Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτους που ρωτουσαν για την μπαταρία να πω ότι μετά από τρεισήμισι μέρες με λίγα τηλέφωνα και ελάχιστη χρήση ίντερνετ ενα παιχνίδι δέκα λεπτά λίγες φωτογραφίες τωρα έχει φτάσει στο 6% και την βαζω για φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν έχω προσέξει σε πόση ώρα κλειδώνει.. Μπαίνω στο αμάξι, ανοίγω το ndrive, βάζω προορισμό, αρχίζω να οδηγώ και βρίσκει στίγμα. Σε κίνηση πάνω, με το Α-gps ανοιχτό, νομίζω κάνει 1-1μιση λεπτό να κλειδώσει σήμα. χωρίς να το έχω χρονομετρήσει ποτέ. απλές εκτιμήσεις στο περίπου λέω.
Τυχερός είσαι,εμένα που δεν κλειδώνει καθόλου τώρα τελευταία,μίση ώρα να το αφήσω με το a-gps ανοιχτο,και με δεδομένα ανοιχτά δεν κλειδώνει με τίποτα,μεχρι και μισή ώρα το έχω αφήσει. :( Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μαθω αν το V970 μπορει να δουλεψει συμφωνα με τα παραπανω που εβαλα στο Link αν και το οτι δεν υποστιριζει USB OTG ειναι αρκετο για να το κανει μη συμβατο :(

 

Κοινος ηθελα να αλαξω το κηνιτο μου και ελεγα να παρω το ΖΤΕ αλλα καθως οικονομικα δεν με περνει να αγορασω και μια συσκευη που να υποστηριζει ANT+ (τροπως επικοινονιας sensors) και κηνιτο ψαχνω να δω αν το κηνιτο αυτο θα μπορουσε να με καλυψει και για τα 2 .

 

Θελω να τρεξω την εφαρμογη Garmin fit και να συνδεσω 2 sensors + το gps Ευχαριστω

 

Νομίζω δεν θα σου δουλέψει για τους extra sensors που θέλεις. Η μόνη λύση είναι bluetooth sensors.

 

Δεν έχει εγκατασταθεί η default mail εφαρμογή του android (όχι το gmail, το απλό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

Πως την εγκαθιστώ; Η εφαρμογή outlook δε μου πολυαρέσει.

Αλλιώς ποιά εφαρμογή εμαιλ να κατεβάσω;

 

Εμένα δεν με βόλεψε το stock mail λόγω έλλειψης zoom. Δουλεύω με το MailDroid..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι,εμένα που δεν κλειδώνει καθόλου τώρα τελευταία,μίση ώρα να το αφήσω με το a-gps ανοιχτο,και με δεδομένα ανοιχτά δεν κλειδώνει με τίποτα,μεχρι και μισή ώρα το έχω αφήσει. :(

Δεν έχω το ίδιο τηλέφωνο , είναι με τον MKT6575 , αλλά μου κάνει το ίδιο.

Τώρα τελευταία (περίπου 20 - 30 μέρες) , δεν πιάνει σχεδόν καθόλου.

Κάνω την ίδια διαδρομή , ίδια ώρα, και το τηλέφωνο είναι στην ίδια θέση,

ενώ παλιότερα έχανε σε ακρίβεια (όχι το σήμα) το οποίο το θεωρώ φυσιολογικό γιατί η διαδρομή είναι κάτω από μπαλκόνια (είμαι πεζός),

τώρα χάνει το σήμα για το 80-90% της διαδρομής.

Μήπως δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου τηλεφώνου (ZTE V970) αλλά είναι κάτι άλλο?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Εδώ και 3 ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού και είμαι καταενθουσιασμένος.

Το αγόρασα 130$ με δωρεάν αποστολή μέσω HongKong Post από Εδώ

Ήρθε με δώρο θήκη σιλικόνης και μεμβράνη οθόνης.

Ο Κινέζος του είχε περάσει την τελευταία ROM 4.1JB του Bruno και φυσικά ήταν ρουταρισμένο.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο εκτός του ότι ενώ στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει δόνηση στις εσερχόμενες κλήσεις δεν το κάνει παρά μόνο αν επιλέξω το προφίλ "εξωτερικοί χώροι".

