informed the shipping companies to reship your package so that it passes customs. We will update you via email if there is any changes in delivery process. Please rest assured this is only a custom inpection causing the delay. We appreciate your business

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανενας θεμα με το φωτισμο στα soft keys ? σε μενα δν αναβουνε και δεν ειναι θέμα ρυθμισεων, μηπως αμα αλαζα rom θα εφτιαχνε ?
Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ρε παιδια να ρωτησω , πως περναμε το hwcomposer.zip ? το εχει βαλει ο bruno ως προσθετο στην v1.2MOD για smoothness αλλα οταν παω να την φλασαρω στο cwm μου πεταει error. και χωρις αυτην τρωει αρκετο lag. Των κινεζων τουλαχιστον δν lagare :S Τραβαω τα μαλλια μου δηλαδη !
Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το ξανακατεβασεις μπας και είναι corrupted αυτό που ήδη έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ωχ... και εμενα ετσι ειναι. αρα μαλλον καμενα τα led;

 

Kαι σε μενα ετσι ητανε παιδιά αλλα αμα δν το διαβαζα εδω περα ακομα δεν θα το περνα πρεφα... Δεν ειναι τοσο σημαντικο για μενα παντως τα πληκτρα τα πατας στα τυφλα μετα απο 1-2 μερες το πολυ ;)

Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανενας θεμα με το φωτισμο στα soft keys ? σε μενα δν αναβουνε και δεν ειναι θέμα ρυθμισεων, μηπως αμα αλαζα rom θα εφτιαχνε ?

Δοκίμασα ότι ROM βρηκα , όποια ρύθμιση διαβασα και ότι software σχετικο υπάρχει για να ανάψω τα σκατοsoftkeys:X

αποτέλεσμα = 0

Πήρα αποφαση οτι δεν αναβουν λόγω ατυχους hardware και ζώ -πολυ ικανοποιημένος κατα τα άλλα απο το κινητο - χωρις φωτακια.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...