Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες, πλέον απ' ότι κατάλαβα έχουμε και λειτουργική Jelly Bean για το V970 με 1GB RAM

Όντως, αν και καλύτερα να περιμένουμε πρώτα να βγούνε ότι λειτουργικά προβλήματα και διορθώσεις είναι να βγούν και μετά την εγκαθιστούμε. Άσε που αυτή που βγήκε είναι η καθαρή, χωρίς ελληνικά και παραμετροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα ξερει κανεις αν το κινητο μπορει να κανει βιντεοκλησης?

Μπορεί, όλα τα Mediatek 6577 και πάνω, κάνουν 3G βιντεοκλήσεις;)

Όντως, αν και καλύτερα να περιμένουμε πρώτα να βγούνε ότι λειτουργικά προβλήματα και διορθώσεις είναι να βγούν και μετά την εγκαθιστούμε. Άσε που αυτή που βγήκε είναι η καθαρή, χωρίς ελληνικά και παραμετροποίηση.

Για ελληνικα θα χρειαστεί ξανά μετάφραση:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, όλα τα Mediatek 6577 και πάνω, κάνουν 3G βιντεοκλήσεις; αγαπητε φιλε σταυρο μπορεις να μου πεις πως μπορω να την ενεργοποιησω γιατι προσπαθω και δεν μπορω να κανω βιντεοκλησης
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε σταυρο μπορεις να μου πεις πως μπορω να την ενεργοποιησω γιατι προσπαθω και δεν μπορω να κανω βιντεοκλησης

καταρχάς ενεργοποίησε το 3G στην sim που θες, κ μετά δες στις ρυθμίσεις, τη διαχείριση SIM

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικα θα χρειαστεί ξανά μετάφραση

 

Δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν τα ίδια XML αρχεία?

Μετάφραση δεν ξανακάνουμε φίλε :lol:!

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς ενεργοποίησε το 3G στην sim που θες, κ μετά δες στις ρυθμίσεις, τη διαχείριση SIM

 

ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΡΤΟ ΣΤΗ SIM MANAGMENT EINAI ENEΡΓOΠOIHMENO TO 3G TI ALLO NA ΡΥΘΜΙΣΩ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να χρησιμοποιηθούν τα ίδια XML αρχεία?

Μετάφραση δεν ξανακάνουμε φίλε :lol:!

χαχααχ:lol: δυστυχώς όχι:/ βέβαια μπορούμε να πάρουμε τα xml απ άλλη ελληνική jelly bean rom, και να κάνουμε σύγκριση κ μικροαλλαγές! το χω κάνει σ άλλο κινητό, και το καταφερα, αλλά με κάτι ψιλομπερδέματα, που θελαν ψαξιμο και τροποποίηση;)

ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΡΤΟ ΣΤΗ SIM MANAGMENT EINAI ENEΡΓOΠOIHMENO TO 3G TI ALLO NA ΡΥΘΜΙΣΩ?
στο Διαχείριση καρτών SIM, επέλεξε ποια σιμ να κάνει βιντεοκλήσεις. μετά στην επαφή που θες, πατα την εικονα για βιντεοκλήση
Link to comment
Share on other sites

χαχααχ:lol: δυστυχώς όχι:/ βέβαια μπορούμε να πάρουμε τα xml απ άλλη ελληνική jelly bean rom, και να κάνουμε σύγκριση κ μικροαλλαγές! το χω κάνει σ άλλο κινητό, και το καταφερα, αλλά με κάτι ψιλομπερδέματα, που θελαν ψαξιμο και τροποποίηση;)

στο Διαχείριση καρτών SIM, επέλεξε ποια σιμ να κάνει βιντεοκλήσεις. μετά στην επαφή που θες, πατα την εικονα για βιντεοκλήση

 

ΣΤΟ ΣΙΜ ΜΑΝΑΤΖΜΕΝΤ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΤΟ 3G ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΙΜ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έγινε το εξής κουφό, το φλάσαρα πάλι γιατί δεν μου άρεσαν κάποιες επιλογές που είχα κάνει στη ROM και μετά το φλα΄σαρισμα μου μπήκε ελληνικό πλητρολόγιο !!

