Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα ή μαλλον προσπάθησα να παραγγείλω το κινητό απο την aliexpress αλλά όλα πήγαν στραβά. Στην αρχή έβαλα την webuy (εικονική καρτα της Πειραιώς) που είναι master card αλλά δεν την δεχόταν. Παρόλα αυτά είδα πως η τράπεζα μου δέσμευσε τα χρήματα.

 

Την επόμενη μέρα δοκίμασα με αλλη καρτα (με την οποια ειχα κανει παραγγελίες απο το συγκεκριμενο site και εγκρίθηκαν). Για το κινητό ομως ενω αρχικά δέχτηκε την κάρτα , μου εστειλε μηνυμα η aliexpress ότι ακυρώνει την παραγγελία για λόγους ασφαλείας. Συγκεκρίμένα

"Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-10 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification."

Πιο κάτω υπάρχει ένα κουμπί που λέει "want to claim" και πατώντας αυτό "

 

Your order (Order Number: 1130410495) has been cancelled for security reasons. In order to avoid order cancellations in the future, please provide us with copies of your ID card (or your passport), credit card and credit card Statement.

 

Notice:All uploaded messages and files will be reviewed by Alibaba.com for identify verification only

 

If you encounter any problems when submitting your claim, please click here to Contact Us"

 

Τι κάνω τώρα;;

 

στειλε σκαναρισμενα την καρτα σου ,την ταυτοτητα και καποιο λογαριασμο της καρτας.την καρτα δεν χρειαζεται να φαινονται ολα τα νουμερα και τα τρια πισω καθολου.

στην αρχη για λογους ασφαλειας τα στελνεις αυτα πατωντας καπου νομιζω εκει που λεει claim και σου βγαζει επιλογη για να τα περασεις.

και σε μενα τα ιδια εκανε στην αρχη , μετα ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια εφαρμογη mobileuncl e tools που υπαρχει στο κινητο ξερετε τι δουλεια κανει? αν τη κανω απεγκατασταση επηρεαζει κατι?
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη mobileuncl e tools που υπαρχει στο κινητο ξερετε τι δουλεια κανει? αν τη κανω απεγκατασταση επηρεαζει κατι?

 

Καλη εφαρμογη ειναι.Εχει διαφορες επιλογες π.χ το Engineer Mode που μπορεις να "πειραξεις" την ενταση των ηχων (στην JB του Μπρουνο υπαρχει ουτως η αλλως βεβαια το MTK Engineer),εχει επιλογες για το GPS...Οχι απαραιτητη εφαρμογη,αλλα χρησιμη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εγω περασα την ics και ενω ολα δουλευουνε τελεια καποιες φορες το ηχειο πισω τριζη οταν ακουγετε ενας ηχος. οταν το κανω restart φτιαχνει για κανα 2ωρο και μετα παλι τα ιδια τι φταιη? εσας το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!επειδη σκεφοτμαι να κανω αγορα αυτου του τηλεφωνου..θα ηθελα να ρωτησο τα εξης:υπαρχει ακομα σε προσφορα 100 ευρω?τα + και - του?και αν γινεται πως κανατε την παραγγελια με την εκπτωση και χωρις τελενειο?γιατι γενικα το συζητατε πολυ απο εσας..επισης απο θεμα συμβατοτητας εφαρμογων?και ποιο ειναι τ ποιο αξιοπηστο σαιτ για παραγγελια?σας ευχαριστω! Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά (κι όμως:p) έπαιξα με την Jelly bean του bruno. Ο ήχος κλήσης είναι μια χαρά δυνατότατος, αρκεί στο mtk engineer menu να βάλεις στο loudspeaker στο ring, το μέγιστο στο 150 πχ (160 ίσως είναι υπερβολή για το ηχείο, αρχίζει και τρίζει πλέον) και να προσαρμόσεις τα level, δηλαδή το level 6 στο 255 (μέγιστο), level 5 225, level 4 190 κλπ

 

βρε παιδια μπορειτε να ανεβασετε το link με το apl που σου επιτρεπει να αλλαξεις το dalvik ??

