Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει μούφα, απλά το V970M είναι το Mimosa (από εκεί βγαίνει και το Μ) με 512mb μνήμη.

Το V970 έχει 1gb μνήμη.

μήπως ξέρεις ποιο έχει πρόβλημα με την αφή όπως αναφέρεται σε πολλά σάιτ?Ή κάποια άλλη διαφορά που να ξέρεις hardware ή software?

το ένα έχει ips lcd και το άλλο απλά tft?

Edited by radicalx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα συγχαρητηρια στον gerstavros2 αδερφε γιατι εκεινος εδωσε το εργοστασιακο firmware στο forum.ολα καλα τωρα με το κινητο?εβαλες καινουρια rom?

Τα συγχαρητήρια στον bruno που το λινκ ειναι δικό του;)

μήπως ξέρεις ποιο έχει πρόβλημα με την αφή όπως αναφέρεται σε πολλά σάιτ?Ή κάποια άλλη διαφορά που να ξέρεις hardware ή software?

το ένα έχει ips lcd και το άλλο απλά tft?

Καμιά διαφορά δεν έχει το V970 (1GB RAM) με το V970M της ινδονησίας(512ΜΒ RAM) πέρα από τη RAM. H 4.1.1 ρομ του bruno ειναι απ το V970M άλλωστε

δ[...]του κανα auto format με το flash tool κ δεν ανοιγει καθολου. :worry: :worry: :worry:[...]
γιατι; γιατι; ΓΙΑΤΙ;;;; πρέπει να βγει μια έκδοση του εργαλείου χωρίς την επιλογή για φορματ! ευτυχώς που δεν έκανες πλήρες φορμάτ όπως άλλοι, και δεν έχασες τα imei :p
Link to comment
Share on other sites

Κανένας συμφουρίστας για βοήθεια στο θέμα που έχω ποστάρει παραπάνω 90 σελίδα.

Έχω περάσει σωστά τον MTK6577 USB VCOM Driver.

Συνδέω το κινητό on η off με η χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή; Που φαίνεται στον υπολογιστή; Η μεταφορά της ROM στην sdcard γίνεται με copy paste; Παρακαλώ κάποιος που το έχει κάνει ας βοηθήσει. Όπως βοηθηθήκαμε κάποτε εμείς ας βοηθήσουμε και κάποιον άλλον και αυτός με τη σειρά του τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας συμφουρίστας για βοήθεια στο θέμα που έχω ποστάρει παραπάνω 90 σελίδα.

Έχω περάσει σωστά τον MTK6577 USB VCOM Driver.

Συνδέω το κινητό on η off με η χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή; Που φαίνεται στον υπολογιστή; Η μεταφορά της ROM στην sdcard γίνεται με copy paste; Παρακαλώ κάποιος που το έχει κάνει ας βοηθήσει. Όπως βοηθηθήκαμε κάποτε εμείς ας βοηθήσουμε και κάποιον άλλον και αυτός με τη σειρά του τους άλλους.

πάρε βήμα βήμα τη διαδικασία και θα καταλάβεις. το κινητό για φλασάρισμα εννοείται κλειστο χωρίς μπαταρία. το αρχείο της ρομ για εγκατάσταση απ το cwm recovery, φυσικά τ αντιγράφεις στη κάρτα μνήμης ή στην εσωτερική όπως κάθε αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο σ΄ευχαριστώ για την άμεση απαντησή σου. Σε παρακαλώ όμως βοήθησε με γιατί έχω που παιδεύομαι από χθες το μεσημέρι.

Πως γίνεται η αντιγραφή του αρχείου στη εσωτερική μνήμη ή την sdcard; Στον Υπολογιστή δεν φαίνεται ούτε το κινητό ούτε συσκευή αποθήκευσης...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο σ΄ευχαριστώ για την άμεση απαντησή σου. Σε παρακαλώ όμως βοήθησε με γιατί έχω που παιδεύομαι από χθες το μεσημέρι.

Πως γίνεται η αντιγραφή του αρχείου στη εσωτερική μνήμη ή την sdcard; Στον Υπολογιστή δεν φαίνεται ούτε το κινητό ούτε συσκευή αποθήκευσης...

