Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερες..τελικα επεισα φιλο γι αυτο το κινητο!

 

απο που μας βγαινει φθηνοτερα?ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια! Μιας και το S3 με αφησε νωρις ειπα οτι δεν θα ξαναδωσω πολλα λεφτα για κινητο και ετσι επραξα!

Παραγγειλα ενα ZTE v970 απο Etotalk χωρις root χωρις τιποτα. Ελπιζω να τα καταφερω να το ροοταρω με τη βοηθεια σας.

140€ μου βγηκε με EMS.

 

Θα τα λεμε συχνα!

 

*Να σημειωσω οτι δεν με νοιαζουν τα ελληνικα. Στα αγγλικα θα το εχω το κινητο , απλα θελω να φυγουν ολες οι κινεζιες και να εχω κανονικα το καταστημα της Android κτλπ..

Edited by Newron
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες..τελικα επεισα φιλο γι αυτο το κινητο!

 

απο που μας βγαινει φθηνοτερα?ευχαριστω!

Merimobiles και fastcardtech, αλλά στο fastcardtech μου ακύρωσαν παραγγελίες λόγω έλειψης στοκ, ας ελπίσουμε στο meri να χουν. Κουπόνι 10$ για το merimobiles "igot10"

Καλησπερα σε ολα τα παιδια! Μιας και το S3 με αφησε νωρις ειπα οτι δεν θα ξαναδωσω πολλα λεφτα για κινητο και ετσι επραξα!

Παραγγειλα ενα ZTE v970 απο Etotalk χωρις root χωρις τιποτα. Ελπιζω να τα καταφερω να το ροοταρω με τη βοηθεια σας.

140€ μου βγηκε με EMS.

 

Θα τα λεμε συχνα!

 

*Να σημειωσω οτι δεν με νοιαζουν τα ελληνικα. Στα αγγλικα θα το εχω το κινητο , απλα θελω να φυγουν ολες οι κινεζιες και να εχω κανονικα το καταστημα της Android κτλπ..

πιο πίσω θα βρεις αναλυτικές οδηγίες μου για φλασάρισμα της rom του Bruno Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω μελετησει Σταυρο. Απλα δεν εχω ξανακανει ποτε ροοτ και δεν ξερω κατα ποσο θα επιτυχω.

I ll give a try ωστοσο!

Αν χρειαστω κατι , θα ενοχλησω εδω..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το στοκ από fastcardtech! Merimobiles πλέον, και με το κουπόνι igot10
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα απο merimobiles :D. 125 € μαζί με μια μεμβράνη τελική τιμή. Σχόλιο για χαμηλή τιμή και gift το έβαλα στο paypal κάπου που μου έδινε επιλογή να στείλω μήνυμα στον πωλητή. Ελπίζω να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα με τελωνείο... Μόλις το πάρω στα χέρια μου θα γράψω τα σχόλια μου.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω την Rom του Bruno (ICS) και έχω το εξής θέμα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη και λαμβάνω μήνυμα τότε ξεκλειδώνει το κινητό και αν το έχεις στην τσέπη μπορεί να πατηθεί κάποιο πλήκτρο. Δεν έχω βρει λύση. Γνωρίζει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κανει το repartitioning δηλαδη έχω δώσει όλη την μνήμη του τηλεφώνου στην internal memory (δηλαδη εχω 2,5 gb) εχω sd card 8 gb σχεδον αδεια,

και παρ ολα οταν παω να εγκαταστήσω μια εφάρμογή μου βγάζει μύνημα ότι δεν έχω αρκετή μνήμη... ξέρει κανείσ τίποτα?

έχω την jellybean tou bruno την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω την Rom του Bruno (ICS) και έχω το εξής θέμα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη και λαμβάνω μήνυμα τότε ξεκλειδώνει το κινητό και αν το έχεις στην τσέπη μπορεί να πατηθεί κάποιο πλήκτρο. Δεν έχω βρει λύση. Γνωρίζει κανείς κάτι

Πρώτη φορά το ακούω. Συμβαίνει ακόμα και όταν έχεις κλειδώσει εσύ την οθόνη ή απλώς όταν σβήνει μετά από λίγο μόνη της ( γιατί τότε δεν είναι κλειδωμένη)?

 

ρε παιδια εχω κανει το repartitioning δηλαδη έχω δώσει όλη την μνήμη του τηλεφώνου στην internal memory (δηλαδη εχω 2,5 gb) εχω sd card 8 gb σχεδον αδεια,

και παρ ολα οταν παω να εγκαταστήσω μια εφάρμογή μου βγάζει μύνημα ότι δεν έχω αρκετή μνήμη... ξέρει κανείσ τίποτα?