X-plore, ο καλύτερος file manager

Link to comment
Share on other sites

στειλε σκαναρισμενα την καρτα σου ,την ταυτοτητα και καποιο λογαριασμο της καρτας.την καρτα δεν χρειαζεται να φαινονται ολα τα νουμερα και τα τρια πισω καθολου.

στην αρχη για λογους ασφαλειας τα στελνεις αυτα πατωντας καπου νομιζω εκει που λεει claim και σου βγαζει επιλογη για να τα περασεις.

και σε μενα τα ιδια εκανε στην αρχη , μετα ειναι οκ

 

Τα έστειλα τα στοιχεία και τώρα περιμένω. Επρεπε οντως να πατησεις "claim" . Αν τα αποδεχτούν θα πρέπει να κάνω νέα παραγγελία ή θα "απελευθερώσουν" αυτή που έχω κάνει ήδη;; Ρωταω για να μην βρεθώ τελικά με δυο παραγγελίες.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι εκανα το λαθος να αφησω το κινητο στο αυτοκινητο σε σημειο που το χτυπουσε ο ηλιος. Το μεσημερι που το επιασα στα χερια μου, ειδα για πρωτη φορα τετοιο μηνυμα σε κινητο, "Θερμοκρασια μπαταριας υψηλη, αφαιρεστε την". Η θερμοκρασια που εγραφε το setcpu ηταν 54 βαθμους κελσιου! Την αφαιρεσα και μετα απο λιγο επεσε στους 27 και ολα κομπλε...
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάθει και εγώ, δεν είχα πρόβλημα μετά, συνέχισε να δουλεύει κανονικά

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Τα έστειλα τα στοιχεία και τώρα περιμένω. Επρεπε οντως να πατησεις "claim" . Αν τα αποδεχτούν θα πρέπει να κάνω νέα παραγγελία ή θα "απελευθερώσουν" αυτή που έχω κάνει ήδη;; Ρωταω για να μην βρεθώ τελικά με δυο παραγγελίες.

 

σε τι κατασταση ειναι η παραγγελια σου ? σου εχει ερθει μηνυμα οτι ακυρωθηκε? αν οχι περιμενεις.

αν επιβεβαιωσεις καποια παραγγελια και μετανιωσεις

και δεν εχεις προλαβει να βαλεις καρτα για να τραβηξει χρηματα,

μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ακυρωνεται μονη της.

επισης απο οτι θυμαμαι μπορεις να την ακυρωσεις και μετα αφου εχει γινει παραγγελια με καρτα κανονικα, εχεις καποιες μερες μεχρι να την αποστειλει ο πωλητης.

Edited by sokelasm
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιτελους το εχω στα χερια μου πς ανεβαζω ενταση στο ηχειο δεν το ακουο με τιποτα εχς περασει την ics του bruno

διαβασε λίγα ποστ πιο πάνω. στο engineer menυ μπαινεις με *#*#3646633#*#*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Διάβασα εδώ πολλά καλά λόγια και -το κυριότερο- ειδα οτι υπάρχει υποστήριξη για το λειτουργικό του. Το αποφάσισα λοιπόν:

Παρήγγειλα το v970 και περιμένοντας να έρθει, θα ηθελα να ρωτήσω για screen protector και θηκούλα. έχω δει κάτι ωραίες δερμάτινες με ένα ματζαφλαράκι:X που το τραβάς και βγαίνει το τηλέφωνο.

Έχει πάρει κανένας και αν ειναι ικανοποιημένος θα μπορούσε να Postάρει το link;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα (απο τις 14 Μαη που το παρηγγειλα) !!!

