Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα τα δοκίμασα όλα, κανονικά παίζουν.. Έχει διάβασμα αργότερα :)

Πάντως όπως και να έχει η συσκευή δείχνει να έχει αρκετά καλά μαζεμένα και τα μόνα "flaws" του είναι η υποστήριξη δικτύων LTE και η έλειψη sd/fm radio. Το πρώτο δεν ενδιαφέρει την πλειοψηφία των εδώ χρηστών και για τα άλλα δύο απλά ο καθένας ζυγίζει τις ανάγκες του. Εμενα προσωπικά με ενθουσιάζει το γεγονός μιας συσκευής nexus με δυνατά χαρακτηριστικα αλλά από την άλλη δεν είναι εύκολο να αφήσω το note2.. Θα μπορούσα να έχω και τα δύο αλλά ποτέ μου δεν είχα δύο συσκευές γιατί απλά δεν μου χρειάζονται.. Αν είναι αποδεκτά καλή η κάμερα & μπαταρία του τότε μάλλον το χτυπάω :D

 

Ευθύμη θα σε συμβουλευα να μην πουλήσεις αμέσως το Note γιατί θα χάσεις αρκετά χρήματα όταν θα το ξανα αγοράσεις :)

Ειμαι κατι παραπάνω απο σίγουρος οτι θα το ξανα πάρεις και μάλιστα πριν κλεισεις βδομαδα με το Nexus 4.

Εμενα δεν με ενθουσιάζει αυτή η συσκευή σε σχέση με το Note.

Το pure android ειναι καλό αλλα βαρετό.Σε κρατά σε ενδιαφέρον για οσο διάστημα δεν εχουν πάρει οι άλλοι το update.

Απο εκει και πέρα χρειάζεται δεκάδες εφαρμογές για να σου παρέχει οσα διαθετουν τα ui των αλλων κατασκευαστων.

Ας κυκλοφορήσει πρώτα γιατι τα reviews δεν ειναι παντα αξιόπιστα και ειδικά τα πρόημα που προέρχονται απο συσκευες που εχουν παραχωρηθεί απο την εταιρία.

Θυμάστε το Engadget που εξυμνουσε την κάμερα του Lumia 920? Τωρα εντοπίζει προβλημα θορυβου στις ημερήσιες φώτο που αν δεν διορθωθουν το κατατασουν πίσω απο το iphone 5 και Note 2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτά,περίπου του είπα το πρωί αλλά εχει τη συνήθεια να κάνει λάθη αυτό το παιδί.:p Όταν κάποιος έχει το note2 απλά το nexus θα είναι το δεύτερο τηλέφωνό του. Χρειάζεται αρκετά από τα 16GB της μνήμης του nexus για να έχει την εμπειρία χρήσης που τώρα απολαμβάνει.....!

 

Κώστα στα android αν σου κολλήσει η αρρώστια να αγοράζεις οποία νεα συσκευή κυκλοφορει, μεσα σ ενα χρονο η χασούρα απο τις αγοροπωλησιες ξεπερνά το κόστος του iphone 5. :banghead:

Ωσπου να παρει καποιος το Nexus θα εχει ανακοινωθεί το s4 με τετραπυρηνο Α15 n28. Αντε πουλα το Nexus 4 να το παρεις. Μετα να το Note 3 με καμια τρελη οθονη και περισσοτερα futures.

Μ ενα μικρο υπολογισμο χωρις να βαλω τα αξεσουαρ καποιος που ακολουθησει αυτη την τακτικη (το εχω κανει και ξερω), θα χασει 550-600 €.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Led notification έχει το Nexus 4 όπως το Galaxy Nexus ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Led notification έχει το Nexus 4 όπως το Galaxy Nexus ?

Ναι , στο κάτω μέρος από την οθόνη στο κέντρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο κατω μερος αν ειδα καλα

 

Ναι , στο κάτω μέρος από την οθόνη στο κέντρο.

 

Υπέροχα.... :D !!! 13/11 πέφτει παραγγελία απο Google Play !!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει να μας φέρεις και εμάς κανένα; :p

 

τα βρίσκουμε αυτα :devil:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη θα σε συμβουλευα να μην πουλήσεις αμέσως το Note γιατί θα χάσεις αρκετά χρήματα όταν θα το ξανα αγοράσεις :)

Ειμαι κατι παραπάνω απο σίγουρος οτι θα το ξανα πάρεις και μάλιστα πριν κλεισεις βδομαδα με το Nexus 4.

Εμενα δεν με ενθουσιάζει αυτή η συσκευή σε σχέση με το Note.

Το pure android ειναι καλό αλλα βαρετό.Σε κρατά σε ενδιαφέρον για οσο διάστημα δεν εχουν πάρει οι άλλοι το update.