Μικρό το κακό. Το gps που το δοκίμασα μέσω του sygic βρίσκει δορυφόρους πολύ γρήγορα ( 10-30 sec ).

Η μπαταρία με απλή χρήση ( δηλαδή μόνο σαν τηλέφωνο με , κανά 20λεπτο παιχνίδια, μισή φωτεινότητα οθόνης και κλεισμένο το τηλέφωνο από τις 00:30 το βράδυ - 6:30 το πρωί είναι στο 54% ενώ δεν έχει φορτίσει εδώ και 2 ημέρες και 10 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να παραγγείλω κι εγώ το τηλέφωνο. Επειδή δεν γνωρίζω κάποια πράγματα, μόλις το παραλάβω πρέπει να κάνω αναγκαστικά κάποιες διαδικασίες για να αναγνωρίσει η sim ότι δεν είμαι στο εξωτερικό;
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να παραγγείλω κι εγώ το τηλέφωνο. Επειδή δεν γνωρίζω κάποια πράγματα, μόλις το παραλάβω πρέπει να κάνω αναγκαστικά κάποιες διαδικασίες για να αναγνωρίσει η sim ότι δεν είμαι στο εξωτερικό;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα. Τοποθετείς τις κάρτες σου και λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν το περιμενα τετοια ωρα!!!! Λεω να το παρω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-ZTE-V970-WCDMA-3G-mobile-phone-4-3-IPS-touch-screen-WIFI-GPS-CPU/616645700.html . Λεει android 4.1.1 . Υπάρχει και σε 4.0

 

Το unlock τι σημαινει;

 

Επίσης το συγκεκριμένο δεν γράφει στην γλώσσα τα ελληνικά ενώ εχω δει αλλου οτι υπαρχουν ελληνικά. Μηπως τα εχει βγαλει ο πωλητης;;

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν το περιμενα τετοια ωρα!!!! Λεω να το παρω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-ZTE-V970-WCDMA-3G-mobile-phone-4-3-IPS-touch-screen-WIFI-GPS-CPU/616645700.html . Λεει android 4.1.1 . Υπάρχει και σε 4.0

 

Το unlock τι σημαινει;

 

Επίσης το συγκεκριμένο δεν γράφει στην γλώσσα τα ελληνικά ενώ εχω δει αλλου οτι υπαρχουν ελληνικά. Μηπως τα εχει βγαλει ο πωλητης;;

 

Αν διαβάσεις παρακάτω, γράφει android 4.0 ics

Με 4.1 ξέρω οτι δεν βγαίνει.

Με ελληνικά το στέλνει το etotalk, αλλά δεν σε συμφέρει από εκεί λόγω τιμής.

Το παίρνεις από αλλού όπως είναι και βάζεις πολύ εύκολα μια rom του bruno από xda ( 4.0 ή 4.1) οι οποίες έχουν ελληνικά.

Το unlock πιστεύω πως απλά το έβαλε για να δείξει ότι το κινητό λειτουργεί σε όλα τα δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περιγραφή γράφει "We can install italian, greek" κλπ, μηπως σημαινει οτι μπορεί να το κανει ο ιδιος; Εγω είμαι παντελώς άσχετη από αυτά.. Εκτος αν ξερει καποιος απο το forum καποιο site με free shipping που να εχει ηδη την rom που λες.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περιγραφή γράφει "We can install italian, greek" κλπ, μηπως σημαινει οτι μπορεί να το κανει ο ιδιος; Εγω είμαι παντελώς άσχετη από αυτά.. Εκτος αν ξερει καποιος απο το forum καποιο site με free shipping που να εχει ηδη την rom που λες.

βάζουν custom rom. πολλοί βάζουν του bruno, αλλά όχι πάντα τη τελευταία έκδοση. Το antion στο aliexpress που ναι απ τους καλύτερους εμπόρους κι έχει τη χαμηλότερη τιμή, περνάει τη 2.1 του bruno, που ναι παλιά και χωρίς ελληνικά. Μπορεις να τους πεις να βαλουν την τελευταια ics (3.1 με ελληνικα). Αν δεν το κανουν, μπορεις απλα να κατεβασεις τη rom, να τη βαλεις στη καρτα μνημης η στην μνημη της συσκευης (απλη αντιγραφη) και να τη εγκαταστησεις απ το recovery που θα υπαρχει ηδη, κι ειναι τρομερα πανευκολο, γλιτώνεις τη διαδικασία με τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το ίδιο τηλέφωνο , είναι με τον MKT6575 , αλλά μου κάνει το ίδιο.