Ολα καλα μονο που τοκουτι δεν ειχε καποια ταινια ασφαλείας και το ναυλον σακουλακι που ηταν το κινητο μεσα μου φανηκε λιγο δουλεμενο. Το τηλεφωνο φαινεται παντως ενταξει. Μου στειλαν στο πακετο και προστατευτικο οθονης.

 

Το βαλα να φορτισει και απλα το ανοιξα να τσεκαρω και βλεπω οτι εχει περασμενο εκδοση 4,0,4 MAUI 11 AMD W12

 

Η αληθεια ειναι οτι το περιμενα με 2.3 και ημουν ετοιμος να φλασαρω. Τωρα αλλαζει κατι με την 4,0,4? Ισχυει κανονικα ο οδηγος για φλασαρισμα??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

διαβασε λίγα ποστ πιο πάνω. στο engineer menυ μπαινεις με *#*#3646633#*#*

στον ηχο το fir 0 ti shmainai? υπαρχουν 5 επιλογες. ποια πρεπει να διαλεξουμε?

Link to comment
Share on other sites

στον ηχο το fir 0 ti shmainai? υπαρχουν 5 επιλογες. ποια πρεπει να διαλεξουμε?

το ring ειναι για τον ήχο κλήσης, το media για τα πολυμέσα (μουσικη εφαρμογές βιντεο κλπ)

κανα ελληνικο πληκτρολογιο ???
Οι rom του bruno έχουν. Αν δεν σ αρεσει της google, υπάρχουν τόσα και τόσα στο play store, smartkeyboard pro ειναι το καλύτερο για μένα

Το παρελαβα σημερα (απο τις 14 Μαη που το παρηγγειλα) !!!

Ολα καλα μονο που τοκουτι δεν ειχε καποια ταινια ασφαλείας και το ναυλον σακουλακι που ηταν το κινητο μεσα μου φανηκε λιγο δουλεμενο. Το τηλεφωνο φαινεται παντως ενταξει. Μου στειλαν στο πακετο και προστατευτικο οθονης.

 

Το βαλα να φορτισει και απλα το ανοιξα να τσεκαρω και βλεπω οτι εχει περασμενο εκδοση 4,0,4 MAUI 11 AMD W12

 

Η αληθεια ειναι οτι το περιμενα με 2.3 και ημουν ετοιμος να φλασαρω. Τωρα αλλαζει κατι με την 4,0,4? Ισχυει κανονικα ο οδηγος για φλασαρισμα??

Όλα δουλεμένα είναι καθώς τα ελέγχουν πριν τα στείλουν οι περισσότεροι. Δεν υπήρξε ποτέ 2.3 για το V970, από 4 ξεκίνησε. Αν δεν σου χει περάσει ο έμπορος τη ρομ του bruno (φαίνεται στην έκδοση εκεί που κοίταξες πιο κάτω, mod_by_BM κάτι τέτοιο), ακολουθείς τον οδηγό λίγες σελίδες πιο πίσω
Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεμένα είναι καθώς τα ελέγχουν πριν τα στείλουν οι περισσότεροι. Δεν υπήρξε ποτέ 2.3 για το V970, από 4 ξεκίνησε. Αν δεν σου χει περάσει ο έμπορος τη ρομ του bruno (φαίνεται στην έκδοση εκεί που κοίταξες πιο κάτω, mod_by_BM κάτι τέτοιο), ακολουθείς τον οδηγό λίγες σελίδες πιο πίσω

 

Οκ .

Και μια ερωτηση ακομα. Απο τις 2 sim μονο η μια μπορει να ειναι σε 3G. Οποια απο τις 2 η καποια συγκεκριμενη μπορει να ειναι 3G?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Οκ .

Και μια ερωτηση ακομα. Απο τις 2 sim μονο η μια μπορει να ειναι σε 3G. Οποια απο τις 2 η καποια συγκεκριμενη μπορει να ειναι 3G?

 

επιλέγεις όποια θέλεις από

settings -more -mobile networks- 3g service

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...