 

συνδεις το κινητο κι εμφανιζεται στη μπαρα ειδοποιήσεων μια επιλογή για να το βάλεις σαν συσκευή αποθήκευσης κ μετά αλλη μια επιλογή για να ενεργοποιήσεις τη συσκευή αποθήκευσης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο και πάλι σ΄ευχαριστώ πολύ. Τελικά κατάφερα και το φλασάρισσα με το V3.1MOD (27-12-2012)......

Το πρόβλημα λύθηκε γράφοντας τη ROM σε εξωτερική κάρτα (τη βρήκα δανεική). Ο υπολογιστής μου με τα WIN ΧΡ τελικά είχε προβλήματα με τους MediaTek USB οδηγούς VCOM και κατόπιν με το SP Flash Tool. Ένα Laptop που έχω με win 7 πάλι δε με βοήθησε.

Η διαδικασία έγινε τελικά εύκολα σε σταθερό PC με win7 32bit και ας μας έδειχνε πρόβλημα με τους usb drivers (τους έβλεπε για ΧΡ).

Έγραψα την περιπέτεια μου για εμπειρία των άλλων συμφουριτών μας. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

Link to comment
Share on other sites

7% off everything coupon : mother ;)

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Απο Merimobiles, δεν το έγραψες απο την χαρά σου :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω λίγο με τα handsfree μια και την "πάτησα" και αφού οι τελευταίες αγορές δεν περιλαμβάνουν handsfree ίσως καποιος να έρθει στην θέση μου και να τον βοηθήσουν οι πληροφορίες αυτές. :wink:

 

Όπως είχα γράψει, δοκίμασα στο παρελθόν ένα handsfree sony της γυναίκας μου και δούλεψε ΟΚ με το κινητό μας.

Χθες αγόρασα ένα sony headset εμφανισιακά ίδιο με της γυναίκας μου, αλλά τελικά δεν μου δούλευε.

 

Με λίγο googling ανακάλυψα ότι υπάρχουν 2 στανταρ συνδεσμολογίας στους 3.5mm connectors.

 

Το OMTP που το χρησιμοποιούσε η sony ericsson (όσο ήταν sony ericsson, τώρα σαν sony όχι ποια) και χρησιμοποιείται σαν standard στην κίνα.

 

Και μετά είναι και το CTIA το οποίο χρησιμοποιούν σήμερα οι περισσότερες εταιρείες (απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας, αλλά και δοκιμάζοντας handsfree φίλων).

CTIA χρησιμοποιεί και η apple οπότε αν βλέπεται i-saxla compatible μακριά, δεν μας ταιριάζει και είναι ένας ακόμα λόγος να αγαπήσω το zte μου. :lol:

 

Τελικά έχει πάρει κανείς κανένα ενσύρματο hands-free, που να είναι 100% συμβατό και να έχει και αξιοπρεπή ήχο; Μιλάω πάντα για in-ear ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω το zte light tab 2 (v9a) δουλέυουν άψογα τα hadsfree από το παλίο μου neo v ενώ από lg και samsung δεν κάνουν.

επομένως προτείνω να αγοράσεις γνήσια sony από ebay- eshop ή όπου αλλού τα βρείς.

 

π.χ. http://www.parts-shop.gr/p.Sony-Ericsson-Headset-original-MH650-Stereo.618525.html

Edited by radicalx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ...θελω μια βοηθεια..εκανα το re partition ολα καλα...αλλα δε μου βγαζει στο κινητο οταν συνδεω το usb me to pc την επιλογη μαζικη αποθηκευση usb-το usb ειναι συνδεδεμενο ετσι ωστε να πατησω το ενεργοποιηση αποθηκευτικου χωρου usb κ να αναγνωρισει το pc τους αποθηκευτικους χωρους του κινητου.δηλαδη 2,5 gb η μια κ 8 gb η αλλη.παρα μονο μου βγαζει την επιλογη τοκινητο τη συνδεση ως.κτο χω κλικαρισμενο ως χωρος αποθηκευσης usb κ το pc μοθ αναγνωριζει εικονικα τους δυο χωρους μνημης κ δε μπορω να μπω μεσα...ειναι δηλαδη αχνα στο pc..καμια ιδεα>?