Τώρα τελευταία (περίπου 20 - 30 μέρες) , δεν πιάνει σχεδόν καθόλου.

Κάνω την ίδια διαδρομή , ίδια ώρα, και το τηλέφωνο είναι στην ίδια θέση,

ενώ παλιότερα έχανε σε ακρίβεια (όχι το σήμα) το οποίο το θεωρώ φυσιολογικό γιατί η διαδρομή είναι κάτω από μπαλκόνια (είμαι πεζός),

τώρα χάνει το σήμα για το 80-90% της διαδρομής.

Μήπως δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου τηλεφώνου (ZTE V970) αλλά είναι κάτι άλλο?

Αναρωτιέμαι τι να τρέχει με αυτό το πρόβλημα,εγώ πάντως το κινητό το άφησα στη άκρη μέχρι να βρώ τρόπο να το φτιάξω !

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο για να κάνω το gps να δουλέψει ?

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις stock ICS με ελληνικα, ναι υπαρχει, αλλα αυτη του Bruno ειναι η καλυτερη συμφωνα με τους περισσοτερους χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Οποτε θα τους ρωτήσω. Δηλαδή ics 4.0 με ελληνικά δεν υπάρχει ε;

φυσικά και υπάρχει, εγώ τη μετέφρασα με τον vagosfron.

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=4707683#post4707683 από δω, μονο το βήμα Δ θα χρειαστείς

http://d-h.st/BXw η τελευταία ICS του bruno, με ελληνικά, η πιο απροβλημάτιστη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι να τρέχει με αυτό το πρόβλημα,εγώ πάντως το κινητό το άφησα στη άκρη μέχρι να βρώ τρόπο να το φτιάξω !

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο για να κάνω το gps να δουλέψει ?

Mια ανορθόδοξη λύση πάντως είναι να αγοράσεις κάποιο bluetooth gps. είναι αρκετά φθηνα και θα έχεις και πολύ καλύτερο σήμα σε σχέση με το ενσωματωμένο δέκτη του κινητού.

 

κατι τετοιο. http://www.ebay.com/itm/Vodafone-Bluetooth-GPS-Reciever-Key-Ring-51-Channels-/261219663694?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3cd1e7bf4e

Link to comment
Share on other sites

Mια ανορθόδοξη λύση πάντως είναι να αγοράσεις κάποιο bluetooth gps. είναι αρκετά φθηνα και θα έχεις και πολύ καλύτερο σήμα σε σχέση με το ενσωματωμένο δέκτη του κινητού.

 

κατι τετοιο. http://www.ebay.com/itm/Vodafone-Bluetooth-GPS-Reciever-Key-Ring-51-Channels-/261219663694?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3cd1e7bf4e

 

Καλή ιδέα! Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια! Πάντως σε μερικά V970 ο ενσωματωμένος δέκτης απλά δεν δεχεται..! Πιθανα να υπάρχει θέμα στο hardware, δεν μπορω να βρω αλλη εξήγηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα! Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια! Πάντως σε μερικά V970 ο ενσωματωμένος δέκτης απλά δεν δεχεται..! Πιθανα να υπάρχει θέμα στο hardware, δεν μπορω να βρω αλλη εξήγηση..

 

Eγώ στο προ-προηγούμενο κινητό μου (sony ericsson P1i) μου είχαν δώσει δώρο εξωτερικό gps bluetooth που το έχω ακόμα και δουλεύει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Mια ανορθόδοξη λύση πάντως είναι να αγοράσεις κάποιο bluetooth gps. είναι αρκετά φθηνα και θα έχεις και πολύ καλύτερο σήμα σε σχέση με το ενσωματωμένο δέκτη του κινητού.

