Jump to content

Επιλογή cdrw


m_athan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκοπεύω να αγοράσω από το πλαίσιο ένα cdrw και είμαι μεταξύ ενός sony(52x32x52 IDE) και ενός samsung (52x32x52 IDE/RETAIL).Ποιο μου προτείνετε και τι είναι το IDE/RETAIL;Έχουν μεγάλη διαφορά ως προς αυτό;
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

χμ.....

Εγώ δεν θα έπερνα κανένα από τα δύο...αλλά αφού εσύ αυτά 8ες....

Εγώ θα έπερνα το Sony

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος m_athan (23 Ιούν. 2004 , 02:55)

 

Σκοπεύω να αγοράσω από το πλαίσιο ένα cdrw και είμαι μεταξύ ενός sony(52x32x52 IDE) και ενός samsung (52x32x52 IDE/RETAIL).Ποιο μου προτείνετε και τι είναι το IDE/RETAIL;Έχουν μεγάλη διαφορά ως προς αυτό;

 

IDE είναι το interface με το οποίο ενώνονται τα συγκεκριμένα CD-RW με τον υπολογιστή. Υποθέτω πως η διαφορά που έχουν τα 2 CD-RW μεταξύ τους είναι πως το Sony πωλείται σε OEM (γνωστό και ως bulk) μορφή και το Samsung σε retail. Όταν παίρνεις OEM, παίρνεις σκέτο drive, χωρίς τις βίδες, τα καλώδια, τα manual, τα CD με drivers και προγράμματα και την "χλιδάτη" συσκευασία που παίρνεις στη retail μορφή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτείνω να μην πάρεις κανένα από τα δύο και να αγοράσεις ενα dvdrw. Είναι αρκετά φτηνά πλέον, μπορείς να βρεις με 60 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, με τις τιμές που έχουν πλέον τα dvdrw είναι λάθος να πάρεις cdrw. Απλά δεν αξίζει έστω και τα λίγα χρήματα που θα κοστίσει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με τους δυο προαναφερομενους!!Πεταμα λεφτων πλεον η αγορα cdrw με τις τιμες που εχουν τα dvdrw!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...