 

έχω την εντύπωση ότι αυτό έγινε επειδή ζήτησα φωνητικές λειτουργίες google!

 

βέβαια πάλι θα εγκαταστήσω το touchpal αυτή τη φορά επειδή δε βλέπει με τίποτα τα αγγλικά!!!!!!!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι αυτονομία έχετε στην μπαταρία ?

 

μικρή χρήση 2 μέρες και φόρτιση όλο το βράδυ

 

μεγάλη χρήση με οθόνη στο φουλ, ασύρματο downloads Κλπ μία μέρα και μετά φόρτιση όλο το βράδυ...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μικρή χρήση 2 μέρες και φόρτιση όλο το βράδυ

 

μεγάλη χρήση με οθόνη στο φουλ, ασύρματο downloads Κλπ μία μέρα και μετά φόρτιση όλο το βράδυ...

Ξέρεις τι μπορώ να κάνω εγώ,γιατί 5 λεπτά μεγάλη χρήση και φωτεινότητα στη μέση πέφτουν 3%,και 5 λεπτα που παίζω το temple run 2 φεύγουν 5 % και σε λειτουργία πτήσης που το άφησα 7 ώρες διαπίστωσα ότι έφυγαν 7 % δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.

Υ.Γ: Έχω κάνει 3 κύκλους φορτισης και ενα calibrate την μπαταρία και δεν είδα μεγάλη διαφορά ...

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καλα; ηρθε jelly bean για το κινητο; αν ναι να το παραγγείλω.....:D
Ήρθε αλλά είναι η πρώτη έκδοση και δεν είναι τόσο καλή όπως την ics 3.1 αλλά ή jelly bean με τον καιρό θα αναβαθμίζετε..
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καλα; ηρθε jelly bean για το κινητο; αν ναι να το παραγγείλω.....:D

Ήρθε! Και κοστίζει ~130€ :D

Ξέρεις τι μπορώ να κάνω εγώ,γιατί 5 λεπτά μεγάλη χρήση και φωτεινότητα στη μέση πέφτουν 3%,και 5 λεπτα που παίζω το temple run 2 φεύγουν 5 % και σε λειτουργία πτήσης που το άφησα 7 ώρες διαπίστωσα ότι έφυγαν 7 % δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.

Υ.Γ: Έχω κάνει 3 κύκλους φορτισης και ενα calibrate την μπαταρία και δεν είδα μεγάλη διαφορά ...

Ξαναπέρνα την ROM κάνοντας τα πάντα wipe και ξαναστήνοντάς απ την αρχή, και τσέκαρε και πριν περάσεις τυχόν εφαρμογές πώς πάει η μπαταρίας

ΣΤΟ ΣΙΜ ΜΑΝΑΤΖΜΕΝΤ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΤΟ 3G ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΙΜ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ

Ψάξτο λίγο, είναι απλό να βρεις το κουμπί στις επαφές για βιντεοκλήση, ακριβώς δίπλα στ όνομα. Κι οταν κανεις κληση, μετά έχει επιλογή να το γυρίσεις σε βιντεοκλήση. Λίγο ψάξιμο αρκεί να τα βρεις.

σήμερα έγινε το εξής κουφό, το φλάσαρα πάλι γιατί δεν μου άρεσαν κάποιες επιλογές που είχα κάνει στη ROM και μετά το φλα΄σαρισμα μου μπήκε ελληνικό πλητρολόγιο !!

έχω την εντύπωση ότι αυτό έγινε επειδή ζήτησα φωνητικές λειτουργίες google!

βέβαια πάλι θα εγκαταστήσω το touchpal αυτή τη φορά επειδή δε βλέπει με τίποτα τα αγγλικά!!!!!!!!