 

κατι τετοιο. http://www.ebay.com/itm/Vodafone-Bluetooth-GPS-Reciever-Key-Ring-51-Channels-/261219663694?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3cd1e7bf4e

Ωραίος.Δεν το ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο,θα κοιτάξω μήπως βρώ κανένα tutorial μήπως φτιάξω το gps αλλιώς πάω σε κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ !

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

βάζουν custom rom. πολλοί βάζουν του bruno, αλλά όχι πάντα τη τελευταία έκδοση. Το antion στο aliexpress που ναι απ τους καλύτερους εμπόρους κι έχει τη χαμηλότερη τιμή, περνάει τη 2.1 του bruno, που ναι παλιά και χωρίς ελληνικά. Μπορεις να τους πεις να βαλουν την τελευταια ics (3.1 με ελληνικα). Αν δεν το κανουν, μπορεις απλα να κατεβασεις τη rom, να τη βαλεις στη καρτα μνημης η στην μνημη της συσκευης (απλη αντιγραφη) και να τη εγκαταστησεις απ το recovery που θα υπαρχει ηδη, κι ειναι τρομερα πανευκολο, γλιτώνεις τη διαδικασία με τον υπολογιστή

 

Τους εστειλα μήνυμα και μου απάντησαν "Hi friend

Thank you for your attention.

This phone is Android 4.0 ice cream and support greek language.

Thank you!"

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Δεν το ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο,θα κοιτάξω μήπως βρώ κανένα tutorial μήπως φτιάξω το gps αλλιώς πάω σε κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ !

καποια στιγμη στο u8800 pro που ειχα ,απ τα πεσιματα,το gps σταματησε να δουλευει.Ακολουθησα τοτε εναν οδηγο που ανοιγες τη συσκευη και διορθωνες τις επαφες της κεραιας του gps που βρισκονται στο εσωτερικο της συσκευης.Αν εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν ειναι θεμα software και δε σ ενδιαφερει μηπως χαλασεις κατι στη συσκευη μπορεις να καταφυγεις σε μια τετοια λυση.Απο τοτε που το εκανα στο u8800 το gps κλειδωνει αστραπιαια.Αν βρεις στο youtube κανα video καν το.

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν προστατευεται το σημαντικοτερο μερος του κινητου δηλαδη η οθονη αλλα και παλι για πισω τουλαχιστον ειναι απο τις καλυτερες.

 

εγω πηρα αυτην,και ειναι τελειαα http://www.aliexpress.com/snapshot/214774313.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Χίλια συγνώμη εάν επαναφέρω κάποιο θέμα που έχει ήδη συζητηθεί αλλά στις πρώτες 10 σελίδες δεν διάβασα κάτι σχετικό και είναι πραγματικά πάρα πολλές οι υπόλοιπες για να τις κοιτάξω... Αγόρασα στις αρχές του μήνα την συσκευή απο το etotalk (με παράδοση dhl, έκανα την παραγγελία Τρίτη βραδάκι και Παρασκευή μεσημέρι βρισκόταν ήδη σπίτι μου!) με προεγκατεστημένα κάποια προγράμματα τύπου viber, whats up. Είμαι υπερευχαριστημένος σε όλα εκτός απο το θέμα της μπαταρίας. Δέν ξέρω πόσο κρατάει σε εσάς αλλα σε έμενα ούτε μία μέρα. Κάθε βράδυ θέλει φόρτιση - και εάν μπώ fb, παίξω Temple run κτλ, παίζει και να χρειαστεί λίγο φόρτιση το απογευματάκι... :confused: Το χειρότερο: το φορτίζω όλο το βράδυ, ξυπνάω, το βγάζω απο φόρτιση, στέλνω ένα μήνυμα, μιλάω στο τηλέφωνο, και η μπαταρία πέφτει ένα επίπεδο... :wacko: Όλα αυτά με κλειστό wi-fi, mobile data κλειστό, και φωτεινότητα ένα βήμα πρίν χρειαστώ γυαλιά.

