Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ κακή επιλογή το Galaxy S Duos. Με λίγα παραπάνω (~175€) παίρνεις το Alcatel OT997D με MTK6577 και 1GB RAM όπως το V970, κι είναι και καλύτερη κατασκευή

 

Είχες απόλυτο δίκιο τελικά! Και εγώ δεν το έψαξα καθόλου δυστυχώς. Ευτυχώς όμως το έδωσα πίσω στο ίδιο κατάστημα, με μικρή χασούρα βέβαια, και συμπλήρωσα για το Samsung Galaxy Core Duos, το οποίο, καμία σχέση! Ειναι κλάσεις ανώτερο! Και με 8 gb μνήμη - 4 διαθέσιμη βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλήθεια... εκείνη την μπάρα google search που βγαίνει πάνω πάνω στην αρχική, υπάρχει τρόπος να την βγάλουμε? Δεν την χρησιμοποιώ εξάλλου.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια... εκείνη την μπάρα google search που βγαίνει πάνω πάνω στην αρχική, υπάρχει τρόπος να την βγάλουμε? Δεν την χρησιμοποιώ εξάλλου.
Βάλε τον nova launcher

 

οι παρακάτω οδηγίες για την αποστολή 160 χαρακτήρων δεν λειτουργούν σε εμένα..

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Μην το κάνεις, δε δουλεύει στο ρομ του bruno
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον nova launcher

 

Μην το κάνεις, δε δουλεύει στο ρομ του bruno

Τελικά έβαλα το greek keyboard και σε συνδιασμο με την stock εφαρμογή στέλνω 160 με επιλογή από ποια sim να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν η ποιότητα ήχου σε κλήσεις είναι καλή,αν η ανοιχτή ακρόαση είναι δυνατή σε ένταση και αν το gps είναι γρήγορο.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν η ποιότητα ήχου σε κλήσεις είναι καλή,αν η ανοιχτή ακρόαση είναι δυνατή σε ένταση και αν το gps είναι γρήγορο.Ευχαριστώ.

 

την ένταση ήχου στην ανοικτή ακρόαση τη βρίσκω ικανοποιητική

 

το gps που χρησιμοποίησα πρόσφατα Αθήνα κλείδωνε αμέσως αρκεί να σε "βρει" τη πρώτη φορά...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

την ένταση ήχου στην ανοικτή ακρόαση τη βρίσκω ικανοποιητική

 

το gps που χρησιμοποίησα πρόσφατα Αθήνα κλείδωνε αμέσως αρκεί να σε "βρει" τη πρώτη φορά...

το ηχείο είναι πολύ δυνατό, αρκεί να το δυναμώσεις απ το engineer menu

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για το κινητό μας!!!!

Σε πολύ καλό στάδιο η 4.2.2 του superdragonpt.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για το κινητό μας!!!!

Σε πολύ καλό στάδιο η 4.2.2 του superdragonpt.

Android 4.2.2 σε MTK6577; Αυτά είναι!

Link to comment
Share on other sites

όπως γράφει και ο bruno , το mtk6577 υποστηρίζεται πλέον στην τελευταία ver του gravity box.

Μόλις το έκανα εγκατάσταση (xposed , gravity box) και λειτουργούν όλα ρολόι.

Έκανα και εγκατάσταση battery mod από εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44408322&postcount=2

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα...

υπάρχει κάποιος οδηγός πως να ανοίξω το κινητό γτ μου το έριξαν μέσα σε κουβά νερού..

κ γενικά τι να κάνω αν γνωρίζει κάποιος μια γρήγορη απάντηση???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

όπως γράφει και ο bruno , το mtk6577 υποστηρίζεται πλέον στην τελευταία ver του gravity box.

Μόλις το έκανα εγκατάσταση (xposed , gravity box) και λειτουργούν όλα ρολόι.

Έκανα και εγκατάσταση battery mod από εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44408322&postcount=2

 

Μπορεί κάποιος εν τάχει να εξηγήσει τι σημαίνει να υποστηρίζονται τα xposed και gravity box, και την μεθοδολογία της εγκατάστασης?

Link to comment
Share on other sites

To xposed σου επιτρέπει να φορτώνεις modules ,tweaks στο κινητό σου. Ένα από αυτά είναι και το gravity box

Μερικές αλλαγές για τις οποίες το χρησιμοποιώ φαίνονται παρακάτω

Διάφανη status bar, center clock, custom battery icon , όπως και το advance power menu που προσθέτει αρκετές επιπλέον επιλογές στο power menu

http://i28.photobucket.com/albums/c226/bitofsalt/Screenshot_2013-09-09-12-21-11_zpsc9ddb4e1.png

 

Κάνεις πρώτα εγκατάσταση το xposed σαν apk απο την sd σου , και μετά το gravity module μέσω cwm.Τέλος μπαίνεις στο xposed app και εγκαθιστάς το framework - κάνεις restart - ενεργοποειείς τα module που θες- restart

Ίσως φαίνεται πολύπλοκο, αλλά δεν είναι

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να μπλέκεις με cwm , μπορείς απλά να εγκαταστήσεις το gravitybox απ το apk, ως εγαρμοφή χρήστη

 

καλήμερα...