έχω την jellybean tou bruno την τελευταία

 

Αυτό μπορεί να οφείλεται και στη ρομ, γιατί έχουν αναφερθεί διάφορα ψιλοπροβληματάκια. Διάβασα ότι την άλλη δευτέρα θα ανεβάσει την πρώτη ανάβαθμιση της ρομ, οπότε θα είναι βελτιωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω την Rom του Bruno (ICS) και έχω το εξής θέμα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη και λαμβάνω μήνυμα τότε ξεκλειδώνει το κινητό και αν το έχεις στην τσέπη μπορεί να πατηθεί κάποιο πλήκτρο. Δεν έχω βρει λύση. Γνωρίζει κανείς κάτι?
ποια εφαρμογή μηνυμάτων έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή handcent sms. Μόλις λάβω μήνυμα και ενώ η οθόνη είναι κλειδωμένη ανοίγει το παράθυρο του προγραμματος για απάντηση. Στο πλαίσιο αυτό γράφεις κανονικά. Άρα να υποθέσω ότι αυτό φταίει; το ίδιο σε note δεν το κάνει Α

 

Ήταν τελικά ρύθμιση στο πρόγραμμα.

 

Άλλη μία ερώτηση:

 

Μετά το rootάρισμα της συσκευής το αρχικό IMEI της μπορώ να το βρω και αν ναι έχει νόημα κάτι τέτοιο? Θα μου χρειαστεί κάπου?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση:

Μετά το rootάρισμα της συσκευής το αρχικό IMEI της μπορώ να το βρω και αν ναι έχει νόημα κάτι τέτοιο? Θα μου χρειαστεί κάπου?

Όταν rootάρεις δεν χάνεται το IMEI. Αν εννοείς το flashάρισμα, ούτε τότε χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

σταυρο ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου :)

 

καλο θα ηταν τα ποστ που αφορουν ρουταρισμα της συσκευης ,περασμα ρομ καθως κ αγορας της,να μπουν στη πρωτη σελιδα :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξαναβάλω τον οδηγό ενημερωμένο, για να μην μπερδευτεί κανείς με την παλιά έκδοση

1.Κατεβάζουμε τα

MTK6577 USB drivers: http://www.mediafire.com/?2sf30pboet4qvov

SP Flash Tool v3.1224.01: http://www.mediafire.com/?h68v8yhhtci8h0e

V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt

V3.1MOD (27-12-2012): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30786851 Πατώντας στο «Version history (including download links):» το «Show»

2.Ανοίγουμε το αρχείο με τους Drivers, και τρέχουμε το κατάλληλο installdrivers (για 32 ή 64bit λειτουργικό).

3.Αποσυμπιέζουμε το SP Flash Tool σ έναν φάκελο.

4.Αποσυμπιέζουμε το V970 CWM Recovery V6.0.1.2.7z σ έναν φάκελο

5.Αποσυμπιέζουμε το V970 Android 4.0.4 V3.1MOD by ΒΜ.7z και αποθηκεύουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

6.Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο ZTE V970 CWM Recovery V6.0.1.2

7.Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε Ναι.

8.Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

9.Μετά συνδεουμε το USB στο κινητό, και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του CWM Recovery Menu αρχίζει. Μόλις βγήκε το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

10.Βγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM Recovery Menu. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης, και η επιλογή με το κουμπί Power.

11.Πηγαίνουμε στο "install zip from sdcard"->"choose zip from sdcard" βρίσκουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip και το επιλέγουμε.Θα ξεκινήσει ο AROMA Installer. Στον :AROMA installer συνιστάται να επιλέξετε Custom Install ώστε να παραμετροποιήσετε την εγκατάσταση της ROM.

12.Αφού ολοκληρώσετε την εγκατασταση, βγαίνετε στο κεντρικό μενού πατώντας τα GO BACK, κι επιλέγετε το reboot system now.

Προτείνω την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ, έτσι το κινητό είναι πιο γρήγορο και smooth.

 

Τι εννοεις στο υπογραμμιζμενο?Πως το αποθηκευουμε στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου αφου δεν το εχουμε συνδεσει ακομη?Ή οταν το συνδεσουμε , τοτε το αποθηκευουμε κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις στο υπογραμμιζμενο?Πως το αποθηκευουμε στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου αφου δεν το εχουμε συνδεσει ακομη?Ή οταν το συνδεσουμε , τοτε το αποθηκευουμε κιολας?