 

zte v970 4.1.1 v1.1 R2MOD BY BM (2-3-2013)

Link to comment
Share on other sites

εμενα κτ παλια ακουστικα σαμσουνγκ που τα ξεθαψα δουλευουν μια χαρα .Και τα ακουστικα απο το παλιο μου σαμσουνγκ γκαλαξι 3 δουλευουν επισης :)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βγηκε και το coupon code apo Merimobiles ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω, θα ηταν καλυτερο να το παραγγειλω ως εχει η να το ζητησω ρουταρισμενο απο τους Κινεζους?
To be a rock... and not to roll...
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχω τελωνεία και καθυστερήσεις πήρα το v970m με την 512 από αγγλία με 120 ευρώ καλά είναι ή έπρεπε να πάρω την κινέζικη έκδοση (v970)?
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχω τελωνεία και καθυστερήσεις πήρα το v970m με την 512 από αγγλία με 120 ευρώ καλά είναι ή έπρεπε να πάρω την κινέζικη έκδοση (v970)?

120€ με μεταφορικά?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχω τελωνεία και καθυστερήσεις πήρα το v970m με την 512 από αγγλία με 120 ευρώ καλά είναι ή έπρεπε να πάρω την κινέζικη έκδοση (v970)?

 

Τωρα που το παρειγγειλες ρωτας; με το κουπονι σου εβγαινε πιο φθηνα ακομη και με sing post. Και θα το ειχες σε 15 μερες. Τοσο εκνε το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

όλα μαζί σε δημοπρασία από zteuk

 

Τωρα που το παρειγγειλες ρωτας; με το κουπονι σου εβγαινε πιο φθηνα ακομη και με sing post. Και θα το ειχες σε 15 μερες. Τοσο εκνε το δικο μου.

 

τώρα δυστυχώς ανακάλυψα το φόρουμ και είδα πως δεν υπήρχαν προβλήματα στο τελωνείο και ότι υπάρχουν διαφορές στα κινητά.

Ας ελπίζουμε πως η διαφορά είναι μόνο στη ραμ, γιατί φοβάμαι πως είναι και στην οθόνη.

 

120€ με μεταφορικά?

 

όλα μαζί σε δημοπρασία από zteuk

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βγηκε και το coupon code apo Merimobiles ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω, θα ηταν καλυτερο να το παραγγειλω ως εχει η να το ζητησω ρουταρισμενο απο τους Κινεζους?

 

Μπορεις να το ρουταρεις και μονος σου πανευκολα με τις οδηγιες στη σελιδα 30.γιατι να πληρωσεις επιπλεον;

Link to comment
Share on other sites

πόσα θέλει κάποιος για να μου το φέρει; να αναλάβει όλη την διαδικασία μέχρι να μου το παραδώσει ;

Μένω αθήνα και αν κάποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

πως κανετε ρεπαρτισιον?εχω βαλει sd αφου εκανα το φλασαρισμα της ρομ,και δε μου τη δεχεται για να μεταφερω εφαρμογες..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πάρει κανείς κανένα ενσύρματο hands-free, που να είναι 100% συμβατό και να έχει και αξιοπρεπή ήχο; Μιλάω πάντα για in-ear ακουστικά.

 

Από μένα δυστυχώς δεν θα πάρεις θετική απάντηση, έχω δοκιμάσει αρκετά μέχρι τώρα και τζίφος. τα μόνα που δουλεύουν είναι τα εργοστασιακά και αυτά που έχω από το παλιό μου ZTE blade.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εγω μέχρι τώρα χρησιμοποιώ κάτι σονυ ερικσον που έχω από το παλιό μου κινητό και δουλεύουν άψογα. η αλήθεια είναι όμως ότι δεν έχω δοκιμάσει το κουμπάκι που έχουν. αλλά φωνή και ακουστικά είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το blutooth ;-) εγώ έχω τα Sony SBH20 φανταστικά για μουσική και πολύ καλά στις κλείσεις ομιλίας :-)

 

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh20/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...