Απο εκει και πέρα χρειάζεται δεκάδες εφαρμογές για να σου παρέχει οσα διαθετουν τα ui των αλλων κατασκευαστων.

Ας κυκλοφορήσει πρώτα γιατι τα reviews δεν ειναι παντα αξιόπιστα και ειδικά τα πρόημα που προέρχονται απο συσκευες που εχουν παραχωρηθεί απο την εταιρία.

Θυμάστε το Engadget που εξυμνουσε την κάμερα του Lumia 920? Τωρα εντοπίζει προβλημα θορυβου στις ημερήσιες φώτο που αν δεν διορθωθουν το κατατασουν πίσω απο το iphone 5 και Note 2.

 

γι αυτον τον λογο μαλλον περιμενω μεχρι να το αγορασω ενω αν δω οτι η τιμη του ξεφευγει τοτε ενδεχεται να ξαναγορασω το προηγουμενο σου/μου κινητο...

;)

 

καταλαβες...

 

Απο εκει και περα στα 350Ε ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι τελεια επιλογη...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με αυτήν την συσκευή πιστεύω πως θα είναι ότι λόγω των χαρακτηριστικών του , θα παίρνει για πολύ καιρό τις αναβαθμίσεις πού θα βγάζει η Google .
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με αυτήν την συσκευή πιστεύω πως θα είναι ότι λόγω των χαρακτηριστικών του , θα παίρνει για πολύ καιρό τις αναβαθμίσεις πού θα βγάζει η Google .

 

Αυτο ειναι σιγουρο!!!:)

Παντως εγω θα περιμενω να δω πως θα παει γενικα το κινητο(κ λογο lg) και επισης ειμαι και περιεργος να δω το θεμα καμερα μιας και φοραει αισθητηρα της sony αλλα 1 review δε την εβγαλε καλη που διαβασα λιγο,πρεπει και εμεις να δουμε κ στη πραξη τι ψαρια πιανει ομως και οχι τι γραφουν οι ξενοι!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σιγουρο!!!:)

Παντως εγω θα περιμενω να δω πως θα παει γενικα το κινητο(κ λογο lg) και επισης ειμαι και περιεργος να δω το θεμα καμερα μιας και φοραει αισθητηρα της sony αλλα 1 review δε την εβγαλε καλη που διαβασα λιγο,πρεπει και εμεις να δουμε κ στη πραξη τι ψαρια πιανει ομως και οχι τι γραφουν οι ξενοι!

Κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ να δω την κάμερα και την μπαταρία.. Δυστυχώς διάβασα αρκετά reviews και είναι ανάμεικτες οι εντυπώσεις. Ο κάθε χρήστης μάλλον πρέπει να κρίνει ο ίδιος τις ανάγκες του και τις απαιτήσεις του από την συσκευή... Θα το πάρω και θα αφήσω το note2 στην άκρη για κάνα 3ημερο να δω πως θα μου "κατσει" το nexus4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν θα ικανοποιησει χρηστες Note II, αυτο ειναι σίγουρο. Τελείως διαφορετικη φιλοσοφία και ηδη το Note II εχει καλυψει το μοναδικο κατ' εμε μειονέκτημα του Note I (και ολων των τωρινης γενειας συσκευων), 2GB μνημη για να δουλευει απροβληματίστα σε οτι του φορτώσεις. Προσωπικα ειχα το Gnex και το εδωσα για 2 λογους, μνημη και IPS οθονη - αν και το τελευταιο ειναι εντελώς υποκειμενικο, βρισκομαι πολλες ωρες εκτος γραφείου, στην Ελλάδα με την ηλιοφάνεια της ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περιμένετε μέχρι να το πάρουν οι "ανυπόμονοι", να δούμε τι παίζει με το κινητό, κανένα official review, και μετά το παίρνουμε :P

 

αν θα το πάρω, θα το πάρω από U.K.

Link to comment
Share on other sites

περιμένετε μέχρι να το πάρουν οι "ανυπόμονοι", να δούμε τι παίζει με το κινητό, κανένα official review, και μετά το παίρνουμε :P

 

αν θα το πάρω, θα το πάρω από U.K.

 

Συμφωνω. Λιγη υπομονη δεν εβλαψε κανεναν.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα το παρω day 1. Δεν ειναι κρασί να ωριμάσει. Αν εχει καποιο κατασκευαστικο πρόβλημα το επιστρέφω για αλλαγη. Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πεοσωπικα θα το παρω day 1. Δεν ειναι κρασί να ωριμάσει. Αν εχει καποιο κατασκευαστικο πρόβλημα το επιστρέφω για αλλαγη.