Μα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο η rom του bruno, όπως κι αν την εγκαταστήσεις τη rom!
Link to comment
Share on other sites

το χω κάνει φύλλο & φτερό αλλά ελληνικά στο android πληκτρολόγιο δε βρίσκω, μόνο με touchpal...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εχω τη rom του etotalk και πρεπει να εχω κανει πατατα με τις προεπιλεγμενες ενεργειες γιαυτο δεν μου βγαζει την επιλογη για βιντεο κληση αν γνωριζει κανεις πως αλλαζει αυτο γιατι ζαλιστηκα!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω τη rom του etotalk και πρεπει να εχω κανει πατατα με τις προεπιλεγμενες ενεργειες γιαυτο δεν μου βγαζει την επιλογη για βιντεο κληση αν γνωριζει κανεις πως αλλαζει αυτο γιατι ζαλιστηκα!!!!!!!!

πέρνα την rom του bruno, παραπάνω έχω αναλυτικότατες οδηγίες;)

Link to comment
Share on other sites

Η νέα JB θα έχει και ελληνικά εγκατεστημένα, απλά κάποια strings έχουν τροποποιηθεί, με αποτέλεσμα να χρειαστούν μετάφραση ( μόνο αυτα), αλλιώς το ελληνικό μενού θα είναι ελλιπής. Δεν γνωρίζω ακριβώς πόσα και ποια είναι, αλλά έχω επικοινωνήσει με τον Bruno από xda και περιμένω να δω αν θα μου τα στείλει για μετάφραση.

Σταύρο? Σταύρο? Σταύρο? :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Η νέα JB θα έχει και ελληνικά εγκατεστημένα, απλά κάποια strings έχουν τροποποιηθεί, με αποτέλεσμα να χρειαστούν μετάφραση ( μόνο αυτα), αλλιώς το ελληνικό μενού θα είναι ελλιπής. Δεν γνωρίζω ακριβώς πόσα και ποια είναι, αλλά έχω επικοινωνήσει με τον Bruno από xda και περιμένω να δω αν θα μου τα στείλει για μετάφραση.

Σταύρο? Σταύρο? Σταύρο? :p:p:p

αυτό είπα κ πιο πάνω, δεν χρειάζεται να τα μεταφράσουμε όλα ένα ένα, μονο τροποποιήσεις. Παρασκευή τελειώνω την εξεταστική:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,περιμένω κ΄εγώ το ΖΤΕ 970 απο merimobiles,αλλά λόγω ασχετοσύνης από προγραμματισμούς,κομπιούτερ κλπ,όταν με το καλό έρθει,αν μπορεί κάποιος

φίλος από Θεσσαλονίκη,μπορεί να με βοηθήσει να φτιάξω το τηλέφωνο,να έχει Ελληνικά και γενικά να δουλεύει χωρίς προβλήματα,θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ,Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν ενδοιασμό σχετικά με το SAR. Το έχω βρει μόνο σε site που το πουλάνε να το δίνουν το οποίο δεν ξέρω αν είναι και το πιο αξιόπιστο. Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει αν αναφέρεται κάτι στο manual; Ή αν το έχει βρει κάπου πιο "επίσημα" πχ στο site του κατασκευαστή.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung Galaxy Advance S...καλύτερα χαρακτηριστικά και πιο φτηνό το ZTE...επώνυμο το Samsung. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν ενδοιασμό σχετικά με το SAR. Το έχω βρει μόνο σε site που το πουλάνε να το δίνουν το οποίο δεν ξέρω αν είναι και το πιο αξιόπιστο. Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει αν αναφέρεται κάτι στο manual; Ή αν το έχει βρει κάπου πιο "επίσημα" πχ στο site του κατασκευαστή.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Samsung Galaxy Advance S...καλύτερα χαρακτηριστικά και πιο φτηνό το ZTE...επώνυμο το Samsung. Τι λέτε;

Δεν υπαρχουν επίσημες μετρήσεις, πάντως τα περισσότερα με mtk 6577 απ όσα έχω διαβάσει κλπ, έχουν sar ~0.35W/kg στο σώμα, ~0.60 W/kg στο κεφάλι. Ο πομποδέκτης σ όλα πρέπει να ναι κοινός άλλωστε, εφόσον ειναι ενσωματωμένος στο τσιπσετ της mediatek

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...