 

Μήπως είναι ελλατωματική; Μήπως στην πρώτη φόρτιση της μπαταρίας που το "εξερευνούσα" την χάλασα ή δεν ισχύει πλέον ότι πρέπει να φορτίσει 8 ώρες πρίν το ανοίξεις (είμαι κάπως άσχετος με την τεχνολογία εκτός απο το βασικά). Άνοιξα, μέσα στην σχετική άγνοια μου, τα running apps και είδα πολύ πράγμα. Fb, settings, network diagnose tool, contacts, google services (2 φορές!), etotalk tools, Maps (2 φορές!), google play store και android keyboard. Πάτησα ένα και πήγα να το σταματήσω, και μου έβγαλε ότι "stopping it may cause this app to fail", να μην ξαναλειτουργήσει κτλ, και αισθάνθηκα σαν τον πυροτεχνουργό στο Hurt Locker, οπότε και το άφησα στην ησυχία του.

 

Εχω καταλήξει να κυκλοφορώ με φορτιστή και είμαι στο τσάκ να πάω για φορτιστή αυτοκινήτου. Τι μπορώ να κάνω;

 

Και πάλι συγνώμη εάν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Χίλια συγνώμη εάν επαναφέρω κάποιο θέμα που έχει ήδη συζητηθεί αλλά στις πρώτες 10 σελίδες δεν διάβασα κάτι σχετικό και είναι πραγματικά πάρα πολλές οι υπόλοιπες για να τις κοιτάξω... Αγόρασα στις αρχές του μήνα την συσκευή απο το etotalk (με παράδοση dhl, έκανα την παραγγελία Τρίτη βραδάκι και Παρασκευή μεσημέρι βρισκόταν ήδη σπίτι μου!) με προεγκατεστημένα κάποια προγράμματα τύπου viber, whats up. Είμαι υπερευχαριστημένος σε όλα εκτός απο το θέμα της μπαταρίας. Δέν ξέρω πόσο κρατάει σε εσάς αλλα σε έμενα ούτε μία μέρα. Κάθε βράδυ θέλει φόρτιση - και εάν μπώ fb, παίξω Temple run κτλ, παίζει και να χρειαστεί λίγο φόρτιση το απογευματάκι... :confused: Το χειρότερο: το φορτίζω όλο το βράδυ, ξυπνάω, το βγάζω απο φόρτιση, στέλνω ένα μήνυμα, μιλάω στο τηλέφωνο, και η μπαταρία πέφτει ένα επίπεδο... :wacko: Όλα αυτά με κλειστό wi-fi, mobile data κλειστό, και φωτεινότητα ένα βήμα πρίν χρειαστώ γυαλιά.

 

Μήπως είναι ελλατωματική; Μήπως στην πρώτη φόρτιση της μπαταρίας που το "εξερευνούσα" την χάλασα ή δεν ισχύει πλέον ότι πρέπει να φορτίσει 8 ώρες πρίν το ανοίξεις (είμαι κάπως άσχετος με την τεχνολογία εκτός απο το βασικά). Άνοιξα, μέσα στην σχετική άγνοια μου, τα running apps και είδα πολύ πράγμα. Fb, settings, network diagnose tool, contacts, google services (2 φορές!), etotalk tools, Maps (2 φορές!), google play store και android keyboard. Πάτησα ένα και πήγα να το σταματήσω, και μου έβγαλε ότι "stopping it may cause this app to fail", να μην ξαναλειτουργήσει κτλ, και αισθάνθηκα σαν τον πυροτεχνουργό στο Hurt Locker, οπότε και το άφησα στην ησυχία του.

 

Εχω καταλήξει να κυκλοφορώ με φορτιστή και είμαι στο τσάκ να πάω για φορτιστή αυτοκινήτου. Τι μπορώ να κάνω;

 

Και πάλι συγνώμη εάν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί! :)

Καταρχάς διαβάζουμε τις τελευταίες σελίδες, όχι τις πρώτες:p βάλε τη ρομ του bruno. Αυτή του etotalk δεν είναι της προκοπής. Όσο για τα running apps ειναι φυσιολογικό του android, αλλά κάποια που δε χρειάζεσαι (όπως τα maps) μπορείς να τα ρυθμίσεις με το systemcleanup να μην έχουν autoruns. Αλλά πρώτα παίρνα τη ρομ του bruno, βλέποντας λίγες σελίδες πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...