Εχμ; είναι πολύ απλό. Συνδέεις το κινητό κι αντιγράφεις τ αρχειο στη μνήμη:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχμ; είναι πολύ απλό. Συνδέεις το κινητό κι αντιγράφεις τ αρχειο στη μνήμη:confused:

 

Ναι , ποτε το συνδεεις ομως?Σε ποιο βημα??

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ποτε το συνδεεις ομως?Σε ποιο βημα??

Το γράφω ξεκάθαρα...

5.Αποσυμπιέζουμε το V970 Android 4.0.4 V3.1MOD by ΒΜ.7z και αποθηκεύουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις το αρχείο κανονικά στο κινητό, μετά το αποσυνδέεις και μετά το σβήνεις, βγάζεις την μπαταρία και συνεχίζεις τη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ψηνομαι να το παρω απο etotalk με την δικια του ρομ , και ελληνικα . Αξιζει η θα εχω προβληματα και θα χρειαστει να βαλω του bruno , γιατι ειμαι ασχετος με rootαρισμα κτλ. Το τηλεφωνο το θελω για απλη καθημερινη χρηση οχι για τρελα πραγματα.

 

Οταλ λετε video call ...τι εννοητε ? κανει και video κλησεις-skype? αφου δεν εχει δευτερη καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις το αρχείο κανονικά στο κινητό, μετά το αποσυνδέεις και μετά το σβήνεις, βγάζεις την μπαταρία και συνεχίζεις τη διαδικασία.

 

Ααα δεν το ηξερα οτι ανοιγουμε το κινητο και αρχιζουμε τη διαδικασια. Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνεις το αρχείο κανονικά στο κινητό, μετά το αποσυνδέεις και μετά το σβήνεις, βγάζεις την μπαταρία και συνεχίζεις τη διαδικασία.

 

Ααα δεν το ηξερα οτι ανοιγουμε το κινητο και αρχιζουμε τη διαδικασια. Ευχαριστω πολυ!!

 

Ερώτηση που μου ήρθε διαβάζοντας τα παραπάνω, γιατί δεν θυμάμαι τι είχα κάνει στο πρώτο update.

Αν έχεις φτιάξει extended partition η αναβάθμιση γίνεται από την εξωτερική SD ? (μιας και η εσωτερική SD καταργείται με αυτή τη διαδικασία)

Επίσης είναι δυνατόν την πρώτη αναβάθμιση σε ROM του Bruno να την κάνεις από εξωτερική κάρτα? ή δεν ενδείκνυται να έχεις καν εξωτερική κάρτα πάνω καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μπορεις κ απο την εξωτερικη...

 

Ερώτηση που μου ήρθε διαβάζοντας τα παραπάνω, γιατί δεν θυμάμαι τι είχα κάνει στο πρώτο update.

Αν έχεις φτιάξει extended partition η αναβάθμιση γίνεται από την εξωτερική SD ? (μιας και η εσωτερική SD καταργείται με αυτή τη διαδικασία)

Επίσης είναι δυνατόν την πρώτη αναβάθμιση σε ROM του Bruno να την κάνεις από εξωτερική κάρτα? ή δεν ενδείκνυται να έχεις καν εξωτερική κάρτα πάνω καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας αναβάθμισης.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ψηνομαι να το παρω απο etotalk με την δικια του ρομ , και ελληνικα . Αξιζει η θα εχω προβληματα και θα χρειαστει να βαλω του bruno , γιατι ειμαι ασχετος με rootαρισμα κτλ. Το τηλεφωνο το θελω για απλη καθημερινη χρηση οχι για τρελα πραγματα.

Οταλ λετε video call ...τι εννοητε ? κανει και video κλησεις-skype? αφου δεν εχει δευτερη καμερα?

βασικά αφού δεν έχει εμπρός κάμερα, λογικά δεν κάνει 3G βιντεοκλήσεις :p αλλά στο skype κάνεις με την πισω κάμερα νομιζω

Ερώτηση που μου ήρθε διαβάζοντας τα παραπάνω, γιατί δεν θυμάμαι τι είχα κάνει στο πρώτο update.

Αν έχεις φτιάξει extended partition η αναβάθμιση γίνεται από την εξωτερική SD ? (μιας και η εσωτερική SD καταργείται με αυτή τη διαδικασία)

Επίσης είναι δυνατόν την πρώτη αναβάθμιση σε ROM του Bruno να την κάνεις από εξωτερική κάρτα? ή δεν ενδείκνυται να έχεις καν εξωτερική κάρτα πάνω καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας αναβάθμισης.

http://i45.tinypic.com/34r7rtl.jpg απ όποια μνήμη θες φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...