υπάρχει κάποιος οδηγός πως να ανοίξω το κινητό γτ μου το έριξαν μέσα σε κουβά νερού..

κ γενικά τι να κάνω αν γνωρίζει κάποιος μια γρήγορη απάντηση???

ευχαριστώ

Έβγαλες κατευθείαν τη μπαταρία; Αν ναι, απλά χωρίς καπάκι ρίξε το κινητό σ ένα μπολ με ρύζι για ώρες ή και μέρα. Αν δεν έβγαλες τη μπαταρία κατευθείαν, πέτα το γι ανακύκλωση σε κάποιο μαγαζί
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να μπλέκεις με cwm , μπορείς απλά να εγκαταστήσεις το gravitybox απ το apk, ως εγαρμοφή χρήστη

Ακόμη καλύτερα και ευκολότερα , thanks

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη καλύτερα και ευκολότερα , thanks

 

 

Μόλις το έβαλα. Επιβεβαιώνω πως παίζει μια χαρά.. Όποιος έχει να προτείνει κανά καλό mod ας το πει... Μήπως πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα Volume Keys για ξεκλείδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες κατευθείαν τη μπαταρία; Αν ναι, απλά χωρίς καπάκι ρίξε το κινητό σ ένα μπολ με ρύζι για ώρες ή και μέρα. Αν δεν έβγαλες τη μπαταρία κατευθείαν, πέτα το γι ανακύκλωση σε κάποιο μαγαζί

 

ναι την έβγαλα κατευθείαν κ το άφησα πάνω σε πετσέτα να φύγει η υγρασία.

τώρα το έβαλα σε μπολ που λες,άντε να δούμε.

σε ευχαριστώ πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το δωσω το κινητό πως καθαρίζει τελείως και να μπει ξανά η ρομ από τη αρχή; Έχει του Bruno τη jb. Κάνουμε όλα τα βήματα από τη αρχή η μέσω recovery εγκατάσταση από τη sd;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν γράφω σχετικά μεγάλο sms, γίνεται αυτόματα mms . Γιατί; Πώς μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

Επίσης αν είναι εύκολο ας μου δώσει κάποιος ένα λινκ για να κατεβάσω τον flash player. Έβαλα ένα apk αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

πως το κανω αυτο; δε χρειαζετε δηλαδη να περασω ξανα τη ρομ;

Μέσα από Cwm. Δεν χρειάζεται να τη ξαναπεράσεις

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες κατευθείαν τη μπαταρία; Αν ναι, απλά χωρίς καπάκι ρίξε το κινητό σ ένα μπολ με ρύζι για ώρες ή και μέρα. Αν δεν έβγαλες τη μπαταρία κατευθείαν, πέτα το γι ανακύκλωση σε κάποιο μαγαζί

 

φίλε gerstavros2 τη να κάνω με την οθόνη??έχει πάρει κ αυτή υγρασία κ λίγο νερό μέσα,ακόμα από εχθές έχει λίγο

δεν έφυγε,το έχω ανοίξει όλο το κινητό απλά το κομμάτι της οθόνης το άφησα γτ το είδα λίγο ζόρι.

προτινεις κατι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν γράφω σχετικά μεγάλο sms, γίνεται αυτόματα mms . Γιατί; Πώς μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

Επίσης αν είναι εύκολο ας μου δώσει κάποιος ένα λινκ για να κατεβάσω τον flash player. Έβαλα ένα apk αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Δεν ξέρω ποιο sms app χρησιμοποιείς, αλλά πήγαινε καταρχήν και κοίτα αν έχεις τσεκαρισμένη την επιλογή να σου διαιρεί τα μηνύματα όταν γράφοντας ξεπερνάς τους 160 χαρακτήρες. Να σου φτιάχνει δηλαδή 2ο sms μετά τους 160 χαρακτήρες. Μάλλον δεν το έχεις επιλεγμένο και μετά τους 160 στο γυρνάει αυτόματα σε mms επειδή το βλέπει μεγάλο.

(Άνοιξε τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων σου > πήγαινε Ρυθμίσεις αποστολής και τσεκάρισε την διαίρεση μηνυμάτων ανά 160 χαρακτήρες)

 

Στο handcent νομίζω, μπορείς να απενεργοποιήσεις την επιλογή να σου φτιάχνει mms τα μεγάλα sms. Aν δουλεύεις αυτό το app, κοίταξε στις ανάλογες ρυθμίσεις για να την αφαιρέσεις αν είναι ενεργοποιημένη. Αν και νομίζω ότι κάνοντας αυτό που σου είπα, δεν θα έχεις θέμα ξανά. :)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...