 

δεν είναι μόνο το κατασκευαστικό, αλλά ούτε ότι σόνι και καλά θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα. ούτως η άλλως είναι αλλιώς να δεις review κι άλλο να πας φόρα παρτίδα να το αγοράσεις και να μην ξέρεις πως συμπεριφέρετε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πεοσωπικα θα το παρω day 1. Δεν ειναι κρασί να ωριμάσει. Αν εχει καποιο κατασκευαστικο πρόβλημα το επιστρέφω για αλλαγη.

 

Ακριβως θα κανω κ εγω. Αν μου βγαλει καποιο προβλημα το επιστρεφω και μενω με το 995 μου μεχρι να το επισκευασουν :P

no sig...
Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη δεν εχω την δυνατοτητα να το παρω αμεσως απο UK ετσι και αλλιως θα περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα ,και τοτε θα αποφασισω.

Εννοειται οτι με ενδιαφερει αποκλειστικα λογω Νεξους ενω θελω να δω και τα αξεσουαρ,θηκες,bumper που θα εχουν διαθεσιμα γιατι απο οτι καταλαβα δεν μπορω να το εχω γυμνο...

 

επισης το μονο πραγμα που με ενοχλει ειναι αυτα που γραφει ο λεβεντης εδω και το οποιο δεν εχει περασει απαρατηρητο.

Βεβαια καποιος θα πει οτι αυτο δεν σημαινει τιποτα αν δεν δουμε το κινητο και δεν καταλαβουμε πως συμπεριφερεται στα τεστ των χρηστων...

γι αυτο και θα περιμενω.

 

αλλο τι λεει αυτος και αλλο τι λενε αυτοι που θα το χρησιμοποιησουν στην καθημερινοτητα τους στην δουλεια τους στα χομπυ τους κλπ...

εκει ειναι το πραγματικο τεστ

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα το παρω day 1. Δεν ειναι κρασί να ωριμάσει. Αν εχει καποιο κατασκευαστικο πρόβλημα το επιστρέφω για αλλαγη.

 

συμφωνώ. Επειδή ακριβώς μιλάμε για Nexus και Pure android ξέρω τι να περιμένω :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επισης το μονο πραγμα που με ενοχλει ειναι αυτα που γραφει ο λεβεντης εδω και το οποιο δεν εχει περασει απαρατηρητο.

Βεβαια καποιος θα πει οτι αυτο δεν σημαινει τιποτα αν δεν δουμε το κινητο και δεν καταλαβουμε πως συμπεριφερεται στα τεστ των χρηστων...

γι αυτο και θα περιμενω.

αλλο τι λεει αυτος και αλλο τι λενε αυτοι που θα το χρησιμοποιησουν στην καθημερινοτητα τους στην δουλεια τους στα χομπυ τους κλπ...

εκει ειναι το πραγματικο τεστ

Τι σε ενοχλεί από αυτά που λέει? Εννοώ είναι κάτι που θεωρείς πρόβλημα ή θα ήθελες λιγάκι παραπάνω προσοχή στην ποιότητα συναρμολόγησης και στις ζώνες εξόντωσης κρούσης σε περίπτωση πτώσεων κτλ?

Link to comment
Share on other sites

νεες φωτογραφιες απο τον φιλο μου τον Andrea...

 

Τι σε ενοχλεί από αυτά που λέει? Εννοώ είναι κάτι που θεωρείς πρόβλημα ή θα ήθελες λιγάκι παραπάνω προσοχή στην ποιότητα συναρμολόγησης και στις ζώνες εξόντωσης κρούσης σε περίπτωση πτώσεων κτλ?

με ενοχλει οταν λεει οτι δεν εχει ζωνες απορροφησης κραδασμων και οταν λεει οτι καποιες επαφες του αναμεσα στα εξαρτηματα δεν ειναι ποιοτικες.

Τα κινητα πεφτουν.Εμενα μου επεσε το GS3 μου το πρωτο 2 φορες κατω...δεν επαθε τιποτα ,του αλλαξα καπακι και το εδωσα σε συναδελφο σαν καινουριο.

 

Δεν θελω πχ με τον σκυλο μου οταν παιζω η πανω στο ποδηλατο να μου πεσει κατω και ενω θα ειναι αθικτο σχετικα απο εξω μεσα να εχουμε ζημια και να μην λειτουργει.

 

αυτο εμενα δεν μου αρεσε.

Ομως ξαναλεω δεν σημαινει κατι.Πρεπει ολα να επιβεβαιωθουν στην καθημερινοτητα του κανονικου χρηστη.

δεν ειναι κακο να το σκεφτομαι...ισα ισα τα ψαχνω τα πραγματα.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το πισω μερος εφοσον ειναι απο γυαλι δε θα ειναι ευαισθητο αν ειναι χωρις θηκη ? δηλαδη αν το ακουμπαω στο γραφειο δε θα δημιουργητε φθορα ? κ ας ειναι απο gorilla glass...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...